Články  |  Doporučení  |  Diskuze
Cestování  |  Pohyb a zdraví
Psychologie
Relax a odpočinek
Saunování  |  Lázně
Styl a vzhled
Gurmán  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Líčení do vody – staňte se vodní kráskou

3.8.2007, M Chylková, článek
Úmorná vedra svádějí k pobytu u vody více než jindy. Ať už ležíte u místního rybníku, na oblíbeném koupališti nebo někde na vzdálenějších místech Země a zchlazujete tělo v oceánu, vždy můžete být dokonalá v každém detailu. Mít bezchybnou pleť, natočené řasy a pohrát si s barvičkami, které jen tak „nezmizí“.
Dnes se podíváme na styl a postup líčení, který se hodí k vodě, k samotnému koupání a provozování nejrůznějších vodních sportů. Samozřejmě, do vody můžete jít i zcela nenalíčená, jen s ochranným voděodolným krémem na pleť, ale také můžete zvolit možnost lehkého přirozeného nalíčení, které vás dostatečně zkrášlí a zároveň vydrží i pár plaveckých temp a ponoření.


Podklad, který odolá vodě


Při výběru make-upu do vody si dáváme záležet. Make-up by měl být opravdu kvalitní, v případě barevných nerovností pleti by měl obsahovat dostatek pigmentu pro dokonalé krytí a také bychom měli zvolit make-up odolný otěru. Odstín přizpůsobujeme ostatním částem těla. Máme-li co skrývat, volíme tužší varianty make-upu, v případě bezchybné pleti volíme jen voděodolný tónovací krém, nejlépe s obsahem provitamínu A a ochranným faktorem.

Make-up nanášíme houbičkou nebo prsty a jemně jej vklepeme na celou oblast obličeje, tónovací krém stačí rovnoměrně rozetřít. Na pupínky či flíčky naneseme vatovou tyčinkou další vrstvu make-upu a znovu jemně vklepeme, aby bylo vše, co je třeba, dobře ukryto. Do okolí očí, zejména k vnitřnímu koutku a do oblasti spánků naneseme voděodolný rozjasňovač, který dobře rozetřeme doztracena. Při vodním líčení uplatníme i multifunkční tyčinku, kterou naneseme jen lehce na tváře. Aplikaci provádíme tak, že našpulíme rty a do prohlubní pod lícními kostmi naneseme trochu multifunkčního líčidla. Můžeme trochu přepudrovat kompaktním pudrem.


Barvičky jsou při vodním líčení důležité


Co vám nesmí chybět? Přece voděodolné tekuté linky, barevné tužky na oči a voděodolné tužky na konturu rtů v co nejtělovějším odstínu.


Sexy pohled i při vodních hrátkách


K líčení očí budeme potřebovat lepší výbavu, ke všem variantám líčení se vyplatí investovat do ověřených značek tak, aby líčidla vskutku nápor vody vydržela. Levné a neověřené varianty líčidel by vám mohly uštědřit pořádnou lekci v podobě rozmazaného obličeje.

Nejdříve se zaměříme na úpravu tvaru očí jemnou oční linkou, kterou oko „otevřeme“. Pokud nejsme výhradně tmavším typem s černými vlasy a snědší pletí, vyhneme se černým linkám rámujícím celé oko. Raději zvolíme tmavě hnědou kajalovou tužku, kterou „natečkujeme mezi spodní řasy (od středu k vnějšímu koutku) a horní řasy po celém víčku, tečky spojíme buďto šikovnými prsty, případně si špičatým štětečkem na oční linky, který můžeme i navlhčit. Voděodolná tužka by měla vlhkost vydržet, jen dodá barvě na intenzitě.

Jsme-li spíše světlý typ s blond vlasy a porcelánovou pletí, bude nám slušet i stříbřitě šedá. Barevnost tužky můžeme přizpůsobit i očním stínům, linka by však měla být o tón tmavší.

Pro výraznější pohled můžeme zvolit i tekuté oční linky, které opravdu drží, ale jejich nanášení již chce určitou zručnost. Máme-li malé oči a „vpadlá víčka“, tekutým očním linkám na horním víčku bychom se měly vyhnout. Dodávají takzvaný tvrdý vzhled, který není pro tento typ očí vůbec vhodný a hodí se spíše pro večerní líčení. Navíc při nepovedeném tahu se tekuté oční linky voděodolných variant těžce odstraňují a další pokusy mohou citlivé oční okolí značně podráždit.


Aplikace očních stínů


Při vodním líčení se držíme přirozeného vzhledu. Proto nanášíme přírodní odstíny na víčko, ale opět se nemusíme bát i barevných kombinací - jemnějších odstínů a pastelových barev. Perleťové oční stíny si necháme spíše do společnosti. Jemná růžová, pastelově modrá, hráškově zelená či jemně fialová a meruňková vypadá ve vodě moc dobře. Při líčení do vody nám bude stačit kombinace dvou barviček. Světlejší tóny nanášíme k vnitřnímu koutku, tmavším stínujeme střed a oblast vnějšího koutku, nezapomeneme stín nanést těsně k řasám.


Jaký druh očních stínů do vody zvolit?


Práškové oční stíny do vody
Oblíbené odstíny by zpravidla měly existovat i ve voděodolných variantách, nápor vody vydrží i některé klasické oční stíny. Můžeme svá oblíbená líčidla vyzkoušet, třeba při koupání. Stíny by měly být dosti odolné, přesto se po nalíčení a kontaktu s vodou vyhneme dotykům. Při osušování obličeje ručník pouze přiložíme a necháme nasát vlhkost. Zachováme si tak rovnoměrné nalíčení nejen celého víčka, ale celého obličeje. Práškové oční stíny můžeme aplikovat i navlhčeným pěnovým aplikátorem, který barvě dodá na zářivosti.

Krémové oční stíny do vody
K nalíčení očí můžeme zkusit i krémové stíny v kelímku nebo tyčince, při jejich nanášení však musíme dávat větší pozor a zůstat pouze při jedné barvě. Kombinované stíny by se nám špatně roztíraly. Volíme ověřené krémové stíny, které nedělají během mrkání na víčku nepěkné záhyby.


Na řadu přichází to nejobtížnější - řasy


Na trhu existuje spousta „zázračných“ voděodolných řasenek, ale zkoušely jste se s nimi vykoupat? Mnohé se drolí už při vyšších teplotách, nechávají stopy na víčku a lepí i původně krásně nalíčené a oddělené řasy. Co teprve, když se ponoříme. Navíc i s odličovacími přípravky právě na voděodolná líčidla jdou velmi špatně odstranit. Z vlastní zkušenosti se nanášení voděodolné řasenky zejména při vodních sportech vyhýbám. Pokud jen ležíme na pláži a sem tam si zaplaveme se vztyčenou hlavou, to je jiná. Ovšem při hodinovém plavání s ponořováním hlavy řasenka nemá smysl. Naučíte-li se perfektně nanášet oční stíny, řasenka vám chybět nebude.

Stačí jen řasy dobře natočit. Kleštičky v tomto případě nesplňují svoji funkci, voda řasy během chvilky „položí“ zpět. Vyplatí se investice do procedury, který se nazývá „trvalou na řasy“. Provádí se u kosmetičky a řasy jsou natočené asi během třiceti minut. Trvalá odolává všem nepříznivým vlivům po dobu zhruba tří měsíců. Stačí pak jen řasy kartáčkem před i po koupání pročesat.


I obočí lze ve vodě dobře zafixovat


Ve vodě lze upravit celý obličej. Aby obočí dobře drželo svůj tvar, použijeme kartáček, který mírně namočíme ve voděodolném gelu (použít můžeme jakýkoliv „ztužovač“) na vlasy. Kartáčkem několikrát obočí pročešeme.


Přirozené nalíčení rtů


Rty není třeba příliš zdůrazňovat, postačí je orámovat z vnější části tělovou konturkou tak, aby vypadaly přirozeně, a přitom dostaly lepší tvar. Pro zvětšení některého ze rtů můžeme použít i voděodolnou bílou kajalovou tužku, kterou důkladně rozetřeme. Poté konturkou tělové barvy rty vyplníme a potřeme vitamínovým hydratačním balzámem s UV faktorem. Volíme mastnější typ balzámu, ten lépe odolá chlorované i slané vodě.


Permanentní make-up – možnost pro náročné


Dotvarování přirozených rysů obličeje lze i „nastálo“. Kontury očí, rtů, dokreslování obočí a další procedury podle přání. Jistě se tak vyhneme zdlouhavému postávání před zrcadlem, ale rozhodnutí je dobré zvážit. Pokud se aplikace nepodaří, nalíčený obličej trvalým pigmentem se jen tak smýt nedá. V čemž má klasické líčení velkou výhodu, můžeme být pořád jiné a když nejsme s výsledkem spokojené, jednoduše sáhneme po odličovacích přípravcích.

Jste-li přirozený typ ženy a vlastní zkrášlování váš alespoň trochu baví, i líčení do vody bude hračkou. A hlavně, bude Vám to i po náročném dni u vody, po tréninku v bazénu nebo neplánovaném šplouchnutí, pořád stejně slušet.

Titulní foto: Dash