www.relaxuj.cz
>
>

Venkov ve městě aneb za zvířaty na TECHAGRO

Venkov ve městě aneb za zvířaty na TECHAGRO
, , článek
Ve dnech od 6. do 10. dubna 2008 si v moderním areálu brněnského výstaviště připadnete tak trochu jako v lese, na poli nebo na farmě se zvířaty. Dubnové agrární veletrhy TECHAGRO, ANIMAL VETEX a SILVA REGINA totiž zaplní všechny pavilony i volné plochy areálu a stanou se cílem návštěvy zemědělců, farmářů, chovatelů, veterinářů, lesníků, myslivců a vůbec všech milovníků přírody.
reklama
Právě pro farmáře a chalupáře má řada firem připravenu nabídku malé mechanizace, ať už jde o sekačky, rotavátory, malé pluhy, kompaktní traktory či kypřiče a obraceče v provedení hobby. Na malé i velké návštěvníky navíc čeká bohatý program. Vždyť vidět na vlastní oči živou kravičku nebo se moci projet traktorem je pro mnoho Brňanů větším lákadlem, než výlet do Disneylandu.

Oblíbenou součástí veletrhů se stala včelařská výstava, která bude stejně jako tradiční výstava mysliveckých trofejí umístěna v kruhovém pavilonu Z. Návštěvníky čeká pestrý myslivecký program s vystoupením populárních osobností a slavných cestovatelů, a také s módními přehlídkami lesnického a turistického oblečení. Mezi oblečením k vodě, do lesa a na dovolenou najdou návštěvníci i "skvosty" ušité z nejmodernějších nepromokavých materiálů – nanovláken. Program nejen pro milovníky lovu doplní ukázky loveckých psů, sokolníci, ale také laserová střelnice či pravá myslivecká restaurace. Výstava „Za zvěří kolem světa“ ukáže vycpaná zvířata nejen z Evropy, ale též z Asie, Afriky a Ameriky. Koho by nenadchla preparovaná zvěř z divoké přírody, může navštívit zvířata živá – v pavilonu H představí kolekci plemenných kanců, ale i skotu, ovcí a koz společnost Genoservis přední chovatelé z Čech i Moravy. Tradiční výstava hospodářských zvířat při ANIMAL VETEXu přivádí do areálu pozornost malých i velkých návštěvníků – největší zájem je o čerstvě narozené ovečky nebo kozičky, které přicházejí na svět mnohdy v průběhu samotného veletrhu.


Poprvé koně a minifarma s minitraktůrky


Zejména ti nejmladší uvítají možnost v jihomoravské metropoli vidět alespoň kousek venkova. Vedle hospodářských zvířat na ně letos čekají i zvířata zájmová – miniaturní ovce, miniaturní plemena koní i koně westernoví. Představí se ve speciálním projektu John Deere Minifarma na volné ploše H. V kruhové ohradě budou probíhat ukázky výcviku koní, westernových disciplín, mini-show amerických plemen koní, ukázky parawesternu i přednášky, jak o koně pečovat. Pro rodiny s dětmi se přímo nabízí neděle 6.4., kdy na minifarmě proběhne od 14 hod. autogramiáda a vystoupení dvou známých hereček a chovatelek koní - Vandy Hybnerové a Míši Kuklové. Celý projekt zastřešuje Western Riding Club ČR, jeho partnery jsou Brněnský Metropolitan, Rádio

Impuls, server Enviweb.cz, časopis Fauna a generálním partnerem celé minifarmy je společnost Strom Praha, dodavatel zemědělské techniky John Deere. Právě malé zelenožluté traktůrky budou patřit mezi taháky celé minifarmy. Ve šlapací podobě si je mohou vyzkoušet ti nejmenší návštěvníci, zatímco na farmáře a hobby farmáře čekají vedle klasických traktorů také tzv. kompaktní traktory nebo malá zahradní technika. Projet na traktoru se přitom v areálu mohou i velcí – tradičním a oblíbeným programem na výstavišti jsou tzv. jízdy zručnosti traktorem pro návštěvníky. Pro zájemce o návštěvu veletrhů je k dispozici server www.techagro.cz, kde se dozví veškeré důležité informace.


Otevřeno ve dnech Ne-St: 9.00-18.00 hod., ve Čt: 9.00-17.00 hod.
Vstupné: základní 80 Kč / zlevněné 40 Kč

Titulní foto: www.dreamstime.com
Nejnovější články
Tipy na deskové hry pro dlouhé zimní večery Tipy na deskové hry pro dlouhé zimní večery
Máte hravou náturu a nechcete hrát s přáteli jen žolíka a Člověče, nezlob se? V tom případě pro vás máme pár tipů na několik deskových a karetních her, které jsou zábavné a většinou i velmi jednoduché na pochopení.
25.12.2018, článek, Milan Šurkala
Cestování po Šanghaji: Longhua Temple, svatba i parky Cestování po Šanghaji: Longhua Temple, svatba i parky
Česko-čínská svatba, která byla primárním cílem našeho putování, se blížila. Sobotní ráno jsme tak využili k návštěvě Longhua Temple a zahrad okolo, nedělní odpoledne pak k návštěvě místních parků. A ke hledání kešek, samozřejmě.
23.11.2018, článek, Milan Šurkala
Cestování po Šanghaji: People's Square, český pivovar Cestování po Šanghaji: People's Square, český pivovar
Další den nás zavedl do People's Square a prohlídli jsme si i obrovské muzeum v Šanghaji. Poté, co jsme byli zklamání jedním z chrámů, chtěli jsme si spravit chuť "českým" pivem v české restauraci. No, nespravili.
15.5.2018, článek, Milan Šurkala
Cestování po Šanghaji: Bund a Shanghai Tower Cestování po Šanghaji: Bund a Shanghai Tower
Šanghaj je město mrakodrapů, které nejlépe uvidíte z Bundu, protějšího pobřeží. Panorama má rozhodně něco do sebe a nenechejte si ujít ani Shanghai Tower. Kde jinde můžete vidět mrakodrapům na střechu a projet se nejrychlejším výtahem na světě?
9.1.2018, článek, Milan Šurkala
Cestování po Šanghaji: čínská víza a trampoty první noci Cestování po Šanghaji: čínská víza a trampoty první noci
Další cesta nás zavede do Číny. Konkrétně navštívíme nejlidnatější město tohoto státu, Šanghaj. A proč zrovna Šanghaj? Věřte nebo ne, kamarád se zde ženil. Svatba v Číně, to si člověk nemůže nechat ujít.
10.7.2017, článek, Milan Šurkala2 komentáře