www.relaxuj.cz
>
>

Květen plný hudby, filmů a ohňostrojů

Květen plný hudby, filmů a ohňostrojů
, , článek
Přinášíme vám stručný přehled nejzajímavějších kulturních akcí měsíce května. Kromě lákavé pozvánky na dnes vrcholící olomoucký festival piva se můžete těšit na zlínský Filmfest či brněnskou ohňostrojovou show Ignis Brunensis, která má jako vždy svým návštěvníkům co nabídnout.
K oblíbeným

Olomoucký pivní festival 11. – 12. května


Ve dnech 11. – 12. 5 2007 proběhne v Olomouci již šestý ročník Olomouckého pivního festivalu - největší přehlídky piva v České republice. Tento festival je každoročně největší akcí svého druhu v celé ČR. Již šestého ročníku festivalu se v letošním roce zúčastní opět přes dvacet pět tuzemských pivovarů. Nebudou chybět ani malé regionální pivovary z celé republiky a především i několik nových, které dosud v Olomouci nebyly. Návštěvníci se tak mohou seznámit s produkcí pivovarů, které běžně nejsou běžně v distribuční síti.Festival v letošním roce bude pouze dvoudenní, v pátek a v sobotu. Většina plochy bude zastřešená velkoprostorovými stany a bude chránit návštěvníky před případnou nepřízni počasí. Během festivalu bude dne 12. 5. ve velkoprostorových stanech projekce MS v hokeji. Více informací o festivalu a programu najdete na oficiálních internetových stránkách. Olomoucký pivní festival bude slavnostně zahájen naražením soudku v pátek 11. 5. v 15.30 hod.


Pražské jaro 12. května – 3. června


62. Mezinárodní hudební festival
62. ročník hudebního festivalu Pražské jaro zahajuje již tradičně 12. května 2007 ve Smetanově síni Obecního domu. Na programu je - též již tradičně – cyklus symfonických básní Bedřicha Smetany Má vlast. Provedení se ujme Česká filharmonie se svým šéfdirigentem Zdeňkem Mácalem. 59. ročník Mezinárodní hudební soutěže Pražského jara proběhne ve dnech 7. až 15. května. Soutěží se v oborech lesní roh a dirigování.

V průběhu dvaceti osmi dnů je připraveno celkem čtyřicet šest koncertů, devět divadelních představení a sedm koncertů v rámci soutěže. Koncerty i divadelní představení je možno navštívit na 17 místech v Praze a jednom mimopražském. Závěrečný koncert proběhne v neděli 3. června 2007 v Obecním domě. Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK s dirigentem Gennadijem Rožděstvenským přednese skladby Lukáše Matouška, Otakara Ostrčila a Antonína Dvořáka.


Husitské slavnosti 11. – 13. května


Evropské setkání ve Slaném
Starosta Královského města Slaného zve všechny na devátý ročník Husitských slavností, které se uskuteční 11.—13. května 2007 ve Slaném. Součástí těchto slavností je i Evropské setkání, na kterém se sejdou představitelé a obyvatelé spřátelených a partnerských měst - Skalica (SK), Pegnitz (D), Linlithgow (Skotsko) a Guyancourt (F).
Brno – město uprostřed Evropy 18. května – 3. června


…festival zábavy pod hrady Špilberk a Veveří
Jihomoravský kraj a jeho metropole – krajské město Brno s nádhernou rekreační oblastí Brněnské přehrady se stávají na přelomu května a června 2007 již po desáté dějištěm tradičního pestrého zábavního a prezentačního festivalu. Na mnoha místech pod hrady Špilberk a Veveří shlédnou statisíce diváků stovky různých pořadů a představení. Jižní Morava a město Brno symbolicky otevírají přívětivou náruč všem návštěvníkům i svým obyvatelům na počátku letošní letní turistické sezóny.

Pravidelně největší pozornost láká mezinárodní soutěžní přehlídka ohňostrojných show IGNIS BRUNENSIS (18. 5. – 1. 6.). Světovou podívanou v desátého ročníku předvádí ohňostrojné společnosti z Itálie, Portugalska a České republiky, které jsou laureáty některých ocenění z brněnské přehlídky. Velkou atrakcí budou ohňostrůjci z Jižní Afriky, kteří doplní letošní světovou sestavu IGNIS BRUNENSIS.


Film festival Zlín 27. května – 2. června


47. Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež
Další ročník Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež Zlín je zde a s ním i pozvání strávit společně několik výjimečných dní, které naplní nejen hlediště kinosálů, ale také očekávání diváků. Je se na co těšit – bezmála týdenní filmový svátek zůstává věrný festivalové tradici minulých ročníků, která staví na kvalitním programu jak pro filmové profesionály, tak i pro nejširší veřejnost. Pro návštěvníky bude připraven výběr toho nejlepšího ze současné filmové tvorby pro mladé publikum, setkání s domácími i zahraničními tvůrci a bohatý doprovodný program. Ale to nejdůležitější, příjemnou festivalovou atmosféru, přivedete do filmového Zlína až vy, naši diváci a festivaloví hosté!
Zlínský pes 29. května – 3. června


Mezinárodní festival studentských filmů
Zlínský pes slídil po studentské filmové tvorbě opravdu ve všech koutech světa, až vyčmuchal téměř dvě stě filmů a filmečků. Z nich se právě teď vybírají ty nejlepší, které vám během festivalu naservíruje k ochutnávce. Nebudou chybět ani specialitky exotické filmové kuchyně z Brazílie, Izraele, Honkongu, Taiwanu či Austrálie.

Titulní foto: LB Whaples
Nejnovější články
Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru? Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru?
Podle psychologů může být samota nebezpečná, ale to nám asi dochází všem. Člověk je vztahová bytost. Pandemie může naše vztahy ale paradoxně dokonce posílit a pomoci nám najít životního partnera.
13.4.2021, článek, Pavlína Uhrinová6 komentářů
Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku
I mnoho dobrého škodí. To je všeobecně dobře známá věc a znovu ji potvrdila i studie od Digital Health Generation. Ta zjistila, že zejména mladiství jsou náchylní na obsedantní chování v důsledku používání fitness trackerů.
29.9.2020, článek, Milan Šurkala3 komentáře
Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci
S vyšším věkem přichází i různé neduhy a člověk by se měl snažit proti nim bojovat. Jedním z problémů je zhoršující se výkon paměti a v horším případě i Alzheimerova nemoc. Dá se proti ní ale bojovat aerobním cvičením.
8.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně
Po přesednutí v Dubaji konečně míříme na australský kontinent. Abychom to neměli tak jednoduché, čeká nás hraniční kontrola. Na zádrhely v ní se podíváme v dnešním díle, kdy si povíme i o prvních australských kilometrech na silnici.
1.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji
Vydali jsme se na další velkou cestu, se kterou se s vámi podělíme a přidáváme ji jako tip i pro vaši dovolenou. Tentokrát to bude opomíjený západ Austrálie. Cesta tam je ale dlouhá, a tak si uděláme několikahodinovou leteckou přestávku v Dubaji.
7.8.2019, článek, Milan Šurkala
Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole
Máte rádi únikovky a všechny ve vašem okolí jste už rozlouskli? Pak pro vás Space Cowboys mají únikovky v podobě deskové karetní hry Unlock! Dnešní recenze se podívá na to, zda se i na běžném stole dají hrát hry tohoto typu.
27.6.2019, recenze, Milan Šurkala1 komentář