Články  |  Doporučení  |  Diskuze
Cestování  |  Pohyb a zdraví
Psychologie
Relax a odpočinek
Saunování  |  Lázně
Styl a vzhled
Gurmán  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Závěr jara ve znamení sportu

25.5.2007, Šárka Libenská, článek
Plno sportovních akcí je přichystáno na konec května a následující měsíc. K vidění budou hvězdy světového kalibru, stejně jako domácí naděje. A kde se tedy můžeme těšit z vrcholných sportovních výkonů?

Grand Prix Brno, 25. - 29. května


Dny plné elegance, ladnosti a sportovních výkonů na nejvyšší úrovni, to je Velká cena Brna moderních gymnastek. K vidění je nejen česká špička, ale i světová elita, loni prezentována závodnicemi jako Alina Kabajevová, Věra Sesinová nebo Olgou Kapranovovou, jež můžeme vidět i letos. Celkově je přihlášeno čtrnáct zemí a další jsou stále v jednání. Závod se uskuteční v Městské hale na Vodově ulici a jeho součástí je nejen soutěž jednotlivých disciplín, ale i víceboj. České barvy bude reprezentovat sestava Míčková, Mendlíková, Radiměřská a Hoferová.


UniCredit Czech Open, 2. – 9. června


Pod novým jménem přivítají prostějovské kurty mezinárodní tenisový turnaj mužů, jež bude ve znamení rozlučky Jiřího Nováka s profesionální kariérou. 14. ročník slibuje vyšší počet bodů do žebříčku pro vítěze a také vyšší prize money pro jeho konto. Na Hanou se tradičně chystají velká jména, i když obsazení samotného challengeru závisí na průběhu Grand Slamu ve Francii, neboť se pořádá ve druhém týdnu tohoto vrcholného podniku.

Turnaj je známý svým bohatým doprovodným programem. Jedním z jeho bodů je VIP golfový turnaj osobností, na nějž zavítají legendární Ivan Lendl, Miroslav Mečíř a Karel Nováček.


Primátorské osmiveslice, 10. červen


Veslařský závod se dopracoval již k devadesátému čtvrtému ročníku. Letošní souboje pod záštitou primátora MUDr. Pavla Béma budeme moci shlédnout 10. června tradičně na Vltavě. A na co se můžeme těšit? Není toho málo, největším lákadlem je dozajista německá reprezentační osmiveslice, jež si odvezla nejcennější kov z loňského mistrovství světa. Česká reprezentační osmiveslice jí ještě nedokázala porazit, zajímavý bude i souboj s posádkou Dukly Praha, která na této specifické trati dosud nenašla přemožitele, a to od roku 1979.

Díky velké konkurenci se dá očekávat, že každý nasadí to nejlepší, co má a tak se můžeme dočkat i startu úspěšných českých skifařů Ondřeje Synka nebo Václava Chalupy. Pro vítěze je vypsaná i výjimečná odměna – pět tisíc Euro.


Memoriál Josefa Odložila, 13. červen


Další sportovní událostí přesahující svým významem hranice České republiky je Memoriál Josefa Odložila na pražské Julisce. Letos je připraveno 17 disciplín, jedenáct mužských a šest ženských, přičemž vrcholem bude běh na 1500 metrů, ve kterém získal Josef Odložil v roce 1964 stříbrnou medaili na Olympijských hrách v Tokiu.

Účast přislíbila česká atletická špička, v běhu na 400 Štěpán Tesařík, ve skoku vysokém Svatoslav Ton a Tomáš Janků nebo ve skoku o tyči Štěpán Janáček a Adam Ptáček. Ze závodnic něžného pohlaví bude hlavní hvězdou Barbora Špotáková, jednička světového žebříčku v hodu oštěpem.


Bohemia Rally, 15. – 17. června


Původně Rally Škoda, dnes Bohemia Rally je od roku 1978 součástí mistrovství Evropy jezdců a od roku 1994 patří i mezi podniky Evropského poháru. Ačkoliv je na zveřejnění jmen účastníků ještě příliš brzy, na trase Mladá Boleslav – Sosnová- Liberec – Mladá Boleslav vypadá nadějně start Flodiny, Burkarta nebo Sandella.

Součástí hlavního závodu letos bude premiérově soutěž Super Race, určená pro vozy třídy A8 a dvoulitrové stroje kategorie Kit Car. Mezi nimi se můžeme těšit na start Jana Kopeckého a Filipa Schovánka se Škodou Fabia WRC.

Titulní foto: www.rallybohemia.cz