www.relaxuj.cz
>

Festwine 2007

Festwine 2007
, , článek
Koncem května probíhal další ročník Mezinárodní soutěže vín FESTWINE 2007. Hodnocení vín se uskutečnilo 22. května 2007 v Národním vinařském centru - na Zámku Valtice. Vyhlášení výsledků soutěže vín se konalo 7. června 2007 v osmnáct hodin v prostorách Vinné galerie a blízkého okolí.
K oblíbeným
reklama
Slavnostní večer v prostředí Vinné galerie v Brně ve čtvrtek 7. června oficiálně ukončil třetí ročník prestižní mezinárodní soutěže vín FESTWINE 2007. Během večera byly slavnostně vyhlášeny výsledky soutěže a vydražena oceněná vína. Výtěžek dražby ve výši deset tisíc korun byl spolu s dalšími dary, které hosté umístili do připravených pokladniček, na místě předán zástupcům nadace Krtek při onkologické klinice brněnské dětské nemocnice.

Peníze budou použity pro vybavení herny pro děti, která dětem pomáhá v rozptýlení a odpoutání pozornosti od nemoci“, uvedla Věra Kadlecová, manažerka nadace Krtek. Díky příjemnému počasí se mohli hosté věnovat vínům nejen ve Vinné galerii, kde jim degustaci zpříjemňovala cimbálová kapela, ale i v přilehlém parku Lužánky. Návštěvníci měli možnost ochutnat nejen vítězná vína, ale také všech 246 vzorků vín přihlášených do soutěže. Jejich kvalitu mimo jiné ocenili i Ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra, nebo tvůrci připravované komedie z vinařského prostředí Bobule.

O prestižní tituly se letos ucházelo na 248 vzorků vín z více než šedesáti vinařství z deseti zemí světa. Role odborných soudců se chopilo třicet pět degustátorů s osvědčením Národního vinařského centra. Do nejužšího klání se probojovalo už jen dvanáct nejlepších vín. Celkem bylo rozdáno třináct zlatých a třicet jedna stříbrných medailí.Absolutním vítězem soutěže FESTWINE 2007 se stalo Vina Carmen Reserve Carmenere Cabernet, ročník 2004 od společnosti Bon Vivant s. r. o., které tak získalo titul Šampión soutěže. Šlo o nejlépe ohodnocené víno ze všech kategorií, kromě vín speciálních. Ocenění Pohár za nejvýše ohodnocené tuzemské víno obdržel Dornfelder, ročník 2005 společnosti Vinné Sklepy Roztoky s. r. o. Pohár za nejvýše ohodnocené zahraniční víno získal Tempranillo reserva, Lar de Lares 2002 od společnosti Vingal s.r.o. Pohár za nejvýše ohodnocené víno v kategorii vín speciálních získalo ledové víno Ryzlink vlašský 2005 ZD Sedlec. Diplom za nejlépe hodnocenou kolekci vín převezme Znovín Znojmo, a.s. na základě čtyř nejlépe hodnocených vzorků s celkově nejvyšším obodováním.

Úspěšní vinaři byli oceněni unikátním uměleckým dílem v podobě mědirytinové grafiky představující dvanáct měsíců z vinařova života. Autorem originálního ocenění je akademický malíř René Vlasák. Za pořadatele FESTWINE 2007 dodává ing.Tomáš Vican, MBA z VINNÉ GALERIE: „Ukázalo se, že vína z ročníku 2006 jsou velmi rozdílná. Jsou mezi nimi skutečné skvosty, ale ti vinaři, kteří se hnali pouze za cukrem a nechali vína spontánně prokvasit, občas dosáhli vín neharmonických, prázdnějších, nekompaktních, z nichž vstupuje občas i lihová dochuť či přebíjející zbytkový cukr. Každopádně můžeme být právem hrdí na kvalitu našich vín, předně bílých. Na druhé straně proč neocenit i jižní vína červená, která dosáhli v soutěži vynikajících výsledků. Vždyť nemá cenu se zdržovat věcmi průměrnými.“
Nejnovější články
Finsko nabízí cestu ke štěstí: soutěž o 3denní dovolenou Finsko nabízí cestu ke štěstí: soutěž o 3denní dovolenou
Finsko bylo opět vyhlášeno nejšťastnějším národem na světě i díky své nádherné přírodě. Země se chce o svou cestu ke štěstí podělit, a tak spustila soutěž o 8 třídenních dovolených s finskými průvodci.
1.4.2019, článek, Milan Šurkala
Vztahová koučka: úchylný fotograf se nekonal Vztahová koučka: úchylný fotograf se nekonal
Pamatujete si na server libimseti? To byl hit! Bodování kluků, vzkazy, první lásky. To napětí a vzrušení, když mi ve schránce blikla zpráva. Že by to byl jeden z těch sympaťáků, kterého jsem anonymně obodovala nejnižší možnou známkou? Nebyl…
26.3.2019, článek, Pavlína Uhrinová
Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit
Po celodenní aktivitě si zasloužíte chvíle odpočinku. Skvělým způsobem, jak relaxovat, je saunování. Pozitivní účinky termoterapie jsou totiž všeobecně známy. A takovou relaxaci si můžete dovolit díky infrasauně i v pohodlí svého domova.
21.3.2019, inzerce, PR článek
Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě
Chcete se potápět, ale exotické destinace jsou pro vás příliš daleko? Pak pro vás mohou mít v Polsku řešení. Otevřou zde totiž nejhlubší bazén na světě. Jmenuje se Deep Spot a nabídne rekordní hloubku až 45 metrů.
18.3.2019, článek, Milan Šurkala
Měsíc na Bali: Vánoce v Padangbai Měsíc na Bali: Vánoce v Padangbai
Po necelých pěti dnech jsme opustili Canggu, kde se nám zkrátka nelíbilo, a přesunuli jsme se na jihovýchod ostrova do přístavu Padangbai. Ten je vyhlášený především krásnými potápěčskými lokalitami.
11.3.2019, článek, Jana Bártová