Články  |  Doporučení  |  Diskuze
Cestování  |  Pohyb a zdraví
Psychologie
Relax a odpočinek
Saunování  |  Lázně
Styl a vzhled
Gurmán  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak
Rubrika:

Lázně Slovensko

Vše v rubrice | Jen články a recenze
Lázně Štós - klima, které léčí

Lázně Štós - klima, které léčí

Malebné malé lázně hledejte na jihovýchodu Slovenska asi 50 km od Košic. Koupele podle švýcarské klasifikace mají léčivé klima s charakteristickými prvky horského prostředí. Vděčí tomu své poloze, leží totiž na hranicích Spišského Rudohoří a Slovenského krasu.
30.4.2009, Adriana Dosedělová
Lázně Číž: Malé lázně s velkou léčivostí

Lázně Číž: Malé lázně s velkou léčivostí

V mírně zvlněné krajině na kraji povodí řeky Rimavy na jižním úpatí Slovenského Rudohoří při maďarských hranicích se nalézají jodobromové Lázně Číž. Jsou známé nejen v okrese Rimavská Sobota, ale i v celé Evropě, díky své výjimečně léčivé vodě.
24.10.2008, Adriana Dosedělová
Relaxace na Slovensku: lázně Sliač

Relaxace na Slovensku: lázně Sliač

Zde léčili své zlomené srdce Chruščev i Božena Němcová. Slovensko se pyšní unikátními lázněmi, které patří mezi pouhé 4 lázně z celého světa, jež se mohou chlubit velmi účinnou izotermickou (stále stejně teplou) vodou s bohatým obsahem kysličníku uhličitého.
5.9.2008, Adriana Dosedělová
Vyšné Ružbachy: lázně, jež okouzlily nejednoho krále

Vyšné Ružbachy: lázně, jež okouzlily nejednoho krále

Vyšné Ružbachy své jméno získaly z německého rauschen (hučet, šumět) a bach (potok), takže Rauschbach, slovensky pak Ružbachy vlastně znamenají Šumící potok. Jak již název napovídá, jedná se o malebné lázně, které mají rozhodně co nabídnout.
21.5.2008, Adriana Dosedělová
Brusno: koruna lesního království

Brusno: koruna lesního království

Lesní království Slovenské Rudohoří skrývá před všetečnými zraky kouzelné lázničky Brusno. Ty nepatří k největším na Slovensku, ale stojí za povšimnutí. Nachází se v zajímavé turistické oblasti a krása přírody se zde snoubí s mocí přímo nadzemskou – léčivou.
12.5.2008, Adriana Dosedělová
Lázně Piešťany: nejteplejší slovenské lázně

Lázně Piešťany: nejteplejší slovenské lázně

Lázně Piešťany patří k oblíbeným lázním v celé Evropě, navštěvované v celém průběhu roku. Této oblibě vděčí nejen své poloze v malebném prostředí, ale i dobré reputaci založené na léčivé síle přírodních zdrojů, úctyhodné tradici a kvalitní lékařské péči.
22.8.2007, Adriana Dosedělová
Slovensko: lázně Nimnice

Slovensko: lázně Nimnice

Dnes zavítáme do slovenských lázní Nimnice, které si díky své unikátní poloze, kvalitní péči o wellness pacienty a široce orientovanému léčebnému programu získávají stále více příznivců. Poznejte i vy kouzlo těchto slovenských lázní.
8.8.2007, Adriana Dosedělová5
Lázně Bojnice: relaxace a odpočinek nade vše

Lázně Bojnice: relaxace a odpočinek nade vše

Dnes vás při našich cestách zveme na výlet do překrásných lázní Bojnice, které v sobě skrývají samé srdce Slovenska. Klima s průměrnou roční teplotou okolo devíti stupňů Celsia a dvěma tisíci slunečních hodin za rok vás přímo vybízí k odpočinku a relaxaci.
13.6.2007, Adriana Dosedělová
Tipy na zimní dovolenou na Slovensku

Tipy na zimní dovolenou na Slovensku

Tatry našince vždycky lákaly nejen díky nadmořské výšce, ale i čerstvému vzduchu a bohatství léčivých pramenů na úpatí hor. Nabízejí ideální podmínky pro lyžování, které si ještě můžete zpestřit termálními koupelemi.
24.2.2006, Simona Polcarová