www.relaxuj.cz
>

Mezinárodní veletrhy módy STYL a KABO

Mezinárodní veletrhy módy STYL a KABO
, , článek
V rámci jedinečného a profesionálního doprovodného programu představí vystavovatelé a návrháři to nej ze své nabídky. 30. ročník přinese třicet přehlídek během tří dnů. Vedle odborných seminářů proběhnou večerní a denní show na suchu i na vodě. Návštěvu jubilejního ročníku přislíbily významné osoby z politického i kulturního života. Těšit se můžeme na paní Lívii Klausovou, pana Tomáše Baťu, Karla Gotta, Alenu Šeredovou a mnohé další.
K oblíbeným
reklama

Mládí vpřed


Významnou novinkou doprovodného programu je vyhlášení ceny Nadace Jana Pivečky, která je určena mladým designérům obuvi a kožené galanterie, studentům středních a vysokých škol z České republiky. Úkolem této ceny je zviditelnění talentovaných studentů a mladých designérů obuvi a kožené galanterie mezi odbornou, ale i laickou veřejností.

Mezinárodní veletrhy módy STYL a KABO představují komerční vrchol pro módní průmysl České republiky i zemí střední a východní Evropy. Proto věříme, že si je nenecháte ujít a těšíme se, že se mezi 21. až 23. srpnem setkáme v Brně!


Jaká bude podzimní móda?


Většina módních domů i butiků už dokonce uvolnila sklady a připravila vše pro příliv trendů podzim/zima 2007-2008. Pomalu se stránky módních magazínů začínají plnit radami, co dokoupit do vašich šatníků, než se ochladí….

Nepostradatelné pro podzimně zimní šatník budou oděvy symbolizující tři hesla: záře, vojenská preciznost a černá elegance. Paní Móda rozhodla, že nezbytné pro zpříjemnění chladných ročních období je prozářit ulice stříbrnou, zlatou nebo měděnou. Výrazné lesklé kalhoty stačí doladit jemnou barvou podobného odstínu a máte model hodný Gianfranca Ferre. Tedy kombinujte zlatou s béžovou, stříbrnou s šedou a měděnou s meruňkovou.

Nedáte-li příliš na záři a máte-li rádi modely spíše pánského střihu, využijte oblíbeného triku. Přetvořené vojenské uniformy se objevují na molech už řadu sezón a letos tomu nebude jinak. Dvouřadé lahvově zelené sako s ostrými rameny bude ke klasickým jeansům neuvěřitelně sexy.

No a černá. Není co dodat, stálice přehlídkových mol na celém světě. Černé modely Donny Karan s elegantními kloboučky jsou úchvatné. Černá je nejčastěji odívaná barva samotnými návrháři. A pozor! Černá sluší každému. Nejmódnější kombinace budou se sněhově bílou, šedou nebo s dráždivými červenými momenty. Nejvýraznější vzor sezóny bude kostka a káro!

Zajímavé budou kombinace materiálů. Luxusní kožešiny, satén, hedvábí a klasické pleteniny. Pletené barety a rukávové náplety budou podstatnou a extravagantní součástí zdánlivě strohých modelů. Střihy balónových sukní a šatů z letošní letní sezóny volně přecházejí do zimy jen se mění materiálové a barevné provedení. U kalhot se připravte na řasení na kotníku i na - dnešními třicátníky kdysi tolik oblíbené - schování do návleků. Kalhoty mohou být buďto zkrácené nebo prodloužené délky, extra široké nebo úzké jako vaše loňské legíny – ty nevyhazujte!

Nezapomeňte, že bokovky už nejsou trendy. Vrátily se kalhoty do pasu a dokonce i nad pas. Podstatné je vrstvit a vrstvit, chce to ale cit pro barvy i materiály. Nepostradatelným doplňkem je a bude pásek, třeba i přes kabát.

A pozor na boty! Vše je o podpatcích. Kombinace 60. a 70. let přináší robusní podpatky. K elegantním a jemným kreacím ale obujte sofistikované lodičky na jemném podpatku, ať podtrhnete siluetu.

Ale především: neřiďte se diktátem. Nejúžasnější na módě samotné je vybírat si z široké škály možností střihů, barev a materiálů. Nechávat se ovlivňovat jen citem a vlastní osobností, kterou svým oblečením jen podtrhnete. Pak budete nejvíc trendy!

Titulní foto: www.dreamstime.com
reklama
Nejnovější články
Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji
Vydali jsme se na další velkou cestu, se kterou se s vámi podělíme a přidáváme ji jako tip i pro vaši dovolenou. Tentokrát to bude opomíjený západ Austrálie. Cesta tam je ale dlouhá, a tak si uděláme několikahodinovou leteckou přestávku v Dubaji.
7.8.2019, článek, Milan Šurkala
Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole
Máte rádi únikovky a všechny ve vašem okolí jste už rozlouskli? Pak pro vás Space Cowboys mají únikovky v podobě deskové karetní hry Unlock! Dnešní recenze se podívá na to, zda se i na běžném stole dají hrát hry tohoto typu.
27.6.2019, recenze, Milan Šurkala1 komentář
Vztahová koučka: Koňský koule si platíš sama! Vztahová koučka: Koňský koule si platíš sama!
Voňavý parfém – 1200 Kč, řasenka vytvářející neodolatelné řasy – 250 Kč, neslíbatelná rtěnka – 190 Kč, halenka vybraná s maximální péčí 600 Kč, jízdenka na mhd 32 Kč. Zkušenosti z nepovedeného rande? - K nezaplacení. Na všechno ostatní je tady MasterCard.
23.5.2019, článek, Pavlína Uhrinová
Cestování po Šanghaji: Yu Garden, Jing'an a maglev Cestování po Šanghaji: Yu Garden, Jing'an a maglev
Je tu poslední den v Šanghaji. V ten jsme navštívili starobylou Yuyuan Garden s velkým tržištěm, Jing'an Temple a znovu jsme se byli posilnit českým jídlem. A co by to byla za návštěva Šanghaje, kdybychom na letiště nejeli maglevem? 430 km/h! 
15.5.2019, článek, Milan Šurkala
10 důvodů, proč si pořídit nafukovací vířivku 10 důvodů, proč si pořídit nafukovací vířivku
Milujete relaxaci v prohřáté vodní lázni mezi bublinkami? Líbila by se vám možnost užívat si tuto slast pravidelně v pohodlí domova? Nafukovací vířivka je pro vás to pravé. Tady je 10 důvodů proč.
10.5.2019, inzerce, PR článek