Články  |  Doporučení  |  Diskuze
Cestování  |  Pohyb a zdraví
Psychologie
Relax a odpočinek
Saunování  |  Lázně
Styl a vzhled
Gurmán  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Podzimní líčení – vsaďte na černou!

19.10.2007, M Chylková, článek
Trendy v líčení pro letošní podzim jsou jasně dané. Hravé barvičky necháme hluboko v šuplíku a ukážeme se světu v antracitových tónech šedé, černé a stříbrné. Tento styl je výzvou pro odvážné a sebevědomé ženy. Módní návrháři společně s vizážisty totiž slibují sexy sezónu. Černá je barva možností a v líčení působí přesvědčivě, tajemně a smyslně.

Dominance tmavých barev – jasný top v podzimním líčení


Černá byla, je a zůstane. Tímto heslem se letos řídí celý svět, který má co dočinění s módou a trendy v kosmetice.


Móda jako zdroj inspirace


Černá je barvou, která se jen tak neokouká, dá se kombinovat s jakýmikoliv vzory, a přitom není nudná. V černé barvě vyniknou i zdánlivě jednoduché střihy šatů, stačí obyčejné „malé černé“ doplnit o vzorované punčochy, vysoké kozačky a skvělý outfit je na světě, ještě pár kovových doplňků a z ženy je rázem sexy vamp zdůrazňující ženskost.

Černá vypadá výborně i „při hře“ na rockerku, kdy zvolíme úzké džíny, kratší koženou bundu a nižší boty se šněrováním s nápaditými detaily. A takto se můžeme stylizovat do různých rolí. Černá barva v kombinaci s temně modrou a fialovou nám to dovolí. Vždyť každá z nás má více tváří. A právě teď je čas dostat je na povrch, nejen v oblékání.


Tvárnost černé při líčení


Tak jako se mnoho žen bojí používat při líčení barvy a kombinovat odstíny, stejné obavy vznikají při použití výrazně černých stínů. Tenoučká černá linka rámující oko, stíny v nenápadných tónech a dvě vrstvy černé řasenky. Ano, možná vypadáte nalíčená, ale přesně tento styl líčení se snadno okouká a okolí se nudí. Poznáváte se? A nemáte chuť na změnu? Máte-li dostatek sebevědomí a chcete trošku šokovat, přitmavte. Kouřové líčení není nejjednodušší, ale stačí pár triků, pár zkoušek nanečisto a půjde to.


Make-up vhodný ke kouřovému líčení


K líčení „v černé“ se hodí matný make-up, ten dokonale sjednotí pleť a zdůrazní lícní kosti, na které navíc naneseme rozjasňovač. Podklad fixujeme kvalitním pudrem, rty pouze hydratujeme krémem nebo balzámem.


Černé kontury a kouřové stíny slibují odvážný vzhled


A můžeme přejít k nejdůležitějšímu.Tak trochu se vrátíme do padesátých let, kdy se nosily viditelné černé linky protáhnuté až za vnější koutek oka. Ale tentokrát linkou zdůrazníme pouze samotné víčko. Použijeme co nejměkčí kajalovou tužku, jejíž špičku mírně navlhčíme, získáme tak intenzivnější černou. Namalujeme linku mezi řasami i pod řasami. Nejprve na dolním, poté na horním víčku, od koutku do koutku. Obtáhneme celá víčka a namalujeme i vnitřní část, aby oko z černé kontury doslova zářilo. Linku na dolním víčku mírně rozmažeme.

Až poté přichází na řadu stíny – šedé antracitové a zaručeně matné. Stíny nanášíme štětečkem a pouze k očnímu záhybu, trochu stínu aplikujeme i na vnější část dolního víčka. Na závěr celé líčení prsty rozetřeme doztracena. Pokud chceme získat v pohledu na dramatičnosti, orámujeme přes stíny oko černou tužkou ještě jednou a do vnitřního koutku naneseme trochu rozjasňující bílého stínu, stejně jako pod obočí a zlehka na oblast spánků. Ale vyvarujme se třpytivých druhů.

Natočené řasy zvýrazníme zhušťující řasenkou, kterou nanášíme od kořínků až po konečky, dolní řasy líčíme jako první. Dbáme, aby byly řasy oddělené.
Nakonec použijeme oprašovátko a odstraníme napadané částečky stínů, které se nám mohou objevit na tvářích.

Samotné líčení černým základem, kdy barvou nešetříme, je dominantou obličeje, ostatní by mělo zůstat pouze matné, nevýrazné. Proto pouze naznačíme prohlubně pod lícními kostmi, vyčešeme precizně vytrhané obočí, které můžeme ztmavit tmavě šedou, dobře ořezanou tužkou. Rty orámujeme konturkou v tělové barvě, do béžova vybarvíme i celou plochu perfektně připravených rtů, zbavených šupinek. Celý make-up ještě jednou zaprášíme pudrem a máme hotovo.


Sexappeal a moderní vzhled zaručen


Kouřové líčení je velmi výrazné. Hodí se do společnosti, pro ty co rádi evokují představy a mají dostatek odvahy, i na běžný den. Ovšem je nutné pořídit si kvalitní dekorativní kosmetiku, která vydrží pár hodin bez úprav.


Dokonalost sama – slaďme účes


A nebude to vůbec nic složitého. Ke kouřovému líčení očí se hodí jak zvlněné, tak hladké účesy, rozpuštěné i svázané do ohonu. Jistý a značně sebevědomý typ ženy může zkusit vlasy vyžehlit dohladka, vyčesat nahoru a nechat splývat pár pramenů kolem obličeje. „Odhalením se“ oči ještě více zdůrazníme, a o to při „líčení černou“ jde především. Získat si pozornost ostatních.

Titulní foto: Zdenkam