www.relaxuj.cz
>
>

Ďábel nosí Pradu – co nosíte vy?

Ďábel nosí Pradu – co nosíte vy?
, , článek
Vypadat jako dívka ze stránek lesklých časopisů je snem mnoha slečen i žen. A co teprve pracovat v jednom takovém časopise?
K oblíbeným
reklama
O zákulisí módních časopisů se vypráví skoro stejně hanlivě, jako o inteligenci modelek. Je to průmysl, který momentálně ovlivňuje dění ve světě víc než ten zbrojní. Pro příležitost pracovat v jednom z takových časopisů by by milióny dívek byly schopné zabít!

Hlavní postavou nenáročné komedie, jejíž název zní Ďábel nosí Pradu, je Andrea, lehce naivní mladá novinářka, která žádá o práci v časopise Runway. Problém je, že o něm nikdy neslyšela, stejně jako nic neví o jeho panovačné šéfredaktorce Mirandě Priestleyové, nejmocnější ženě módního průmyslu.

Scénář filmu byl napsán podle úspěšného ženského románu Lauren Weisbergerová, který adaptovala Aline Brosh McKennová. Je vidět, že některé momenty opravdu vycházejí ze životních zkušeností, ale zároveň by se klidně daly aplikovat na jakoukoliv jinou práci, ve které svádí podřízená boj s nadřízeným.

Není zde nic co byste viděli poprvé – konkurenční boj a nevraživost na pracovišti, nedostatek času a stres, zácpy a stále vyzvánějící telefon. Jediné, co u nás na ulicích tak často nevidíte a co Američanům skutečně závidím, jsou velké kelímky s kávou.
Je celkem předvídatelné, že dívka, která neví nic o módě, se pod drobnohledem své kruté a stále nespokojené šéfové postupně změní v dokonale upravenou ženu, v pohodě klusající na deseticentimetrových podpatcích s dvanácti taškami a horkou kávou v ruce. Cenná škola pro seriózní novinářku!

Náročná Miranda v podání Meryl Streep, kterou si asi každý pamatuje ze Sophiiny volby, Vzpomínek na Afriku nebo z Madisonských mostů, je neskutečně příšerná, ale zároveň je tato role pro Streepovou jako dělaná. Její pověstný perfekcionismus a herecký talent od Boha se do filmu vtisknul s takovou intenzitou, že mu není naprosto nikdo schopen konkurovat. Vedle ní působí Anne Hathaway, která na sebe upozornila vedlejší postavou ve snímku Zkrocená hora, křečovitě, stejně jako její úsměv při odpovědi “žádný problém“.

Pokud odečteme vtipy, které ocení pouze zasvěcení, zůstane jen jednoduchý příběh nováčka, který se snaží zapadnout do sehraného týmu a vtipy, z nichž některé se bohužel nepodařilo ani vypointovat.
Nelze říci, že by filmu chyběla invence. Je třeba ocenit to, že se režisér – ano, je to muž!!! – David Frankel snažil natočit film tak, aby dýchal atmosférou.

Rychlé střihy, šílené modely a krásně vyhublé ženy připomínají pořad Móda-extravagance-manýry. Stresující prostředí a hektická atmosféra filmu, skvěle doplňovaná rytmickou hudbou Madonny nebo Alanis Morissettové, u mne paradoxně vyvolával pocit pohody. Asi z toho, že se mi nic podobného neděje. Že si nemusím vybírat mezi svou prací a svými přáteli a že se můj přítel se mnou nerozchází z toho důvodu, že si už nikdy víc nechci obléknout tu příšernou plstěnou sukni!

Komedie / Drama
USA, 2006, 109 min

Režie: David Frankel
Hrají: Anne Hathaway, Meryl Streep, Emily Blunt, Adrian Grenier, Simon Baker, Stanley Tucci
Nejnovější články
Finsko nabízí cestu ke štěstí: soutěž o 3denní dovolenou Finsko nabízí cestu ke štěstí: soutěž o 3denní dovolenou
Finsko bylo opět vyhlášeno nejšťastnějším národem na světě i díky své nádherné přírodě. Země se chce o svou cestu ke štěstí podělit, a tak spustila soutěž o 8 třídenních dovolených s finskými průvodci.
1.4.2019, článek, Milan Šurkala
Vztahová koučka: úchylný fotograf se nekonal Vztahová koučka: úchylný fotograf se nekonal
Pamatujete si na server libimseti? To byl hit! Bodování kluků, vzkazy, první lásky. To napětí a vzrušení, když mi ve schránce blikla zpráva. Že by to byl jeden z těch sympaťáků, kterého jsem anonymně obodovala nejnižší možnou známkou? Nebyl…
26.3.2019, článek, Pavlína Uhrinová
Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit
Po celodenní aktivitě si zasloužíte chvíle odpočinku. Skvělým způsobem, jak relaxovat, je saunování. Pozitivní účinky termoterapie jsou totiž všeobecně známy. A takovou relaxaci si můžete dovolit díky infrasauně i v pohodlí svého domova.
21.3.2019, inzerce, PR článek
Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě
Chcete se potápět, ale exotické destinace jsou pro vás příliš daleko? Pak pro vás mohou mít v Polsku řešení. Otevřou zde totiž nejhlubší bazén na světě. Jmenuje se Deep Spot a nabídne rekordní hloubku až 45 metrů.
18.3.2019, článek, Milan Šurkala
Měsíc na Bali: Vánoce v Padangbai Měsíc na Bali: Vánoce v Padangbai
Po necelých pěti dnech jsme opustili Canggu, kde se nám zkrátka nelíbilo, a přesunuli jsme se na jihovýchod ostrova do přístavu Padangbai. Ten je vyhlášený především krásnými potápěčskými lokalitami.
11.3.2019, článek, Jana Bártová