Články  |  Doporučení  |  Diskuze
Cestování  |  Pohyb a zdraví
Psychologie
Relax a odpočinek
Saunování  |  Lázně
Styl a vzhled
Gurmán  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Pozvánka na podzimní cyklojízdu kolem Sloupnice

4.10.2006, Relaxuj -REL-, článek
Jízda za zachování přírody a na podporu výstavby jižní varianty R35.
Tisková zpráva ze dne 29. září 2006

Na tuto neděli 1. října zvou do Sloupnice na pátý ročník cyklistické jízdy podzimní přírodou občanská sdružení Ochránci přírody údolí Husího krku z Řetové, Ochránci přírody Končin-Sloupnice-Vilámova, OS Rybník, Zelený Kohout z České Třebové a Děti Země z Brna. Start je ve 13.30 hodin ve Sloupnici v areálu na Mlejnici, trasa vede směrem na Kozlovský kopec. Cílem je s odborným výkladem ukázat, jak se podařilo zachránit krásnou přírodu na Českotřebovsku před severní variantou silnice R35.

Jde již o tradiční akci pro milovníky přírody, která před lety začala jako součást Dne bez aut, ale letos se kvůli vinobraní musel její termín posunout,“ říká Miroslav Patrik z Dětí Země.

Cyklistická jízda se stala součástí mnoha veřejných akcí občanských sdružení a obcí v trase uvažované severní varianty rychlostní silnice R35 v Pardubickém kraji, které požadovaly výstavbu jižní varianty podél stávající silnice I/35. Nakonec se jí podařilo do návrhu územního plánu kraje prosadit, zastupitelé by ho měli schválit na konci tohoto roku.

V současné době Ředitelství silnic a dálnic ČR již zahájilo proces posuzování vlivů této jižní varianty silnice R35 v úseku Vysoké Mýto – Staré Město na životní prostředí. K podkladům se může přibližně do konce října vyjádřit kdokoliv, jsou i na této stránce.

Odkaz na internetové stránky
Posuzování R35 Vysoké Mýto – Staré Město
Varianty silnice R35 na Pardubicku
Návrh ÚP VÚC Pardubicka