www.relaxuj.cz
>
>

Pozvánka na podzimní cyklojízdu kolem Sloupnice

, , článek
Jízda za zachování přírody a na podporu výstavby jižní varianty R35.
K oblíbeným
reklama
Tisková zpráva ze dne 29. září 2006

Na tuto neděli 1. října zvou do Sloupnice na pátý ročník cyklistické jízdy podzimní přírodou občanská sdružení Ochránci přírody údolí Husího krku z Řetové, Ochránci přírody Končin-Sloupnice-Vilámova, OS Rybník, Zelený Kohout z České Třebové a Děti Země z Brna. Start je ve 13.30 hodin ve Sloupnici v areálu na Mlejnici, trasa vede směrem na Kozlovský kopec. Cílem je s odborným výkladem ukázat, jak se podařilo zachránit krásnou přírodu na Českotřebovsku před severní variantou silnice R35.

Jde již o tradiční akci pro milovníky přírody, která před lety začala jako součást Dne bez aut, ale letos se kvůli vinobraní musel její termín posunout,“ říká Miroslav Patrik z Dětí Země.

Cyklistická jízda se stala součástí mnoha veřejných akcí občanských sdružení a obcí v trase uvažované severní varianty rychlostní silnice R35 v Pardubickém kraji, které požadovaly výstavbu jižní varianty podél stávající silnice I/35. Nakonec se jí podařilo do návrhu územního plánu kraje prosadit, zastupitelé by ho měli schválit na konci tohoto roku.

V současné době Ředitelství silnic a dálnic ČR již zahájilo proces posuzování vlivů této jižní varianty silnice R35 v úseku Vysoké Mýto – Staré Město na životní prostředí. K podkladům se může přibližně do konce října vyjádřit kdokoliv, jsou i na této stránce.

Odkaz na internetové stránky
Posuzování R35 Vysoké Mýto – Staré Město
Varianty silnice R35 na Pardubicku
Návrh ÚP VÚC Pardubicka
reklama
Nejnovější články
Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru? Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru?
Podle psychologů může být samota nebezpečná, ale to nám asi dochází všem. Člověk je vztahová bytost. Pandemie může naše vztahy ale paradoxně dokonce posílit a pomoci nám najít životního partnera.
13.4.2021, článek, Pavlína Uhrinová6 komentářů
Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku
I mnoho dobrého škodí. To je všeobecně dobře známá věc a znovu ji potvrdila i studie od Digital Health Generation. Ta zjistila, že zejména mladiství jsou náchylní na obsedantní chování v důsledku používání fitness trackerů.
29.9.2020, článek, Milan Šurkala3 komentáře
Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci
S vyšším věkem přichází i různé neduhy a člověk by se měl snažit proti nim bojovat. Jedním z problémů je zhoršující se výkon paměti a v horším případě i Alzheimerova nemoc. Dá se proti ní ale bojovat aerobním cvičením.
8.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně
Po přesednutí v Dubaji konečně míříme na australský kontinent. Abychom to neměli tak jednoduché, čeká nás hraniční kontrola. Na zádrhely v ní se podíváme v dnešním díle, kdy si povíme i o prvních australských kilometrech na silnici.
1.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji
Vydali jsme se na další velkou cestu, se kterou se s vámi podělíme a přidáváme ji jako tip i pro vaši dovolenou. Tentokrát to bude opomíjený západ Austrálie. Cesta tam je ale dlouhá, a tak si uděláme několikahodinovou leteckou přestávku v Dubaji.
7.8.2019, článek, Milan Šurkala