Blahodárná levandule

Blahodárná levandule

Levandule patří k mým nejoblíbenějším vůním. Miluji ji tak, že se jejími sušenými květy provoňuji i veškeré oblečení v šatníku. V tomto článku bych vás chtěla seznámit s jejími léčebnými účinky.
26.4.2009, článek, Simona Grygárková
Pupalkový olej

Pupalkový olej

Jsem velkým příznivcem rostlinných olejů, protože vím, jaká se v nich skrývá obrovská nutriční a léčivá síla. V dnešním článku bych vás ráda seznámila s jedním z mých nejoblíbenějších – olejem z pupalky.
14.4.2009, článek, Simona Grygárková
Rozvoj partnerského vztahu

Rozvoj partnerského vztahu

V tomto článku se zaměříme na vztah dvou partnerů. Co je potřeba pro to, aby naše láska nevyprchala po několika měsících? Jak si udržet vztah živý a trvalý? Existuje nějaký způsob, aby naše dlouhotrvající soužití mohlo být i po letech krásné?
12.4.2009, článek, Petr Týfa1 komentář
Třeboň - místo, kde léčí tělo i duši

Třeboň - místo, kde léčí tělo i duši

V krajině mezi rybníky a lesy se v údolí nalézá místo, kde vás pohladí nejen na duši, ale ulehčí i vašim kloubům. Řeč je o městu Třeboň, které leží v Chráněné krajinné oblasti a Biosférické rezervaci UNESCO. Oblast je známá svými romantickými rybníky, krásnou přírodou a velkým množstvím historických pamětihodností. Je skutečnou oázou pro každého člověka a na pobyt zde se hned tak nezapomíná.
10.4.2009, článek, Adriana Dosedělová
Místo pro svatbu

Místo pro svatbu

V jednom z předchozích článků jsme psali, zda-li má smysl se v dnešní době ještě ženit či vdávat a došli jsme k závěru, že ano. Pro většinu párů zůstává svatba důležitou možností, jak stvrdit svůj závazek k druhému člověku nějakou písemnou formou. Nyní se podíváme, kde je možné takový sňatek uzavřít.
8.4.2009, článek, Petr Týfa
Krása přišla z pralesa

Krása přišla z pralesa

V amazonských pralesích dodnes žijí lidé, kteří sbírají kouzelné bylinky a připravují z nich nejrůznější omlazující krémy. Mají zřejmě zázračný účinek, stačí se podívat, byť jen na filmových záběrech, že i ženy v pokročilém věku nemají jedinou vrásku.
6.4.2009, článek, Vladimíra Bohatová
Kouzelné lázně Bělohrad

Kouzelné lázně Bělohrad

Většina z nás jistě o lázních v Bělohradě slyšela, avšak skutečnost, že se vlastně nejedná o Lázně Bělohrad, nýbrž o Anenské slatinné lázně, již není tolik známá. Objevte i vy krásu zdejších lázní.
25.3.2009, článek, Adriana Dosedělová
Když ledviny zlobí, pomohou bylinky

Když ledviny zlobí, pomohou bylinky

Záněty močových cest postihují obě pohlaví, podstatně častěji však „pronásledují“ ženy v jakémkoliv věku a s častou frekvencí se vracejí. Jak se pro příště ubránit? Co je tím spouštěčem úmorných bolestí? Otázkou také je, zda jsou podávané léky vždy tím nejlepším řešením.
23.3.2009, článek, M Chylková
Med jako dar přírody

Med jako dar přírody

Lidé znali med již v době kamenné. Staří Řekové ho považovali za potravu Bohů. Proto se obyvatelé Olympu živili medem a pili medovinu, zatímco prostí lidé pili pouze víno smíchané s medem. Dodnes je med vyhledávaným přírodním léčivem i kosmetickým přípravkem.
13.2.2009, článek, Simona Grygárková
Péče o pleť v zimě II

Péče o pleť v zimě II

Dnes navazujeme na předchozí článek o péči o pokožku obličeje. Tentokrát se zaměříme se na naše ruce, naučíme se využívat blahodárnou sílu rostlinných olejů a nechybí ani typy na zdravou a prozářenou pleť.
11.2.2009, článek, Simona Grygárková
Péče o pleť v zimě

Péče o pleť v zimě

V zimním období je kůže úplně jiná na pohled i dotek. Ačkoliv si myslíme, že je kolem nás dosti vlhkosti, ve skutečnosti je v tomto období ve vzduchu méně vody než v létě. Suchý zimní vzduch vysává z pleti vodu. Dalším „žroutem“ tekutin z pokožky je topení. Naší kůži je tedy třeba dodávat tekutiny a vybírat správnou kosmetickou péči.
9.2.2009, článek, Simona Grygárková
Wellness pobyty – smršť energie a optimismu do jarních dní

Wellness pobyty – smršť energie a optimismu do jarních dní

Pojďme společně zapomenout na kolem se vyskytující negativní vlivy, které nám dělají zbytečné vrásky. Po pár dnech nabereme na síle stejně jako probouzející se příroda. Čeká nás očista organismu, regenerace celého těla a spousta rozmanitého pohybu.
6.2.2009, článek, M Chylková
Elixír života v období chřipek

Elixír života v období chřipek

Chřipková epidemie graduje, všude okolo nás to jen chrchle a kašle, lidé okupují lékárny, jen málo těch zodpovědných i postele. Každý by rád znal recept na ten nejlepší lék. Že by jím bylo Tulsí?
5.2.2009, článek, Adriana Dosedělová
Velké Losiny II

Velké Losiny II

Dnes navazujeme na článek o Velkých Losinách a dozvíte se, na která onemocnění se v těchto malebných lázních specializují, jaké využívají metody léčby a které zajímavosti při jejich návštěvě rozhodně nevynechat.
3.2.2009, článek, Adriana Dosedělová
Velké Losiny: lázně, které vznikly díky prašivému koni

Velké Losiny: lázně, které vznikly díky prašivému koni

Tíhne mě k nim jejich drsná krása, do hloubky sahající historie a mystično. Kromě historie, turistiky, památek, papírny a lázní se proslavily i hony na čarodějnice. Naštěstí je hořká minulost za námi a dnes jde o malebnou lázeňskou obec v šumperském okrese.
31.1.2009, článek, Adriana Dosedělová
Očistěte svůj organismus

Očistěte svůj organismus

Staří jogínové již od nepaměti používali techniku dokonalé očisty celého těla, s názvem šankprakšalána. Tato procedura je složena z pití slané vody a jednoduchých pohybů, které vám zaručí silný a rychlý vyprazdňující efekt. Tak se velmi efektně organismus zbaví nahromaděných škodlivin, a vy se budete cítit naprosto jedinečně.
28.1.2009, článek, Simona Grygárková
Léčivé účinky hub III

Léčivé účinky hub III

Zimní období s sebou nese nebezpečí větší náchylnosti na chřipky a nachlazení, je proto nejvyšší čas začít posilovat imunitní systém. Tímto článkem volně navazuji na ty předchozí a zase se zmíním o pár druzích hub, které mají opravdu široké léčebné pole působnosti.
26.1.2009, článek, Simona Grygárková
Zumba – cvičení, které rozzáří nejednu tvář

Zumba – cvičení, které rozzáří nejednu tvář

Když mi kamarádka řekla, že začala chodit na zumbu dancing, neměla jsem ponětí, oč vlastně jde. Vzhledem k mé přirozené zvědavosti jsem se snažila dopídit dalších informací. To jsem však ještě netušila, že zjistit něco bližšího o zumbě nebude vůbec jednoduché… Avšak výsledek hledání stál za to.
23.1.2009, článek, Adriana Dosedělová
Myslete na jaro

Myslete na jaro

Jste bez ustání tak trochu unavení? Bolí vás často hlava a klouby? Chytí se vás každý bacil? Trápí vás zácpa či nadýmání? Snad každá z nás alespoň na jednu otázku odpoví kladně. Máme proto nejvyšší čas se sebou něco udělat.
22.1.2009, článek, Vladimíra Bohatová
Australské zlato – mocná síla čajovníkového lístku

Australské zlato – mocná síla čajovníkového lístku

Již během světové války byl čajovníkový olej jedním ze základních prvků armádní lékárničky a ani dnes by ve vaší domácí lékárničce neměl rozhodně scházet. Jeho využití je velice pestré a síla účinku vysoká.
14.1.2009, článek, Adriana Dosedělová
Staňte se hvězdou silvestrovské noci

Staňte se hvězdou silvestrovské noci

Vyměňte loňský „karnevalový kostým“ za nepřehlédnutelný outfit dotažený do posledního detailu. Vezměte všechnu odvahu a pohrajte si s líčením i účesem, zvolte odvážnější kousky oblečení, kombinujte styly. Odhalené části těla ozdobte netradičními šperky nebo body paintingem, který jen podtrhne vaši originalitu.
30.12.2008, článek, M Chylková
Dámy, nebojte se luxusu!

Dámy, nebojte se luxusu!

V časech naštěstí minulých byly pro nás pojmy jako gala dinner, raut, garden party či módní show známy z amerických filmů. Vystačily jsme si s jedněmi šaty do divadla několik sezón a módní „novinky“ jsme nakupovaly v Tuzexu nebo Maďarsku. Doba se však obrátila.
28.12.2008, článek, Vladimíra Bohatová
Tiché a plíživé drogy

Tiché a plíživé drogy

Hektický způsob života, snaha být nejlepší ve svém oboru, pracovat dvanáct hodin denně i o víkendech, bez dovolené a pravidelné stravy, bez odpočinku s přáteli a často osamělé – tak žije dnes většina mladých úspěšných žen. Vydržet vražedné tempo můžeme po určitý čas pomocí potravinových doplňků, obsahujících Carnitin, kofein či Aloe Vera a sportovat. Jednou ale struna praskne. Toto jsou skutečné příběhy mladých žen, se kterými jsem měla možnost mluvit.
26.12.2008, článek, Vladimíra Bohatová
Jak slaví Vánoce ve světě?

Jak slaví Vánoce ve světě?

Vánoce spolu s Velikonocemi patří mezi největší křesťanské svátky. Vánoce oslavují narození Ježíška, který se narodil v Betlémě. Od roku 354 n.l. jsou Vánoce uznány oficiálním svátkem. Jak ale slaví ostatní státy tyto svátky? Nechte se inspirovat nebo si připomeňte své známé v jiných zemích, jak asi Vánoce slaví.
24.12.2008, článek, Eliška Tlustá
Vánoční a novoroční nápoje

Vánoční a novoroční nápoje

Pro inspiraci vám přinášíme pár příjemných a zdravých receptů na nápoje, do jejichž přípravy můžete zapojit svoji kreativitu, a překvapit tak návštěvu či rodinné příslušníky.
23.12.2008, článek, Simona Grygárková
Kořeněná vůně Vánoc

Kořeněná vůně Vánoc

Období Vánoc je kouzelný čas. Ulice se rozsvítí světly, barevnými ozdobami a pohltí nás zvláštní nálada. Tyto svátky jsou hlavně rodinnou záležitostí a nejvíce je prožívají děti. Kdybychom se na ně podívali jejich očima, viděli bychom světlo, sníh a opravdové štěstí.
22.12.2008, článek, Simona Grygárková
Dudince - Vichy po slovensky

Dudince - Vichy po slovensky

V romantické krajině plné krásné přírody a dávné minulosti, v povodí říčky Štiavnica již staří Římané léčily své pochroumané útroby a užívali si nejteplejšího místa na Slovensku. Dudince naleznete v Krupinské dolině mezi Bratislavou, Bánskou Bystricou a Budapeští. Odvěké lázeňské místo, které však oficiální lázeňský titul získalo až v roce 1983 je známé i jako turistická lokalita díky krásné neponičené přírodě a nejvyšším slunečním svitem a mírnými zimami.
19.12.2008, článek, Adriana Dosedělová
Protáhněte se při strečinku!

Protáhněte se při strečinku!

Můžete vypustit energii ze svalů po celodenním sezení, nebo naopak po namáhavém dni se přivést do klidového stavu. Oboje je možné při strečinku. Váš pohybový aparát vám bude vděčný.
18.12.2008, článek, Šárka Libenská
Modelkou za každou cenu?

Modelkou za každou cenu?

Máte v rodině pubertální slečnu, která se denně váží a za každý nabytý dekagram se trestá půstem a tvrdým cvičením ve fitness? Pokud navíc listuje módními časopisy, z nichž vykukují fotografie ultra štíhlých, až vychrtlých modelek, je nejvyšší čas zasáhnout. S anorexií není legrace.
17.12.2008, článek, Vladimíra Bohatová
Východní Maďarsko – země puszt, termálů a kvalitního vína

Východní Maďarsko – země puszt, termálů a kvalitního vína

Maďarsko je zemí výtečného a kvalitního vína, kulinářských specialit, vyhlášených lázní nacházejících se nejen v metropoli Budapešť, ale po celé zemi – především pak v její východní části.
5.11.2008, článek, Michal Vačkář