Články  |  Doporučení  |  Diskuze
Cestování  |  Pohyb a zdraví
Psychologie
Relax a odpočinek
Saunování  |  Lázně
Styl a vzhled
Gurmán  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak
Rubrika:

Lázně

Vše v rubrice | Jen články a recenze
Proč je Český ráj rájem

Proč je Český ráj rájem

Na Sedmihorky jsem narazila zcela náhodně. Se svým synem jsme se minulý týden vydali na takový menší, (tedy jak pro koho) asi sedmikilometrový výlet z Hrubé Skály na Valdštejn a odtud pak na vlak do Sedmihorek. Ideální cestou na vlak se nám zdála právě ta do Sedmihorek. Trasa byla vskutku nádherná, dobře značená.
8.10.2007, Adriana Dosedělová
Bardějovské koupele

Bardějovské koupele

Bardejov patří k nejkrásnějším městečkům na Slovensku, které již v minulosti proslavily bohaté zdroje minerálních vod. Vítejte v proslulých lázních ozkoušených mnoha slavnými jmény.
4.10.2007, Adriana Dosedělová1
Maďarsko jako na dlani

Maďarsko jako na dlani

Maďarsko (Magyarország) nám především utkvělo v paměti jako destinace možné zahraniční dovolené před rokem 1989. Od té doby se ale mnohé změnilo a není od věci se podívat, jak se věci mají dnes. Maďarsko se totiž opět stává vyhledávanou turistickou destinací.
31.8.2007, Jana Schmiedtová1
Lázně Piešťany: nejteplejší slovenské lázně

Lázně Piešťany: nejteplejší slovenské lázně

Lázně Piešťany patří k oblíbeným lázním v celé Evropě, navštěvované v celém průběhu roku. Této oblibě vděčí nejen své poloze v malebném prostředí, ale i dobré reputaci založené na léčivé síle přírodních zdrojů, úctyhodné tradici a kvalitní lékařské péči.
22.8.2007, Adriana Dosedělová
Lázně Slatinice - experti na klouby

Lázně Slatinice - experti na klouby

Slatinice leží pod zalesněným hřebenem Kosíře v na první pohled poněkud jednotvárné rovinaté krajině, při okraji slatin bažinatého terénu u potoka Slatina. Tyto lázně přinášejí úlevu kloubům, kostem i svalům a dokáží léčit nemoci pohybového ústrojí. Písemná zmínka o prvním pacientovi se datuje dokonce na rok 1526, což znamená, že jsou jedny z nejstarších lázní na Moravě.
15.8.2007, Adriana Dosedělová
Slovensko: lázně Nimnice

Slovensko: lázně Nimnice

Dnes zavítáme do slovenských lázní Nimnice, které si díky své unikátní poloze, kvalitní péči o wellness pacienty a široce orientovanému léčebnému programu získávají stále více příznivců. Poznejte i vy kouzlo těchto slovenských lázní.
8.8.2007, Adriana Dosedělová5
Lúčky, lázně nejen pro ženy

Lúčky, lázně nejen pro ženy

Na naší planetě snad neexistuje žena, která by během svého života alespoň jednou neměla „jisté ženské trable“. Mnoho žen tedy vyhledává lázeňský pobyt vhodný právě pro ně. Na lázeňské služby je naše republika bohatá, avšak co se týče péče o gynekologické pacienty, moc široký výběr neposkytuje. Dnes tedy zavítáme na Slovensko.
4.7.2007, Adriana Dosedělová
Lázně Bojnice: relaxace a odpočinek nade vše

Lázně Bojnice: relaxace a odpočinek nade vše

Dnes vás při našich cestách zveme na výlet do překrásných lázní Bojnice, které v sobě skrývají samé srdce Slovenska. Klima s průměrnou roční teplotou okolo devíti stupňů Celsia a dvěma tisíci slunečních hodin za rok vás přímo vybízí k odpočinku a relaxaci.
13.6.2007, Adriana Dosedělová
Karlova Studánka – tam a zpět

Karlova Studánka – tam a zpět

Karlova Studánka je krásné místo na zemi. Daleko od průmyslové oblasti, na východní straně Pradědu, v údolí šumící Bílé Opavy se skrývá malebná obec, která svým umístěním láká návštěvníky po celý rok. Již chápu, proč se dříve jmenovala Hinewieder (tam a zpět) - pouze jedna návštěva tohoto malebného městečka opravdu nestačí.
12.5.2007, Jana Schmiedtová2
Mariánské Lázně: tradice nade vše

Mariánské Lázně: tradice nade vše

Při našich toulkách se tentokrát zastavíme v tradičním západočeském lázeňském městě – Mariánských Lázních. Svými unikátními léčivými prameny a důrazem na wellness láká stále více návštěvníků. Člověk by ani nevěřil, že ještě nedávno zde byl nepropustný prales.
28.3.2007, Zuzana Chromá
Můj víkend v Budapešti

Můj víkend v Budapešti

Jste zaskočeni zimně-jarním aprílovým počasím? Nenechte se zahnat do kouta nepříznivou předpovědí. Nabízím vám sedadlo zatím jen čtenáře - spolujezdce, vydejte se se mou do blízkých, avšak pro tuzemce cizokrajných, míst. Dnes vyrážíme východním směrem.
21.3.2007, Jana Schmiedtová
Lázně Luhačovice: perla jižní Moravy

Lázně Luhačovice: perla jižní Moravy

Počasí se už konečně umoudřuje a sluníčko nás láká k výletům. Poznejme krásu České republiky. Tentokrát se vydáme do útulného lázeňského městečka Luhačovice, které svými četnými léčivými prameny a bohatým společenským vyžitím oslovuje stále více návštěvníků.
15.3.2007, Zuzana Chromá
Profesionálové v hýčkání: Chateau Mcely

Profesionálové v hýčkání: Chateau Mcely

Tento zámecký hotel, který zahájil první sezónu v květnu tohoto roku, se může pochlubit překrásnými interiéry, službami a vybavením, které budou splňovat požadavky i těch nejnáročnějších hostů.
27.12.2006, Tereza Semotamová
Středověká parní lázeň v centru Prahy

Středověká parní lázeň v centru Prahy

Luxus na dosah, to je stručný popis služeb pražského hotelu Hoffmeister, který leží na úpatí Pražského hradu. Postavil jej syn slavného spisovatele a výtvarníka Adolfa Hoffmeistera, který byl známým vyznavačem „savoir vivre“, což je v hotelu znát na každém kroku.
22.12.2006, Jiří Zatloukal
Bahenní lázeň ve Velichovkách

Bahenní lázeň ve Velichovkách

V překrásném podkrkonošském prostředí naleznete příjemné a poklidné místo pro strávení relaxačního nebo wellness pobytu. Tyto lázně mají více než stoletou tradici a jsou vyhlášené především pro svůj přírodní léčivý zdroj, který se zde nalézá.
19.12.2006, Jiří Zatloukal1
Priessnitzovy lázně: Lázeňská tradice vítězí

Priessnitzovy lázně: Lázeňská tradice vítězí

V nejsevernějším cípu Moravy leží lázně, které díky svému léčivému klimatu předčí světové velikány jako rakouský Bad Gastein nebo americký Carlsbad. Jsou to Priessnitzovy lázně v Jeseníku, ač malé velikosti, velké významem.
15.12.2006, Tereza Semotamová
Tři dny u moře v Poděbradech

Tři dny u moře v Poděbradech

Zní to absurdně? Ano, zní, ale je to pravda. V Lázních Poděbrady totiž můžete podstoupit nejnovější hit balneoprocedur: pobyt v solné jeskyni.
12.12.2006, Tereza Semotamová2
Máte rádi čokoládu? Nechte ji blahodárně působit v Lázních Mšené...

Máte rádi čokoládu? Nechte ji blahodárně působit v Lázních Mšené...

Že by čokoláda mohla být vhodná i pro jiné než vnitřní užití? Ano, v lázních Mšené to můžete zažít doslova na vlastní kůži a klidně i se svým partnerem či partnerkou.
7.12.2006, Tereza Semotamová
Medové pokušení v Karlových Varech

Medové pokušení v Karlových Varech

V tomto světoznámém lázeňském městě s bohatou historií na vás čekají profesionálové, jež vám vyjdou vstříc v jakémkoli ohledu. Luxus a nejmodernější wellness, ale také lázeňství a tradice, to jsou Karlovy Vary.
5.12.2006, Jiří Zatloukal
Ostrov Ischia - ráj na Zemi

Ostrov Ischia - ráj na Zemi

Stýská se vám po létu, prosluněných plážích a opálených svalnatých domorodcích? :-) Nechte se inspirovat a nahlédněte do tajů italského ostrova Ischia - "Věčně zelený ostrov" neboli "ostrov snů" se snadno může stát cílem vaší nezapomenutelné dovolené.
30.11.2006, Tereza Semotamová
Maďarské lázně čtyřikrák jinak

Maďarské lázně čtyřikrák jinak

Maďarské lázně jsou tradičně oblíbeným cílem výletů a dovolených. V poslední době spolu s rychlým zkvalitňováním služeb a zřizováním nových wellness hotelů a center k návštěvě přímo vybízejí. Z velkého množství středisek pro Vás vybíráme čtyři.
27.11.2006, Jiří Zatloukal1
Jak se koupali staří Řekové a Římané?

Jak se koupali staří Řekové a Římané?

Když vyslovíme slovo Řím, často se nám vybaví proslulé starořímské lázně. Byly to skutečně první veřejné lázně ve velkém měřítku. Nicméně tyto obrovské lázně byly pouhou součástí lázeňství ve vyspělém románském světě.
1.11.2006, Jiří Zatloukal
Reportáž z veletrhu Wellness Balnea

Reportáž z veletrhu Wellness Balnea

Ve dnech 5. – 8. 10. se v areálu PVA Letňany v Praze konal druhý ročník veletrhu Wellnes Balnea, který je zasvěcený lázeňství, rehabilitaci, regeneraci, estetice a fitness. Jednalo se o akci přínosnou jak pro pracovníky těchto oblastí, tedy zprostřekovatele wellness, tak i pro návštěvníky, tedy příjemce wellness.
13.10.2006, Tereza Semotamová
Kouzelné Luhačovice

Kouzelné Luhačovice

Největší moravské lázně nádherně zapadají do klidného údolí říčky Horní Olšany a najdete je přibližně 25 km od Zlína. Luhačovice leží v nadmořské výšce pouhých 250 metrů, přesto při pohledu na okolí máte pocit, že někde poblíž musí být hory.
18.9.2006, Jana Kalousová1
Lázně Jeseník: tradice lázeňství v horské oblasti

Lázně Jeseník: tradice lázeňství v horské oblasti

Jesenicko je oblast lákající čistým horským vzduchem, krásnou krajinou a lázeňstvím na velmi vysoké úrovni a s dlouholetou tradicí. Co označení Jeseníky vlastně znamená? Kdo to vůbec byl Vincenz Priessnitz?
5.9.2006, Tereza Semotamová
Lázně Poděbrady jsou srdeční záležitost

Lázně Poděbrady jsou srdeční záležitost

Ve svém znaku mají červené srdce oprávněně. Město i jeho okolí si totiž zamilujete. Ihned po příjezdu vás přivítá mile srdečná atmosféra, kterou budete nadšeně absorbovat po celou dobu pobytu. Srdce se zde uzdraví, tělo si odpočine a vy naberete mnoho sil.
23.8.2006, Jana Kalousová
Dveře luhačovické Rezidence Ambra se otevřely

Dveře luhačovické Rezidence Ambra se otevřely

1.7.2006 zahájila provoz Rezidence Ambra coby zařízení s nadstandardním systémem péče o seniory. V ČR ojedinělý projekt poskytuje dlouhodobé i krátkodobé pobyty v komfortním prostředí doplněné mnoha službami ohledně podpory zdraví a aktivního životního stylu.
25.7.2006, Relaxuj -REL-
Karlovy Vary: život festivalového města

Karlovy Vary: život festivalového města

V době filmového festivalu žijí Karlovy Vary zvláštním životem. Hotel Thermal se stává Mekkou filmařů i novinářů a takřka se zdvojnásobí počet obyvatel města. V publiku převládají mladí lidé, jež se pro svit stříbrného plátna rozjedou i přes celou republiku.
5.7.2006, Simona Polcarová
Filmové Karlovy Vary jsou prozářené sluncem a hvězdami

Filmové Karlovy Vary jsou prozářené sluncem a hvězdami

Pojedenačtyřicáté se Karlovy Vary o uplynulém víkendu probudily do festivalové atmosféry. Venku svítí sluníčko, v sálech se lze příjemně zchladit při filmových projekcích. Atmosféru hned zkraje prozářily i dvě hvězdná jména – Andy Garcia a Danny Trejo.
4.7.2006, Simona Polcarová
Hammam aneb lázně na severu Afriky

Hammam aneb lázně na severu Afriky

Obecně máme k arabským lázním vztah nejednoznačný, vystavěný převážně na naší fantazii. Věřte, že zvládnout jejich návštěvu chce špetku odvahy. Ovšem výsledkem je zcela očištěné tělo i mysl, a to za trochu obav stojí!
11.4.2006, Jiří Nesiba