www.relaxuj.cz
>
>

Venkov ve městě aneb za zvířaty na TECHAGRO

Venkov ve městě aneb za zvířaty na TECHAGRO
, , článek
Ve dnech od 6. do 10. dubna 2008 si v moderním areálu brněnského výstaviště připadnete tak trochu jako v lese, na poli nebo na farmě se zvířaty. Dubnové agrární veletrhy TECHAGRO, ANIMAL VETEX a SILVA REGINA totiž zaplní všechny pavilony i volné plochy areálu a stanou se cílem návštěvy zemědělců, farmářů, chovatelů, veterinářů, lesníků, myslivců a vůbec všech milovníků přírody.
K oblíbeným
reklama
Právě pro farmáře a chalupáře má řada firem připravenu nabídku malé mechanizace, ať už jde o sekačky, rotavátory, malé pluhy, kompaktní traktory či kypřiče a obraceče v provedení hobby. Na malé i velké návštěvníky navíc čeká bohatý program. Vždyť vidět na vlastní oči živou kravičku nebo se moci projet traktorem je pro mnoho Brňanů větším lákadlem, než výlet do Disneylandu.

Oblíbenou součástí veletrhů se stala včelařská výstava, která bude stejně jako tradiční výstava mysliveckých trofejí umístěna v kruhovém pavilonu Z. Návštěvníky čeká pestrý myslivecký program s vystoupením populárních osobností a slavných cestovatelů, a také s módními přehlídkami lesnického a turistického oblečení. Mezi oblečením k vodě, do lesa a na dovolenou najdou návštěvníci i "skvosty" ušité z nejmodernějších nepromokavých materiálů – nanovláken. Program nejen pro milovníky lovu doplní ukázky loveckých psů, sokolníci, ale také laserová střelnice či pravá myslivecká restaurace. Výstava „Za zvěří kolem světa“ ukáže vycpaná zvířata nejen z Evropy, ale též z Asie, Afriky a Ameriky. Koho by nenadchla preparovaná zvěř z divoké přírody, může navštívit zvířata živá – v pavilonu H představí kolekci plemenných kanců, ale i skotu, ovcí a koz společnost Genoservis přední chovatelé z Čech i Moravy. Tradiční výstava hospodářských zvířat při ANIMAL VETEXu přivádí do areálu pozornost malých i velkých návštěvníků – největší zájem je o čerstvě narozené ovečky nebo kozičky, které přicházejí na svět mnohdy v průběhu samotného veletrhu.


Poprvé koně a minifarma s minitraktůrky


Zejména ti nejmladší uvítají možnost v jihomoravské metropoli vidět alespoň kousek venkova. Vedle hospodářských zvířat na ně letos čekají i zvířata zájmová – miniaturní ovce, miniaturní plemena koní i koně westernoví. Představí se ve speciálním projektu John Deere Minifarma na volné ploše H. V kruhové ohradě budou probíhat ukázky výcviku koní, westernových disciplín, mini-show amerických plemen koní, ukázky parawesternu i přednášky, jak o koně pečovat. Pro rodiny s dětmi se přímo nabízí neděle 6.4., kdy na minifarmě proběhne od 14 hod. autogramiáda a vystoupení dvou známých hereček a chovatelek koní - Vandy Hybnerové a Míši Kuklové. Celý projekt zastřešuje Western Riding Club ČR, jeho partnery jsou Brněnský Metropolitan, Rádio

Impuls, server Enviweb.cz, časopis Fauna a generálním partnerem celé minifarmy je společnost Strom Praha, dodavatel zemědělské techniky John Deere. Právě malé zelenožluté traktůrky budou patřit mezi taháky celé minifarmy. Ve šlapací podobě si je mohou vyzkoušet ti nejmenší návštěvníci, zatímco na farmáře a hobby farmáře čekají vedle klasických traktorů také tzv. kompaktní traktory nebo malá zahradní technika. Projet na traktoru se přitom v areálu mohou i velcí – tradičním a oblíbeným programem na výstavišti jsou tzv. jízdy zručnosti traktorem pro návštěvníky. Pro zájemce o návštěvu veletrhů je k dispozici server www.techagro.cz, kde se dozví veškeré důležité informace.


Otevřeno ve dnech Ne-St: 9.00-18.00 hod., ve Čt: 9.00-17.00 hod.
Vstupné: základní 80 Kč / zlevněné 40 Kč

Titulní foto: www.dreamstime.com
reklama
Nejnovější články
Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru? Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru?
Podle psychologů může být samota nebezpečná, ale to nám asi dochází všem. Člověk je vztahová bytost. Pandemie může naše vztahy ale paradoxně dokonce posílit a pomoci nám najít životního partnera.
13.4.2021, článek, Pavlína Uhrinová6 komentářů
Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku
I mnoho dobrého škodí. To je všeobecně dobře známá věc a znovu ji potvrdila i studie od Digital Health Generation. Ta zjistila, že zejména mladiství jsou náchylní na obsedantní chování v důsledku používání fitness trackerů.
29.9.2020, článek, Milan Šurkala3 komentáře
Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci
S vyšším věkem přichází i různé neduhy a člověk by se měl snažit proti nim bojovat. Jedním z problémů je zhoršující se výkon paměti a v horším případě i Alzheimerova nemoc. Dá se proti ní ale bojovat aerobním cvičením.
8.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně
Po přesednutí v Dubaji konečně míříme na australský kontinent. Abychom to neměli tak jednoduché, čeká nás hraniční kontrola. Na zádrhely v ní se podíváme v dnešním díle, kdy si povíme i o prvních australských kilometrech na silnici.
1.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji
Vydali jsme se na další velkou cestu, se kterou se s vámi podělíme a přidáváme ji jako tip i pro vaši dovolenou. Tentokrát to bude opomíjený západ Austrálie. Cesta tam je ale dlouhá, a tak si uděláme několikahodinovou leteckou přestávku v Dubaji.
7.8.2019, článek, Milan Šurkala