www.relaxuj.cz
>
>

Doporučujeme knihu: Umění slovní sebeobrany

Doporučujeme knihu: Umění slovní sebeobrany
, , článek
Kritizuje vás nespravedlivě šéf? Pošťuchují vás kolegové v práci? Vytáčí vás arogantní chování prodavačky v obchodě? Vyvolává váš partner právě hádku? Vyzkoušejte si na praktických příkladech a testech techniky, jak můžete usměrnit trefnou replikou diskusi ve svůj prospěch a jak získat navrch.
K oblíbeným
Jak pohotově a vtipně reagovat na slovní útoky a provokaceKaždý, kdo musí často diskutovat, jednat a přesvědčovat, ví, jak je důležité být v řeči pohotový. Ne vždy vítězí ten nejsilnější argument. Naopak. Často bohužel platí, že vítězí drzost a nestydatost, a není nic příjemného, když se člověk nechá zaskočit a zarytě mlčí, zatímco protivník útočí.

Schopnost reagovat pohotově a duchapřítomně je nesmírně důležitá, a to jak v osobním, tak i v profesním životě. Díky ní se budete cítit sebevědomě a sebejistě. Vhodně volené odpovědi vám pomohou prosadit se nebo přinejmenším se obhájit. Zabráníte tak tomu, abyste se stali obětí zákeřných slovních útoků.

Tuto schopnost musíte však v sobě rozvíjet, a tato knížka by vám v tom chtěla maximálně pomoci. Poznáte několik základních technik a nejnebezpečnější nástrahy, se kterými se můžete setkat. Dozvíte se, jak se můžete bránit hloupým řečem a jak zvládat trapné situace. Dobře volená slova se stanou vaší mocnou zbraní, se kterou se lépe prosadíte a účinně ochráníte svou důstojnost.

V knize Umění slovní sebeobrany – Jak pohotově a vtipně reagovat na slovní útoky a provokace z edice Poradce pro praxi se dozvíte:
  • jak se pohotově bránit drobným provokacím a kritice
  • jak účinně řešit nepříjemné situace
  • jak si chytře získat sympatie okolí
  • jak s přehledem reagovat na jízlivé poznámky
  • jak si dopředu natrénovat obratné reakce
  • jak se zachovat před rozzuřeným šéfem
  • jak formulovat své odpovědi vybroušeně a elegantně
  • jak si hrát se slovy a jejich významy


O autorovi: Dr. Matthias Nöllke


Přispívá jako nezávislý novinář do řady médií, spolupracuje s významnou německou rozhlasovou stanicí Bayerischer Rundfunk, mnoha nakladatelstvími a firmami z nejrůznějších oborů působnosti, vlastní jazykovou kancelář. Ve svých knihách se věnuje sebezdokonalování, rozvoji osobnosti a manažerským dovednostem.

Autor: Matthias Nöllke
ISBN: 80-247-0919-8
Počet stran: 112 stran
Vazba: V2
Formát: A5
Prodejní cena včetně DPH: 137 Kč
Nejnovější články
Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru? Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru?
Podle psychologů může být samota nebezpečná, ale to nám asi dochází všem. Člověk je vztahová bytost. Pandemie může naše vztahy ale paradoxně dokonce posílit a pomoci nám najít životního partnera.
13.4.2021, článek, Pavlína Uhrinová6 komentářů
Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku
I mnoho dobrého škodí. To je všeobecně dobře známá věc a znovu ji potvrdila i studie od Digital Health Generation. Ta zjistila, že zejména mladiství jsou náchylní na obsedantní chování v důsledku používání fitness trackerů.
29.9.2020, článek, Milan Šurkala3 komentáře
Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci
S vyšším věkem přichází i různé neduhy a člověk by se měl snažit proti nim bojovat. Jedním z problémů je zhoršující se výkon paměti a v horším případě i Alzheimerova nemoc. Dá se proti ní ale bojovat aerobním cvičením.
8.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně
Po přesednutí v Dubaji konečně míříme na australský kontinent. Abychom to neměli tak jednoduché, čeká nás hraniční kontrola. Na zádrhely v ní se podíváme v dnešním díle, kdy si povíme i o prvních australských kilometrech na silnici.
1.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji
Vydali jsme se na další velkou cestu, se kterou se s vámi podělíme a přidáváme ji jako tip i pro vaši dovolenou. Tentokrát to bude opomíjený západ Austrálie. Cesta tam je ale dlouhá, a tak si uděláme několikahodinovou leteckou přestávku v Dubaji.
7.8.2019, článek, Milan Šurkala
Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole
Máte rádi únikovky a všechny ve vašem okolí jste už rozlouskli? Pak pro vás Space Cowboys mají únikovky v podobě deskové karetní hry Unlock! Dnešní recenze se podívá na to, zda se i na běžném stole dají hrát hry tohoto typu.
27.6.2019, recenze, Milan Šurkala1 komentář