www.relaxuj.cz
>

Dej mi ruku, dám ti svou!

Dej mi ruku, dám ti svou!
, , článek
Manikúra – věc stejně potřebná a zásadní jako je zubní pasta, šampon na vlasy, deodorant, make-up anebo toaletní papír. Podívejte se na své ruce a zeptejte se samy sebe, co byste pro své ruce mohly a také měly udělat?
K oblíbeným
reklama

Jak si potrpíte na hygienu?


Péče o ruce by měla patřit k základním projevům hygieny. Vlasy si přece také umýváte několikrát týdně, necháváte si je udržovat v kadeřnických salonech, a dokonce i vy samy čas od času podlehnete nátlaku reklamy a pořídíte jim nějakou drahou výživnou kůru. Už pro ten pocit, že tím pro sebe něco děláte. Téměř jako bych slyšela svoji babičku – „upravené šaty a vlasy dělají člověka“. Myslíte si, že ruce jsou na tom jinak?


Vaše ruce vás reprezentují


Ruce jsou jednou z velice podstatných částí lidského těla, které k nejrůznějším úkonům užíváme denně. Když se s někým seznámíte, podáte mu ruku. Držíte se v tramvaji nebo platíte v kavárně. Prezentujete svoji práci nebo své kulinářské umění. A při tom všem zároveň prezentujete svůj vztah k sobě samotné tím, jaké máte ruce.


Jak se tedy o ruce starat?


Péče o ruce a nehty není složitá, a ani příliš nákladná. K základní denní péči, na kterou byste si měla zvyknout, protože zuby si také čistíte každý den, vám postačí kvalitní pilník a krém na ruce i nehty. Těch jsou na našem trhu celé stovky. Ve většině případů mají ženy vysušené a popraskané ruce, suchou nehtovou kůžičku a záděry. Pravidelná péče vás těchto neduhů a nehezké vizitky zbaví.

Pokud nechodíte na manikúru, ať už z důvodu, že nemáte čas, nebo vám to připadá přehnaně drahé, naučte se ji dělat doma. V intervalu jednoho týdne až 14 dnů by to mělo bohatě stačit.


Co si určitě pořídit


Do vaší stálé výbavy by měl patřit odolný a kvalitní pilník. Asi nejlepším zdá se být skleněný, který je k nehtům velice šetrný a zároveň se dá po každém použití čistit. Hygiena je důležitá. Dávejte také pozor na směr, jakým své nehty upravujete – na tvaru ani tak nezáleží, ale pilníkem byste měla vždy táhnout jen jedním směrem. Není to pila, takže žádné sem-tam. Kromě pilníku je podstatnou součástí šetrný odlakovač, pomerančové dřívko a dobrý lak.


Jak začít?


Péči o své ruce začněte tak, že dlaně s odlakovanými nehty ponořte do příjemně teplé vody, do které můžete přidat i pár kapek oleje. Myslím, že je zbytečné trvat na tom panenském olivovém, ale pokud se chystáte dělat salát, kupte si ho. V takovéto lázni nechejte ruce ponořené přibližně čtvrt hodiny. Poté ruce osušte a půlkou rozkrojeného citrónu vyčistěte nehty. Krásně se vám vybělí.


Věnujte nehtům speciální péči


Ve specializovaných obchodech tzv. nail shopech se dá koupit domácí sada na P-shine, kterou jste také schopny si udělat doma samy nebo za asistence kamarádky. Jedná se o vleštění včelích vosků do povrchu nehtu, takže je nehet vyživen a zároveň se jemně leskne.


Foto: Dreamstime.com

Po vyčištění a případném použití leštičky (gumového pilníku), je dobré zatlačit pomerančovým dřívkem přerostlou nehtovou kůžičku. Netlačte příliš a rozhodně ji pravidelně nestříhejte. To jen když už si opravdu nevíte rady, nebo jednou za půl roku podlehnete dojmu, že vám tam prostě překáží. Vatovým tampónem nebo tyčinkou do uší očistíte nehet od mastnoty tak, že vatu namočíte do odlakovače a nehet přetřete.


S lakem raději střídmě


Nyní je již čas přistoupit k samotnému nátěru. Asi už víte, že příliš velké množství laku je cesta pouze k tomu, jak mít na nehtu pěkný obtisk struktury vašeho trička nebo povlečení. I v tomto případě platí, že málo je více... Takže, chce to míň laku a více trpělivosti. Lak by neměl být vidět na nehtové kůžičce ani nikde jinde v okolí nehtu.


Jaká barva laku je in?


Současným trendem v manikúře jsou spíše světlé odstíny, francouzská manikúra nebo průhledný lak. Pokud máte měkčí nehty, tak na trhu je k dostání nepřeberné množství různých posilovačů. Zde bych si pozorně vybírala, protože leckterý levný posilovač má nulový nebo naprosto opačný účinek. Zřejmě závisí na tom, co přesně vaše nehty potřebují, ale já osobně mám výborné zkušenosti s francouzskou kosmetikou Bourjois a nebo O.P.I.


Rychlá pomoc na zničené ruce


Pokud trpíte na vysušené ruce, nechtějí se vám v zimě nosit rukavice, často umýváte nádobí bez pracovních rukavic – udělejte si teplý zábal. Pokud najdete doma parafín, margarín, krém, který již nepoužíváte a vaší pleti nevyhovuje, naneste jeho silnou, ale opravdu silnou vrstvu na ruce. Na ně pak natáhněte igelitový sáček a dejte je do vyhřátého ručníku nebo rukavic a šup k televizi na minimálně dvouhodinový film.


Udělejte si na sebe čas


Berte to tak, že tato hodina, kterou jste strávily jejich úpravou, není hodina investovaná do nehtů, ale do vás. Do vás, která tak často někam spěcháte a ulomený nehet si v rychlosti brousíte o klíč nebo stěnu vaší kanceláře. Je to váš čas, vaše tělo, váš život, vaše vizitka, a tak byste měla na chvíli vypnout, pustit si příjemnou hudbu, uvařit si čaj s medem a citrónem (když už ho máte rozkrojený…) a věnovat se sama sobě. Není to dovolená, nejsou to lázně, ale jako rychlé zrelaxování vám to jistě pomůže. Navíc na upravených rukou vypadají prsteny o mnoho lépe, než na těch s okousanými nehty :-)

Titulní foto: Dreamstime.com
Nejnovější články
Finsko nabízí cestu ke štěstí: soutěž o 3denní dovolenou Finsko nabízí cestu ke štěstí: soutěž o 3denní dovolenou
Finsko bylo opět vyhlášeno nejšťastnějším národem na světě i díky své nádherné přírodě. Země se chce o svou cestu ke štěstí podělit, a tak spustila soutěž o 8 třídenních dovolených s finskými průvodci.
1.4.2019, článek, Milan Šurkala
Vztahová koučka: úchylný fotograf se nekonal Vztahová koučka: úchylný fotograf se nekonal
Pamatujete si na server libimseti? To byl hit! Bodování kluků, vzkazy, první lásky. To napětí a vzrušení, když mi ve schránce blikla zpráva. Že by to byl jeden z těch sympaťáků, kterého jsem anonymně obodovala nejnižší možnou známkou? Nebyl…
26.3.2019, článek, Pavlína Uhrinová
Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit
Po celodenní aktivitě si zasloužíte chvíle odpočinku. Skvělým způsobem, jak relaxovat, je saunování. Pozitivní účinky termoterapie jsou totiž všeobecně známy. A takovou relaxaci si můžete dovolit díky infrasauně i v pohodlí svého domova.
21.3.2019, inzerce, PR článek
Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě
Chcete se potápět, ale exotické destinace jsou pro vás příliš daleko? Pak pro vás mohou mít v Polsku řešení. Otevřou zde totiž nejhlubší bazén na světě. Jmenuje se Deep Spot a nabídne rekordní hloubku až 45 metrů.
18.3.2019, článek, Milan Šurkala
Měsíc na Bali: Vánoce v Padangbai Měsíc na Bali: Vánoce v Padangbai
Po necelých pěti dnech jsme opustili Canggu, kde se nám zkrátka nelíbilo, a přesunuli jsme se na jihovýchod ostrova do přístavu Padangbai. Ten je vyhlášený především krásnými potápěčskými lokalitami.
11.3.2019, článek, Jana Bártová