Články  |  Doporučení  |  Diskuze
Cestování  |  Pohyb a zdraví
Psychologie
Relax a odpočinek
Saunování  |  Lázně
Styl a vzhled
Gurmán  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Dárek pro Václava Havla: říjnové číslo revue RozRazil

24.10.2006, Tereza Semotamová, článek
Vhodné čtení pro ty, co si Václava Havla váží. Disident, dramatik a myslitel, který se stal presidentem; očima Marie Kubátové, Pavla Švandy, Ondřeje Lišky, Petra Oslzlého či Jiřího Kuběny.
RozRazil je revue na provázku – poutavý časopis, jehož poslední číslo se věnuje traumatu TrianonVáclavu Havlovi k příležitosti jeho životního jubilea. Osobnost Václava Havla tu dostala opravdu velký prostor: Havel očima Marie Kubátové, Pavla Švandy, Petra Oslzlého, Andreje Kroba a v souvislosti s Josefem Šafaříkem z pera Davida Drozda a také z deníku Anny Šafaříkové.

Obdivovatele posledního presidenta Československa a prvního presidenta České republiky určitě potěší pohlednice s obrázkem, který Václav Havel nakreslil jako dítě školou povinné. Kresba se prozřetelně zve Panovník.


Autor obálky a grafické upoutávky: Tomáš Drobisz

Karel Schwarzenberg a Ivo Mathé vzpomenou na Havla jakožto politika a Petra Havelková se pak dívá na Havla jakožto dramatika. Nechybí pozoruhodné maličkosti jako anketa (Proč máte rádi Václava Havla?) či příspěvky Yenuha Puzuquee a Arnošta Goldflama.

Kompletní obsah čísla můžete studovat zde. Výtvarnou přílohu pak tvoří fotografie děl Jiřího Davida a Bořka Šípka, přičemž oba výtvarníci se v časopise také dostanou ke slovu.


Kdo

a

co

je RozRazil?


Revue RozRazil je kulturněspolečenský měsíčník věnovaný umělecké tvorbě a její reflexi, ale též úvahám, reakcím a ohlasům na různá společenská témata. Pro revue RozRazil je důležité akcentovat na svých stránkách divadlo v ČR, v Evropě i jinde ve světě.

Revue RozRazil vydává Divadlo Husa na provázku, Centrum experimentálního divadla a nakladatelství Větrné mlýny.

Časopis RozRazil si můžete předplatit či objednat přímo u vydavatele www.vetrnemlyny.cz nebo jej zakoupíte například v těchto knihkupectvích:

KNIHKUPECTVÍ Akademia Brno, Náměstí Svobody 13, 602 00 Brno
KNIHKUPECTVÍ MICHALA ŽENÍŠKA, Pasáž Alfa, centrum Brna
BARVIČ & NOVOTNÝ, Česká 13, 602 00 Brno
BETA Dobrovský, Joštova 2, 602 00 Brno
SKLENĚNÁ LOUKA, Kounicova 23, 602 00 Brno
SPOLEK, Orlí 22, Brno

PROSPERO (Divadelní ústav), Celetná 17, 110 00 Praha 1
FIŠER, Kaprova 10, 110 00 Praha 1
SEIDL, Štěpánská 26, 110 00 Praha 1
KANZELSBERGER (Dům knihy), Václavské nám. 4, 110 00 Praha 1
MAŤA-AURORA, Opletalova 8, 110 00 Praha 1