Články  |  Doporučení  |  Diskuze
Cestování  |  Pohyb a zdraví
Psychologie
Relax a odpočinek
Saunování  |  Lázně
Styl a vzhled
Gurmán  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Lákavý doprovodný program veletrhu SPORT Life 2006

7.11.2006, PR článek , článek
Eddy Merckx, pétanque, cykloatlas, golf, snowkiting a v neposlední řadě i Hermida. Všechny sportovní novinky a jedinečné sportovní osobnosti pod jednou střechou.

Eddy Merckx v Brně


Startovní pásku pátého ročníku mezinárodního sportovního veletrhu SPORT Life přestřihne legenda světové cyklistiky, Eddy Merckx. Stane se tak ve čtvrtek, 9. listopadu 2006, v 11.30 středoevropského času v pavilonu G2 brněnského výstaviště. Eddy Merckx pochází z Francie a mimo jiné pětkrát vyhrál Tour de France. Roku 1978 tato legenda světa cyklistiky oznámila, že se závoděním končí.Dejte si pozor, neboť Eddy Merckx navštíví SPORT Life pouze první den veletrhu! Po slavnostním zahájení se bude konat beseda s jeho dlouholetým rivalem, Janem Smolíkem za moderátorské asistence Roberta Bakaláře. Využijte autogramiády!


Cykloatlas


A když už je řeč o cyklistice, je třeba zmínit také křest další cykloturistické publikace, který se bude konat ve čtvrtek 9.11. 2006. Tentokráte se jedná o nový Cykloatlas Česko od kartografického vydavatelství SHOCart. Kmotrem tohoto díla bude Ján Svorada, československá cyklistická legenda.

Vydavatelství SHOCart tímto dílem završilo mnohaletý vývoj a přípravu cykloturistických map. Od prvních cyklomap, zpracovaných před již více než deseti lety, dospělo vydavatelství k nejnovější podobě ediční řady cyklomap, která pokrývá celé území ČR a poskytuje komplexní a aktuální informace o cykloturistické nabídce jednotlivých oblastí.


Cyklovýlety


Je třeba ocenit to, že součástí tohoto cykloatlasu je výběr 230 atraktivních tras a tipů na cyklovýlety. Každý cyklovýlet je otaxován podle povrchu cest na trase, je doporučen typ kola (cestovní, trekingové, horské) a je ohodnocen z hlediska celkové obtížnosti (délka / převýšení).

Z nabídky výletů si jistě vybere každý cyklista – zahrnují celé spektrum od snadných rekreačních, přes turistické poznávací až k terénním a horským. Ve vydavatelství SHOCart mysleli opravdu na každého: na cyklisty rekreační i na nadšence, kteří na kolo nesedají jen v největším mrazech.


Pétanque


Poprvé se v doprovodném programu mezinárodního sportovního veletrhu představí sport, který je spojen se slunným středomořím a jehož kolébka je ve francouzském Provence – pétanque. Do roku 1990 byla tato hra ve střední Evropě téměř neznámá, dnes si však získává stále větší oblibu.

Pétanque je druh sportu, který mohou hrát mladí i staří včetně handicapovaných, nevyžaduje žádnou zvláštní fyzickou kondici či finančně náročnou výbava a obzvlášť důležitá je u něj týmová práce.
Ti, kdo pétanque neznají, se jej od profesionálů mohou naučit, a pokročilí své znalosti a schopnosti rozšířit. Připraveny jsou komentované ukázky hry, propagační materiály, videoprojekce a další. Krajská asociace pétanque klubů Jihomoravského kraje společně s vedením veletrhu pro návštěvníky připravila čtyři dny hraní, soutěží, doprovodných akcí po názvem „PÉTANQUE PRO VŠECHNY“.


Pétanque je hra pro všechny


Program se koná za podpory Jihomoravského kraje a pod osobní záštitou člena Rady Jihomoravského kraje RNDr. Miloše Šifaldy. Je tématicky rozdělený do čtyř dnů: étanque a handicap, Pétanque a mládí, Pétanque a sport (MEZINÁRODNÍ VELETRŽNÍ POHÁR) a Pétanque a volný čas.

Vrcholem pétanque soutěží bude sobotní Mezinárodní veletržní pohár Brna, připravovaný ve spolupráci s městem Brnem. Záštitu nad turnajem převzal primátor města. Sami se přesvědčíte, že motto programu („Pétanque pro všechny“) není jen proklamace. Jistě si tuto francouzskou společenskou hru zamilujete! Přijďte se přesvědčit, že pétanque má v sobě zakleto slunce z Provence a dokáže prosvětlit den.


„Golf jako sport pro všechny“


Dalším těžištěm veletrhu je golf. Hlavním cílem je přiblížit golf co nejširší veřejnosti, především ale všem návštěvníkům veletrhu. Pod odbornou záštitou České golfové federace a v úzké spolupráci s Golfovým klubem Brno připravují organizátoři veletrhu samostatnou golfovou halu, která bude vedle samotných expozic vystavovatelů zahrnovat i rozsáhlý indoor golf.

Každý návštěvník tak bude mít příležitost se pod vedením zkušeného trenéra s golfem seznámit a přijít mu na chuť. Aktivní golfisté si díky široké paletě prezentovaného vybavení a potřeb pro golf také jistě přijdou na své.


Slyšeli jste někdy o snowkitingu?


Pláň plná bílého prachového snížku, krásně pofukující vítr, ostré slunce na modré obloze ...pak ty a tvůj kite. Zapomeňte na přeplněné sjezdovky, fronty u vleků a na vydřený nebo zledovatělý svah. Dnes jen snowkiting!

Jedná se o sport, který je v Čechách poměrně nový. Snowkiting je to pravé pro ty, co milují zimu, ale už jsou lehce znudění lyžemi či snowboardem. Snowkiting je adrenalinový sport, při kterém se využívá síly tažného řiditelného draka poháněného větrem tzv. kitu (z angl. slova kite - drak). Řiditelnost draka je nezbytná, neboť právě ona zaručuje vyvinutí potřebného tahu pro pohyb snowkitera.

Obecně se dá kite - drak - použít k tažení na vodní hladině na prkně, plováku, wakeboardu (kiteboarding) nebo na suchu můžeš s kitem jezdit a skákat na moutainboardu, kolečkových bruslích, skateboardu nebo jezdit na buggyně. Výbornou kombinaci v zimním období nabízí kite s lyžemi nebo snowboardem a tomu se říká snowkiting.


Foto: Dreamstime.com

Může se zdát, že snowkiting je v našich podmínkách nepraktický, ale není to tak. Podmínky pro něj jsou v Česku i na Slovensku naprosto ideální. Více informací vám poskytne firma Harakiri Kiteboarding a můžete navštívit i testovací snowkiting centrum


Hermida, hvězda světového pelotonu


Nutno zmínit jedno z dalších lákadel veletrhu SPORT Life, na který poslední rok zavítalo bezmála 40 000 návštěvníků. José Antonio Hermida Ramos bude na veletrhu o víkendu. Využijte autogramiády: v sobotu i v neděli.

Osmadvacetiletý Španěl José Antonio Hermida Ramos patří již řadu let mezi špičku světových závodníků na horských kolech. Úspěchy začal sbírat již v roce 1996, kdy získal titul mistra světa v kategorii juniorů. Od té doby se jeho jméno pravidelně objevuje na medailových postech v nejprestižnějších světových závodech.


Foto: www.mtbs.cz

Čeští diváci Hermidu dobře znají. V roce 2005 startoval hned ve dvou českých závodech – v úvodním dílu Českého poháru v cross country v České Kamenici a také na tradiční cyklistické exhibici Pražské schody, kde v nabité světové i domácí konkurenci zvítězil. V roce 2006 se pak Hermida vítězně představil na úvodním závodu Českého poháru v Kuřimi.

Vedle autogramiád se José Hermida v soboru 11. listopadu zúčastní hodinového závodu Merida Sport Life Cup v areálu Výstaviště.

Pokud se zajímáte o sport, nečekejte už ani minutu:
BVV Veletrhy Brno, mezinárodní veletrh SPORT Life!