Orientální tanec - zábava moderní doby

Orientální tanec - zábava moderní doby

Na tanečnice, jež svůdně vlní svými boky, se upínají jen obdivné pohledy. Sexy křivky, pěkné držení těla a radost z pohybu – to všechno získáte díky orientálnímu tanci! Pohyb, v němž se kombinuje tajemství orientu, exotika a nadšení z pohybu.
3.11.2008, článek, Šárka Libenská
Štíhlí bez chemie

Štíhlí bez chemie

Ze všech stran na nás shlížejí pohublé bledé dívky. Média jsou přehlceny tipy a triky na hubnutí. Farmaceutické firmy se mohou přetrhnout, aby nám doporučily ten svůj zaručený lék proti tloušťce. I oděvní průmysl se proti nám spikl. Pokud nemáte postavu ve třiceti letech jako vaše dvanáctiletá dcera, máte smůlu.
31.10.2008, článek, Adriana Dosedělová
Bělení zubů – když úsměv mluví za vás

Bělení zubů – když úsměv mluví za vás

Přirozenost se dávno nenosí, jakoby nám chtěly říct všechny ty celebrity pyšnící se kromě své přehnané štíhlosti i několika plastikami. Navíc, podezřele symetrických a zářivě bílých perliček mezi rty si nelze nevšimnout. A nám na mysl přichází, je ta bělost vůbec „normální“?
31.10.2008, článek, M Chylková
Biopotraviny aneb Jste to, co jíte

Biopotraviny aneb Jste to, co jíte

Již čtvrtý rok bylo září měsícem biopotravin a již poosmé bude oceněna ta nej - biopotravina roku. Tyto projekty jsou vytvářeny z mnoha důvodů, jedním z nich je propagace bio produktů, které stále nejsou příliš zakořeněny v našem podvědomí. Účelem této kampaně je seznámit širokou veřejnost s bio výrobky, zrušit mylné předsudky, a kdo ví - třeba i přesvědčit o skutečnosti, jak je dobré bio produkty používat.
29.10.2008, článek, Adriana Dosedělová
Má dnes manželství ještě smysl?

Má dnes manželství ještě smysl?

V současné době mnozí lidé řeší otázku, zda-li se oženit či zůstat se svým partnerem nesezdaní. Oproti minulým dobám, kdy žití „na hromádce“ bylo považováno za něco nezvyklého, někdy i nemorálního, v současné době spěje společnost k mnohem liberálnějšímu přístupu. Mnoho párů volí společnou domácnost, aniž by se vrhali do komplikovaného manželského vztahu. Mají proto svatby ještě budoucnost?
28.10.2008, článek, Petr Týfa
Jako kamzík na skále

Jako kamzík na skále

O tom, že ženy vydrží víc, než jejich drahé polovičky, bylo napsáno mnoho slov. Zkuste je vytáhnout do hor a přesvědčte se samy. Odměnou vám bude nejen příjemná únava, horký čaj ve vysokohorské chatě, ale především pocit vítězství nad pány tvorstva.
27.10.2008, článek, Vladimíra Bohatová
Lázně Číž: Malé lázně s velkou léčivostí

Lázně Číž: Malé lázně s velkou léčivostí

V mírně zvlněné krajině na kraji povodí řeky Rimavy na jižním úpatí Slovenského Rudohoří při maďarských hranicích se nalézají jodobromové Lázně Číž. Jsou známé nejen v okrese Rimavská Sobota, ale i v celé Evropě, díky své výjimečně léčivé vodě.
24.10.2008, článek, Adriana Dosedělová
Nápoje lásky

Nápoje lásky

Láska kvete v každém věku a potěšení z milování patří k nejkrásnějším lidským pocitům. Ale v této oblasti jsou mezi lidmi značné rozdíly. Jedni jsou v tomto směru více než chladní, druzí se zase neumějí této rozkoše nabažit. V obou případech nám dokáží léčivky pomáhat a usměrňovat naše využívání zázraku lásky do optimálních poloh.
22.10.2008, článek, Simona Grygárková
Móda za babku nebo tisíce?

Móda za babku nebo tisíce?

Každá žena bez rozdílu věku se cítí dobře v pěkném oblečení, chceme být -in- , ale zároveň bychom nerady zruinovaly peněženku. Dobře nakoupit je pro nás relax i zábava, kterou naše drahé polovičky vůbec nechápou. Pochopili to ale obchodníci a výkladní skříně nás lákají na neuvěřitelné slevy.
20.10.2008, článek, Vladimíra Bohatová
Jíme zdravě: Biopotraviny

Jíme zdravě: Biopotraviny

„Slovo bio pro mě znamená vůni stromů, květin, zelené louky, na které se pasou spokojená zvířata a panenskou přírodu s čistou pramenitou vodou,“ říká na úvod Ing. Veronika Lukášová, která se zabývá zdravým životním stylem a především bio produkty.
29.9.2008, článek, Simona Grygárková
Nejsou lázně jako lázně

Nejsou lázně jako lázně

Od pobytu v lázeňském zařízení si každá z nás slibuje něco jiného. Návrat do normálního života po náročné operaci, rehabilitaci, ztrátu zbytečných kilogramů, relax a odpočinek od stresového zaměstnání či opečovávání těla i duše při wellnessových pobytech pro ženy.
26.9.2008, článek, Vladimíra Bohatová
Jedy v kosmetice

Jedy v kosmetice

Na trhu se dnes objevuje velké množství výrobků od různých kosmetických firem. Ale spousta běžných kosmetických výrobků - od mýdel přes krémy, parfémy a líčidla - obsahují látky, které vyvolávají velké nežádoucí reakce a při dlouhodobém používání mohou poškodit organismus. Položili jste si někdy otázku, podle jakých kritérií kosmetiku vybírat?
24.9.2008, článek, Simona Grygárková
Festival pohodových filmů

Festival pohodových filmů

Vinná galerie (partner festivalu) Vás zve na Jihomoravský festival pohodových filmů, který se koná v parku před klubem Šelepova N°1 v 18:30 hodin.
23.9.2008, článek, PR článek
Domácí lékárna – léčivé houby

Domácí lékárna – léčivé houby

V minulém článku o houbách jsme se zmínili o velkých léčivých schopnostech hlívy ústřičné. Ale nejen tato houba působí skvěle na lidský organismus, příroda nám jich nabízí víc a právě s těmi dalšími vás seznámíme právě nyní, když je ten pravý čas na houbaření.
22.9.2008, článek, Simona Grygárková
Stévia - Sladké hubnutí nejen pro diabetiky

Stévia - Sladké hubnutí nejen pro diabetiky

Kolik z vás má potíže s váhou? A kolik z vás neodolá sladkému? A kdo z vás trpí cukrovkou? A říká vám něco sladká tráva? Mezi námi je mnoho lidí, jež se potýká s nadváhou, ne –li s obezitou, diabetes je problémem každého třetího z nás. Cukru by se měli vyhýbat. Je to však velmi těžké a nahrazování umělými sladidly není ideální. Je zde však ještě jedna možnost…
19.9.2008, článek, Adriana Dosedělová
Jako ryba ve vodě

Jako ryba ve vodě

Jsou lidé, kterým pevná půda pod nohama nestačí. Přitahuje je dobrodružství, nespoutaná příroda, divoká voda, mnohametrové vlny oceánu, potápění do hlubin moř, či zkoumání podzemních prostorů zaplavených ledovou vodou.
17.9.2008, článek, Vladimíra Bohatová
Zdravá výživa - zelenina II

Zdravá výživa - zelenina II

Dnes navážeme na náš článek o zelenině a řekneme si zajímavosti o oblíbené dýni Hokkaido, léčivých účincích černé ředkve a o salátových rajčátkách.
15.9.2008, článek, Simona Grygárková
Exotické ovoce součástí jídelníčku

Exotické ovoce součástí jídelníčku

Široký sortiment nabízeného ovoce nás láká na každém rohu. Návštěva tržnice či marketu je tak mnohdy zkouškou vlastních znalostí. Známe nebo neznáme jednotlivé kousky ovoce? Umíme vybrat zralé, přitom čerstvé plody? A hlavně – víme si rady s jeho použitím a skladováním při zachování všech vitamínů?
14.9.2008, článek, M Chylková
Příčiny přejídání II

Příčiny přejídání II

V tomto článku se budeme zabývat tím, jaké jsou možné příčiny přejídání. Jíme snad proto, že nás k tomu nutí naše geny? Nebo na nás působí okolí? Anebo máme na našem přejídání také nějaký podíl my? Kromě těchto otázek se ještě podíváme na myšlenku, zda přejídání může být i nevědomý mechanismus v nás, kdy jídlem nahrazujeme něco, čeho se nám v minulosti nedostalo.
12.9.2008, článek, Petr Týfa
Lázně Poděbrady: útočiště zlomených srdcí

Lázně Poděbrady: útočiště zlomených srdcí

Máte rádi minerálky? Já mám od dětství slabost pro tu s koněm a králem Jiřím, který patří k Poděbradce. Ostatně i Poděbrady jsou mou srdeční záležitostí a nejen pro minerálku, lásku k historii, ale i proto, že se zde specializují na léčbu zlomených srdcí.
10.9.2008, článek, Adriana Dosedělová
Zdravá výživa - zelenina

Zdravá výživa - zelenina

Zelenina je významným zdrojem minerálních látek, vitaminů, vlákniny a je dietetická. Zelenina je výrazně nízko energetickou potravinou. Právě v zelenině se nacházejí látky – antioxidanty, které nás chrání. Patří mezi ně beta-karoten, vitaminy A, E, C a selen. Zelenina povzbuzuje peristaltiku střev, poněvadž má velký obsah vlákniny.
8.9.2008, článek, Simona Grygárková
Relaxace na Slovensku: lázně Sliač

Relaxace na Slovensku: lázně Sliač

Zde léčili své zlomené srdce Chruščev i Božena Němcová. Slovensko se pyšní unikátními lázněmi, které patří mezi pouhé 4 lázně z celého světa, jež se mohou chlubit velmi účinnou izotermickou (stále stejně teplou) vodou s bohatým obsahem kysličníku uhličitého.
5.9.2008, článek, Adriana Dosedělová
Svatební líčení aneb na den princeznou

Svatební líčení aneb na den princeznou

Všední den, zvláštní příležitost, nebo den, kdy se chceme okolí líbit o něco více. To všechno většinou zvládáme a máme v oku, co nám sluší. Ale v den, kdy chceme být tou nej mezi všemi, necháváme líčení rády na šikovné vizážistce, která nám k vlastní kráse „kousek přidá“. Zdůrazní přednosti obličeje, nechá si záležet na make-upu a skryje všechny nedostatky.
3.9.2008, článek, M Chylková
Hubneme s kickboxem

Hubneme s kickboxem

Bydlíte na samotě nebo na anonymním sídlišti? Vracíte se z práce sama pozdě večer? Chodíte běhat po lesních cestách? Jestliže alespoň na jednu otázku odpovíte kladně, mohly byste se stát lákavou kořistí násilníka. Nedejte mu šanci! Naučte se kickbox!
1.9.2008, článek, Vladimíra Bohatová
Meditace jako duchovní relaxace

Meditace jako duchovní relaxace

Meditace je jedna z nejstarších forem vyrovnávání se se stresem. Dokáže tlumit fyziologické i psychické příznaky podráždění, a lze ji proto považovat za účinnou relaxační metodu. Kromě toho však má meditace i svoji duchovní rovinu, jejímž prostřednictvím lidé po celém světě hledají svůj smysl života, svoji podstatu či transcendentní zážitky.
30.8.2008, článek, Petr Týfa
Dovolená ve Španělsku - Costa Brava

Dovolená ve Španělsku - Costa Brava

Mezi nejoblíbenější turistické destinace a má nejoblíbenější místa ve Španělsku patří Costa Brava, kam jsem se vypravila o mé letošní dovolené. Proto bych se s vámi ráda podělila o své zážitky z tohoto „divokého pobřeží“.
29.8.2008, článek, Eliška Tlustá
Nechte se rozmazlovat v růžích

Nechte se rozmazlovat v růžích

Narozeniny, svátek nebo dárek k Vánocům? Když vaše drahá polovička neví, jak a čím vás obdarovat, poraďte jí alpskou růži - hotelový ráj s římskými lázněmi, bazény, několika druhy saun, fitness centrem, výukou golfu na elektronických trenažérech a kosmetické balíčky.
22.8.2008, článek, Vladimíra Bohatová
Roztáhněte křídla a leťte!

Roztáhněte křídla a leťte!

Vyrovnat se se stressem potřebuje občas každá z nás. Zkazil vám den nepříjemný šéf, potomek přinesl další pětku, manžel zapomněl na vaše narozeniny, za opravu auta si v servisu naúčtovali nehorázné peníze? Nemusí se to semlít najednou, stačí i maličkost a kotel vybuchne. Rozbít vzteky starožitný talíř po babičce není tou nejlepší cestou. Zkuste to s adrenalinem.
20.8.2008, článek, Vladimíra Bohatová
Relaxace trochu jinak, aneb všude samé korále

Relaxace trochu jinak, aneb všude samé korále

Poslední dobou mé děti nedělají nic jiného, než že mi s radostí sbírají zakutálené korálky. Popadla mne totiž korálková mánie, a rozhodně za ni nemůže kouzelná pohádka od Františka Hrubína: Princeznička na bále poztrácela korále, i když vlastně, kdo ví, už i malé holčičky mají slabost pro korálky. Holt jsme my ženy parádnice a bylo tomu tak i před deseti tisíci lety, inu jisté věci se prostě nikdy nezmění…
18.8.2008, článek, Adriana Dosedělová
Mojito - léto s drinkem z ráje

Mojito - léto s drinkem z ráje

Se šplháním teploty na teploměru a s kalendářním posunem k neuvěřitelně rychle se blížící dovolené, začínám pociťovat na jazyku jakousi prazvláštní chuť. Mám chuť na jeden osvěžující nápoj, hit loňského - a jak se zdá i letošního léta - na Mojito. Dnes vám do parného léta přinášíme recept na tento osvěžující kubánský nápoj... Nebo že by nebyl až tak kubánský, jak se zdá?.
15.8.2008, článek, Adriana Dosedělová