www.relaxuj.cz
>
>

Vína Nového světa… Austrálie - THE HOLY TRINITY

, , článek
Bohaté víno s ovocným aroma a jemným nádechem francouzského dubu. Z vína je možné cítit maliny a moruše.
K oblíbeným
reklama
THE HOLY TRINITY – nejsvětější trojice (nemá křesťanský význam)

Vinařství: GRANT BURGE
Oblast: BAROSSA
Údolí: Barossa Valley

Údolí Barossa Valley se nachází v nadmořské výšce 400 m nad mořem a je jednou z nejvýznamnějších vinařských oblastí v Austrálii. Daří se zde především modrým odrůdám, ale i bílé odrůdy zde produkují kvalitní révu.Teplé klíma s nízkou vlchostí vzduchu a vydatnými srážkami nabízí vynikající předpoklady pro tělnatá červená vína a dlouhověká bílá.

THE HOLY TRINITY (GSM) je šesté po sobě jdoucí vydání tohoto velmi kvalitního červeného vína. Stylem se nejvíce podobá Chateaunef-du-Pape .

Nejmladší réva pochází z vinic 50 let starých, ale nejstarší réva pochází z vinic z roku 1890 v oblasti Barossa. Tyto vinice plodí omezené množství velmi kvalitní révy a vína vyrobená z této révy se na celém světě prodávají za vysoké sumy. Réva se sklízí ručně.

THE HOLY TRINITY je kupáž 3 modrých odrůd v poměru 37% Grenache, 36% Shiraz a 27% Mourvedre. Mnoho let trvalo, než výrobce přišel na správný poměr jednotlivých odrůd. Touto kupáží se docílilo vína světových kvalit, s mnohými oceněními.

Víno je lehčí a jemnější než v minulosti. Lehkost a jemnost vínu dodává Grenache. Vůni, chuť a barvu dodávají vínu zbývající odrůdy révy – Shiraz a Mourvedre.


Aroma:


Bohaté víno s ovocným aroma a jemným nádechem francouzského dubu. Z vína je možné cítit maliny a moruše.


Chuť:


Je to suché, červené víno, které díky tříslovinám Mourvedre má delší příjemný odchod. Díky prodlouženému ležení na slupkách po kvašení má víno bohatou, strukturovanou a komplexní chuť.


Barva vína je tmavě rudá.
Pro zkvalitnění aroma a chuti se víno dekantuje.
Ideální teplota podávání je 18°C. Skladovací kapacita tohoto vína je 10 a více roků.
Toto víno je vhodné k červeným masům, husím a kuřecím játrům a jelenímu masu.


Recept k vínu: Hovězí steak s pečenými brambory


  • 2 ks hovězí ho steaku
  • 1 lžička koření na steak
  • 2 stroužky česneku
  • olivový olej
  • máslo

Steaky jemně promačkáme klouby prstů den před grilováním a vetřeme do nich směs z olivového oleje, rozmačkaného česneku a steak koření. Grilujme na rozpáleném grilu dle chuti. Dosolení a opepření necháme až nakonec.

Jako přílohu můžeme použít pečený brambor s pažitkovým tvarohem.


Ingredience pro dvě porce:


  • 4 brambory
  • 200 g měkkého tvarohu
  • pažitka
  • 1 - 2 stroužky česneku
  • máslo

Brambory důkladně omyjeme, podélně nařízneme, osolíme a do řezu dáme trochu másla. Zabalíme do alobalu a dáme péci na gril, měkkost vyzkoušíme píchnutím vidličky Mezitím si připravíme tvarohovou směs, kterou vyrobíme smícháním tvarohu s hrstí pažitky, utřenými stroužky česneku, solí a pepřem. Vzniklou směsí naplníme lehce vychladlé upečené brambory a podáváme s hovězím steakem.

Brambory se dělají mnohem déle než steaky, jejich přípravu urychlíme buď tím, že si brambory ve slupce krátce předvaříme nebo vybereme brambory menší velikosti…

Připraveno ve spolupráci s: www.shop-vino.cz
Nejnovější články
Finsko nabízí cestu ke štěstí: soutěž o 3denní dovolenou Finsko nabízí cestu ke štěstí: soutěž o 3denní dovolenou
Finsko bylo opět vyhlášeno nejšťastnějším národem na světě i díky své nádherné přírodě. Země se chce o svou cestu ke štěstí podělit, a tak spustila soutěž o 8 třídenních dovolených s finskými průvodci.
1.4.2019, článek, Milan Šurkala
Vztahová koučka: úchylný fotograf se nekonal Vztahová koučka: úchylný fotograf se nekonal
Pamatujete si na server libimseti? To byl hit! Bodování kluků, vzkazy, první lásky. To napětí a vzrušení, když mi ve schránce blikla zpráva. Že by to byl jeden z těch sympaťáků, kterého jsem anonymně obodovala nejnižší možnou známkou? Nebyl…
26.3.2019, článek, Pavlína Uhrinová
Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit
Po celodenní aktivitě si zasloužíte chvíle odpočinku. Skvělým způsobem, jak relaxovat, je saunování. Pozitivní účinky termoterapie jsou totiž všeobecně známy. A takovou relaxaci si můžete dovolit díky infrasauně i v pohodlí svého domova.
21.3.2019, inzerce, PR článek
Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě
Chcete se potápět, ale exotické destinace jsou pro vás příliš daleko? Pak pro vás mohou mít v Polsku řešení. Otevřou zde totiž nejhlubší bazén na světě. Jmenuje se Deep Spot a nabídne rekordní hloubku až 45 metrů.
18.3.2019, článek, Milan Šurkala
Měsíc na Bali: Vánoce v Padangbai Měsíc na Bali: Vánoce v Padangbai
Po necelých pěti dnech jsme opustili Canggu, kde se nám zkrátka nelíbilo, a přesunuli jsme se na jihovýchod ostrova do přístavu Padangbai. Ten je vyhlášený především krásnými potápěčskými lokalitami.
11.3.2019, článek, Jana Bártová