Články  |  Doporučení  |  Diskuze
Cestování  |  Pohyb a zdraví
Psychologie
Relax a odpočinek
Saunování  |  Lázně
Styl a vzhled
Gurmán  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Vodafone Zoom: S mobilem na dovolené a vyhlášení soutěže o Nokii N70

26.6.2007, PR článek , článek
Vodafone Zoom průzkum na téma „S mobilem na dovolené“ potvrzuje, že roaming se stal u nás běžně využívanou mobilní službou, jelikož ho o dovolené využívá až devadesát dva procent respondentů.
Praha, 20. června 2007: Vodafone Zoom průzkum na téma „S mobilem na dovolené“ potvrzuje, že roaming se stal běžně využívanou mobilní službou, jelikož ho o dovolené využívá až 92% respondentů. Téměř všichni (99%) ze zahraničí SMSkují, více než polovina (52%) ze zahraničí volá, přičemž nejčastěji zasíláme SMS informaci, že je vše v pořádku (83%). Za cenově nejpřijatelnějšího operátora s nejmenším množstvím překážek v rámci roamingu označili respondenti Vodafone.

Respondenti ocenili hlavně roamingovou službu Vodafone Passport (82%), kterou operátor nabízí, jelikož odstraňuje cenové bariéry (důležité pro 54%) a následně též kontrolu přijímaných hovorů (důležité pro 43%). Téměř 1/5 respondentů přitom potvrdila, že by vzhledem k výhodnějším cenovým podmínkám roamingu změnili svého stávajícího operátora.

Vzhledem k zákaznickým preferencím a blížícímu se času dovolených, zlevnil Vodafone cenu propojovacího poplatku z 29,75 Kč za 20 minut (propojovací poplatek je účtován na na začátku první a jednadvacáté minuty) na 22 Kč s DPH.

Kromě SMS a volání je nejčastěji používanou funkcí mobilního telefonu o dovolené kalendář nebo budík (59%). Hned po informativních SMS zprávách (83%) často voláme/textujeme, abychom sdělili zážitky (57%), abychom zjistili jak se mají blízcí doma (45%) nebo z pracovních důvodů (16%).

Mezi země, kam nejčastěji cestujeme, patří Slovensko (54%) Chorvatsko (52%) a Německo (49%). Dovolené s námi nejčastěji tráví rodina (33%), jen partner (24%) nebo přátelé (21%). Před odjezdem do zahraničí zjišťují téměř 3/4 ceny služeb a přes 3/5 zjišťují roamingové partnery operátora.


Vodafone zákazníci


Zákazníci Vodafonu si nejvíce zjišťují ceny za roaming a také roamingové partnery svého operátora. Nejraději jezdí na dovolenou se svými přáteli nebo jen s partnerem.


T-Mobile zákazníci


Zákazníci T-Mobilu zjišťují nejméně roamingové partnery svého operátora. Nejčastěji zasílají SMS milenkám, ale na dovolenou jezdí nejčastěji s rodinou.


O2 zákazníci


Zákazníkům O2 se nejvíce zamlouvá služba Vodafone Passport. Ceny jejich operátora se jim zdají nejčastěji drahé, ovšem na cestách mobil používají nejvíce.


Vyhlášení soutěže o mobilní telefon


Výherkyní soutěže s Vodafone se stala Stanislava Chrtková z Mikulášovic, která získává Nokii N70.

Výherkyni srdečně blahopřejeme :-)