Články  |  Doporučení  |  Diskuze
Cestování  |  Pohyb a zdraví
Psychologie
Relax a odpočinek
Saunování  |  Lázně
Styl a vzhled
Gurmán  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak
Nejnovější komentáře
Vzhledem k datu uveřejnění sice již s křížkem po funuse, přesto....:­)

(autorka píše: Někteří by mohli být fajn, ale na první pohled to není ono. Zřejmě si neuvědomují, jak důležitý první dojem je.­)

První dojem je vskutku důležitý, za předpokladu, že s ním umíme pracovat. Jinak se jedná o pouhý předsudek. Je velký rozdíl, jaký dojem vyvolá osobní setkání tváří v tvář a dojem získaný z přečtení profilu a prohlédnutí fotek na seznamce. Jinými slovy, dojem ze seznamky nám není schopen zprostředkovat, pravdě se alespoň trochu blížící pocity a informace. Pokud se někdo domnívá, že díky zveřejněnému profilu, se o dotyčném dozvěděl vše, co potřebuje, jedná jen na základě osobních předsudků a nikoliv faktů.
Odpovědět0  0
Můj osobní názor? Se vší úctou k autorce, bez snahy se jí jakkoli dotknout nebo urazit. Článek je tendenční, zaměřený spíše pro ženy a lehce naivní, odvislý od dosud nízkého věku a tím spojených zatím nedostatečných životních zkušeností.
Svět ani život kolem nás není černobílý, jsme utvářeni a tvarování prostředím, ve kterém žijeme. Seznámení v dnešní době není jednoduché, přesto je možné v podstatě kdekoliv. Velmi však záleží na každém jedinci a jeho nastavení osobnosti, předpokladech, preferencích, schopnostech, potřebách a touhách. Nezaznamenal jsem výrazný rozdíl od doby před nebo během koronaviru. Vzorce chování a jednání, kterými se řídí naše podvědomí jsou pořád stejné.

4 roky jsem se pohyboval na dvou nejznámějších českých seznamkách. Z počátku proto, že jsem skutečně hledal trvalý vztah. Ke konci už jen ze zvědavosti. Moje zkušenost je víceméně tristní. Ač ženy psaly o hledání toho ­"pravého­", pana Božského, ve skutečnosti po osobním setkání vyšlo najevo, že hledaly zázemí, bydlení, ekonomické nebo materiální jistoty, žádané společenské postavení potenciálního partnera či opatrovníka svých dětí, popř. kutila k opravě bytu nebo domu. Z lidského hlediska to lze i pochopit, ale kde se ztratila ta potřeba lásky, o které psaly na svém profilu? Z počtu asi 60­-ti žen ve věku 39­-46 let, se kterými jsem se osobně setkal ­(nejen ze seznamek, ale i z běžného života­), drtivé většině vadilo, že jsem táta samoživitel. Kupodivu nejvíce to vadilo právě mamkám samoživitelkám :­) Zbylé skupině nešlo ani tak o trvalý vztah, jako spíše o kamarádství s výhodami. Nicméně v konečném důsledku ani jedna jediná nehledala lásku, rozuměj ten cit.

Dnes si články s radami vztahových koučů čtu s úsměvem. Životní zkušenost ničím nahradit nelze :)
Odpovědět0  0
Já jsem zvědavý, jestli můj komentář zůstane. Neznám tě ze světa hardware? :D
Odpovědět0  0
No já teda s článkem moc nesouhlasím. S něčím se souhlasit dá, jak se to mění, ale né se vším. Sám jsem byl do 34 svobodný, dlouho jsem hledal, znám to. Jsem spíš introvert, neumím dávat najevo pocity, jsem hodně uzavřený.
Naopak právě teď je potřeba se vídat osobně, to je to co lidi ocení. Navíc pokud na rande dáte holce pusu, na tvář anebo si o tu pusu řeknete, je to mnohem víc, než půl roku dopisování a posílání fotek.
Svou současnou manželku jsem potkal naživo a pozval ji na rande. Ihned cítíte, jestli to je ono nebo ne, přes internet je to pro mě jalový.
Je dobrý že ze seznamek umizeli hledači ­"na jednu noc­". Ale špatní nejsou jen tihle kluci, co hledají styk.

A že těm holkám odpadla zumba, peeling a kafíčko na náplavce, tak jsme jim najednou dobrý? Haha, tak co se asi stane až znova otevřou? Takových nafoukaných holek je dneska spousty. Oni kluci umí být taky hovaďáci, ale většinou jsou méně narcističtí, než tyto slečny, potažmo svobodné matky.

PS ­- je to tím, že dneska neumí nikdo zatnout zuby a obětovat se pro druhého. Ti lidi jsou zahledění do sebe a je jen na nich jestli se rozhodnou včas, nebo jim ujede vlak. To co je na seznamkách je z 75% s prominutím odpad, který zbyl protože je na něm něco divného, nebo tam exhibují.
Odpovědět1  0
Panebože, to jsou moudra, na která by jinak člověk v žádném případě nepřišel... :­-P :­-D
Odpovědět0  0
Tento článok je k ničomu, samozrejme že na zoznamkách je kopec bláznov, na to príde každý kto si to vyskúša. Najvačší problém je že vačšina ľudí vzťahom nerozumie a žijeme v dobe kedy dostaneme návod k žehličke a k niečomu tak ťažkému ako manželstvo dostaneme odpoveď ­"buď sám sebou­". Ak niekto má záujem a chce mať kvalitný vzťah tek doporučujem knihy: Get the Guy ­- Mathew Husey alebo Ho Tactics G.L. Lambert. Čítať takéto zbytočné članky je len strata času.
Odpovědět0  0
Proč je půlka komentáře odmazaná??
Pravda bolí, že?
Odpovědět0  1
Po seznamkach se potulují už několik roků a to z několika důvodu které jsou navzájem provázané a závislé na sobě
Nejsem moc společenský typ a to už od raného dětství, kdy jsem odmítal chodit do školky :­)­) takže když přijdu mezi nové lidi, tak špatně západem do kolektivu a není to tedy jen posledních pár let.
Další věc, za ty roky samoty jsem se úplně odnaučil mluvit v kolektivu lidi. Sry jako, ale o tom jaké je dnes počasí a co bylo dnes v práci se na první rande moc nehodí, o čem sakra mám na tom prvním rande s tou ženskou mluvit když, jako jo, něco bych měl, ale to je konverzace na 5­-10minut.

Ale co už, sem na různých aplikacích, FB skupinách, na jedné z nich jsem se dokonce stal už i správcem
a za ty roky pobral zkušenosti, rady, vysledoval techniky a zajímavosti a vysledoval co se ženským líbí....
Odpovědět1  0
Ono to začíná už u používání mobilů, popřípadě nějakých hodinek s ním propojených. Ačkoliv jedno či druhé zařízení informuje zvukově, vibracemi nebo rozsvícením displaye, naprostá většina lidí je schopná se několikrát za minutu podívat na display, popřípadě překlopit zápěstí jen aby se přesvědčila, že jim nic nepřišlo. A když jim ta elektronická hračka nic nehlásí několik minut, jsou schopní v ní začít rejdit a hledat zda to není chyba. Popřípadě sami začít psát lidem o nichž se domnívají, že právě od nich by mohlo či mělo něco přijít a vyzvídat proč nepíší, nevolají.
Také je příznačné jak málo lidí si přepne telefon do režimu letadlo když jdou spát. Nebo i dřív. Vždy mají pohotově po ruce nějaký ohromně důležitý důvod proč musí být 24­/7 na příjmu. Toto jsou pravé kořeny obsese. Podobně jako je zapotřebí už děti učit finanční gramotnosti, je zapotřebí je také zapotřebí učit se psychohygieně soužití s mobilními zařízeními. Neobviňujme tu techniku, jsme to my, její uživatelé kdo ji neumí používat.
Odpovědět0  0
Těžko si někdo: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] přizná, že si za vše může sám. A nic nezahýbe s psychikou než samotný pohled do zrcadla.
Ostatně? Už ho nastavovali?
Odpovědět0  0