Autogenní trénink – relaxací k duševnímu zdraví

Autogenní trénink – relaxací k duševnímu zdraví

Nemáte v době vánočního shonu na nic čas? Stresujete se kvůli maličkostem? Nebo se již dlouho odhodláváte přestat kouřit? Vyzkoušejte autogenní trénink. Je to patrně nejznámější relaxační metoda na světě. Vyučuje se v Evropě, v Americe i v Asii (zde zejména v Japonsku). Má široké uplatnění a pomáhá praktikujícímu člověku lépe zvládat stres i nároky dnešní doby.
26.12.2007, článek, Petr Týfa
Po stopách kouzla Vánoc

Po stopách kouzla Vánoc

Zase vypuklo vánoční bláznění. Obchody blikají svými přezdobenými výlohami, schránky jsou přeplněny tunami letáků s nabídkou těch zaručeně nejlevnějších dárků, bez nichž se letošní Vánoce nemohou obejít. Ženy již korzují po krámech se zasněnou loveckou mánií ulovit ten nejhezčí dárek. V posledních letech vyhrává komerce nad původním vánočním chápáním. Kam se ztratilo kouzlo Vánoc?
24.12.2007, článek, Adriana Dosedělová
Nachlazení – jak se ho zbavit

Nachlazení – jak se ho zbavit

Často to celé začne během noci. Jdete spát a je vám vcelku dobře. A pak se probudíte, z ničeho nic, kolem vás tma a špatně se vám dýchá. Je vám zima, potom zase děsně teplo, pálí vás v krku a rozespalé oči štípou. Snad úplně každý z nás byl někdy nachlazen. Ale co to vlastně znamená? A je dobré tuto nemoc jen tak bagatelizovat a přecházet?
21.12.2007, článek, Jana Schmiedtová1 komentář
Kořeněná vůně Vánoc

Kořeněná vůně Vánoc

Vánoce jsou pro mne aromaterapií. Rok co rok se nemůžu dočkat, až to u nás doma zavoní… Jak? No přece vánočně. Těším se na vůni pomeranče a vanilky, na krásnou vůni linoucí se z kuchyně. Vůni, která zaleze do všech koutů a která tam na dlouho zalezlá i zůstane. Toto aroma ve mně nastartuje tu pravou vánoční náladu, těšení se a pohodu. Jsem ráda, že to letos u nás zase tak hezky voní.
18.12.2007, článek, Adriana Dosedělová
Lymfatická stimulace – cesta k regeneraci organismu

Lymfatická stimulace – cesta k regeneraci organismu

Dnes vás seznámíme s masáží zaměřenou na stimulaci průtoku lymfy. Tato metoda má zajímavé výsledky při léčbě problematické pokožky či boji s celulitidou. Často však tělesné problémy vyplývají z psychična, proto dobrý terapeut musí být i psychologem.
5.12.2007, článek, Simona Grygárková
Maďarsko jako na dlani: Zadunají

Maďarsko jako na dlani: Zadunají

Že lázně nejsou pro vás? Každý by měl vedle pracovního vypětí myslet i na odreagování spojené s ozdravením a posílením tělesné schránky. A v lázních je zdraví. To už před mnoha stovkami let tvrdili staří Římané. Tak proč se nepoučit?
3.12.2007, článek, Jana Schmiedtová
Polárium: zmrzlá cesta k obranyschopnosti

Polárium: zmrzlá cesta k obranyschopnosti

Chcete být mladí, krásní a zdraví? Není nic snazšího, nechte se zmrazit. Nechtěli byste se dát zmrazit? Alespoň na dvě minuty? Že vám mráz za okny stačí? Škoda, protože kryoterapie je nová moderní metoda s mnoha blahodárnými účinky.
30.11.2007, článek, Adriana Dosedělová
Méně známé druhy masáží

Méně známé druhy masáží

„Víte, že na chodidlech a nártech je zobrazena dokonalá mapa našeho těla? A ta nám nabízí možnost spolehlivé diagnostiky potíží jednotlivých orgánů a může před nimi působit i jako dobrá prevence. A co je nejdůležitější – je správným klíčem k uvolnění a nápravě nejrůznějších poruch v organismu,“ říká na úvod Terezie Šínová, která se věnuje masážím a alternativní medicíně.
26.11.2007, článek, Simona Grygárková2 komentáře
Dovolená ve znamení Zlínského kraje a relaxace

Dovolená ve znamení Zlínského kraje a relaxace

Nejen letní období nám nabízí možnost strávení příjemné dovolené a jistotu vytoužené relaxace. Nemusíme opustit hranice, ani se vydat do vyhlášených lázeňských oblastí, a přece si můžeme aktivně odpočinout a dopřát si pár dnů oddechu. Zároveň tělo příjemně „potrápíme“.
23.11.2007, článek, M Chylková
Kombucha – zdravý čaj nečaj

Kombucha – zdravý čaj nečaj

„Kombucha je starověký nápoj vzniklý fermentací kombuchové kultury a čajového nálevu. Pochází z Asie. Tady byla kombucha považována za velmi lahodný a hlavně zdraví prospěšný nápoj. Ale velmi brzy vycestovala přes Rusko na západ,“ uvádí Ing. Janek Solný, autor příručky Kombucha. Již v Asii a i při cestě na západ lidé zaznamenali zázračné působení tohoto čaje na lidský organismus. Z tohoto důvodu dostala kombucha i jiné názvy, jako například dnové želé, magický zázrak, zázračná houba.
22.11.2007, článek, Simona Grygárková8 komentářů
Tarot jako terapie – karta Spravedlnost

Tarot jako terapie – karta Spravedlnost

O kartě Spravedlnosti jsem se již malinko zmínila, konkrétně u karty Síly, neboť tyto dvě si mohou občas svá místa „vyměnit“. Tvůrce této řady – okultista Arthur Waite – učinil tuto záměnu jako první, a to na počátku dvacátého století. Důvodem byla podle něj lepší numerologická výstižnost obou karet. Já to opět nechám na každém, jak kartu pochopí a na jakou pozici jí v celé řadě bude chtít sám zařadit.
16.11.2007, článek, Vaclava Medalová Hůdová
Svět doteků a vůní – Relaxace aromaterapeutickou masáží

Svět doteků a vůní – Relaxace aromaterapeutickou masáží

V době podzimu je naše nálada někdy pochmurná a tělo bývá oslabené pod vlivem ochlazení a změn počasí. Jak posílit imunitu, a přitom příjemně relaxovat? Dopřejte si „voňavou masáž“.
14.11.2007, článek, Eliška Tlustá
Psychické potíže lidí v moderní době

Psychické potíže lidí v moderní době

Moderní doba klade na lidi různé požadavky, které ne vždy lidé dokáží zvládnout. Na jedné straně žijeme v největším blahobytu za celou historii lidstva, na druhé straně nám tento blahobyt činí problémy. Problémem je rovněž to, že málokdo se spokojí se svojí stávající životní úrovní, ale většina z nás požaduje stále víc. Jednoduše řečeno, člověk je stále nespokojený.
12.11.2007, článek, Petr Týfa1 komentář
V moci blahodárné čokolády

V moci blahodárné čokolády

Rok co rok se s blížícími se Vánocemi probouzí v lidech skrytá mánie po hnědé laskomině, které stěží většina lidské populace odolává i během zbytku roku. Tušíte, proč tomu tak je? Za vším stojí chemie. Čokoláda totiž obsahuje antioxidanty, flavonoidy, minerály, vitamíny, polyfenoly a jiné tělu prospěšné látky. Kromě nich dodává spoustu energie a ovlivňuje tělesnou teplotu, což člověk právě v této době nejvíce potřebuje. Jenomže není čokoláda, jako čokoláda.
9.11.2007, článek, Adriana Dosedělová
Bolavá záda – nepříjemné vyžeňte příjemným

Bolavá záda – nepříjemné vyžeňte příjemným

Koho by netrápila bolavá záda. Ať už bolí vytrvale nebo jen občas, jedná se o nejčastější důvod pracovní neschopnosti. Existuje však způsob, jak jim ulevit. Žádné lékárenské novinky ani pomůcky z televizních relací. Cvičením a masážemi ulevíte jak tělu, tak i duši.
7.11.2007, článek, Šárka Libenská
Práce na mateřské dovolené II

Práce na mateřské dovolené II

O tom, co zhruba mohou čekat maminky, které se rozhodnout pracovat i během mateřské a rodičovské dovolené, jsme si již v jednom článku povídali. Nyní jsem vyzpovídala několik maminek trochu podrobněji, abychom měli konkrétnější představu o tom, jak takové zvládání role milující matky i pracující ženy vypadá v reálu. Všechny totiž mají dítě v batolecím věku a všechny zvládají svou práci na plných sto procent.
2.11.2007, článek, Vaclava Medalová Hůdová3 komentáře
Maďarsko jako na dlani II: Budapešť

Maďarsko jako na dlani II: Budapešť

Budapešť drží jedinečné prvenství. Se svými 123 minerálními prameny je bezkonkurenčně prvním lázeňským městem na světě. A také jedním z mála posledních evropských měst, jež dobrovolně neotročí turistickému ruchu. Je tak nejlepší čas tuto metropoli navštívit.
29.10.2007, článek, Jana Schmiedtová2 komentáře
Sauna: zdravý způsob života

Sauna: zdravý způsob života

Léto vzalo nohy na ramena, za okny se k nám vlezle připlížila za nehty deroucí zima. Podzim si však své vladaření nenechá jen tak uzmout, a tak dny jsou nakonec přeci jen nádherné, voňavé, prosluněné plné barev, bohaté na dary země, kterých bychom si měli užívat, protože zima je dlouhá a my nejsme žádní medvědi brtníci, kteří to koncem října zabalí a probudí se až s prvními kytičkami.
26.10.2007, článek, Adriana Dosedělová
Podzimní aromaterapie

Podzimní aromaterapie

„Teplé letní dny jsou již ty tam a pomalu se k nám přehupuje chladný podzim. Nejcitlivějšími orgány se na podzim stávají slinivka, žaludek, plíce a tlusté střevo, platí zde – hýčkejme si je! A právě k hýčkání můžeme použít fytoterapii v kombinaci s aromaterapií,“ radí na úvod aromaterapeutka Jasmína Míchová.
24.10.2007, článek, Simona Grygárková
Tarot jako terapie – Karta Kolo Osudu

Tarot jako terapie – Karta Kolo Osudu

Jsme téměř v polovině karet Velkých Arkán a ta dnešní nejlépe vystihuje poselství tohoto seriálu. Celé tajemství tví v tom, že tarot je nejlépe brát jako prostředek sebepoznávání a meditace. Karta Kola Osudu nám totiž říká, že nelze žehrat na osud a nelze mu dávat za vinu vlastní smůlu, neštěstí a bolest. A že i když nám karty mohou v mnohém napovědět, konečný výsledek je pouze na nás – na naší vůli, snaze, na tom, co si za své činy zasloužíme.
22.10.2007, článek, Vaclava Medalová Hůdová
Podzimní líčení – vsaďte na černou!

Podzimní líčení – vsaďte na černou!

Trendy v líčení pro letošní podzim jsou jasně dané. Hravé barvičky necháme hluboko v šuplíku a ukážeme se světu v antracitových tónech šedé, černé a stříbrné. Tento styl je výzvou pro odvážné a sebevědomé ženy. Módní návrháři společně s vizážisty totiž slibují sexy sezónu. Černá je barva možností a v líčení působí přesvědčivě, tajemně a smyslně.
19.10.2007, článek, M Chylková
Proč je Český ráj rájem

Proč je Český ráj rájem

Na Sedmihorky jsem narazila zcela náhodně. Se svým synem jsme se minulý týden vydali na takový menší, (tedy jak pro koho) asi sedmikilometrový výlet z Hrubé Skály na Valdštejn a odtud pak na vlak do Sedmihorek. Ideální cestou na vlak se nám zdála právě ta do Sedmihorek. Trasa byla vskutku nádherná, dobře značená.
8.10.2007, článek, Adriana Dosedělová
Eleutherococc - zázrak z tajgy

Eleutherococc - zázrak z tajgy

Eleutherococc se pěstuje hlavně v severovýchodním Rusku u řeky Amur, kde se mu přezdívá sibiřský žen-šen, dále pak v Jižní Koreji a Číně. „Jeho nejbližším příbuzným je arálie Schmidtova a slavný žen-šen. Ale podle výzkumů Eleutherococc ve všech směrech podstatným způsobem převyšuje léčivé účinky žen-šenu,“ říká na úvod Ing. Jindřich Sýček, který se zabývá fytoterapií. Aktivně působí proti depresím, stresu a výrazně posiluje imunitu organismu.
5.10.2007, článek, Simona Grygárková
Bardějovské koupele

Bardějovské koupele

Bardejov patří k nejkrásnějším městečkům na Slovensku, které již v minulosti proslavily bohaté zdroje minerálních vod. Vítejte v proslulých lázních ozkoušených mnoha slavnými jmény.
4.10.2007, článek, Adriana Dosedělová1 komentář
Tetování – kosmetický doplněk moderní doby

Tetování – kosmetický doplněk moderní doby

O tom, že tetování je stále více populární, není pochyb a doby, kdy se babičky křižovaly nad pokérovanými pažemi svých vnoučat, je dávno pryč. Tetování se stalo součástí dnešní společnosti, se kterým se už setkáváme i na základní škole. Přinášíme vám článek o tetování, který vám prozradí všechny taje tetování, poradí vám, na co si dát pozor a jak nelehká je někdy volba, zda si tetování vůbec pořídit.
1.10.2007, článek, Jana Charvátová2 komentáře
Práce na mateřské dovolené

Práce na mateřské dovolené

Ačkoli moje babička to brala jako naprostou samozřejmost, v dnešní době, a vlastně ještě minimálně generaci nazpátek, to zas až tak samozřejmé není. Co? Pracující maminka na mateřské či rodičovské dovolené. I když jich stále přibývá a já sama jich mám kolem sebe mnoho, pořád je to jen nepatrná menšina. Zajímá vás, s jakými problémy se potýkají a na co si dát pozor? Náš článek vám přináší odpovědi.
28.9.2007, článek, Vaclava Medalová Hůdová
Pozitivní náladou proti stresu

Pozitivní náladou proti stresu

Stresové situace v práci bývají pro většinu z nás každodenní záležitostí. Když se k tomu přidají potíže v rodině, nepříliš chápavý partner, hlava se nám může rozskočit. Obavy z dalších dnů mohou spustit další reakce, tělo se brání a negativní myšlenky se odrazí i na fyzickém zdraví. Pojďme se stresu ubránit a žít mnohem klidněji. Jde to, zde najdete návod, jak na to.
24.9.2007, článek, M Chylková
Tarot jako terapie – karta Poustevník

Tarot jako terapie – karta Poustevník

Součet čísel, které nese letošní rok, je devět. A devítka je číslo karty Poustevníka, o níž si nyní něco řekneme. Mnohým může pomoci nejen k tomu, aby si urovnali své myšlenky, priority a tiše se zamysleli, ale také aby pochopili souvislosti událostí, které se jim v letošním roce staly, neboť Poustevníkova vláda ho činí rokem bilančním a hlavně časem, kdy více než jindy pociťujeme potřebu být sami a oddávat se tichým meditacím.
21.9.2007, článek, Vaclava Medalová Hůdová
Degustace vín z Chile

Degustace vín z Chile

Pěkný den, zveme Vás na degustaci vín z Chile ve čtvrtek 20. září v 18 hodin do Vinné galerie.
20.9.2007, článek, PR článek
Léčivé houby - zázrak přírody

Léčivé houby - zázrak přírody

„Zázraků a pokladů je v naší přírodě bezpočet. Tím myslím hlavně byliny, keře a stromy. Málo kdo však ví, že velká léčivá síla se ukrývá i v celé pleádě hub,“ říká na úvod mykolog Ing. Jaroslav Pinkas. Dnes se podrobněji podíváme na hlívu ústřičnou, která působí jako prevence proti cukrovce.
20.9.2007, článek, Simona Grygárková1 komentář