Tarot jako terapie – Karta Smrt

Tarot jako terapie – Karta Smrt

V dnešním dílu nebude navzdory názvu karty řeč o smrti fyzické, ale o metafyzické smrti nejnižšího já. Karta je o zvratech, přetínání a koncích, o nových začátcích a svobodných rozletech. K této kartě se váže súfijské přísloví: „Zemři dříve, než zemřeš“. Budeme si povídat o Smrti, jakožto o kartě vyzývající k zásadní změně, která obrátí celý náš dosavadní život naruby…
28.3.2008, článek, Vaclava Medalová Hůdová
Čaj jako přírodní kosmetika II

Čaj jako přírodní kosmetika II

V dnešním článku si představíme léčivé a relaxující účinky dalších velmi známých čajů. Tentokrát to bude čaj lapacho, maté a pu-erh, které lákají nejen na svou typickou chuť, ale pyšní se i svými imunostomilačními a regeneračními účinky.
27.3.2008, článek, Simona Grygárková
Čaj jako přírodní kosmetika

Čaj jako přírodní kosmetika

Jaro nám již nezadržitelně klepe na dveře. Zbavte se proto zimní únavy a povadlé pokožky. Pro vhodného pomocníka nemusíte chodit daleko – postačí váš starý známý – zelený čaj a rooibos.
25.3.2008, článek, Simona Grygárková
Jarní (velikonoční) MotorTechna Brno

Jarní (velikonoční) MotorTechna Brno

Stalo se tradicí, že na jaře a na podzim se v areálu BVV koná sraz veteránů spojený s burzou náhradních dílů a dokumentace. Jinak tomu nebude ani letos. Všichni zájemci o veteránství a s tím spojené aktivity, se můžou vypravit v sobotu na brněnské výstaviště a navštívit pavilon Z a přilehlé volné prostory, kde se celá akce, tentokrát již po deváté, uskuteční.
20.3.2008, článek, PR článek
Relaxace zaměřená na dech

Relaxace zaměřená na dech

Tento typ relaxace je nejjednodušší a nejprostší ze všech typů relaxací, přesto je základem, ze kterého ostatní druhy v různých formách vycházejí a čerpají z něj svoji životodárnou sílu. Vždyť co je přirozenější než správně dýchat?
17.3.2008, článek, Petr Týfa1 komentář
Štíhlá linie díky maté

Štíhlá linie díky maté

Slunečné počasí je zde, léto snad již za dveřmi. Jak si však poradit s nadbytečnými kily, které se v zimě skryly pod kabát? Nemusíte hledat východisko v drastických dietách či různých umělých preparátech. Co s tím? Budete se divit, ale pro účinnou pomoc nemusíme chodit daleko, a co víc, dokonce vás nepřijde ani na velké peníze.
5.3.2008, článek, Adriana Dosedělová6 komentářů
Báječné lázně Lednice

Báječné lázně Lednice

Ráno se teprve vzpamatovávalo z chladné noci, přesto již napovídalo, že den bude teplý, ne-li horký, i proto jsme se vydali s bájnou představou za chladem do Lednicko – Valtického areálu, avšak zimu ani stín jsme zde rozhodně nenašli, zato jsme zde objevili spoustu jiných nádherných míst, které rozhodně stojí za shlédnutí.
3.3.2008, článek, Adriana Dosedělová
Bylinky šamanů

Bylinky šamanů

Ing. Josef Pospíšil je člověk, který je velkým znalcem čajů a bylin. V minulosti vlastnil čajovnu a nyní cestuje po pralesích a zdokonaluje se v šamanských léčitelských schopnostech. Jeho zájem o šamanismus je obdivuhodný, sám napsal několik knih ve kterých popisuje účinky jednotlivých nám příliš neznámých bylin. Alespoň některé vám přiblížíme v tomto článku.
29.2.2008, článek, Simona Grygárková1 komentář
Golfové začátky

Golfové začátky

Vážení pánové uhlazeného vzezření, elegantní oděvy za horentní sumy a vybavení, které by se hodilo spíše k profesionálovi, nežli k rekreačnímu návštěvníkovi areálů s greeny. Mnoho lidí má o golfu právě tuto představu, ale není tomu tak. Chcete na pět hodin vypnout telefon a dokonale se uvolnit? Vítejte ve světě golfu.
28.2.2008, článek, Šárka Libenská2 komentáře
Tapiz Sauvignon blanc 2004

Tapiz Sauvignon blanc 2004

Tóny grapefruitu se mísí s chutí ananasu. To spolu s přiměřenou kyselostí tvoří čerstvý a mladý výraz jednoho z nejlepších argentinských lehkých vín. Pokud si chcete pochutnat na lososu, tuňáku či lehce upravené bílé rybě, pak je toto víno pro vás tím nejvhodnějším společníkem.
26.2.2008, článek, PR článek
Léčivá síla kamenů II

Léčivá síla kamenů II

Petroterapie využívá léčivé energie obyčejných kamenů, drahokamů či ušlechtilých nerostů. Kameny se však musí pečlivě třídit, neboť jen některé jsou léčivé a harmonující. Touto technikou lze vyléčit mnoho neduhů. Naučte se využívat léčivou sílu kamenů ve svůj prospěch.
21.2.2008, článek, Simona Grygárková3 komentáře
Léčivá síla kamenů

Léčivá síla kamenů

V dnešní době začíná být trendem, že spousta lékařů využívá drahokamy u mnoha obtíží svých pacientů jako doplňující terapii. Člověk, který chce využít kamenů ke své léčbě se musí nejprve naučit s nimi komunikovat. Staré indické spisy tvrdí, že velmi záleží na našem vztahu ke kamenům a na tom, jak s nimi zacházíme. Pojďme se nyní seznámit s léčivými kameny blíže.
19.2.2008, článek, Simona Grygárková2 komentáře
Vliv reklamy na člověka

Vliv reklamy na člověka

Reklama je u nás stále rostoucím odvětvím a hrne se na nás doslova ze všech stran. V televizi se prolíná jednotlivými pořady, v časopisech na nás shlíží obrázky krásných modelek, na billboardech se předvádějí usměvaví mladí lidé a nabízejí služby své společnosti. Reklama vtrhla do našich životů a ovlivňuje nás. Máme se reklamy obávat nebo se těšit na něco nového, co reklama nabízí?
15.2.2008, článek, Petr Týfa
Zimní strava a lá Čína

Zimní strava a lá Čína

Zimní období představuje část roku, kdy více odpočíváme a častěji se nacházíme doma. Je to období klidu a rozvíjení vnitřního bohatství. Zkusme také přizpůsobit styl stravy více tomu, abychom byli více v souladu s přírodou a načerpali tak síly do dalšího období.
13.2.2008, článek, Eliška Tlustá
Vysoká hladina cholesterolu. Netýká se náhodou i Vás?

Vysoká hladina cholesterolu. Netýká se náhodou i Vás?

Málokdo myslí na to, že by mohl mít zvýšenou hladinu cholesterolu. Úpravou životního stylu můžete pomoci svému srdci. Každý má šanci riziko ovlivnit!
11.2.2008, článek, PR článek
Vybarvěte si svůj byt

Vybarvěte si svůj byt

Nebojte se použít barvy při zařizování (úpravách) svého bytu. Má to nejen svůj estetický význam, ženám toto zařizování také často přináší radost, ale barvy mají i pozitivní vliv na vaše zdraví. Každá barva má na vás jiný účinek. Zajímá vás, která barva je pro vás nejvhodnější? Pak čtěte následující řádky.
8.2.2008, článek, Eliška Tlustá
Lázně Hodonín - odborníci na klouby

Lázně Hodonín - odborníci na klouby

V úrodné krajině Dolnomoravského úvalu, v sousedství se Slovenskými hranicemi, v oblasti proslavené vinařstvím naleznete město Hodonín - nejteplejší město na jižní Moravě, které je zároveň i jedním z nejmladších lázeňských měst v České republice. Vzniklo totiž v roce 1979.
6.2.2008, článek, Adriana Dosedělová
Zdravé čaje nečaje

Zdravé čaje nečaje

Představujeme vám nápoje rooibos a honeybush, horské poklady z jižní Afriky, opředené mnoha legendami o jejich léčivých účincích. Tyto nápoje se od čajů liší nejen nepřítomností kofeinu, dají se navíc využít i v kuchyni při přípravě omáček a moučníků.
4.2.2008, článek, Simona Grygárková
Trénink relaxace podle Jacobsona

Trénink relaxace podle Jacobsona

V dnešní hektické době je třeba občas vypnout a relaxovat. Nicméně ke správné relaxaci je zapotřebí trénink. Dnes vám přinášíme postup k relaxaci podle Jacobsona, která spolu s autogenním tréninkem, o kterém jsme se zmiňovali minule, patří k nejvíce využívaným v klinické praxi psychologů.
31.1.2008, článek, Petr Týfa
Chamonix – lyžování ve stínu hory Mont Blanc

Chamonix – lyžování ve stínu hory Mont Blanc

Chamonix a jeho blízké okolí je ideálním místem pro téměř všechny extrémní sporty provozované v divoké přírodě - vysokohorská turistika, horolezectví na skalách i ledovci, extrémní lyžování ve volném terénu, rafting nebo paragliding. Chcete-li zažít adrenalin, Chamonix je zde pro vás.
29.1.2008, článek, Jana Schmiedtová
Rostlinné oleje pro zdraví a krásu

Rostlinné oleje pro zdraví a krásu

Není olej jako olej. Při vaření používáme stolní olej, když si chceme snížit cholesterol v krvi, můžeme šáhnout po lněném oleji. Sezamový olej zase vykazuje přirozený UV-faktor čtyři, lehce se vstřebává, regeneruje a zjemňuje pokožku. Jojobový olej má velice pozitivní účinek při redukci vrásek.
25.1.2008, článek, Simona Grygárková
Romantika speciálně pro dva

Romantika speciálně pro dva

Pokud toužíte po skutečné romantice, nechte se odnést 50 kilometrů od Prahy. Ano, do Křivoklátska, kraje protkaného historií, s unikátní přírodou a úchvatnými památkami. Při svých toulkách neopomeňte Rakovník, kde můžete narazit na kousek ráje na zemi. Je poblíž centra a druhé takové jen stěží naleznete. Proč? Protože tyto lázně jsou totiž pouze pro dva.
24.1.2008, článek, Adriana Dosedělová
Maďarsko jako na dlani: Zadunají II

Maďarsko jako na dlani: Zadunají II

Trpíte myalgií či hypertonií? Bolestivými cystitis? Spondylitis, Salpingitis, Polyarthritis, Osteoporosis, Nefritis či Metritis? Trápí vás Hyperaciditas? Chronický Gingivitis? Erythema? Adipositas? Lumbago? Hyperthyreosis? Bronchitis? Rozumíte, o co tady jde?
21.1.2008, článek, Jana Schmiedtová
Opary. Jak na ně?

Opary. Jak na ně?

Většina lidí se o opary nezajímá. Proč? Jednoduše proto, že jimi netrpí. A patřila jsem k nim i já. Ovšem pouze do té doby, než jsem se jedno lednového rána před dvěma lety probudila a zjistila, že virus herpes nenávratně vstoupil do mého života. Nikdo ho nezval. A byl tu! Co jsou vlastně opary? Kde se berou? A jak proti nim bojovat?
17.1.2008, článek, Jana Schmiedtová4 komentáře
Vysoká hladina cholesterolu. Netýká se náhodou i Vás?

Vysoká hladina cholesterolu. Netýká se náhodou i Vás?

Málokdo myslí na to, že by mohl mít zvýšenou hladinu cholesterolu. Úpravou životního stylu můžete pomoci svému srdci. Každý má šanci riziko ovlivnit!
15.1.2008, článek, PR článek
Tarot jako terapie – karta Viselec

Tarot jako terapie – karta Viselec

Po kartách sršících energií se dostáváme k Viselci, který vypovídá o nutnosti zastavení se a přemýšlení. Tato karta často znamená nutnost uvolnění našich postojů, neboť se kvůli nim často nemůžeme hnout z místa. Viselec mnohdy vypadá jako negativně nabitá karta, záleží však jen na nás, jak využijeme její potenciál. Výsledky mohou být velice pozitivní a také mohou nést podobu zisku.
14.1.2008, článek, Vaclava Medalová Hůdová
Zelený čaj - zdravé novoroční povzbuzení

Zelený čaj - zdravé novoroční povzbuzení

Chladné a sychravé počasí přímo vybízí vychutnání si teplého čaje. Cítíme-li se unaveni, můžeme sáhnout po dobrém zeleném čaji, který nám poskytne povzbuzení mysli, zároveň dodá vitamíny a pomůže odstranit symptomy stresu. Doporučíme Vám také tip na dárek pro milovníky čaje.
11.1.2008, článek, Eliška Tlustá
Janské Lázně – tip na lyžování i relax

Janské Lázně – tip na lyžování i relax

Hledáte příjemné spojení sportovní aktivity a odpočinkem? Lyžařské středisko Janské Lázně nabízí sjezdovky všech stupňů obtížnosti. Můžete se pokusit pokořit i padesát kilometrů udržovaných běžkařských tras. A na unavené svaly čeká sladká odměna – relaxace v příjemném lázeňském prostředí.
9.1.2008, článek, Adriana Dosedělová
Zimní aromaterapie

Zimní aromaterapie

V období zimy nás ohrožuje nachlazení a celá pleáda virů. S prevencí by se mělo začít včas, nejlépe již v prvních podzimních měsících. Základními kroky jsou pohyb na čerstvém vzduchu, otužování, saunování, vyvážená strava s velkým podílem ovoce, zeleniny, dostatečný pitný režim a užívání bylinek povzbuzujících imunitní systém. Dnes vám přinášíme rady, jak v poklidu přežít zimní období.
4.1.2008, článek, Simona Grygárková
Extra tipy na silvestrovskou noc

Extra tipy na silvestrovskou noc

Silvestr - den pokušení v jídle a pití, noc plná smíchu a chuti se dobře pobavit. Pro někoho příležitost dopřát si alkohol téměř v neomezeném množství, pro někoho den jako každý jiný, třeba i pracovní. Pro jednoho nucená zábava, pro jiného možnost ukázat se v co nejlepším světle - v rytmu hudby, nočních světel a radosti.
1.1.2008, článek, M Chylková