www.relaxuj.cz
>
>

Pozvánka na podzimní cyklojízdu kolem Sloupnice

, , článek
Jízda za zachování přírody a na podporu výstavby jižní varianty R35.
K oblíbeným
reklama
Tisková zpráva ze dne 29. září 2006

Na tuto neděli 1. října zvou do Sloupnice na pátý ročník cyklistické jízdy podzimní přírodou občanská sdružení Ochránci přírody údolí Husího krku z Řetové, Ochránci přírody Končin-Sloupnice-Vilámova, OS Rybník, Zelený Kohout z České Třebové a Děti Země z Brna. Start je ve 13.30 hodin ve Sloupnici v areálu na Mlejnici, trasa vede směrem na Kozlovský kopec. Cílem je s odborným výkladem ukázat, jak se podařilo zachránit krásnou přírodu na Českotřebovsku před severní variantou silnice R35.

Jde již o tradiční akci pro milovníky přírody, která před lety začala jako součást Dne bez aut, ale letos se kvůli vinobraní musel její termín posunout,“ říká Miroslav Patrik z Dětí Země.

Cyklistická jízda se stala součástí mnoha veřejných akcí občanských sdružení a obcí v trase uvažované severní varianty rychlostní silnice R35 v Pardubickém kraji, které požadovaly výstavbu jižní varianty podél stávající silnice I/35. Nakonec se jí podařilo do návrhu územního plánu kraje prosadit, zastupitelé by ho měli schválit na konci tohoto roku.

V současné době Ředitelství silnic a dálnic ČR již zahájilo proces posuzování vlivů této jižní varianty silnice R35 v úseku Vysoké Mýto – Staré Město na životní prostředí. K podkladům se může přibližně do konce října vyjádřit kdokoliv, jsou i na této stránce.

Odkaz na internetové stránky
Posuzování R35 Vysoké Mýto – Staré Město
Varianty silnice R35 na Pardubicku
Návrh ÚP VÚC Pardubicka
reklama
Nejnovější články
Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji
Vydali jsme se na další velkou cestu, se kterou se s vámi podělíme a přidáváme ji jako tip i pro vaši dovolenou. Tentokrát to bude opomíjený západ Austrálie. Cesta tam je ale dlouhá, a tak si uděláme několikahodinovou leteckou přestávku v Dubaji.
7.8.2019, článek, Milan Šurkala
Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole
Máte rádi únikovky a všechny ve vašem okolí jste už rozlouskli? Pak pro vás Space Cowboys mají únikovky v podobě deskové karetní hry Unlock! Dnešní recenze se podívá na to, zda se i na běžném stole dají hrát hry tohoto typu.
27.6.2019, recenze, Milan Šurkala1 komentář
Vztahová koučka: Koňský koule si platíš sama! Vztahová koučka: Koňský koule si platíš sama!
Voňavý parfém – 1200 Kč, řasenka vytvářející neodolatelné řasy – 250 Kč, neslíbatelná rtěnka – 190 Kč, halenka vybraná s maximální péčí 600 Kč, jízdenka na mhd 32 Kč. Zkušenosti z nepovedeného rande? - K nezaplacení. Na všechno ostatní je tady MasterCard.
23.5.2019, článek, Pavlína Uhrinová
Cestování po Šanghaji: Yu Garden, Jing'an a maglev Cestování po Šanghaji: Yu Garden, Jing'an a maglev
Je tu poslední den v Šanghaji. V ten jsme navštívili starobylou Yuyuan Garden s velkým tržištěm, Jing'an Temple a znovu jsme se byli posilnit českým jídlem. A co by to byla za návštěva Šanghaje, kdybychom na letiště nejeli maglevem? 430 km/h! 
15.5.2019, článek, Milan Šurkala
10 důvodů, proč si pořídit nafukovací vířivku 10 důvodů, proč si pořídit nafukovací vířivku
Milujete relaxaci v prohřáté vodní lázni mezi bublinkami? Líbila by se vám možnost užívat si tuto slast pravidelně v pohodlí domova? Nafukovací vířivka je pro vás to pravé. Tady je 10 důvodů proč.
10.5.2019, inzerce, PR článek