www.relaxuj.cz
>
>

Ďábel nosí Pradu – co nosíte vy?

Ďábel nosí Pradu – co nosíte vy?
, , článek
Vypadat jako dívka ze stránek lesklých časopisů je snem mnoha slečen i žen. A co teprve pracovat v jednom takovém časopise?
K oblíbeným
reklama
O zákulisí módních časopisů se vypráví skoro stejně hanlivě, jako o inteligenci modelek. Je to průmysl, který momentálně ovlivňuje dění ve světě víc než ten zbrojní. Pro příležitost pracovat v jednom z takových časopisů by by milióny dívek byly schopné zabít!

Hlavní postavou nenáročné komedie, jejíž název zní Ďábel nosí Pradu, je Andrea, lehce naivní mladá novinářka, která žádá o práci v časopise Runway. Problém je, že o něm nikdy neslyšela, stejně jako nic neví o jeho panovačné šéfredaktorce Mirandě Priestleyové, nejmocnější ženě módního průmyslu.

Scénář filmu byl napsán podle úspěšného ženského románu Lauren Weisbergerová, který adaptovala Aline Brosh McKennová. Je vidět, že některé momenty opravdu vycházejí ze životních zkušeností, ale zároveň by se klidně daly aplikovat na jakoukoliv jinou práci, ve které svádí podřízená boj s nadřízeným.

Není zde nic co byste viděli poprvé – konkurenční boj a nevraživost na pracovišti, nedostatek času a stres, zácpy a stále vyzvánějící telefon. Jediné, co u nás na ulicích tak často nevidíte a co Američanům skutečně závidím, jsou velké kelímky s kávou.
Je celkem předvídatelné, že dívka, která neví nic o módě, se pod drobnohledem své kruté a stále nespokojené šéfové postupně změní v dokonale upravenou ženu, v pohodě klusající na deseticentimetrových podpatcích s dvanácti taškami a horkou kávou v ruce. Cenná škola pro seriózní novinářku!

Náročná Miranda v podání Meryl Streep, kterou si asi každý pamatuje ze Sophiiny volby, Vzpomínek na Afriku nebo z Madisonských mostů, je neskutečně příšerná, ale zároveň je tato role pro Streepovou jako dělaná. Její pověstný perfekcionismus a herecký talent od Boha se do filmu vtisknul s takovou intenzitou, že mu není naprosto nikdo schopen konkurovat. Vedle ní působí Anne Hathaway, která na sebe upozornila vedlejší postavou ve snímku Zkrocená hora, křečovitě, stejně jako její úsměv při odpovědi “žádný problém“.

Pokud odečteme vtipy, které ocení pouze zasvěcení, zůstane jen jednoduchý příběh nováčka, který se snaží zapadnout do sehraného týmu a vtipy, z nichž některé se bohužel nepodařilo ani vypointovat.
Nelze říci, že by filmu chyběla invence. Je třeba ocenit to, že se režisér – ano, je to muž!!! – David Frankel snažil natočit film tak, aby dýchal atmosférou.

Rychlé střihy, šílené modely a krásně vyhublé ženy připomínají pořad Móda-extravagance-manýry. Stresující prostředí a hektická atmosféra filmu, skvěle doplňovaná rytmickou hudbou Madonny nebo Alanis Morissettové, u mne paradoxně vyvolával pocit pohody. Asi z toho, že se mi nic podobného neděje. Že si nemusím vybírat mezi svou prací a svými přáteli a že se můj přítel se mnou nerozchází z toho důvodu, že si už nikdy víc nechci obléknout tu příšernou plstěnou sukni!

Komedie / Drama
USA, 2006, 109 min

Režie: David Frankel
Hrají: Anne Hathaway, Meryl Streep, Emily Blunt, Adrian Grenier, Simon Baker, Stanley Tucci
Nejnovější články
Vztahová koučka: Koňský koule si platíš sama! Vztahová koučka: Koňský koule si platíš sama!
Voňavý parfém – 1200 Kč, řasenka vytvářející neodolatelné řasy – 250 Kč, neslíbatelná rtěnka – 190 Kč, halenka vybraná s maximální péčí 600 Kč, jízdenka na mhd 32 Kč. Zkušenosti z nepovedeného rande? - K nezaplacení. Na všechno ostatní je tady MasterCard.
23.5.2019, článek, Pavlína Uhrinová
Cestování po Šanghaji: Yu Garden, Jing'an a maglev Cestování po Šanghaji: Yu Garden, Jing'an a maglev
Je tu poslední den v Šanghaji. V ten jsme navštívili starobylou Yuyuan Garden s velkým tržištěm, Jing'an Temple a znovu jsme se byli posilnit českým jídlem. A co by to byla za návštěva Šanghaje, kdybychom na letiště nejeli maglevem? 430 km/h! 
15.5.2019, článek, Milan Šurkala
10 důvodů, proč si pořídit nafukovací vířivku 10 důvodů, proč si pořídit nafukovací vířivku
Milujete relaxaci v prohřáté vodní lázni mezi bublinkami? Líbila by se vám možnost užívat si tuto slast pravidelně v pohodlí domova? Nafukovací vířivka je pro vás to pravé. Tady je 10 důvodů proč.
10.5.2019, inzerce, PR článek
Finsko nabízí cestu ke štěstí: soutěž o 3denní dovolenou Finsko nabízí cestu ke štěstí: soutěž o 3denní dovolenou
Finsko bylo opět vyhlášeno nejšťastnějším národem na světě i díky své nádherné přírodě. Země se chce o svou cestu ke štěstí podělit, a tak spustila soutěž o 8 třídenních dovolených s finskými průvodci.
1.4.2019, článek, Milan Šurkala
Vztahová koučka: úchylný fotograf se nekonal Vztahová koučka: úchylný fotograf se nekonal
Pamatujete si na server libimseti? To byl hit! Bodování kluků, vzkazy, první lásky. To napětí a vzrušení, když mi ve schránce blikla zpráva. Že by to byl jeden z těch sympaťáků, kterého jsem anonymně obodovala nejnižší možnou známkou? Nebyl…
26.3.2019, článek, Pavlína Uhrinová