Články  |  Doporučení  |  Diskuze
Cestování  |  Pohyb a zdraví
Psychologie
Relax a odpočinek
Saunování  |  Lázně
Styl a vzhled
Gurmán  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak
Rubrika:

Psychologie

Vše v rubrice | Jen články a recenze
Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru?

Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru?

Podle psychologů může být samota nebezpečná, ale to nám asi dochází všem. Člověk je vztahová bytost. Pandemie může naše vztahy ale paradoxně dokonce posílit a pomoci nám najít životního partnera.
13.4.2021, Pavlína Pöschl7
Vztahová koučka: Koňský koule si platíš sama!

Vztahová koučka: Koňský koule si platíš sama!

Voňavý parfém – 1200 Kč, řasenka vytvářející neodolatelné řasy – 250 Kč, neslíbatelná rtěnka – 190 Kč, halenka vybraná s maximální péčí 600 Kč, jízdenka na mhd 32 Kč. Zkušenosti z nepovedeného rande? - K nezaplacení. Na všechno ostatní je tady MasterCard.
23.5.2019, Pavlína Pöschl
Vztahová koučka: úchylný fotograf se nekonal

Vztahová koučka: úchylný fotograf se nekonal

Pamatujete si na server libimseti? To byl hit! Bodování kluků, vzkazy, první lásky. To napětí a vzrušení, když mi ve schránce blikla zpráva. Že by to byl jeden z těch sympaťáků, kterého jsem anonymně obodovala nejnižší možnou známkou? Nebyl…
26.3.2019, Pavlína Pöschl
Být při práci kreativní? Údajně byste neměli poslouchat hudbu

Být při práci kreativní? Údajně byste neměli poslouchat hudbu

Pokud při práci rádi posloucháte hudbu a jde o práci kreativní, možná byste měli zvážit, zda při ní poslouchat hudbu nebo nikoli. Vědci z několika univerzit totiž nově tvrdí, že poslouchání hudby negativně ovlivňuje verbální kreativní výkony.
5.3.2019, Milan Šurkala1
Ze života vztahové koučky: penis na seznamce

Ze života vztahové koučky: penis na seznamce

Když mi vztah víc bere než dává, odcházím. Vztahová koučka bez chlapa, no to je teda bomba Pavlíno! „Už ti dávno není dvacet, co teď budeš dělat“? Oblíbená otázka mojí mámy. Musím hledat, nic jiného mi nezbyde...
14.2.2019, Pavlína Pöschl12
Žárlivost ve 21. století: štěnice a sledovací software

Žárlivost ve 21. století: štěnice a sledovací software

Alespoň malé nahlodání žárlivostí snad někdy zažil každý. Když se to ale vymkne kontrole, přichází na řadu sofistikované špehovací nástroje a z oběti se může stát uzlíček nervů. Jaká rizika přináší sledování partnera a může to mít i nějaké kladné stránky?
28.4.2014, Tereza Bartošíková1
Hýčkejte svou lásku nejen na Valentýna

Hýčkejte svou lásku nejen na Valentýna

Nejen svatý Valentýn je důvodem k oslavě vaší lásky. Jak je to dlouho, co jste si s partnerem udělali čas jen sami na sebe? Máme pro vás romantické nápady, díky kterým můžete okořenit váš vztah každý den bez ohledu na kalendářní datum.
14.2.2014, Jana Běhalová
Romantika pro dva: naučte se pochválit

Romantika pro dva: naučte se pochválit

Když se zamilujeme do svého partnera, vidíme na něm jen samé kladné stránky. Všechno nám přijde úžasné a každá zvláštnost zajímavá. Ve chvíli, kdy zamilovanost zmizí, vylezou na povrch věci, které jsme do té doby obdivovali. Pro udržení spokojeného trvalého vztahu je však třeba se naučit chválit buďto slovy, nebo činy.
28.7.2009, Petr Týfa
Rozvoj partnerského vztahu

Rozvoj partnerského vztahu

V tomto článku se zaměříme na vztah dvou partnerů. Co je potřeba pro to, aby naše láska nevyprchala po několika měsících? Jak si udržet vztah živý a trvalý? Existuje nějaký způsob, aby naše dlouhotrvající soužití mohlo být i po letech krásné?
12.4.2009, Petr Týfa1
Má dnes manželství ještě smysl?

Má dnes manželství ještě smysl?

V současné době mnozí lidé řeší otázku, zda-li se oženit či zůstat se svým partnerem nesezdaní. Oproti minulým dobám, kdy žití „na hromádce“ bylo považováno za něco nezvyklého, někdy i nemorálního, v současné době spěje společnost k mnohem liberálnějšímu přístupu. Mnoho párů volí společnou domácnost, aniž by se vrhali do komplikovaného manželského vztahu. Mají proto svatby ještě budoucnost?
28.10.2008, Petr Týfa
Finanční plánování II

Finanční plánování II

Dnes navážeme na náš předchozí článek o finančním plánování. Minule jsme si ukázali návod, jak si stanovit naše přání a cíle. Tentokrát se zaměříme na cesty, které vedou k vlastní realizaci našich cílů. Většinou se setkáváme pouze s cestou zadlužení, proto se více zaměříme i na cestu plusovou, kde úroky hrají v náš prospěch.
9.7.2008, Zuzana Chromá
Vliv reklamy na člověka II

Vliv reklamy na člověka II

O skrytém ovlivňování reklamy jsme si již povídali v jednom z minulých článků, nyní se zaměříme na to, jak mohou reklamy působit na naše děti, co znamená takzvaná podprahová reklama a jestli se s ní můžeme setkat i u nás. Nejprve se ale podíváme na jednu českou reklamu, která se v minulosti objevovala na našich billboardech a v magazínech.
1.7.2008, Petr Týfa
Finanční plánování

Finanční plánování

Plánování se v životě stalo již samozřejmostí. V létě si naplánujeme dovolenou, víkend, návštěvu rodičů, dlouhodobě si plánujeme lepší bydlení...Plány jsou běžnou součástí našeho světa. Přesto, když se jedná o finance, jako bychom najednou zapomněli, co to plánování je. Neustále se honíme od výplaty k výplatě a myšlenky, co bude s našimi penězi zítra, necháváme raději na zítřek. Přitom dobrý finanční plán je prvním krokem ke splnění našich přání.
23.6.2008, Zuzana Chromá
Umíte se pohádat?

Umíte se pohádat?

Ač se nám líbí nebo ne, v každém vztahu nastanou občas situace, ve kterých se partneři názorově neshodnou. Je to naprosto přirozené, že mají dva lidé odlišný názor. Uklidnit napjatou situaci nám trochu paradoxně může pomoci efektivní hádka. Úklid, který jsme zvyklí provádět v domácnosti, je totiž třeba provádět i ve vztahu, a to prostřednictvím správně vedené komunikace při výměně názorů.
30.5.2008, Eliška Tlustá
Waldorfská škola aneb Vědění jinak…

Waldorfská škola aneb Vědění jinak…

Žijeme v době, kdy si můžeme dovolit klást si větší nároky téměř na vše, co souvisí s naším každodenním životem. Nejinak je tomu u vzdělávání. Málokdo by asi chtěl, aby jeho děti vyrůstaly v neinspirativním prostředí, a je mnoho rodičů, kteří vyhledávají jiné způsoby výuky. Jednou z takových možností je waldorfská škola.
16.5.2008, Vaclava Medalová Hůdová
Úspěšný přijímací pohovor krok za krokem II

Úspěšný přijímací pohovor krok za krokem II

V minulém článku jsme se zabývali přípravou přijímací pohovor a nejčastějšími otázkami, které zazní u pohovoru. Dnes se zaměříme na neverbální komunikaci, která může již v prvních vteřinách rozhodnout o výsledku našeho přijímacího pohovoru. Přinášíme vám také tipy, jak zvýšit úspěšnost u pohovoru.
11.4.2008, Zuzana Chromá
Úspěšný přijímací pohovor krok za krokem

Úspěšný přijímací pohovor krok za krokem

S přijímacím pohovorem se setká každý z nás - každý bude minimálně jednou v životě v pozici uchazeče o zaměstnání. Jelikož výsledek tohoto pohovoru může ovlivnit celý náš budoucí profesní život, přinášíme vám rady, jak se na přijímací pohovor důkladně připravit.
9.4.2008, Zuzana Chromá
Vliv reklamy na člověka

Vliv reklamy na člověka

Reklama je u nás stále rostoucím odvětvím a hrne se na nás doslova ze všech stran. V televizi se prolíná jednotlivými pořady, v časopisech na nás shlíží obrázky krásných modelek, na billboardech se předvádějí usměvaví mladí lidé a nabízejí služby své společnosti. Reklama vtrhla do našich životů a ovlivňuje nás. Máme se reklamy obávat nebo se těšit na něco nového, co reklama nabízí?
15.2.2008, Petr Týfa
Asertivita - cesta ke spokojenému partnerství

Asertivita - cesta ke spokojenému partnerství

Rovnocenný vztah, bezproblémová komunikace a šťastné soužití s partnerem. Sen každé z nás. Zkuste na to jít asertivně a naučte se s partnerem správně komunikovat. Pokud řešíte komunikační potíže, čekají Vás lepší zítřky.
23.7.2007, M Chylková
Pravidla lásky: kvalitní vztah je běh na dlouhou trať

Pravidla lásky: kvalitní vztah je běh na dlouhou trať

Dlouhodobý vztah vypadá na první pohled jako samozřejmá věc. Spousta lidí okolo - nebo my sami, v takovém vztahu žijeme. Když partneři překonají prvopočáteční rozčarování, které přijde s odcházející zamilovaností a překonají některé těžkosti, může začít vzkvétat skutečná láska. Ale i tato skutečnost vyžaduje určitou práci a dodržování partnery stanovených pravidel.
2.7.2007, Eliška Tlustá1
Chci mít své finance pod kontrolou

Chci mít své finance pod kontrolou

Peníze hýbou světem, to je všeobecně známý fakt. Často si však bohužel neuvědomujeme, že ten svět vlastně tvoříme my a postupem času se stáváme „otroky svých peněz“. Jak se však vyhnout svíravému pocitu bezmoci, že zbývá polovina měsíce do výplaty a už teď nejsou peníze ani na rohlíky? Chcete mít své finance pod kontrolou? Nezávislá finanční poradkyně vám poradí, jak na to.
7.2.2007, PR článek 4
Květa Fialová: Svět je takový, jaký si ho uděláme

Květa Fialová: Svět je takový, jaký si ho uděláme

Recept na klid a vyrovnanost; povídání o naději, lásce a pozitivním náhledu na život s jednou z našich nejpopulárnějších hereček. „I z bacilů si můžeme udělat své nejlepší přátele,“ říká v našem rozhovoru Květa Fialová.
22.12.2006, Jiří Hamerský2
Tři sta párů očí za dvacet minut

Tři sta párů očí za dvacet minut

Naše planeta má rozlohu pouhých 510 065 284 km? a žije na ní téměř šest a půl miliardy lidí. Nejčastější odpověď, hned po zahrádkaření a luštění křížovek, zní: „Rád poznávám nové lidi.“
8.11.2006, Jana Kalousová
Feng shui

Feng shui

Nejprve je osud, pak teprve štěstí. Jako třetí přichází feng shui, které je následováno dobročinností a vzděláním. (stará čínská moudrost)
6.11.2006, Jana Pokorná
Muži za to nemůžou, ale ženy také ne

Muži za to nemůžou, ale ženy také ne

Dělejte pro svého muže první poslední. Brzy ho začnete nudit a najde si milenku. Chovejte se ke své ženě jako k bohyni. Ocení, že má vedle sebe tak milého psíka. takto o tajemství vztahů píše ve své knize Zina Rajnochová.
26.10.2006, Jiří Hamerský
Recept na optimální partnerský vztah

Recept na optimální partnerský vztah

„Změňte sebe a změní se i váš vztah,“ říká Zina Rajnochová, autorka knihy „Muži za to nemůžou, ale ženy také ne.“ Už několik let se zabývá rozborem partnerských vztahů a o svých zkušenostech hovoří v tomto rozhovoru.
16.10.2006, Jiří Hamerský1
Do Irska? Za prací? A po čtyřicítce? Určitě..!

Do Irska? Za prací? A po čtyřicítce? Určitě..!

Rozhodnout se ve 43 letech opustit Česko a vydat se do zahraničí s nulovou znalostí jazyka a téměř žádnými kontakty jistě vyžaduje notnou dávku odvahy. Nebo bláznovství? Možná obojího, nejdůležitější je, že to prostě jde…
9.10.2006, Vaclava Medalová Hůdová
Transurfing II – Jak si naklonit osud na svoji stranu

Transurfing II – Jak si naklonit osud na svoji stranu

Každý z nás má svůj sen. Cesta k němu není vždy jednoduchá. Transurfing radí, jak se v životě co nejelegantněji vyhnout překážkám, jak zachytit vlnu úspěchu a jak se na ní vznést až ke hvězdám.
28.9.2006, Jiří Hamerský1
Fejeton: Hvězdy řídí můj život?!

Fejeton: Hvězdy řídí můj život?!

Nedávno se na mě moje maminka podívala a řekla tajemně a tak trochu vystrašeně: „Musím ti něco říct.“ Ta tajemnost a vystrašenost se mnou trochu zacloumala. Ve skutečnosti ji jen tak něco nerozhodí.
20.9.2006, Tereza Semotamová
Neumíte říkat NE? Naučte se to! I. část

Neumíte říkat NE? Naučte se to! I. část

Toto je první díl seriálu, jak se naučit říkat NE. Nemyslíme tím ovšem jen ovládat umění asertivity, schopnost vyjádřit vlastní názor či prosadit vlastní řešení. Je důležité si uvědomit, že vaše neschopnost říci NE totiž může být spojena i s neuvědomělým pocitem, že někdo jiný ovládá váš život. A navíc s vaším svolením! Co v takových případech máte dělat?
15.9.2006, Tereza Semotamová