www.relaxuj.cz
>
>

Pozvánka na podzimní cyklojízdu kolem Sloupnice

, , článek
Jízda za zachování přírody a na podporu výstavby jižní varianty R35.
K oblíbeným
reklama
Tisková zpráva ze dne 29. září 2006

Na tuto neděli 1. října zvou do Sloupnice na pátý ročník cyklistické jízdy podzimní přírodou občanská sdružení Ochránci přírody údolí Husího krku z Řetové, Ochránci přírody Končin-Sloupnice-Vilámova, OS Rybník, Zelený Kohout z České Třebové a Děti Země z Brna. Start je ve 13.30 hodin ve Sloupnici v areálu na Mlejnici, trasa vede směrem na Kozlovský kopec. Cílem je s odborným výkladem ukázat, jak se podařilo zachránit krásnou přírodu na Českotřebovsku před severní variantou silnice R35.

Jde již o tradiční akci pro milovníky přírody, která před lety začala jako součást Dne bez aut, ale letos se kvůli vinobraní musel její termín posunout,“ říká Miroslav Patrik z Dětí Země.

Cyklistická jízda se stala součástí mnoha veřejných akcí občanských sdružení a obcí v trase uvažované severní varianty rychlostní silnice R35 v Pardubickém kraji, které požadovaly výstavbu jižní varianty podél stávající silnice I/35. Nakonec se jí podařilo do návrhu územního plánu kraje prosadit, zastupitelé by ho měli schválit na konci tohoto roku.

V současné době Ředitelství silnic a dálnic ČR již zahájilo proces posuzování vlivů této jižní varianty silnice R35 v úseku Vysoké Mýto – Staré Město na životní prostředí. K podkladům se může přibližně do konce října vyjádřit kdokoliv, jsou i na této stránce.

Odkaz na internetové stránky
Posuzování R35 Vysoké Mýto – Staré Město
Varianty silnice R35 na Pardubicku
Návrh ÚP VÚC Pardubicka
Nejnovější články
Finsko nabízí cestu ke štěstí: soutěž o 3denní dovolenou Finsko nabízí cestu ke štěstí: soutěž o 3denní dovolenou
Finsko bylo opět vyhlášeno nejšťastnějším národem na světě i díky své nádherné přírodě. Země se chce o svou cestu ke štěstí podělit, a tak spustila soutěž o 8 třídenních dovolených s finskými průvodci.
1.4.2019, článek, Milan Šurkala
Vztahová koučka: úchylný fotograf se nekonal Vztahová koučka: úchylný fotograf se nekonal
Pamatujete si na server libimseti? To byl hit! Bodování kluků, vzkazy, první lásky. To napětí a vzrušení, když mi ve schránce blikla zpráva. Že by to byl jeden z těch sympaťáků, kterého jsem anonymně obodovala nejnižší možnou známkou? Nebyl…
26.3.2019, článek, Pavlína Uhrinová
Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit
Po celodenní aktivitě si zasloužíte chvíle odpočinku. Skvělým způsobem, jak relaxovat, je saunování. Pozitivní účinky termoterapie jsou totiž všeobecně známy. A takovou relaxaci si můžete dovolit díky infrasauně i v pohodlí svého domova.
21.3.2019, inzerce, PR článek
Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě
Chcete se potápět, ale exotické destinace jsou pro vás příliš daleko? Pak pro vás mohou mít v Polsku řešení. Otevřou zde totiž nejhlubší bazén na světě. Jmenuje se Deep Spot a nabídne rekordní hloubku až 45 metrů.
18.3.2019, článek, Milan Šurkala
Měsíc na Bali: Vánoce v Padangbai Měsíc na Bali: Vánoce v Padangbai
Po necelých pěti dnech jsme opustili Canggu, kde se nám zkrátka nelíbilo, a přesunuli jsme se na jihovýchod ostrova do přístavu Padangbai. Ten je vyhlášený především krásnými potápěčskými lokalitami.
11.3.2019, článek, Jana Bártová