Články  |  Doporučení  |  Diskuze
Cestování  |  Pohyb a zdraví
Psychologie
Relax a odpočinek
Saunování  |  Lázně
Styl a vzhled
Gurmán  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Transurfing II – Jak si naklonit osud na svoji stranu

28.9.2006, Jiří Hamerský, článek
Každý z nás má svůj sen. Cesta k němu není vždy jednoduchá. Transurfing radí, jak se v životě co nejelegantněji vyhnout překážkám, jak zachytit vlnu úspěchu a jak se na ní vznést až ke hvězdám.
Proč se nám v životě nedaří tak, jak bychom si představovali? Provokativní myšlenky na toto téma jsme přinesli v článku „Transurfing – opravdu si lze osud vybrat jako zboží v supermarketu?“


Můžeme mít všechno?


Ruský mág Vadim Zéland popisuje v trilogii Ovlivňování reality nový způsob práce na splnění vlastních cílů. „Nežádej a nedožaduj se, ale jdi a vezmi si.“ (1. díl, s. 160). I tak bychom mohli transurfing definovat. Přinášíme druhou sadu neobvyklých myšlenek, postupů a podobenství. Je jen na čtenáři, co si z nich odnese.


Dělejte to, co vás nabíjí radostí


Je-li někdo se sebou nespokojen a dělá věci, které se mu nelíbí, nikdy se nedostane na ty dráhy života, kde štěstí a úspěch existují v nadbytku. Nejúspěšnější lidé svou práci milují – lépe řečeno, zabývají se většinu času tím, co je baví. Pak se z nich stávají SuperStar, prezidenti republiky a nejproduktivnější hokejisté světa. Posláním může být i úplně normální a obyčejná práce – vykonávaná s láskou a nadšením.


Najděte své vlastní dveře


Podstatou transurfingu není tvrdohlavé prosazování pseudopřání, ale výběr toho nejlepšího, co život nabízí. Buďte sami sebou, nikoho nekopírujte, nesnažte se nikomu podobat. Každý má své vlastní dveře k úspěchu. Jaromír Jágr by nikdy neprošel dveřmi Anety Langerové a nikdy by se z něj nestal vítěz soutěže ve zpívání. Najít ty správné dveře je v transurfingu tím nejdůležitějším. Zéland hovoří o naladění na vějíř vlastní duše. K tomu, aby se vám to podařilo, věnujte dostatek času hledáním odpovědi na otázku: Co se líbí vaší duši a co váš život promění ve svátek? (2.díl, s. 162). A pak se podle toho chovejte.


Nasedněte na vlnu štěstí


Váš hlavní cíl za sebou vytáhne i ostatní cíle. Jakmile se totiž cítíme šťastní a něco se nám podaří, všechno další už jde jakoby samo. Čím víc záříme, tím více dobra do svého života přitahujeme.

Zéland píše o tajemství úspěšných trhovců, kteří se tohoto principu naučili využívat: Na začátku každého dne prodají prvnímu zákazníkovi zboží s výraznou slevou – na energetické úrovni se dají věci rychleji do pohybu, a obchod pak jde mnohem lépe.


Buďte vytrvalí


Mnoho porážek pramení z toho, že se svého snu předčasně vzdáme. Vše má svůj čas a někdy trvá déle, než vyvstanou příhodné okolnosti. Důkazem může být, že se některá přání realizují až po několika letech, kdy jsme na ně zcela zapomněli.

Vzdávat se úsilí a činorodosti by však bylo nepochopením transurfingu. Jediné, čeho se máme vzdát, je nadměrná závislost na našem přání. Má-li špičkový fotbalista kopnout dobře penaltu, vezme si míč a dá gól. Ví, že na tréninku proměnil desítky penalt, proto se nenervuje a nepřikládá situaci klíčový význam – a má úspěch.


Prosit u Vyšších sil často nemá smysl


Očekávání a přílišná chtivost působí na energetické úrovni proti tomu, co si přejete. „Prosím“ a „chci“ ve skutečnosti znamená nespokojenost s tím, že něco nemáme. Prosit u vyšších sil je navíc totéž, jako žádat, aby vám dali v obchodě něco zadarmo.


Foto: Dreamstime.com

Vděčnost a upřímné poděkování je naopak vyzařování vysoce tvůrčí energie. Modlitba přináší ovoce tehdy, pokud se skrze ni vyladíme na pozitivní energii. Jste-li vděční za to, co máte, vaše podmínky se dramaticky zlepší. Nevyžadovat, ale poděkovat a naplnit své srdce láskou.


Nic si nepřát, ale mít záměr


Co konkrétně pro realizaci svého cíle dělat? I když to zní striktně, Zéland tvrdí toto: Ne VĚŘIT nebo CHTÍT, ale JEDNAT.

Vizualizace - tolikrát doporučovaná v knihách na téma „jak dosáhnout úspěchu“ - často nefunguje. Z cíle totiž dělá „přání“. Pak se díváme na předmět svého toužení jako na vzdálené hvězdy. Pokud si vizualizujeme na plátně své představivosti dům nebo tašku plnou peněz, s největší pravděpodobností je nezískáme. Jak píše Zéland, přehráváme tím pouze film, ve kterém na předmět naší touhy civíme jako žebrák do výlohy.

Tajemství splněného přání spočívá v tom, že se přání a sladkých vidin vzdáme a namísto toho přijmeme záměr – tedy soustředíme se na to, jakými kroky svého cíle dosáhnout. A tady může vizualizace výrazně pomoci. Nepředstavujeme si cíl, ale pohyb k němu.


Kouzlo vizualizace


Tak jako u modlitby je funkcí vizualizace přenést nás do pozitivních úseků reality, ve kterých je realizace našeho záměru možná. Podmínky úspěšné vizualizace jsou tyto:
  • Stát se hlavním účinkujícím ve snímku, který si představujeme.
  • Soustředit se na pohyb k cíli, nikoliv jen na cíl samotný.
  • Postupovat po krocích. Vizualizovat vždy dílčí cíle, kterým Zéland říká „přenosové řetízky“. Podle něj nás doslova přenesou tam, kam chceme.


Nebezpečí – vaše pýcha


Mnoho úspěšných lidí se s vámi podělí o zkušenost že těžší, než se dostat na vrchol, bývá se na něm udržet. Nárůst ega a přehnaná radost ze sebe sama nutně předznamenává budoucí pád. Proto také končí někteří výherci prvních cen v loteriích tak špatně. Příkladem může být i Bohuš (Bolek Polívka) ve filmu Dědictví aneb kurvahošigutentag, z kterého se stane nečekaně milionář. Začne se chovat, jakoby mu patřil celý svět – energeticky se tím vytváří nerovnováha a kyvadlo osudu dříve či později odkopne takového člověka dolů, zpět tam, kam patří.

Transurfing radí, jak nadbytečným energetickým potenciálům předcházet - vychutnejte si štěstí a mějte radost z toho, co jste dokázali. Ale nepřisuzujte úspěch sami sobě. Spíše se postavte do role člověka, který byl nástrojem nějakého vyššího cíle, nebo který by to vše nedokázal bez svého okolí. Zéland také doporučuje rozdělit se o svou radost a hrdost s vaším andělem ochráncem – pokud se rozhodnete věřit v jeho existenci. Energeticky ho tím posílíte a stokrát vám vše oplatí.


Nebuďte lehkomyslní


Nejen pýcha předchází pád. I ležérnost a pocit neohrozitelnosti vám může přinést kupu problémů. Možná si pamatujete, jak jste měli ve škole strach z nějaké zkoušky. Učili jste se dlouho dopředu a obávali se zkoušky natolik, že to nemohlo skončit jinak, než úspěšně. A paradoxně, když jste se k něčemu postavili lehkomyslně, dostali jste se do neočekávaných problémů.


Buďte v rovnováze


Už jsme říkali, že podle transurfingu není třeba cokoliv měnit. Hrušky z jablek neuděláme. Možná to zní až moc jednoduše, ale pokud chceme hrušky, stačí si v prostoru variant vybrat cestičku s hrušní místo jabloně a uskutečnit přesun.

Esenci transurfingu bychom mohli na závěr shrnout takto: „Chtít, aniž byste si to přáli, starat se, aniž byste se znepokojovali, usilovat, aniž byste se nechali unést, jednat, aniž byste se domáhali“ (2.díl, s. 54).


Použitá literatura:


Zeland Vadim (2005): Ovlivňování reality. Prostor Variant. Bratislava: Eugenika, Zeland Vadim (2005): Ovlivňování reality. Šum ranních hvězd. Bratislava: Eugenika.

Titulní foto: Jason Stitt