www.relaxuj.cz
>
>

Motoristický podzim v Brně!

Motoristický podzim v Brně!
, , článek
Automotodrom v Brně se po nedávné Grand Prix České republiky ještě nestačil vzpamatovat a už se na něj hrnou další akce. Nejen pro motocyklové fanoušky je v Brně připraven nabitý začátek podzimu!
K oblíbeným
reklama

7. – 9. září Mezinárodní mistrovství ČR motocyklů

– Memoriál Jaroslava Huleše

Lukáš Pešek, Jakub Smrž nebo teprve šestnáctiletý Karel Abraham předvádí své umění ve světovém seriálu. Opomíjet by se neměly ani úspěchy jezdců v seriálu mistrovství Evropy – zde úspěchy loni sklízel Igor Kaláb, Michal Filla, Michal Šembera nebo Ondřej Ježek. Česká republika zažívá ve světe silničních motocyklů velice úspěšné období, proto i od mezinárodního mistrovství ČR se očekává kvalitní podívaná. Mistrovství se kromě Brna a Mostu jezdí i za hranicemi, jmenovitě v Maďarsku na Hungaroringu a Panoniaringu. Vedle závodů českého šampionátu nabízejí také podívanou na boje o body známého mezinárodního seriálu UEM Alpe Adria Championship.

Program nabízí ale mnohem více. Přebor České republiky, seriál historických sportovních a závodních motocyklů třídy Klasik a mezinárodní značkové poháry. Loni se těchto soutěží zúčastnilo na pět set jezdů z osmnácti zemí, nejinak tomu má být i letos, kdy Brno přivítá aktéry mistrovství České republiky a seriálu UEM Alpe Adria Championship.

A proč dostal Memoriál jméno právě po Jaroslavu Hulešovi? Po dlouhých letech půstu vrátil české silniční motocyklistce zašlou slávu a přivedl diváky do ochozů při Grand Prix. Před dvanácti lety dokonce porazil v Brně Valentina Rossiho a pro mladou generaci se stal novým vzorem. Sám se však nedokázal vyrovnat s hlubokou osobní krizí a zemřel předčasně v létě 2004.


21. - 23 září Grand Tourismo


Už poosmé přivítá brněnský Masarykův okruh prestižní závod seriálu Mistrovství FIA Grand Tourismo. V loňské sezoně promlouval do konečného pořadí výkon českého jezdce Jaroslava Janiše. Časový harmonogram bude stejný, jak je u takových závodů zvykem. To znamená, že v pátek proběhnou tréninky a první kvalifikační jízdy, v sobotu pak následují první závody a kvalifikační jízdy na hlavní nedělní závod.

Při této příležitosti tam také napíše svoji poslední letošní tečku populární Škoda Octavia Cup.


12. – 14. října A1 Grand Prix


Loni nikdo nevěděl, co od tohoto seriálu očekávat. V tomto roce je však všechno jinak, z velké neznámé se stal významný automobilový podnik a akce, kterou nelze opomenout. Za vznikem mladší sestry Formule 1 stojí bohatý arabský šejk Al Maktúma. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že jezdci nejezdí za stáje, ale reprezentují své země, proto formule bývají vyvedeny v národních barvách. Ty české v loňské sezoně hájil Tomáš Enge, který za mohutného povzbuzování tribun vybojoval v Brně stříbrnou příčku. Setkat se tam můžeme i s reprezentanty poněkud exotičtějších zemí, jako Libanon, Indie, Čína, Pákistán, Singapur či Indonésie.
Jedničkou českého týmu pro tuto sezonu je Erik Janiš, mladší bratr známějšího Jaroslava. Druhým členem českého týmu je Jan Charouz. Seriál odstartuje až 30. září na nizozemském okruhu, Brno tedy uvidí hned druhý závod.

Zdroj: www.automotodrombrno.cz

Titulní foto: www.e-sport.cz
reklama
Nejnovější články
Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji
Vydali jsme se na další velkou cestu, se kterou se s vámi podělíme a přidáváme ji jako tip i pro vaši dovolenou. Tentokrát to bude opomíjený západ Austrálie. Cesta tam je ale dlouhá, a tak si uděláme několikahodinovou leteckou přestávku v Dubaji.
7.8.2019, článek, Milan Šurkala
Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole
Máte rádi únikovky a všechny ve vašem okolí jste už rozlouskli? Pak pro vás Space Cowboys mají únikovky v podobě deskové karetní hry Unlock! Dnešní recenze se podívá na to, zda se i na běžném stole dají hrát hry tohoto typu.
27.6.2019, recenze, Milan Šurkala1 komentář
Vztahová koučka: Koňský koule si platíš sama! Vztahová koučka: Koňský koule si platíš sama!
Voňavý parfém – 1200 Kč, řasenka vytvářející neodolatelné řasy – 250 Kč, neslíbatelná rtěnka – 190 Kč, halenka vybraná s maximální péčí 600 Kč, jízdenka na mhd 32 Kč. Zkušenosti z nepovedeného rande? - K nezaplacení. Na všechno ostatní je tady MasterCard.
23.5.2019, článek, Pavlína Uhrinová
Cestování po Šanghaji: Yu Garden, Jing'an a maglev Cestování po Šanghaji: Yu Garden, Jing'an a maglev
Je tu poslední den v Šanghaji. V ten jsme navštívili starobylou Yuyuan Garden s velkým tržištěm, Jing'an Temple a znovu jsme se byli posilnit českým jídlem. A co by to byla za návštěva Šanghaje, kdybychom na letiště nejeli maglevem? 430 km/h! 
15.5.2019, článek, Milan Šurkala
10 důvodů, proč si pořídit nafukovací vířivku 10 důvodů, proč si pořídit nafukovací vířivku
Milujete relaxaci v prohřáté vodní lázni mezi bublinkami? Líbila by se vám možnost užívat si tuto slast pravidelně v pohodlí domova? Nafukovací vířivka je pro vás to pravé. Tady je 10 důvodů proč.
10.5.2019, inzerce, PR článek