www.relaxuj.cz
>
>

Jarní (velikonoční) MotorTechna Brno

Jarní (velikonoční) MotorTechna Brno
, , článek
Stalo se tradicí, že na jaře a na podzim se v areálu BVV koná sraz veteránů spojený s burzou náhradních dílů a dokumentace. Jinak tomu nebude ani letos. Všichni zájemci o veteránství a s tím spojené aktivity, se můžou vypravit v sobotu na brněnské výstaviště a navštívit pavilon Z a přilehlé volné prostory, kde se celá akce, tentokrát již po deváté, uskuteční.
K oblíbeným
reklama
22.3. 2008 - BVV, pavilon Z + přilehlé prostory, vstup bránou číslo 7

Trhy a výstava historických vozidel, součástí, náhradních dílů a dokumentace.


Na co se můžete těšit


  • výstava historických automobilů a motocyklů
  • prezentace prací restaurátorských dílen
  • součástky, náhradní díly, dokumentace a literatura
  • modely autíček
  • starožitnosti a sběratelské předměty
  • Výstava vhodná i pro rodiny s dětmi (do 15 let zdarma)


Návštěvníci jarní MotorTechny se mohou těšit na repliku vozu Siegfrieda Marcuse. Na svém stánku ji bude vystavovat OEGHK – Oesterreichische Gesellschaft für historisches Kraftfahrwesen. Originál tohoto vozidla je jedním z prvních automobilů na světě. Vůz byl vyroben v Adamovských strojírnách, kde také vznikly některé části vystavované repliky. Chystá se i nastartování a krátká projížďka po areálu výstaviště. V pavilonu Z na stánku Motor Journalu bude podepisovat známý sběratel, muzejník a cestovatel Petr Hošťálek své dvě nové knihy. První je pokračování cestopisu Expedice Peking, kde autor popisuje svou cestu na motocyklu Kawasaki W 650 se sajdkárem Velorex z Českých Budějovic přes Rusko a Mongolsko do Číny a zpět po cestě dávného závodu Peking-Paříž. Druhou bude dlouho očekávaná kniha Československé mopedy 1 s podtitulem Stadion S 11. Petr Hošťálek má z čeho vycházet – v exposici jeho Jihočeského motocyklového muzea je dnes, dá se říci, nejkompletnější průřez historií stadionských mopedů. U této příležitosti bude na MotorTechně průřez všemi modely mopedů Stadion.Dále v pavilonu budou vystaveny historické automobily a motocykly a jednotlivé veterán kluby budou prezentovat svou činnost. MotorTechna je ale hlavně burzou historických vozidel a dílů k nim. Milovníci zašlých časů zde mohou objevit plno zajímavých pokladů. Tak kdo máte zájem, přijďte v sobotu včas, ať stihnete toto rozsáhlé vetešnictví obejít.

Návštěvnost akce má neustále narůstající tendenci: přibližně 500 prodejců a skoro 4000 zájemců o koupi či prohlídku. Na výstavě bývá v expozicích na 60 aut a 40 motocyklů. Sortiment se rozšiřuje o nabídky v různých sběratelských oborech. Dále o prezentaci renovátorských firem a firem vyrábějících náhradní součástky a nejrůznější doplňky pro veterány včetně dobového oblečení. Najdeme prodejce nejrůznějšího nářadí, široký sortiment starožitností (trezory, kamna, hodiny, sošky, porcelán, hračky atd.) Modely autíček, literatura a nejrůznější dokumentace.


Historie


Historie sahá zhruba do poloviny osmdesátých let min. století, kdy se členové Veteran Automoto clubu rozhodli uspořádat na atletickém stadionu START v brněnské čtvrti Lesná setkání veteránistů za účelem výměny, prodeje a koupě dílů, součástek a dokumentace. Tehdy se na stadion sjelo jen několik málo nadšenců.

V dalších letech začalo zájemců o akci přibývat. Stadion již přestal kapacitně stačit a celá akce se přesunula na sportovní letiště v Brně Slatině. Účastníků stále přibývalo. Bylo rozhodnuto akci, která začala dosahovat mega rozměrů pořádat na jedné z přistávacích ploch brněnského civilního letiště v Brně Tuřanech. Zde se akce konala ještě v dubnu 2003. Několikaletá snaha o navázání kontaktu s brněnským výstavištěm vyvrcholila na jaře roku 2002. Od října 2003 probíhá již MotorTechna na ploše BVV.

Pořadatel: Veteran Automoto Club Brno.
Kontakt: Lubomír Slavíček, tel. 736 210 200. www.MotorTechna.cz
Nejnovější články
Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit
Po celodenní aktivitě si zasloužíte chvíle odpočinku. Skvělým způsobem, jak relaxovat, je saunování. Pozitivní účinky termoterapie jsou totiž všeobecně známy. A takovou relaxaci si můžete dovolit díky infrasauně i v pohodlí svého domova.
Včera, inzerce, PR článek
Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě
Chcete se potápět, ale exotické destinace jsou pro vás příliš daleko? Pak pro vás mohou mít v Polsku řešení. Otevřou zde totiž nejhlubší bazén na světě. Jmenuje se Deep Spot a nabídne rekordní hloubku až 45 metrů.
18.3.2019, článek, Milan Šurkala
Měsíc na Bali: Vánoce v Padangbai Měsíc na Bali: Vánoce v Padangbai
Po necelých pěti dnech jsme opustili Canggu, kde se nám zkrátka nelíbilo, a přesunuli jsme se na jihovýchod ostrova do přístavu Padangbai. Ten je vyhlášený především krásnými potápěčskými lokalitami.
11.3.2019, článek, Jana Bártová
Být při práci kreativní? Údajně byste neměli poslouchat hudbu Být při práci kreativní? Údajně byste neměli poslouchat hudbu
Pokud při práci rádi posloucháte hudbu a jde o práci kreativní, možná byste měli zvážit, zda při ní poslouchat hudbu nebo nikoli. Vědci z několika univerzit totiž nově tvrdí, že poslouchání hudby negativně ovlivňuje verbální kreativní výkony.
5.3.2019, článek, Milan Šurkala
Vědci potvrdili svalovou paměť. "Use it or lose it" neplatí Vědci potvrdili svalovou paměť. "Use it or lose it" neplatí
Posilujete a bojíte se toho, že když na chvíli přestanete, veškerá snaha přijde vniveč? Vědci tvrdí, že známé pořekadlo "use it or lose it" zas tak úplně neplatí a opětovné posilování bude jednodušší, než by se mohlo zdát.
27.2.2019, článek, Milan Šurkala