www.relaxuj.cz
>
>

Doporučujeme knihu: Umění slovní sebeobrany

Doporučujeme knihu: Umění slovní sebeobrany
, , článek
Kritizuje vás nespravedlivě šéf? Pošťuchují vás kolegové v práci? Vytáčí vás arogantní chování prodavačky v obchodě? Vyvolává váš partner právě hádku? Vyzkoušejte si na praktických příkladech a testech techniky, jak můžete usměrnit trefnou replikou diskusi ve svůj prospěch a jak získat navrch.
reklama
Jak pohotově a vtipně reagovat na slovní útoky a provokaceKaždý, kdo musí často diskutovat, jednat a přesvědčovat, ví, jak je důležité být v řeči pohotový. Ne vždy vítězí ten nejsilnější argument. Naopak. Často bohužel platí, že vítězí drzost a nestydatost, a není nic příjemného, když se člověk nechá zaskočit a zarytě mlčí, zatímco protivník útočí.

Schopnost reagovat pohotově a duchapřítomně je nesmírně důležitá, a to jak v osobním, tak i v profesním životě. Díky ní se budete cítit sebevědomě a sebejistě. Vhodně volené odpovědi vám pomohou prosadit se nebo přinejmenším se obhájit. Zabráníte tak tomu, abyste se stali obětí zákeřných slovních útoků.

Tuto schopnost musíte však v sobě rozvíjet, a tato knížka by vám v tom chtěla maximálně pomoci. Poznáte několik základních technik a nejnebezpečnější nástrahy, se kterými se můžete setkat. Dozvíte se, jak se můžete bránit hloupým řečem a jak zvládat trapné situace. Dobře volená slova se stanou vaší mocnou zbraní, se kterou se lépe prosadíte a účinně ochráníte svou důstojnost.

V knize Umění slovní sebeobrany – Jak pohotově a vtipně reagovat na slovní útoky a provokace z edice Poradce pro praxi se dozvíte:
  • jak se pohotově bránit drobným provokacím a kritice
  • jak účinně řešit nepříjemné situace
  • jak si chytře získat sympatie okolí
  • jak s přehledem reagovat na jízlivé poznámky
  • jak si dopředu natrénovat obratné reakce
  • jak se zachovat před rozzuřeným šéfem
  • jak formulovat své odpovědi vybroušeně a elegantně
  • jak si hrát se slovy a jejich významy


O autorovi: Dr. Matthias Nöllke


Přispívá jako nezávislý novinář do řady médií, spolupracuje s významnou německou rozhlasovou stanicí Bayerischer Rundfunk, mnoha nakladatelstvími a firmami z nejrůznějších oborů působnosti, vlastní jazykovou kancelář. Ve svých knihách se věnuje sebezdokonalování, rozvoji osobnosti a manažerským dovednostem.

Autor: Matthias Nöllke
ISBN: 80-247-0919-8
Počet stran: 112 stran
Vazba: V2
Formát: A5
Prodejní cena včetně DPH: 137 Kč
Nejnovější články
Tipy na deskové hry pro dlouhé zimní večery Tipy na deskové hry pro dlouhé zimní večery
Máte hravou náturu a nechcete hrát s přáteli jen žolíka a Člověče, nezlob se? V tom případě pro vás máme pár tipů na několik deskových a karetních her, které jsou zábavné a většinou i velmi jednoduché na pochopení.
25.12.2018, článek, Milan Šurkala
Cestování po Šanghaji: Longhua Temple, svatba i parky Cestování po Šanghaji: Longhua Temple, svatba i parky
Česko-čínská svatba, která byla primárním cílem našeho putování, se blížila. Sobotní ráno jsme tak využili k návštěvě Longhua Temple a zahrad okolo, nedělní odpoledne pak k návštěvě místních parků. A ke hledání kešek, samozřejmě.
23.11.2018, článek, Milan Šurkala
Cestování po Šanghaji: People's Square, český pivovar Cestování po Šanghaji: People's Square, český pivovar
Další den nás zavedl do People's Square a prohlídli jsme si i obrovské muzeum v Šanghaji. Poté, co jsme byli zklamání jedním z chrámů, chtěli jsme si spravit chuť "českým" pivem v české restauraci. No, nespravili.
15.5.2018, článek, Milan Šurkala
Cestování po Šanghaji: Bund a Shanghai Tower Cestování po Šanghaji: Bund a Shanghai Tower
Šanghaj je město mrakodrapů, které nejlépe uvidíte z Bundu, protějšího pobřeží. Panorama má rozhodně něco do sebe a nenechejte si ujít ani Shanghai Tower. Kde jinde můžete vidět mrakodrapům na střechu a projet se nejrychlejším výtahem na světě?
9.1.2018, článek, Milan Šurkala
Cestování po Šanghaji: čínská víza a trampoty první noci Cestování po Šanghaji: čínská víza a trampoty první noci
Další cesta nás zavede do Číny. Konkrétně navštívíme nejlidnatější město tohoto státu, Šanghaj. A proč zrovna Šanghaj? Věřte nebo ne, kamarád se zde ženil. Svatba v Číně, to si člověk nemůže nechat ujít.
10.7.2017, článek, Milan Šurkala2 komentáře