www.relaxuj.cz
>

Prodloužené vlasy vyžadují cílenou péči

Prodloužené vlasy vyžadují cílenou péči
, , článek
Vlasy plné zdraví a lesku jsou snem každé ženy. Ale příroda si s námi pohrává a ne každá z nás se dočká vysněné hustoty a délky. I když je trh přesycen prostředky, které zaručují pozitivní změnu, od pilulek až po olejíčky vtírající se do pokožky hlavy, není jisté, zda se výsledek vůbec dostaví. Je tu šance pro všechny – prodloužení vlasů na počkání. Ale na co si dát pozor, aby zdánlivě pravé vlasy zůstaly tak, jak nám je „přišili“? Víte, že i vaše oblíbené způsoby relaxace mohou vlasy poškodit?
K oblíbeným
reklama

Nejrůznější metody prodlužování vlasů


Kadeřnictví a vlasová studia se předhánějí v těch nejlepších metodách prodlužování, v použitých pramíncích a také v ceně. Výběr je individuální, je třeba přizpůsobit jak metodu, tak výběr druhu vlasů k co nejpřirozenějšímu a nejšetrnějšímu výsledku. Všechny tyto informace vám poskytnou právě ve vlasovém studiu, kde prodloužení vlasů nabízejí. Z nejčastějších metod si můžeme jmenovat keratin za tepla, flash point za studena (kroužky) a metodu Bond plus, která je v současnosti považována za jednu z nejlepších, ovšem není vhodná pro všechny – spoj je díky použití trubiček větší a u jemných vlásků viditelný.


Nutná konzultace před aplikací vlasových pramenů


Prodloužení vlasů je nemalou investicí, studio si vybírejme pečlivě. U každé z metod se lze bohužel setkat s dobrou, ale i nekvalitně odvedenou prací. Proto by z naší strany měla předcházet určitá porovnání - sledujme reference, fotogalerie před a po aplikaci pramínků, ale nejjistější zárukou jsou osobní zkušenosti klientek. Spokojené zákaznice nám o kvalitě práce napoví nejvíce.

Při první návštěvě je nutné domluvit se na představě, kterou o nových vlasech máme. Vybereme délku, typ vlasů a barvu, dohodneme se na počtu pramenů a finální ceně. Pak stačí už jen sjednat termín (vlasy bývají většinou na objednávku) a můžeme se těšit, že za pár dnů budeme z kadeřnického studia odcházet spokojené a o poznání krásnější.


Rozdíly mezi použitými vlasovými prameny


K prodlužování si vybírejme zásadně vlasy pravé. Vybírat můžeme mezi vlasy evropskými, indickými a asijskými (řazeno podle kvality). U všech typů platí, že přednost mají vlasy, které neprošly chemickým odbarvováním a nabarvováním na požadovaný odstín, jinak jsou vlasy ztenčené a snadněji se lámou.


Asijské vlasy patří mezi nejméně kvalitní


Protože jsou vlasy potaženy silikonovou složkou, zdají se být jako „vhodné k použití“. Po pár umytích vám však dojde, že asijský vlas nebyla ta správná volba. Ztrácí se hebkost a vlas se stává krepatým. Vlasy se cuchají díky míchání vlasů při jejich zpracování a jiného vlasového srůstu. Po prvním či druhém „posunutí“ prodloužených vlasů je můžete rovnou vyměnit a zaplatit si prameny nové.


Vlasy indické mylně nazývány vlasy „evropského typu“


Indické vlasy vám v řadě salónů představí jako to nejlepší, co můžete zvolit, místy jsou představovány jako „vlasy evropského typu“, ale je to jen past. Sice ušetříte, ale již po druhé výměně zjistíte, že s pravými evropskými vlasy nemají nic společného. Indické vlasy bývají pomíchané a rozdvojované (tenčené), aby se podobaly co nejvíce vlasům evropským. Nekvalitní výsledek se projeví po čtyřech až pěti měsících, kdy je třeba opět vlásky vyměnit za nové.


Evropské vlasy – nejlepší kvalita


Nejlepší volbou pro českou klientku jsou vlasy evropské – pravé, nebarvené a přírodní. Vlasy evropské vypadají nejpřirozeněji, splynou s vlasy klientky a samozřejmě je lze i barvit, pokud jste si je nechali aplikovat v „surovém stavu“. Evropské vlasy vydrží až tři roky.


Upozornění při volbě typu vlasů


Pozor si musíme dát na volbu metody. I zde platí určitá omezení týkající se všech typů vlasových pramenů. Například u metody keratinem zatepla, je vlas při každém posunutí (při odstraňování kleštičkami) zkrácen zhruba o jeden centimetr. Část vlasu, která je potažena keratinem a připojena k vlastnímu vlasu, musí být ustřižena. Tato část je k nepoužití, proto je vlas po každém posunutí o něco kratší.


Základní péče o prodloužené vlasy


Po první aplikaci bychom měli znát způsoby, jak se o prodloužené vlasy starat, aby vydržely co nejdéle krásné. Kadeřnice by nás měla seznámit se všemi riziky, kterými vlasy můžeme zatížit a v podstatě za pár týdnů i zničit. Vyplatí se používat měkký a široký kartáč se štětinami určený přímo na prodloužené vlasy, stejně tak šampóny, kondiciónéry a zejména masky – prodloužený vlas nemá vnitřní výživu, proto musíme veškerou vlhkost a vitamíny dodávat zvenčí.

Prodloužené vlasy myjeme vždy v záklonu, dáváme důraz na oplachování, po umytí vodu z vlasů pouze ručníkem jemně vymačkáváme, češeme polosuché od konečků a postupujeme ke spoji.

Po umytí je nutné dodat vlasu další vyživující složky v podobě olejíčků, zjemňujících přípravků bez oplachování, případně lesku. Je nutné vyvarovat se ošetřujících prostředků, které obsahují větší množství alkoholu a aminokyselin, i ovocné složky mohou vlasy vysušit.

Prodloužené vlasy necháváme nejlépe volně uschnout, čím méně používáme horký vzduch fénu, tím lépe. Totéž platí o žehlení vlasů. Samozřejmě tyto metody k úpravě použít lze, ale musíme počítat s tím, že prodloužené prameny dostávají citelně zabrat, a o to více péče potřebují. Chceme-li docílit rovného účesu, vyvarujeme se použití pramenů kudrnatého typu, které bychom museli žehlit denně.

Během spánku dlouhé vlasy stáhneme několika gumičkami, aby se nám prameny zbytečně nepromíchávaly a nemotaly. Nikdy nechodíme spát s mokrými vlasy, prodloužené i vlastní vlasy musí být před spaním dostatečně vysušené, i tření o polštář vlasy ničí a vlas mokrý by se tak během noci snadno poškodil.


Bazén, sauna a solárium – pozor na vlasy!


Pro tělo relaxace, pro vlasy znatelné nebezpečí. V řadě salónů se o těchto nenápadných oblíbených způsobech relaxace ani nezmíní, přitom je zátěž v podobě chlorované či mořské vody, horkého vzduchu v sauně a „opalujících schopnostech“ solária a slunce alarmující už pro vlasy vlastní.

Dodržet správnou péči o prodloužené vlasy se nám může vymknout z rukou, pokud právě tyto činnosti máme v oblibě. Abychom minimalizovali poškození, zbytečné obrušování a lámání vlasu, dodržíme alespoň tyto zásady:
  • Při plavání vlasy pečlivě svážeme do drdolu, upevníme sponkami a na ochranu použijeme plaveckou čepici, která zabrání několikahodinovému namáčení a vysušování. Při koupání v moři vlasy alespoň svážeme, nikdy se nechodíme koupat s rozpuštěnými vlasy, mohlo by dojít k zacuchání. Navíc sůl a chemikálie obsažené ve vodě mohou poškodit také vlasové spoje, může tak docházet k většímu vypadávání vlasů, někdy i celých pramenů.
  • Jak při opalování na přímém slunci, tak v soláriu, používáme na vlasy šátek, kterým zakryjeme vlasy od temene hlavy až po čelo, vybíráme hrubší látky, aby prostupování paprsků bylo co nejmenší. Na vlasy používáme po celé léto hydratační spreje pro ochranu vlasů před sluncem.
  • V případě sauny ochrana bohužel neexistuje, kromě aplikování nejrůznějších masek a krémů, které sice teplem znásobí svůj účinek, ale vysoké teploty nezmírní. Pokud máme prodloužené vlasy, oblíbenou saunu budeme muset navštěvovat pouze výjimečně, pokud si chceme uchovat nepoškozené prameny.

Titulní foto: Geotrac
Nejnovější články
Cestování po Šanghaji: Yu Garden, Jing'an a maglev Cestování po Šanghaji: Yu Garden, Jing'an a maglev
Je tu poslední den v Šanghaji. V ten jsme navštívili starobylou Yuyuan Garden s velkým tržištěm, Jing'an Temple a znovu jsme se byli posilnit českým jídlem. A co by to byla za návštěva Šanghaje, kdybychom na letiště nejeli maglevem? 430 km/h! 
15.5.2019, článek, Milan Šurkala
10 důvodů, proč si pořídit nafukovací vířivku 10 důvodů, proč si pořídit nafukovací vířivku
Milujete relaxaci v prohřáté vodní lázni mezi bublinkami? Líbila by se vám možnost užívat si tuto slast pravidelně v pohodlí domova? Nafukovací vířivka je pro vás to pravé. Tady je 10 důvodů proč.
10.5.2019, inzerce, PR článek
Finsko nabízí cestu ke štěstí: soutěž o 3denní dovolenou Finsko nabízí cestu ke štěstí: soutěž o 3denní dovolenou
Finsko bylo opět vyhlášeno nejšťastnějším národem na světě i díky své nádherné přírodě. Země se chce o svou cestu ke štěstí podělit, a tak spustila soutěž o 8 třídenních dovolených s finskými průvodci.
1.4.2019, článek, Milan Šurkala
Vztahová koučka: úchylný fotograf se nekonal Vztahová koučka: úchylný fotograf se nekonal
Pamatujete si na server libimseti? To byl hit! Bodování kluků, vzkazy, první lásky. To napětí a vzrušení, když mi ve schránce blikla zpráva. Že by to byl jeden z těch sympaťáků, kterého jsem anonymně obodovala nejnižší možnou známkou? Nebyl…
26.3.2019, článek, Pavlína Uhrinová
Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit
Po celodenní aktivitě si zasloužíte chvíle odpočinku. Skvělým způsobem, jak relaxovat, je saunování. Pozitivní účinky termoterapie jsou totiž všeobecně známy. A takovou relaxaci si můžete dovolit díky infrasauně i v pohodlí svého domova.
21.3.2019, inzerce, PR článek