www.relaxuj.cz
>

Mezinárodní veletrhy módy STYL a KABO

Mezinárodní veletrhy módy STYL a KABO
, , článek
V rámci jedinečného a profesionálního doprovodného programu představí vystavovatelé a návrháři to nej ze své nabídky. 30. ročník přinese třicet přehlídek během tří dnů. Vedle odborných seminářů proběhnou večerní a denní show na suchu i na vodě. Návštěvu jubilejního ročníku přislíbily významné osoby z politického i kulturního života. Těšit se můžeme na paní Lívii Klausovou, pana Tomáše Baťu, Karla Gotta, Alenu Šeredovou a mnohé další.
K oblíbeným
reklama

Mládí vpřed


Významnou novinkou doprovodného programu je vyhlášení ceny Nadace Jana Pivečky, která je určena mladým designérům obuvi a kožené galanterie, studentům středních a vysokých škol z České republiky. Úkolem této ceny je zviditelnění talentovaných studentů a mladých designérů obuvi a kožené galanterie mezi odbornou, ale i laickou veřejností.

Mezinárodní veletrhy módy STYL a KABO představují komerční vrchol pro módní průmysl České republiky i zemí střední a východní Evropy. Proto věříme, že si je nenecháte ujít a těšíme se, že se mezi 21. až 23. srpnem setkáme v Brně!


Jaká bude podzimní móda?


Většina módních domů i butiků už dokonce uvolnila sklady a připravila vše pro příliv trendů podzim/zima 2007-2008. Pomalu se stránky módních magazínů začínají plnit radami, co dokoupit do vašich šatníků, než se ochladí….

Nepostradatelné pro podzimně zimní šatník budou oděvy symbolizující tři hesla: záře, vojenská preciznost a černá elegance. Paní Móda rozhodla, že nezbytné pro zpříjemnění chladných ročních období je prozářit ulice stříbrnou, zlatou nebo měděnou. Výrazné lesklé kalhoty stačí doladit jemnou barvou podobného odstínu a máte model hodný Gianfranca Ferre. Tedy kombinujte zlatou s béžovou, stříbrnou s šedou a měděnou s meruňkovou.

Nedáte-li příliš na záři a máte-li rádi modely spíše pánského střihu, využijte oblíbeného triku. Přetvořené vojenské uniformy se objevují na molech už řadu sezón a letos tomu nebude jinak. Dvouřadé lahvově zelené sako s ostrými rameny bude ke klasickým jeansům neuvěřitelně sexy.

No a černá. Není co dodat, stálice přehlídkových mol na celém světě. Černé modely Donny Karan s elegantními kloboučky jsou úchvatné. Černá je nejčastěji odívaná barva samotnými návrháři. A pozor! Černá sluší každému. Nejmódnější kombinace budou se sněhově bílou, šedou nebo s dráždivými červenými momenty. Nejvýraznější vzor sezóny bude kostka a káro!

Zajímavé budou kombinace materiálů. Luxusní kožešiny, satén, hedvábí a klasické pleteniny. Pletené barety a rukávové náplety budou podstatnou a extravagantní součástí zdánlivě strohých modelů. Střihy balónových sukní a šatů z letošní letní sezóny volně přecházejí do zimy jen se mění materiálové a barevné provedení. U kalhot se připravte na řasení na kotníku i na - dnešními třicátníky kdysi tolik oblíbené - schování do návleků. Kalhoty mohou být buďto zkrácené nebo prodloužené délky, extra široké nebo úzké jako vaše loňské legíny – ty nevyhazujte!

Nezapomeňte, že bokovky už nejsou trendy. Vrátily se kalhoty do pasu a dokonce i nad pas. Podstatné je vrstvit a vrstvit, chce to ale cit pro barvy i materiály. Nepostradatelným doplňkem je a bude pásek, třeba i přes kabát.

A pozor na boty! Vše je o podpatcích. Kombinace 60. a 70. let přináší robusní podpatky. K elegantním a jemným kreacím ale obujte sofistikované lodičky na jemném podpatku, ať podtrhnete siluetu.

Ale především: neřiďte se diktátem. Nejúžasnější na módě samotné je vybírat si z široké škály možností střihů, barev a materiálů. Nechávat se ovlivňovat jen citem a vlastní osobností, kterou svým oblečením jen podtrhnete. Pak budete nejvíc trendy!

Titulní foto: www.dreamstime.com
reklama
Nejnovější články
Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru? Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru?
Podle psychologů může být samota nebezpečná, ale to nám asi dochází všem. Člověk je vztahová bytost. Pandemie může naše vztahy ale paradoxně dokonce posílit a pomoci nám najít životního partnera.
13.4.2021, článek, Pavlína Uhrinová6 komentářů
Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku
I mnoho dobrého škodí. To je všeobecně dobře známá věc a znovu ji potvrdila i studie od Digital Health Generation. Ta zjistila, že zejména mladiství jsou náchylní na obsedantní chování v důsledku používání fitness trackerů.
29.9.2020, článek, Milan Šurkala3 komentáře
Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci
S vyšším věkem přichází i různé neduhy a člověk by se měl snažit proti nim bojovat. Jedním z problémů je zhoršující se výkon paměti a v horším případě i Alzheimerova nemoc. Dá se proti ní ale bojovat aerobním cvičením.
8.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně
Po přesednutí v Dubaji konečně míříme na australský kontinent. Abychom to neměli tak jednoduché, čeká nás hraniční kontrola. Na zádrhely v ní se podíváme v dnešním díle, kdy si povíme i o prvních australských kilometrech na silnici.
1.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji
Vydali jsme se na další velkou cestu, se kterou se s vámi podělíme a přidáváme ji jako tip i pro vaši dovolenou. Tentokrát to bude opomíjený západ Austrálie. Cesta tam je ale dlouhá, a tak si uděláme několikahodinovou leteckou přestávku v Dubaji.
7.8.2019, článek, Milan Šurkala