Staňte se hvězdou silvestrovské noci

Staňte se hvězdou silvestrovské noci

Vyměňte loňský „karnevalový kostým“ za nepřehlédnutelný outfit dotažený do posledního detailu. Vezměte všechnu odvahu a pohrajte si s líčením i účesem, zvolte odvážnější kousky oblečení, kombinujte styly. Odhalené části těla ozdobte netradičními šperky nebo body paintingem, který jen podtrhne vaši originalitu.
30.12.2008, článek, M Chylková
Dámy, nebojte se luxusu!

Dámy, nebojte se luxusu!

V časech naštěstí minulých byly pro nás pojmy jako gala dinner, raut, garden party či módní show známy z amerických filmů. Vystačily jsme si s jedněmi šaty do divadla několik sezón a módní „novinky“ jsme nakupovaly v Tuzexu nebo Maďarsku. Doba se však obrátila.
28.12.2008, článek, Vladimíra Bohatová
Tiché a plíživé drogy

Tiché a plíživé drogy

Hektický způsob života, snaha být nejlepší ve svém oboru, pracovat dvanáct hodin denně i o víkendech, bez dovolené a pravidelné stravy, bez odpočinku s přáteli a často osamělé – tak žije dnes většina mladých úspěšných žen. Vydržet vražedné tempo můžeme po určitý čas pomocí potravinových doplňků, obsahujících Carnitin, kofein či Aloe Vera a sportovat. Jednou ale struna praskne. Toto jsou skutečné příběhy mladých žen, se kterými jsem měla možnost mluvit.
26.12.2008, článek, Vladimíra Bohatová
Jak slaví Vánoce ve světě?

Jak slaví Vánoce ve světě?

Vánoce spolu s Velikonocemi patří mezi největší křesťanské svátky. Vánoce oslavují narození Ježíška, který se narodil v Betlémě. Od roku 354 n.l. jsou Vánoce uznány oficiálním svátkem. Jak ale slaví ostatní státy tyto svátky? Nechte se inspirovat nebo si připomeňte své známé v jiných zemích, jak asi Vánoce slaví.
24.12.2008, článek, Eliška Tlustá
Vánoční a novoroční nápoje

Vánoční a novoroční nápoje

Pro inspiraci vám přinášíme pár příjemných a zdravých receptů na nápoje, do jejichž přípravy můžete zapojit svoji kreativitu, a překvapit tak návštěvu či rodinné příslušníky.
23.12.2008, článek, Simona Grygárková
Kořeněná vůně Vánoc

Kořeněná vůně Vánoc

Období Vánoc je kouzelný čas. Ulice se rozsvítí světly, barevnými ozdobami a pohltí nás zvláštní nálada. Tyto svátky jsou hlavně rodinnou záležitostí a nejvíce je prožívají děti. Kdybychom se na ně podívali jejich očima, viděli bychom světlo, sníh a opravdové štěstí.
22.12.2008, článek, Simona Grygárková
Dudince - Vichy po slovensky

Dudince - Vichy po slovensky

V romantické krajině plné krásné přírody a dávné minulosti, v povodí říčky Štiavnica již staří Římané léčily své pochroumané útroby a užívali si nejteplejšího místa na Slovensku. Dudince naleznete v Krupinské dolině mezi Bratislavou, Bánskou Bystricou a Budapeští. Odvěké lázeňské místo, které však oficiální lázeňský titul získalo až v roce 1983 je známé i jako turistická lokalita díky krásné neponičené přírodě a nejvyšším slunečním svitem a mírnými zimami.
19.12.2008, článek, Adriana Dosedělová
Protáhněte se při strečinku!

Protáhněte se při strečinku!

Můžete vypustit energii ze svalů po celodenním sezení, nebo naopak po namáhavém dni se přivést do klidového stavu. Oboje je možné při strečinku. Váš pohybový aparát vám bude vděčný.
18.12.2008, článek, Šárka Libenská
Modelkou za každou cenu?

Modelkou za každou cenu?

Máte v rodině pubertální slečnu, která se denně váží a za každý nabytý dekagram se trestá půstem a tvrdým cvičením ve fitness? Pokud navíc listuje módními časopisy, z nichž vykukují fotografie ultra štíhlých, až vychrtlých modelek, je nejvyšší čas zasáhnout. S anorexií není legrace.
17.12.2008, článek, Vladimíra Bohatová
Východní Maďarsko – země puszt, termálů a kvalitního vína

Východní Maďarsko – země puszt, termálů a kvalitního vína

Maďarsko je zemí výtečného a kvalitního vína, kulinářských specialit, vyhlášených lázní nacházejících se nejen v metropoli Budapešť, ale po celé zemi – především pak v její východní části.
5.11.2008, článek, Michal Vačkář
Orientální tanec - zábava moderní doby

Orientální tanec - zábava moderní doby

Na tanečnice, jež svůdně vlní svými boky, se upínají jen obdivné pohledy. Sexy křivky, pěkné držení těla a radost z pohybu – to všechno získáte díky orientálnímu tanci! Pohyb, v němž se kombinuje tajemství orientu, exotika a nadšení z pohybu.
3.11.2008, článek, Šárka Libenská
Bělení zubů – když úsměv mluví za vás

Bělení zubů – když úsměv mluví za vás

Přirozenost se dávno nenosí, jakoby nám chtěly říct všechny ty celebrity pyšnící se kromě své přehnané štíhlosti i několika plastikami. Navíc, podezřele symetrických a zářivě bílých perliček mezi rty si nelze nevšimnout. A nám na mysl přichází, je ta bělost vůbec „normální“?
31.10.2008, článek, M Chylková
Štíhlí bez chemie

Štíhlí bez chemie

Ze všech stran na nás shlížejí pohublé bledé dívky. Média jsou přehlceny tipy a triky na hubnutí. Farmaceutické firmy se mohou přetrhnout, aby nám doporučily ten svůj zaručený lék proti tloušťce. I oděvní průmysl se proti nám spikl. Pokud nemáte postavu ve třiceti letech jako vaše dvanáctiletá dcera, máte smůlu.
31.10.2008, článek, Adriana Dosedělová
Biopotraviny aneb Jste to, co jíte

Biopotraviny aneb Jste to, co jíte

Již čtvrtý rok bylo září měsícem biopotravin a již poosmé bude oceněna ta nej - biopotravina roku. Tyto projekty jsou vytvářeny z mnoha důvodů, jedním z nich je propagace bio produktů, které stále nejsou příliš zakořeněny v našem podvědomí. Účelem této kampaně je seznámit širokou veřejnost s bio výrobky, zrušit mylné předsudky, a kdo ví - třeba i přesvědčit o skutečnosti, jak je dobré bio produkty používat.
29.10.2008, článek, Adriana Dosedělová
Má dnes manželství ještě smysl?

Má dnes manželství ještě smysl?

V současné době mnozí lidé řeší otázku, zda-li se oženit či zůstat se svým partnerem nesezdaní. Oproti minulým dobám, kdy žití „na hromádce“ bylo považováno za něco nezvyklého, někdy i nemorálního, v současné době spěje společnost k mnohem liberálnějšímu přístupu. Mnoho párů volí společnou domácnost, aniž by se vrhali do komplikovaného manželského vztahu. Mají proto svatby ještě budoucnost?
28.10.2008, článek, Petr Týfa
Jako kamzík na skále

Jako kamzík na skále

O tom, že ženy vydrží víc, než jejich drahé polovičky, bylo napsáno mnoho slov. Zkuste je vytáhnout do hor a přesvědčte se samy. Odměnou vám bude nejen příjemná únava, horký čaj ve vysokohorské chatě, ale především pocit vítězství nad pány tvorstva.
27.10.2008, článek, Vladimíra Bohatová
Lázně Číž: Malé lázně s velkou léčivostí

Lázně Číž: Malé lázně s velkou léčivostí

V mírně zvlněné krajině na kraji povodí řeky Rimavy na jižním úpatí Slovenského Rudohoří při maďarských hranicích se nalézají jodobromové Lázně Číž. Jsou známé nejen v okrese Rimavská Sobota, ale i v celé Evropě, díky své výjimečně léčivé vodě.
24.10.2008, článek, Adriana Dosedělová
Nápoje lásky

Nápoje lásky

Láska kvete v každém věku a potěšení z milování patří k nejkrásnějším lidským pocitům. Ale v této oblasti jsou mezi lidmi značné rozdíly. Jedni jsou v tomto směru více než chladní, druzí se zase neumějí této rozkoše nabažit. V obou případech nám dokáží léčivky pomáhat a usměrňovat naše využívání zázraku lásky do optimálních poloh.
22.10.2008, článek, Simona Grygárková
Móda za babku nebo tisíce?

Móda za babku nebo tisíce?

Každá žena bez rozdílu věku se cítí dobře v pěkném oblečení, chceme být -in- , ale zároveň bychom nerady zruinovaly peněženku. Dobře nakoupit je pro nás relax i zábava, kterou naše drahé polovičky vůbec nechápou. Pochopili to ale obchodníci a výkladní skříně nás lákají na neuvěřitelné slevy.
20.10.2008, článek, Vladimíra Bohatová
Jíme zdravě: Biopotraviny

Jíme zdravě: Biopotraviny

„Slovo bio pro mě znamená vůni stromů, květin, zelené louky, na které se pasou spokojená zvířata a panenskou přírodu s čistou pramenitou vodou,“ říká na úvod Ing. Veronika Lukášová, která se zabývá zdravým životním stylem a především bio produkty.
29.9.2008, článek, Simona Grygárková
Nejsou lázně jako lázně

Nejsou lázně jako lázně

Od pobytu v lázeňském zařízení si každá z nás slibuje něco jiného. Návrat do normálního života po náročné operaci, rehabilitaci, ztrátu zbytečných kilogramů, relax a odpočinek od stresového zaměstnání či opečovávání těla i duše při wellnessových pobytech pro ženy.
26.9.2008, článek, Vladimíra Bohatová
Jedy v kosmetice

Jedy v kosmetice

Na trhu se dnes objevuje velké množství výrobků od různých kosmetických firem. Ale spousta běžných kosmetických výrobků - od mýdel přes krémy, parfémy a líčidla - obsahují látky, které vyvolávají velké nežádoucí reakce a při dlouhodobém používání mohou poškodit organismus. Položili jste si někdy otázku, podle jakých kritérií kosmetiku vybírat?
24.9.2008, článek, Simona Grygárková
Festival pohodových filmů

Festival pohodových filmů

Vinná galerie (partner festivalu) Vás zve na Jihomoravský festival pohodových filmů, který se koná v parku před klubem Šelepova N°1 v 18:30 hodin.
23.9.2008, článek, PR článek
Domácí lékárna – léčivé houby

Domácí lékárna – léčivé houby

V minulém článku o houbách jsme se zmínili o velkých léčivých schopnostech hlívy ústřičné. Ale nejen tato houba působí skvěle na lidský organismus, příroda nám jich nabízí víc a právě s těmi dalšími vás seznámíme právě nyní, když je ten pravý čas na houbaření.
22.9.2008, článek, Simona Grygárková
Stévia - Sladké hubnutí nejen pro diabetiky

Stévia - Sladké hubnutí nejen pro diabetiky

Kolik z vás má potíže s váhou? A kolik z vás neodolá sladkému? A kdo z vás trpí cukrovkou? A říká vám něco sladká tráva? Mezi námi je mnoho lidí, jež se potýká s nadváhou, ne –li s obezitou, diabetes je problémem každého třetího z nás. Cukru by se měli vyhýbat. Je to však velmi těžké a nahrazování umělými sladidly není ideální. Je zde však ještě jedna možnost…
19.9.2008, článek, Adriana Dosedělová
Jako ryba ve vodě

Jako ryba ve vodě

Jsou lidé, kterým pevná půda pod nohama nestačí. Přitahuje je dobrodružství, nespoutaná příroda, divoká voda, mnohametrové vlny oceánu, potápění do hlubin moř, či zkoumání podzemních prostorů zaplavených ledovou vodou.
17.9.2008, článek, Vladimíra Bohatová
Zdravá výživa - zelenina II

Zdravá výživa - zelenina II

Dnes navážeme na náš článek o zelenině a řekneme si zajímavosti o oblíbené dýni Hokkaido, léčivých účincích černé ředkve a o salátových rajčátkách.
15.9.2008, článek, Simona Grygárková
Exotické ovoce součástí jídelníčku

Exotické ovoce součástí jídelníčku

Široký sortiment nabízeného ovoce nás láká na každém rohu. Návštěva tržnice či marketu je tak mnohdy zkouškou vlastních znalostí. Známe nebo neznáme jednotlivé kousky ovoce? Umíme vybrat zralé, přitom čerstvé plody? A hlavně – víme si rady s jeho použitím a skladováním při zachování všech vitamínů?
14.9.2008, článek, M Chylková
Příčiny přejídání II

Příčiny přejídání II

V tomto článku se budeme zabývat tím, jaké jsou možné příčiny přejídání. Jíme snad proto, že nás k tomu nutí naše geny? Nebo na nás působí okolí? Anebo máme na našem přejídání také nějaký podíl my? Kromě těchto otázek se ještě podíváme na myšlenku, zda přejídání může být i nevědomý mechanismus v nás, kdy jídlem nahrazujeme něco, čeho se nám v minulosti nedostalo.
12.9.2008, článek, Petr Týfa
Lázně Poděbrady: útočiště zlomených srdcí

Lázně Poděbrady: útočiště zlomených srdcí

Máte rádi minerálky? Já mám od dětství slabost pro tu s koněm a králem Jiřím, který patří k Poděbradce. Ostatně i Poděbrady jsou mou srdeční záležitostí a nejen pro minerálku, lásku k historii, ale i proto, že se zde specializují na léčbu zlomených srdcí.
10.9.2008, článek, Adriana Dosedělová