Články  |  Doporučení  |  Diskuze
Cestování  |  Pohyb a zdraví
Psychologie
Relax a odpočinek
Saunování  |  Lázně
Styl a vzhled
Gurmán  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Jarní (velikonoční) MotorTechna Brno

20.3.2008, PR článek , článek
Stalo se tradicí, že na jaře a na podzim se v areálu BVV koná sraz veteránů spojený s burzou náhradních dílů a dokumentace. Jinak tomu nebude ani letos. Všichni zájemci o veteránství a s tím spojené aktivity, se můžou vypravit v sobotu na brněnské výstaviště a navštívit pavilon Z a přilehlé volné prostory, kde se celá akce, tentokrát již po deváté, uskuteční.
22.3. 2008 - BVV, pavilon Z + přilehlé prostory, vstup bránou číslo 7

Trhy a výstava historických vozidel, součástí, náhradních dílů a dokumentace.


Na co se můžete těšit


  • výstava historických automobilů a motocyklů
  • prezentace prací restaurátorských dílen
  • součástky, náhradní díly, dokumentace a literatura
  • modely autíček
  • starožitnosti a sběratelské předměty
  • Výstava vhodná i pro rodiny s dětmi (do 15 let zdarma)


Návštěvníci jarní MotorTechny se mohou těšit na repliku vozu Siegfrieda Marcuse. Na svém stánku ji bude vystavovat OEGHK – Oesterreichische Gesellschaft für historisches Kraftfahrwesen. Originál tohoto vozidla je jedním z prvních automobilů na světě. Vůz byl vyroben v Adamovských strojírnách, kde také vznikly některé části vystavované repliky. Chystá se i nastartování a krátká projížďka po areálu výstaviště. V pavilonu Z na stánku Motor Journalu bude podepisovat známý sběratel, muzejník a cestovatel Petr Hošťálek své dvě nové knihy. První je pokračování cestopisu Expedice Peking, kde autor popisuje svou cestu na motocyklu Kawasaki W 650 se sajdkárem Velorex z Českých Budějovic přes Rusko a Mongolsko do Číny a zpět po cestě dávného závodu Peking-Paříž. Druhou bude dlouho očekávaná kniha Československé mopedy 1 s podtitulem Stadion S 11. Petr Hošťálek má z čeho vycházet – v exposici jeho Jihočeského motocyklového muzea je dnes, dá se říci, nejkompletnější průřez historií stadionských mopedů. U této příležitosti bude na MotorTechně průřez všemi modely mopedů Stadion.Dále v pavilonu budou vystaveny historické automobily a motocykly a jednotlivé veterán kluby budou prezentovat svou činnost. MotorTechna je ale hlavně burzou historických vozidel a dílů k nim. Milovníci zašlých časů zde mohou objevit plno zajímavých pokladů. Tak kdo máte zájem, přijďte v sobotu včas, ať stihnete toto rozsáhlé vetešnictví obejít.

Návštěvnost akce má neustále narůstající tendenci: přibližně 500 prodejců a skoro 4000 zájemců o koupi či prohlídku. Na výstavě bývá v expozicích na 60 aut a 40 motocyklů. Sortiment se rozšiřuje o nabídky v různých sběratelských oborech. Dále o prezentaci renovátorských firem a firem vyrábějících náhradní součástky a nejrůznější doplňky pro veterány včetně dobového oblečení. Najdeme prodejce nejrůznějšího nářadí, široký sortiment starožitností (trezory, kamna, hodiny, sošky, porcelán, hračky atd.) Modely autíček, literatura a nejrůznější dokumentace.


Historie


Historie sahá zhruba do poloviny osmdesátých let min. století, kdy se členové Veteran Automoto clubu rozhodli uspořádat na atletickém stadionu START v brněnské čtvrti Lesná setkání veteránistů za účelem výměny, prodeje a koupě dílů, součástek a dokumentace. Tehdy se na stadion sjelo jen několik málo nadšenců.

V dalších letech začalo zájemců o akci přibývat. Stadion již přestal kapacitně stačit a celá akce se přesunula na sportovní letiště v Brně Slatině. Účastníků stále přibývalo. Bylo rozhodnuto akci, která začala dosahovat mega rozměrů pořádat na jedné z přistávacích ploch brněnského civilního letiště v Brně Tuřanech. Zde se akce konala ještě v dubnu 2003. Několikaletá snaha o navázání kontaktu s brněnským výstavištěm vyvrcholila na jaře roku 2002. Od října 2003 probíhá již MotorTechna na ploše BVV.

Pořadatel: Veteran Automoto Club Brno.
Kontakt: Lubomír Slavíček, tel. 736 210 200. www.MotorTechna.cz