Rubrika:

Lázně

Lázně Karlovy Vary - ve víru minerálních vod

Lázně Karlovy Vary - ve víru minerálních vod

Porcelánový lázeňský pohárek s pítkem – to je má první asociace ve spojení s Karlovými Vary. Mimo filmového festivalu a rušné kongresové turistiky jsou lázeňské prameny chloubou tohoto západočeského města, vždyť kvůli jejich léčivým účinkům navštěvují zdejší lázně lidé z celého světa.
13.8.2009, článek, Vaclava Medalová Hůdová
Relax v západních Čechách

Relax v západních Čechách

V kouzelném prostředí, na rozhraní Ústeckého a Karlovarského kraje, tam, kde se píšou dějiny českého porcelánu, v údolí řeky Ohře, nad kterou se tyčí zalesněné vrcholky Krušných a Doupovksých hor, místní občan - „jakýsi“ Josef Ficherb jednoho dne léta páně 1883 vykopal studnu a zjistil, že voda v ní má kyselou chuť. Důležitý okamžik v následující budoucnosti, která z průmyslového města učinila i město lázeňské a vytvořila Evženiny lázně v Klášterci nad Ohří.
29.7.2009, článek, Adriana Dosedělová
Lázně Aurora – odpočinek na břehu Světa

Lázně Aurora – odpočinek na břehu Světa

Čistý vzduch, přátelská atmosféra, příjemné procházky a nádherná příroda – tak by se dala shrnout představa jižních Čech. A vězte, že je to pravda. Pobytem v této oblasti rozhodně nemůžete nic zkazit, pokud vše chcete spojit s ozdravným lázeňským pobytem, zkuste třeba Lázně Aurora v Třeboni, určitě nebudete litovat.
25.7.2009, článek, Vaclava Medalová Hůdová
Nejpopulárnější maďarské lázně Bükfürdő

Nejpopulárnější maďarské lázně Bükfürdő

Rozmanitá krajina, příjemné podnebí a bohatá kultura – to všechno může nabídnout Maďarsko. Stejně jako hojné léčebné a termální prameny. I proto krajina v Karpatské pánvi nese přívlastek Země lázní. Z mnoha možností se tentokrát zaměříme na Bükfürdő, jeden z nejpopulárnějších komplexů.
23.7.2009, článek, Šárka Libenská
Lázně Bohdaneč – místo, kde ozdraví všechny vaše klouby

Lázně Bohdaneč – místo, kde ozdraví všechny vaše klouby

Nasednete na trolejbus, přejedete přes most Labe, necháte za sebou sídliště Polabinky, dvě chemičky v Rybitví a Semtíně a už jste tam. Kde? Na místě, kde se příroda snoubí s krásnou architekturou, kouzlo dokreslují i příznivé klimatické podmínky. Ano, vítají vás Lázně Bohdaneč.
19.6.2009, článek, Adriana Dosedělová1 komentář
Lázně Luhačovice – perla jižní Moravy

Lázně Luhačovice – perla jižní Moravy

Počasí se konečně umoudřuje a sluníčko nás láká k výletům a procházkám. Poznejme proto krásu České republiky - vydejme se na návštěvu útulného lázeňského městečka Luhačovice, které svými četnými léčivými prameny a bohatým společenským vyžitím oslovuje stále více návštěvníků. Poznejte jejich kouzlo i vy.
3.6.2009, článek, Zuzana Chromá
Lázně Štós - klima, které léčí

Lázně Štós - klima, které léčí

Malebné malé lázně musíte hledat na jihovýchodu Slovenska, asi padesát kilometrů od Košic. Koupele podle švýcarské klasifikace mají léčivé klima s charakteristickými prvky horského prostředí. Vděčí tomu své poloze, leží totiž na hranicích Spišského Rudohoří a Slovenského krasu.
30.4.2009, článek, Adriana Dosedělová
Kouzelné lázně Bělohrad

Kouzelné lázně Bělohrad

Většina z nás jistě o lázních v Bělohradě slyšela, avšak skutečnost, že se vlastně nejedná o Lázně Bělohrad, nýbrž o Anenské slatinné lázně, již není tolik známá. Objevte i vy krásu zdejších lázní.
25.3.2009, článek, Adriana Dosedělová
Velké Losiny II

Velké Losiny II

Dnes navazujeme na článek o Velkých Losinách a dozvíte se, na která onemocnění se v těchto malebných lázních specializují, jaké využívají metody léčby a které zajímavosti při jejich návštěvě rozhodně nevynechat.
3.2.2009, článek, Adriana Dosedělová
Velké Losiny: lázně, které vznikly díky prašivému koni

Velké Losiny: lázně, které vznikly díky prašivému koni

K Velkým Losinám mám zvláštní vztah, táhne mne k nim jejich drsná krása, jejich do hloubky sahající historie a mystično, které má na mne zvláštní omamující účinek. Není se čemu divit, kromě historie, turistiky, památek, papírny a lázní se Losiny proslavily i svými hony na čarodějnice. Naštěstí hořká minulost je za námi a dnes jsou Velké Losiny malebnou lázeňskou obcí v šumperském okrese.
31.1.2009, článek, Adriana Dosedělová
Dudince - Vichy po slovensky

Dudince - Vichy po slovensky

V romantické krajině plné krásné přírody a dávné minulosti, v povodí říčky Štiavnica již staří Římané léčily své pochroumané útroby a užívali si nejteplejšího místa na Slovensku. Dudince naleznete v Krupinské dolině mezi Bratislavou, Bánskou Bystricou a Budapeští. Odvěké lázeňské místo, které však oficiální lázeňský titul získalo až v roce 1983 je známé i jako turistická lokalita díky krásné neponičené přírodě a nejvyšším slunečním svitem a mírnými zimami.
19.12.2008, článek, Adriana Dosedělová
Východní Maďarsko – země puszt, termálů a kvalitního vína

Východní Maďarsko – země puszt, termálů a kvalitního vína

Maďarsko je zemí výtečného a kvalitního vína, kulinářských specialit, vyhlášených lázní nacházejících se nejen v metropoli Budapešť, ale po celé zemi – především pak v její východní části.
5.11.2008, článek, Michal Vačkář
Lázně Číž - Malé lázně s velkou léčivostí

Lázně Číž - Malé lázně s velkou léčivostí

V mírně zvlněné krajině na kraji povodí řeky Rimavy, na jižním úpatí Slovenského Rudohoří při maďarských hranicích se nalézají jodobromové lázně jedinečné v celém okrese. Lázně Číž jsou známé nejen v okrese Rimavská Sobota, ale i v celé Evropě, díky své výjimečně léčivé vodě.
24.10.2008, článek, Adriana Dosedělová
Nejsou lázně jako lázně

Nejsou lázně jako lázně

Od pobytu v lázeňském zařízení si každá z nás slibuje něco jiného. Návrat do normálního života po náročné operaci, rehabilitaci, ztrátu zbytečných kilogramů, relax a odpočinek od stresového zaměstnání či opečovávání těla i duše při wellnessových pobytech pro ženy.
26.9.2008, článek, Vladimíra Bohatová
Lázně Poděbrady - Útočiště zlomených srdcí

Lázně Poděbrady - Útočiště zlomených srdcí

Taky máte rádi minerálky? A jakou máte nejraději? Já osobně mám od dětství slabost pro tu s tím koněm a jakýmsi chlápkem. Dnes již vím, že je to král Jiří, který neodmyslitelně patří k Poděbradce. Ostatně i město Poděbrady jsou mou srdeční záležitostí a nejen pro minerálku, lásku k historii, ale i proto, že patří mezi nejhezčí města v naší zemi, ale i proto, že se právě zde specializují na léčbu zlomených srdcí.
10.9.2008, článek, Adriana Dosedělová
Relaxace na Slovensku: lázně Sliač

Relaxace na Slovensku: lázně Sliač

Zde léčili své zlomené srdce Chruščev i Božena Němcová. Střední Slovensko se pyšní unikátními lázněmi, které patří mezi pouhé čtyři lázně z celého světa, jež se mohou chlubit velmi účinnou izotermickou (stále stejně teplou) vodou s bohatým obsahem kysličníku uhličitého.
5.9.2008, článek, Adriana Dosedělová
Šumava na dosah

Šumava na dosah

Tam, kde se slunce snoubí s krajinou, v místech, kudy v dávných věcích vedla Zlatá cesta, po níž se do Čech dovážela sůl, se pod horou Libín nalézá malebné městečko plné hojivé síly, známé v dalekém širokém okolí léčivými účinky minerálních vod. Pojďte s námi nahlédnout do krás brány Šumavy, do lázní Svaté Margarity.
16.7.2008, článek, Adriana Dosedělová
Prastaré metody na pevné zdraví zažívají renesanci

Prastaré metody na pevné zdraví zažívají renesanci

První ze slavných osobností byl ruský spisovatel Nikolaj Vasiljevič Gogol. A pak třeba legendární herec Oldřich Nový, spisovatelka Marie Majerová, herec Ladislav Chudík či Miloš Kopecký, houslista Václav Hudeček, evropská miss Monika Žídková, sjezdař Ondřej bank či kapely MIG 21, Olympic a Kryštof… Ti všichni si vyzkoušeli staré metody podivína, který změnil pohled na lidské zdraví – Vincenze Priessnitze.
30.6.2008, článek, PR článek
Maďarsko jako na dlani: sever země

Maďarsko jako na dlani: sever země

Sezóna letních dovolených i čas vícedenních rodinných výletů se nezastavitelně blíží. Společně s přibývajícím stupni Celsia přibývá i otázek, kam se tento rok vydat. Láká vás zahraničí, ale neradi trávíte dlouhé hodiny na cestách? Přemýšlíte o výletu za poznáním, kde se ale dočkáte mimo historických památek i odpočinku a relaxace? Chcete jet s celou svou velkou rodinou nebo jen ve dvojici? Ať tak či tak – zkuste se zamyslet: co třeba Maďarsko?
13.6.2008, článek, Jana Schmiedtová
Wellness Patince – krása jižního Slovenska

Wellness Patince – krása jižního Slovenska

V jihovýchodní části Podunajské nížiny, sedmnáct kilometrů severovýchodně od Komárna (směrem na Štúrovo) se nalézá nejjižnější obec Slovenska – Patince. Tato ves má vše, co je pro turistický ruch potřeba - teplé příjemné počasí s nejvíce prosluněnými dny za rok, krásnou přírodu, v nedalekém okolí památky a hlavním magnetem jsou termální prameny, které vedly k vytvoření koupaliště a před nedávnem i wellness centra.
9.6.2008, článek, Adriana Dosedělová
Vyšné Ružbachy - lázně, jež okouzlily nejednoho krále

Vyšné Ružbachy - lázně, jež okouzlily nejednoho krále

Vyšné Ružbachy své jméno získaly z německého rauschen (hučet, šumět) a bach (potok), takže Rauschbach, slovensky pak Ružbachy vlastně znamenají Šumící potok. Jak již název napovídá, jedná se o malebné lázně, které mají rozhodně co nabídnout.
21.5.2008, článek, Adriana Dosedělová
Brusno - koruna lesního království

Brusno - koruna lesního království

Lesní království Slovenské Rudohoří skrývá před všetečnými zraky kouzelné lázničky Brusno. Tyto lázně nepatří k největším na Slovensku, ale jistě stojí za povšimnutí. Nachází se v zajímavé turistické oblasti a krása přírody se zde snoubí s mocí přímo nadzemskou – léčivou.
12.5.2008, článek, Adriana Dosedělová
Maďarsko jako na dlani – Debrecen a jeho okolí

Maďarsko jako na dlani – Debrecen a jeho okolí

Ať už přemýšlíte o lázeňském pobytu za účelem léčby či doléčení zdravotních potíží, nebo jednoduše hledáte místo vhodné k relaxaci, kam chcete uniknout od každodenního shonu, stresu a běsnícího davu, doporučuji vaší pozornosti maďarské lázně Debrecen a od něj nedaleko situované Hajdúszoboszló.
29.4.2008, článek, Jana Schmiedtová
Lázně Luhačovice – záruka kvality

Lázně Luhačovice – záruka kvality

Dnes vám přiblížíme velmi oblíbené lázně Luhačovice. Luhačovice se právem pyšní postem čtvrtého největšího lázeňského města v České republice (a největšího na Moravě), ale jsou i oblíbeným turistickým centrem. Byť se nalézají v nížinné oblasti, díky okolním vrchům Bílých Karpat je klima v údolí podhorské a přímo nabádá k léčebným a relaxačním činnostem.
3.4.2008, článek, Adriana Dosedělová
Báječné lázně Lednice

Báječné lázně Lednice

Ráno se teprve vzpamatovávalo z chladné noci, přesto již napovídalo, že den bude teplý, ne-li horký, i proto jsme se vydali s bájnou představou za chladem do Lednicko – Valtického areálu, avšak zimu ani stín jsme zde rozhodně nenašli, zato jsme zde objevili spoustu jiných nádherných míst, které rozhodně stojí za shlédnutí.
3.3.2008, článek, Adriana Dosedělová
Lázně Hodonín - odborníci na klouby

Lázně Hodonín - odborníci na klouby

V úrodné krajině Dolnomoravského úvalu, v sousedství se Slovenskými hranicemi, v oblasti proslavené vinařstvím naleznete město Hodonín - nejteplejší město na jižní Moravě, které je zároveň i jedním z nejmladších lázeňských měst v České republice. Vzniklo totiž v roce 1979.
6.2.2008, článek, Adriana Dosedělová
Romantika speciálně pro dva

Romantika speciálně pro dva

Pokud toužíte po skutečné romantice, nechte se odnést 50 kilometrů od Prahy. Ano, do Křivoklátska, kraje protkaného historií, s unikátní přírodou a úchvatnými památkami. Při svých toulkách neopomeňte Rakovník, kde můžete narazit na kousek ráje na zemi. Je poblíž centra a druhé takové jen stěží naleznete. Proč? Protože tyto lázně jsou totiž pouze pro dva.
24.1.2008, článek, Adriana Dosedělová
Maďarsko jako na dlani – Zadunají II

Maďarsko jako na dlani – Zadunají II

Trpíte myalgií nebo hypertonií? Bolestivými cystitis? Spondylitis, Salpingitis, Polyarthritis, Osteoporosis, Nefritis či Metritis? Trápí vás častý Hyperaciditas? Chronický Gingivitis? Erythema? Adipositas? Lumbago? Hyperthyreosis? Bronchitis? Tak jak na tom jste? A vůbec – rozumíte, o co tady kráčí?
21.1.2008, článek, Jana Schmiedtová
Janské Lázně – tip na lyžování i relax

Janské Lázně – tip na lyžování i relax

Hledáte příjemné spojení sportovní aktivity a odpočinkem? Lyžařské středisko Janské Lázně nabízí sjezdovky všech stupňů obtížnosti. Můžete se pokusit pokořit i padesát kilometrů udržovaných běžkařských tras. A na unavené svaly čeká sladká odměna – relaxace v příjemném lázeňském prostředí.
9.1.2008, článek, Adriana Dosedělová
Maďarsko jako na dlani – Zadunají

Maďarsko jako na dlani – Zadunají

Však ono to přejde! Ležet budu v hrobě! Takovými a jim podobnými – rádoby siláckými – větami odbývají mnozí lidé nahlas své blízké a v duchu své doktory, kteří jim radí, aby si odjeli někam odpočinout. Třeba do lázní. Že to není pro vás? Jsou snad lázně a s nimi spojená relaxace určené výhradně pro snobskou smetánku? Každý by měl vedle pracovního vypětí myslet i na odreagování spojené s ozdravením a posílením tělesné schránky. A v lázních je zdraví. To už před mnoha stovkami let tvrdili staří Římané. Tak proč se nepoučit?
3.12.2007, článek, Jana Schmiedtová