www.relaxuj.cz
>

Mezinárodní veletrhy módy STYL a KABO

Mezinárodní veletrhy módy STYL a KABO
, , článek
V rámci jedinečného a profesionálního doprovodného programu představí vystavovatelé a návrháři to nej ze své nabídky. 30. ročník přinese třicet přehlídek během tří dnů. Vedle odborných seminářů proběhnou večerní a denní show na suchu i na vodě. Návštěvu jubilejního ročníku přislíbily významné osoby z politického i kulturního života. Těšit se můžeme na paní Lívii Klausovou, pana Tomáše Baťu, Karla Gotta, Alenu Šeredovou a mnohé další.
K oblíbeným
reklama

Mládí vpřed


Významnou novinkou doprovodného programu je vyhlášení ceny Nadace Jana Pivečky, která je určena mladým designérům obuvi a kožené galanterie, studentům středních a vysokých škol z České republiky. Úkolem této ceny je zviditelnění talentovaných studentů a mladých designérů obuvi a kožené galanterie mezi odbornou, ale i laickou veřejností.

Mezinárodní veletrhy módy STYL a KABO představují komerční vrchol pro módní průmysl České republiky i zemí střední a východní Evropy. Proto věříme, že si je nenecháte ujít a těšíme se, že se mezi 21. až 23. srpnem setkáme v Brně!


Jaká bude podzimní móda?


Většina módních domů i butiků už dokonce uvolnila sklady a připravila vše pro příliv trendů podzim/zima 2007-2008. Pomalu se stránky módních magazínů začínají plnit radami, co dokoupit do vašich šatníků, než se ochladí….

Nepostradatelné pro podzimně zimní šatník budou oděvy symbolizující tři hesla: záře, vojenská preciznost a černá elegance. Paní Móda rozhodla, že nezbytné pro zpříjemnění chladných ročních období je prozářit ulice stříbrnou, zlatou nebo měděnou. Výrazné lesklé kalhoty stačí doladit jemnou barvou podobného odstínu a máte model hodný Gianfranca Ferre. Tedy kombinujte zlatou s béžovou, stříbrnou s šedou a měděnou s meruňkovou.

Nedáte-li příliš na záři a máte-li rádi modely spíše pánského střihu, využijte oblíbeného triku. Přetvořené vojenské uniformy se objevují na molech už řadu sezón a letos tomu nebude jinak. Dvouřadé lahvově zelené sako s ostrými rameny bude ke klasickým jeansům neuvěřitelně sexy.

No a černá. Není co dodat, stálice přehlídkových mol na celém světě. Černé modely Donny Karan s elegantními kloboučky jsou úchvatné. Černá je nejčastěji odívaná barva samotnými návrháři. A pozor! Černá sluší každému. Nejmódnější kombinace budou se sněhově bílou, šedou nebo s dráždivými červenými momenty. Nejvýraznější vzor sezóny bude kostka a káro!

Zajímavé budou kombinace materiálů. Luxusní kožešiny, satén, hedvábí a klasické pleteniny. Pletené barety a rukávové náplety budou podstatnou a extravagantní součástí zdánlivě strohých modelů. Střihy balónových sukní a šatů z letošní letní sezóny volně přecházejí do zimy jen se mění materiálové a barevné provedení. U kalhot se připravte na řasení na kotníku i na - dnešními třicátníky kdysi tolik oblíbené - schování do návleků. Kalhoty mohou být buďto zkrácené nebo prodloužené délky, extra široké nebo úzké jako vaše loňské legíny – ty nevyhazujte!

Nezapomeňte, že bokovky už nejsou trendy. Vrátily se kalhoty do pasu a dokonce i nad pas. Podstatné je vrstvit a vrstvit, chce to ale cit pro barvy i materiály. Nepostradatelným doplňkem je a bude pásek, třeba i přes kabát.

A pozor na boty! Vše je o podpatcích. Kombinace 60. a 70. let přináší robusní podpatky. K elegantním a jemným kreacím ale obujte sofistikované lodičky na jemném podpatku, ať podtrhnete siluetu.

Ale především: neřiďte se diktátem. Nejúžasnější na módě samotné je vybírat si z široké škály možností střihů, barev a materiálů. Nechávat se ovlivňovat jen citem a vlastní osobností, kterou svým oblečením jen podtrhnete. Pak budete nejvíc trendy!

Titulní foto: www.dreamstime.com
Nejnovější články
Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit
Po celodenní aktivitě si zasloužíte chvíle odpočinku. Skvělým způsobem, jak relaxovat, je saunování. Pozitivní účinky termoterapie jsou totiž všeobecně známy. A takovou relaxaci si můžete dovolit díky infrasauně i v pohodlí svého domova.
21.3.2019, inzerce, PR článek
Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě
Chcete se potápět, ale exotické destinace jsou pro vás příliš daleko? Pak pro vás mohou mít v Polsku řešení. Otevřou zde totiž nejhlubší bazén na světě. Jmenuje se Deep Spot a nabídne rekordní hloubku až 45 metrů.
18.3.2019, článek, Milan Šurkala
Měsíc na Bali: Vánoce v Padangbai Měsíc na Bali: Vánoce v Padangbai
Po necelých pěti dnech jsme opustili Canggu, kde se nám zkrátka nelíbilo, a přesunuli jsme se na jihovýchod ostrova do přístavu Padangbai. Ten je vyhlášený především krásnými potápěčskými lokalitami.
11.3.2019, článek, Jana Bártová
Být při práci kreativní? Údajně byste neměli poslouchat hudbu Být při práci kreativní? Údajně byste neměli poslouchat hudbu
Pokud při práci rádi posloucháte hudbu a jde o práci kreativní, možná byste měli zvážit, zda při ní poslouchat hudbu nebo nikoli. Vědci z několika univerzit totiž nově tvrdí, že poslouchání hudby negativně ovlivňuje verbální kreativní výkony.
5.3.2019, článek, Milan Šurkala
Vědci potvrdili svalovou paměť. "Use it or lose it" neplatí Vědci potvrdili svalovou paměť. "Use it or lose it" neplatí
Posilujete a bojíte se toho, že když na chvíli přestanete, veškerá snaha přijde vniveč? Vědci tvrdí, že známé pořekadlo "use it or lose it" zas tak úplně neplatí a opětovné posilování bude jednodušší, než by se mohlo zdát.
27.2.2019, článek, Milan Šurkala