Články  |  Doporučení  |  Diskuze
Cestování  |  Pohyb a zdraví
Psychologie
Relax a odpočinek
Saunování  |  Lázně
Styl a vzhled
Gurmán  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

SPORT: Letošní veletrh SPORT Life se vyplatí navštívit

31.10.2006, Tereza Semotamová, PR článek , článek
SPORT Life je veletrh, který se koná v polovině listopadu v areálu brněnského výstaviště. Pokud vás zajímají novinky ze světa sportu, nenechte si ujít ideální příležitost, jak jich vychytat co nejvíce na jednom místě a přímo od profesionálů.

Protáhne tělo, osvěží duši


Podle nejnovějších výzkumů se téměř dvě třetiny Čechů aktivně věnují nějakému sportu. Nějaký sport aktivně provozuje asi šedesát procent mužů a 58 procent žen. V tomto směru tedy mezi pohlavími existuje pouze minimální rozdíl. Lidé vědí, proč sport vyhledávat: protáhne tělo a osvěží duši. Navíc často je to záležitost kolektivní, což také přispívá k oblíbenosti této činnosti, protože člověk je od přírody bytost společenská.

A právě sportu, novinkám v této oblasti a také jedinečné sportovní podívané je zasvěcen veletrh SPORT Life. Tento významný sportovní podnik promění již popáté brněnský výstavní areál v místo sportovního dění a bude hostit stovky a stovky sportovců, kteří se poperou o prvenství v nejrůznějších sportovních kláních.


Hosty se bude jen hemžit


Celková poutavost veletrhu bude podpořena účastí celé řady světově známých hvězd ze světa sportu. Hostem bude například Eddy Merckx, José Antonio Hermida Ramos či Roman Šebrle, ale také Ernest Colnag, Pavel Padrnos, Ján Svorada, Tereza Huříková, Michal Prokop, Michal Matys, Lada Kozlíková či Tomáš Mrázek. Tedy samé české i světové osobnosti. Nenechte si ujít příležitost setkat se s nimi a navíc v souvislosti se sportem!


Unikát mezi sportovními akcemi


Tato akce patří mezi nejvýznamnější sportovní akce svého druhu ve střední Evropě. Setkáte se s velmi ucelenou prezentací sportovního vybavení - jak pro aktivní, tak i pro zájmové sportovce. Minulý ročník tohoto veletrhu byl rekordní nejen množstvím vystavených exponátů a obsazenou výstavní plochou, ale i počtem návštěvníků.

SPORT Life tradičně provází bohatý doprovodný program. Konalo se tu mimo jiné Mistrovství České republiky na obtížnost, Mistrovství České republiky v biketrialu a pohár silných mužů GRAND PRIX Brno. Ale také největší spinningové akce ve střední a východní Evropě SPINNING VUELTA RIDE, které se zúčastnilo více než 450 jezdců.


Každý si zde přijde na své


Veletrh má pět základních témat. Tím prvním je cyklistika, kterou zaštiťuje mimo jiné spolupořadatel BIKE Brno. Dalším okruhem je fitness, což je souhrnný název pro kulturistiku, aerobik, spinning, ale také zdravou výživu, rehabilitace a masáže. Veletrh se věnuje outdoorovým i indoorovým aktivitám. Mezi ty outdoorové pak spadá turistika, horolezectví a aktivní pobyt v přírodě, mezi indoorové pak různé typy her: raketové, míčové a halové, ale také bojové sporty. Nelze opomenout poslední pilíř brněnského SPORT Lifu, kterým je golf, k němu potřebné vybavení, hřiště a také v posledních letech obzvlášt oblíbená golfová turistika.

Veletrh myslí nejen na praktické „rekvizity“ k těm kterým sportům, ale také na jejich prodejce, kterým nabízí rozmanité vybavení pro jejich obchody a také ostatní sportovní zařízení. Svoje místo na veletrhu mají i média, zprostředkovávající informace o sportu, různé sportovní kluby, svazy a služby se sportem spojené.


Tři veletrhy v jednom


Kromě veletrhu SPORT Life se ve stejném termínu a na stejném místě konají ještě dvě další, na volný čas zaměřené, výstavy. Jedná se o mezinárodní výstavu lodí a vodních sportů boat Brno a mezinárodní výstavu karavanů a obytných automobilů Caravaning Brno. Tato trojice tématicky propojených akcí si za své čtyři ročníky konání vydobyla pozici největšího projektu svého typu ve střední Evropě.

Všímáte si toho množství superlativů? Neláká vás ta nepřeberná nabídka zajímavostí, se kterými se na veletrhu SPORT Life můžete setkat? Sport je jeden z nejoblíbenějších koníčků, tak neváhejte a navštivte akci, na které se dovíte to nejnovější ze světe sportu.

Více informací naleznete na tomto webu.