www.relaxuj.cz
>

Festwine 2007

Festwine 2007
, , článek
Koncem května probíhal další ročník Mezinárodní soutěže vín FESTWINE 2007. Hodnocení vín se uskutečnilo 22. května 2007 v Národním vinařském centru - na Zámku Valtice. Vyhlášení výsledků soutěže vín se konalo 7. června 2007 v osmnáct hodin v prostorách Vinné galerie a blízkého okolí.
K oblíbeným
Slavnostní večer v prostředí Vinné galerie v Brně ve čtvrtek 7. června oficiálně ukončil třetí ročník prestižní mezinárodní soutěže vín FESTWINE 2007. Během večera byly slavnostně vyhlášeny výsledky soutěže a vydražena oceněná vína. Výtěžek dražby ve výši deset tisíc korun byl spolu s dalšími dary, které hosté umístili do připravených pokladniček, na místě předán zástupcům nadace Krtek při onkologické klinice brněnské dětské nemocnice.

Peníze budou použity pro vybavení herny pro děti, která dětem pomáhá v rozptýlení a odpoutání pozornosti od nemoci“, uvedla Věra Kadlecová, manažerka nadace Krtek. Díky příjemnému počasí se mohli hosté věnovat vínům nejen ve Vinné galerii, kde jim degustaci zpříjemňovala cimbálová kapela, ale i v přilehlém parku Lužánky. Návštěvníci měli možnost ochutnat nejen vítězná vína, ale také všech 246 vzorků vín přihlášených do soutěže. Jejich kvalitu mimo jiné ocenili i Ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra, nebo tvůrci připravované komedie z vinařského prostředí Bobule.

O prestižní tituly se letos ucházelo na 248 vzorků vín z více než šedesáti vinařství z deseti zemí světa. Role odborných soudců se chopilo třicet pět degustátorů s osvědčením Národního vinařského centra. Do nejužšího klání se probojovalo už jen dvanáct nejlepších vín. Celkem bylo rozdáno třináct zlatých a třicet jedna stříbrných medailí.Absolutním vítězem soutěže FESTWINE 2007 se stalo Vina Carmen Reserve Carmenere Cabernet, ročník 2004 od společnosti Bon Vivant s. r. o., které tak získalo titul Šampión soutěže. Šlo o nejlépe ohodnocené víno ze všech kategorií, kromě vín speciálních. Ocenění Pohár za nejvýše ohodnocené tuzemské víno obdržel Dornfelder, ročník 2005 společnosti Vinné Sklepy Roztoky s. r. o. Pohár za nejvýše ohodnocené zahraniční víno získal Tempranillo reserva, Lar de Lares 2002 od společnosti Vingal s.r.o. Pohár za nejvýše ohodnocené víno v kategorii vín speciálních získalo ledové víno Ryzlink vlašský 2005 ZD Sedlec. Diplom za nejlépe hodnocenou kolekci vín převezme Znovín Znojmo, a.s. na základě čtyř nejlépe hodnocených vzorků s celkově nejvyšším obodováním.

Úspěšní vinaři byli oceněni unikátním uměleckým dílem v podobě mědirytinové grafiky představující dvanáct měsíců z vinařova života. Autorem originálního ocenění je akademický malíř René Vlasák. Za pořadatele FESTWINE 2007 dodává ing.Tomáš Vican, MBA z VINNÉ GALERIE: „Ukázalo se, že vína z ročníku 2006 jsou velmi rozdílná. Jsou mezi nimi skutečné skvosty, ale ti vinaři, kteří se hnali pouze za cukrem a nechali vína spontánně prokvasit, občas dosáhli vín neharmonických, prázdnějších, nekompaktních, z nichž vstupuje občas i lihová dochuť či přebíjející zbytkový cukr. Každopádně můžeme být právem hrdí na kvalitu našich vín, předně bílých. Na druhé straně proč neocenit i jižní vína červená, která dosáhli v soutěži vynikajících výsledků. Vždyť nemá cenu se zdržovat věcmi průměrnými.“
Nejnovější články
Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru? Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru?
Podle psychologů může být samota nebezpečná, ale to nám asi dochází všem. Člověk je vztahová bytost. Pandemie může naše vztahy ale paradoxně dokonce posílit a pomoci nám najít životního partnera.
13.4.2021, článek, Pavlína Uhrinová6 komentářů
Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku
I mnoho dobrého škodí. To je všeobecně dobře známá věc a znovu ji potvrdila i studie od Digital Health Generation. Ta zjistila, že zejména mladiství jsou náchylní na obsedantní chování v důsledku používání fitness trackerů.
29.9.2020, článek, Milan Šurkala3 komentáře
Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci
S vyšším věkem přichází i různé neduhy a člověk by se měl snažit proti nim bojovat. Jedním z problémů je zhoršující se výkon paměti a v horším případě i Alzheimerova nemoc. Dá se proti ní ale bojovat aerobním cvičením.
8.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně
Po přesednutí v Dubaji konečně míříme na australský kontinent. Abychom to neměli tak jednoduché, čeká nás hraniční kontrola. Na zádrhely v ní se podíváme v dnešním díle, kdy si povíme i o prvních australských kilometrech na silnici.
1.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji
Vydali jsme se na další velkou cestu, se kterou se s vámi podělíme a přidáváme ji jako tip i pro vaši dovolenou. Tentokrát to bude opomíjený západ Austrálie. Cesta tam je ale dlouhá, a tak si uděláme několikahodinovou leteckou přestávku v Dubaji.
7.8.2019, článek, Milan Šurkala
Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole
Máte rádi únikovky a všechny ve vašem okolí jste už rozlouskli? Pak pro vás Space Cowboys mají únikovky v podobě deskové karetní hry Unlock! Dnešní recenze se podívá na to, zda se i na běžném stole dají hrát hry tohoto typu.
27.6.2019, recenze, Milan Šurkala1 komentář