www.relaxuj.cz
>
>

Doporučujeme knihu: Umění slovní sebeobrany

Doporučujeme knihu: Umění slovní sebeobrany
, , článek
Kritizuje vás nespravedlivě šéf? Pošťuchují vás kolegové v práci? Vytáčí vás arogantní chování prodavačky v obchodě? Vyvolává váš partner právě hádku? Vyzkoušejte si na praktických příkladech a testech techniky, jak můžete usměrnit trefnou replikou diskusi ve svůj prospěch a jak získat navrch.
K oblíbeným
reklama
Jak pohotově a vtipně reagovat na slovní útoky a provokaceKaždý, kdo musí často diskutovat, jednat a přesvědčovat, ví, jak je důležité být v řeči pohotový. Ne vždy vítězí ten nejsilnější argument. Naopak. Často bohužel platí, že vítězí drzost a nestydatost, a není nic příjemného, když se člověk nechá zaskočit a zarytě mlčí, zatímco protivník útočí.

Schopnost reagovat pohotově a duchapřítomně je nesmírně důležitá, a to jak v osobním, tak i v profesním životě. Díky ní se budete cítit sebevědomě a sebejistě. Vhodně volené odpovědi vám pomohou prosadit se nebo přinejmenším se obhájit. Zabráníte tak tomu, abyste se stali obětí zákeřných slovních útoků.

Tuto schopnost musíte však v sobě rozvíjet, a tato knížka by vám v tom chtěla maximálně pomoci. Poznáte několik základních technik a nejnebezpečnější nástrahy, se kterými se můžete setkat. Dozvíte se, jak se můžete bránit hloupým řečem a jak zvládat trapné situace. Dobře volená slova se stanou vaší mocnou zbraní, se kterou se lépe prosadíte a účinně ochráníte svou důstojnost.

V knize Umění slovní sebeobrany – Jak pohotově a vtipně reagovat na slovní útoky a provokace z edice Poradce pro praxi se dozvíte:
  • jak se pohotově bránit drobným provokacím a kritice
  • jak účinně řešit nepříjemné situace
  • jak si chytře získat sympatie okolí
  • jak s přehledem reagovat na jízlivé poznámky
  • jak si dopředu natrénovat obratné reakce
  • jak se zachovat před rozzuřeným šéfem
  • jak formulovat své odpovědi vybroušeně a elegantně
  • jak si hrát se slovy a jejich významy


O autorovi: Dr. Matthias Nöllke


Přispívá jako nezávislý novinář do řady médií, spolupracuje s významnou německou rozhlasovou stanicí Bayerischer Rundfunk, mnoha nakladatelstvími a firmami z nejrůznějších oborů působnosti, vlastní jazykovou kancelář. Ve svých knihách se věnuje sebezdokonalování, rozvoji osobnosti a manažerským dovednostem.

Autor: Matthias Nöllke
ISBN: 80-247-0919-8
Počet stran: 112 stran
Vazba: V2
Formát: A5
Prodejní cena včetně DPH: 137 Kč
Nejnovější články
Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit
Po celodenní aktivitě si zasloužíte chvíle odpočinku. Skvělým způsobem, jak relaxovat, je saunování. Pozitivní účinky termoterapie jsou totiž všeobecně známy. A takovou relaxaci si můžete dovolit díky infrasauně i v pohodlí svého domova.
Včera, inzerce, PR článek
Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě
Chcete se potápět, ale exotické destinace jsou pro vás příliš daleko? Pak pro vás mohou mít v Polsku řešení. Otevřou zde totiž nejhlubší bazén na světě. Jmenuje se Deep Spot a nabídne rekordní hloubku až 45 metrů.
18.3.2019, článek, Milan Šurkala
Měsíc na Bali: Vánoce v Padangbai Měsíc na Bali: Vánoce v Padangbai
Po necelých pěti dnech jsme opustili Canggu, kde se nám zkrátka nelíbilo, a přesunuli jsme se na jihovýchod ostrova do přístavu Padangbai. Ten je vyhlášený především krásnými potápěčskými lokalitami.
11.3.2019, článek, Jana Bártová
Být při práci kreativní? Údajně byste neměli poslouchat hudbu Být při práci kreativní? Údajně byste neměli poslouchat hudbu
Pokud při práci rádi posloucháte hudbu a jde o práci kreativní, možná byste měli zvážit, zda při ní poslouchat hudbu nebo nikoli. Vědci z několika univerzit totiž nově tvrdí, že poslouchání hudby negativně ovlivňuje verbální kreativní výkony.
5.3.2019, článek, Milan Šurkala
Vědci potvrdili svalovou paměť. "Use it or lose it" neplatí Vědci potvrdili svalovou paměť. "Use it or lose it" neplatí
Posilujete a bojíte se toho, že když na chvíli přestanete, veškerá snaha přijde vniveč? Vědci tvrdí, že známé pořekadlo "use it or lose it" zas tak úplně neplatí a opětovné posilování bude jednodušší, než by se mohlo zdát.
27.2.2019, článek, Milan Šurkala