Zdravá výživa - zelenina

Zdravá výživa - zelenina

Zelenina je významným zdrojem minerálních látek, vitaminů, vlákniny a je dietetická. Zelenina je výrazně nízko energetickou potravinou. Právě v zelenině se nacházejí látky – antioxidanty, které nás chrání. Patří mezi ně beta-karoten, vitaminy A, E, C a selen. Zelenina povzbuzuje peristaltiku střev, poněvadž má velký obsah vlákniny.
8.9.2008, článek, Simona Grygárková
Relaxace na Slovensku: lázně Sliač

Relaxace na Slovensku: lázně Sliač

Zde léčili své zlomené srdce Chruščev i Božena Němcová. Slovensko se pyšní unikátními lázněmi, které patří mezi pouhé 4 lázně z celého světa, jež se mohou chlubit velmi účinnou izotermickou (stále stejně teplou) vodou s bohatým obsahem kysličníku uhličitého.
5.9.2008, článek, Adriana Dosedělová
Svatební líčení aneb na den princeznou

Svatební líčení aneb na den princeznou

Všední den, zvláštní příležitost, nebo den, kdy se chceme okolí líbit o něco více. To všechno většinou zvládáme a máme v oku, co nám sluší. Ale v den, kdy chceme být tou nej mezi všemi, necháváme líčení rády na šikovné vizážistce, která nám k vlastní kráse „kousek přidá“. Zdůrazní přednosti obličeje, nechá si záležet na make-upu a skryje všechny nedostatky.
3.9.2008, článek, M Chylková
Hubneme s kickboxem

Hubneme s kickboxem

Bydlíte na samotě nebo na anonymním sídlišti? Vracíte se z práce sama pozdě večer? Chodíte běhat po lesních cestách? Jestliže alespoň na jednu otázku odpovíte kladně, mohly byste se stát lákavou kořistí násilníka. Nedejte mu šanci! Naučte se kickbox!
1.9.2008, článek, Vladimíra Bohatová
Meditace jako duchovní relaxace

Meditace jako duchovní relaxace

Meditace je jedna z nejstarších forem vyrovnávání se se stresem. Dokáže tlumit fyziologické i psychické příznaky podráždění, a lze ji proto považovat za účinnou relaxační metodu. Kromě toho však má meditace i svoji duchovní rovinu, jejímž prostřednictvím lidé po celém světě hledají svůj smysl života, svoji podstatu či transcendentní zážitky.
30.8.2008, článek, Petr Týfa
Dovolená ve Španělsku - Costa Brava

Dovolená ve Španělsku - Costa Brava

Mezi nejoblíbenější turistické destinace a má nejoblíbenější místa ve Španělsku patří Costa Brava, kam jsem se vypravila o mé letošní dovolené. Proto bych se s vámi ráda podělila o své zážitky z tohoto „divokého pobřeží“.
29.8.2008, článek, Eliška Tlustá
Nechte se rozmazlovat v růžích

Nechte se rozmazlovat v růžích

Narozeniny, svátek nebo dárek k Vánocům? Když vaše drahá polovička neví, jak a čím vás obdarovat, poraďte jí alpskou růži - hotelový ráj s římskými lázněmi, bazény, několika druhy saun, fitness centrem, výukou golfu na elektronických trenažérech a kosmetické balíčky.
22.8.2008, článek, Vladimíra Bohatová
Roztáhněte křídla a leťte!

Roztáhněte křídla a leťte!

Vyrovnat se se stressem potřebuje občas každá z nás. Zkazil vám den nepříjemný šéf, potomek přinesl další pětku, manžel zapomněl na vaše narozeniny, za opravu auta si v servisu naúčtovali nehorázné peníze? Nemusí se to semlít najednou, stačí i maličkost a kotel vybuchne. Rozbít vzteky starožitný talíř po babičce není tou nejlepší cestou. Zkuste to s adrenalinem.
20.8.2008, článek, Vladimíra Bohatová
Relaxace trochu jinak, aneb všude samé korále

Relaxace trochu jinak, aneb všude samé korále

Poslední dobou mé děti nedělají nic jiného, než že mi s radostí sbírají zakutálené korálky. Popadla mne totiž korálková mánie, a rozhodně za ni nemůže kouzelná pohádka od Františka Hrubína: Princeznička na bále poztrácela korále, i když vlastně, kdo ví, už i malé holčičky mají slabost pro korálky. Holt jsme my ženy parádnice a bylo tomu tak i před deseti tisíci lety, inu jisté věci se prostě nikdy nezmění…
18.8.2008, článek, Adriana Dosedělová
Mojito - léto s drinkem z ráje

Mojito - léto s drinkem z ráje

Se šplháním teploty na teploměru a s kalendářním posunem k neuvěřitelně rychle se blížící dovolené, začínám pociťovat na jazyku jakousi prazvláštní chuť. Mám chuť na jeden osvěžující nápoj, hit loňského - a jak se zdá i letošního léta - na Mojito. Dnes vám do parného léta přinášíme recept na tento osvěžující kubánský nápoj... Nebo že by nebyl až tak kubánský, jak se zdá?.
15.8.2008, článek, Adriana Dosedělová
Čerstvé bylinky v kuchyni V

Čerstvé bylinky v kuchyni V

Dnes vám přinášíme poslední díl našeho povídání o bylinkách v kuchyni. Zaměříme se na aromatický kopr, řeřichu proti nachlazení, petržel, která pomáhá ke krásné pleti, a na řadu přišla i pažitka.
13.8.2008, článek, Simona Grygárková
Djerba – dovolená okořeněná pohybem

Djerba – dovolená okořeněná pohybem

Opět se vydáváme za mořem, za krásami Tuniska a známým ostrovem Djerba. Kromě obdivování pláží, cestami za tuniskou historií a posedávání u šálku mátového čaje s tuniskými domorodci si můžeme dovolenou zpříjemnit i sportem a pohledem na nabízenou kuchyni okem „dietářky“. Přijet z dovolené o pár kilo lehčí se podaří málokomu, ale stačí si z exotických dobrot vybrat čerstvé potraviny, dopřát si přirozený pohyb a máme vyhráno.
11.8.2008, článek, M Chylková
Čerstvé bylinky v kuchyni IV

Čerstvé bylinky v kuchyni IV

Protože bylinek není nikdy dost, přinášíme vám další díl našeho povídání o bylinkách v kuchyni. Tentokrát se zaměříme na yzop, estragon, všeuměl libeček a fenykl pro štíhlou linii.
4.8.2008, článek, Simona Grygárková
Zdravá výživa - mořské řasy II

Zdravá výživa - mořské řasy II

Dnes vám přinášíme pokračování článku o mořských řasách. Dozvíte se, která řasa nám pomůže dosáhnout vysněné štíhlé postavy do plavek nebo jak rychle doplnit chybějící minerály.
30.7.2008, článek, Simona Grygárková
Čerstvé bylinky v kuchyni III

Čerstvé bylinky v kuchyni III

Koření zlepšuje chuť pokrmů, zvyšuje jejich výživnou hodnotu, ale umí i léčit. Zvykněte si střídat různá koření. Některá zpomalují růst bacilů, jiná uklidňují, dezinfikují, ulevují od bolesti, posilují krev či sexuální apetit. Dnes se pobavíme o tymiánu, majoránce a saturejce.
28.7.2008, článek, Simona Grygárková
Domácí lékárna - brusinky

Domácí lékárna - brusinky

Nejedna žena jistě na vlastní kůži zakusila útrapy, které záněty močových cest způsobují – bolesti v podbřišku, pálení, řezání, nutkání na časté močení, svědění, často je doprovází i krev v moči, zkrátka nic příjemného. Přitom prevence i léčba je opravdu snadná, stačí občas sníst pár brusinek.
25.7.2008, článek, Adriana Dosedělová
Slunce není nepřítel

Slunce není nepřítel

I když se mezi prosluněnými dny objeví nějaký ten déšť, je jasné, že léto je tu v plné parádě. S ním je neodmyslitelně spjato slunění, ať už v přímořských letoviscích, nebo na březích českých rybníků, přehrad či na koupalištích. Sluneční paprsky nabíjí každého z nás velkou dávkou energie, jak ji ale přijímat co nejlépe a nespálit se?
21.7.2008, článek, Šárka Libenská
Zdravá výživa - mořské řasy

Zdravá výživa - mořské řasy

Mořské řasy jsou zdrojem velmi cenných látek pro lidský organismus. U nás je běžně k zakoupení celá škála řas - wakame, nori, arame, hijiki, kombu, metabu, agar. Řasy obsahují více vápníku než kravské mléko a dokonce i více jódu než mořské ryby. Zařaďte řasy do svého jídelníčku, vyplatí se to.
18.7.2008, článek, Simona Grygárková
Šumava na dosah

Šumava na dosah

Tam, kde se slunce snoubí s krajinou, v místech, kudy v dávných věcích vedla Zlatá cesta, po níž se do Čech dovážela sůl, se pod horou Libín nalézá malebné městečko plné hojivé síly, známé v dalekém širokém okolí léčivými účinky minerálních vod. Pojďte s námi nahlédnout do krás brány Šumavy, do lázní Svaté Margarity.
16.7.2008, článek, Adriana Dosedělová
Příčiny přejídání

Příčiny přejídání

V tomto článku si povíme o tom, proč se člověk přejídá. Co způsobuje, že mnoho lidí má stále na něco chuť a vyhledává jídlo, aby „zaplácli“ svůj prázdný žaludek. Zajímá vás, jak se přejídání zbavit nebo jak zamezit přejídání vašeho dítěte? Odpovědi najdete níže.
14.7.2008, článek, Petr Týfa
Čerstvé bylinky v kuchyni II

Čerstvé bylinky v kuchyni II

Bylinky jsou nepostradatelnou součástí výborných pokrmů. Dnes se zaměříme na další bylinky, které si můžeme vypěstovat i na balkóně – tentokrát to bude koriandr na dobré zažívání, dobromysl ke zlepšení nálady a rozmarýna ke zvýšení koncentrace.
11.7.2008, článek, Simona Grygárková
Finanční plánování II

Finanční plánování II

Dnes navážeme na náš předchozí článek o finančním plánování. Minule jsme si ukázali návod, jak si stanovit naše přání a cíle. Tentokrát se zaměříme na cesty, které vedou k vlastní realizaci našich cílů. Většinou se setkáváme pouze s cestou zadlužení, proto se více zaměříme i na cestu plusovou, kde úroky hrají v náš prospěch.
9.7.2008, článek, Zuzana Chromá
Prodloužené vlasy vyžadují cílenou péči

Prodloužené vlasy vyžadují cílenou péči

Vlasy plné zdraví a lesku jsou snem každé ženy. Ale příroda si s námi pohrává a ne každá z nás se dočká vysněné hustoty a délky. I když je trh přesycen prostředky, které zaručují pozitivní změnu, od pilulek až po olejíčky vtírající se do pokožky hlavy, není jisté, zda se výsledek vůbec dostaví. Je tu šance pro všechny – prodloužení vlasů na počkání. Ale na co si dát pozor, aby zdánlivě pravé vlasy zůstaly tak, jak nám je „přišili“? Víte, že i vaše oblíbené způsoby relaxace mohou vlasy poškodit?
7.7.2008, článek, M Chylková
Vegetariánství ano či ne? II

Vegetariánství ano či ne? II

Jste-li vegetariánem, víte, o čem v následujícím článku mluvím. Přemýšlíte-li, zda se stát vegetariánem, dáte mi brzy za pravdu. Neuznáváte-li zarytě vegetariánství, nebudu vás hystericky přesvědčovat k zamyšlení, ale nevíte-li o něm nic, a nebo jen málo, dovolím si poodkrýt několik jednoduchých poznatků, co znamená být dnes tím, kdo nejí maso. Není to totiž ani tak jednoduché, ale zároveň ani tak složité, jak by se zprvu mohlo zdát.
4.7.2008, článek, Jana Schmiedtová
Čerstvé bylinky v kuchyni

Čerstvé bylinky v kuchyni

Léto je tady - doba skvělých zeleninových salátů, lehkých jídel a také grilování. K dochucení těchto pokrmů se skvěle hodí čerstvé bylinky. Není nadto donést si aromaticky vonící kuchyňské bylinky a užitečné léčivé rostlinky přímo z vlastní zahrádky či balkónu. Dnes se zaměříme na šalvěj a bazalku.
3.7.2008, článek, Simona Grygárková
Vliv reklamy na člověka II

Vliv reklamy na člověka II

O skrytém ovlivňování reklamy jsme si již povídali v jednom z minulých článků, nyní se zaměříme na to, jak mohou reklamy působit na naše děti, co znamená takzvaná podprahová reklama a jestli se s ní můžeme setkat i u nás. Nejprve se ale podíváme na jednu českou reklamu, která se v minulosti objevovala na našich billboardech a v magazínech.
1.7.2008, článek, Petr Týfa
Prastaré metody na pevné zdraví zažívají renesanci

Prastaré metody na pevné zdraví zažívají renesanci

První ze slavných osobností byl ruský spisovatel Nikolaj Vasiljevič Gogol. A pak třeba legendární herec Oldřich Nový, spisovatelka Marie Majerová, herec Ladislav Chudík či Miloš Kopecký, houslista Václav Hudeček, evropská miss Monika Žídková, sjezdař Ondřej bank či kapely MIG 21, Olympic a Kryštof… Ti všichni si vyzkoušeli staré metody podivína, který změnil pohled na lidské zdraví – Vincenze Priessnitze.
30.6.2008, článek, PR článek
Finanční plánování

Finanční plánování

Plánování se v životě stalo již samozřejmostí. V létě si naplánujeme dovolenou, víkend, návštěvu rodičů, dlouhodobě si plánujeme lepší bydlení...Plány jsou běžnou součástí našeho světa. Přesto, když se jedná o finance, jako bychom najednou zapomněli, co to plánování je. Neustále se honíme od výplaty k výplatě a myšlenky, co bude s našimi penězi zítra, necháváme raději na zítřek. Přitom dobrý finanční plán je prvním krokem ke splnění našich přání.
23.6.2008, článek, Zuzana Chromá
Relaxace trochu jinak: Patchwork

Relaxace trochu jinak: Patchwork

Dnes vám přinášíme článek o jedné velmi oblíbené umělecké technice - patchworku. V Americe je národní tradicí a zároveň velkým byznysem. U nás se tato „relaxace“ díky své originalitě a ekologickému přístupu šíří geometrickou řadou.
20.6.2008, článek, Adriana Dosedělová
Vegetariánství ano či ne?

Vegetariánství ano či ne?

Hesla vegetarián a vegetariánství jsou v dnešní době skloňována přespříliš často na to, že mnoho lidí nezná jejich přesný význam a vůbec netuší, jaký mají dopad na život člověka. Ti, kteří nejedí maso, jsou někdy považovaní za provokatéry. Prý existují nevyvratitelná tvrzení, podle kterých je maso nenahraditelnou součástí jídelníčku. Opravdu je? A co to vlastně znamená být vegetariánem? A je i ryba maso? A vůbec – může jíst vegetarián masožravé rostliny?
18.6.2008, článek, Jana Schmiedtová1 komentář