www.relaxuj.cz
>
>

Motoristický podzim v Brně!

Motoristický podzim v Brně!
, , článek
Automotodrom v Brně se po nedávné Grand Prix České republiky ještě nestačil vzpamatovat a už se na něj hrnou další akce. Nejen pro motocyklové fanoušky je v Brně připraven nabitý začátek podzimu!
K oblíbeným

7. – 9. září Mezinárodní mistrovství ČR motocyklů

– Memoriál Jaroslava Huleše

Lukáš Pešek, Jakub Smrž nebo teprve šestnáctiletý Karel Abraham předvádí své umění ve světovém seriálu. Opomíjet by se neměly ani úspěchy jezdců v seriálu mistrovství Evropy – zde úspěchy loni sklízel Igor Kaláb, Michal Filla, Michal Šembera nebo Ondřej Ježek. Česká republika zažívá ve světe silničních motocyklů velice úspěšné období, proto i od mezinárodního mistrovství ČR se očekává kvalitní podívaná. Mistrovství se kromě Brna a Mostu jezdí i za hranicemi, jmenovitě v Maďarsku na Hungaroringu a Panoniaringu. Vedle závodů českého šampionátu nabízejí také podívanou na boje o body známého mezinárodního seriálu UEM Alpe Adria Championship.

Program nabízí ale mnohem více. Přebor České republiky, seriál historických sportovních a závodních motocyklů třídy Klasik a mezinárodní značkové poháry. Loni se těchto soutěží zúčastnilo na pět set jezdů z osmnácti zemí, nejinak tomu má být i letos, kdy Brno přivítá aktéry mistrovství České republiky a seriálu UEM Alpe Adria Championship.

A proč dostal Memoriál jméno právě po Jaroslavu Hulešovi? Po dlouhých letech půstu vrátil české silniční motocyklistce zašlou slávu a přivedl diváky do ochozů při Grand Prix. Před dvanácti lety dokonce porazil v Brně Valentina Rossiho a pro mladou generaci se stal novým vzorem. Sám se však nedokázal vyrovnat s hlubokou osobní krizí a zemřel předčasně v létě 2004.


21. - 23 září Grand Tourismo


Už poosmé přivítá brněnský Masarykův okruh prestižní závod seriálu Mistrovství FIA Grand Tourismo. V loňské sezoně promlouval do konečného pořadí výkon českého jezdce Jaroslava Janiše. Časový harmonogram bude stejný, jak je u takových závodů zvykem. To znamená, že v pátek proběhnou tréninky a první kvalifikační jízdy, v sobotu pak následují první závody a kvalifikační jízdy na hlavní nedělní závod.

Při této příležitosti tam také napíše svoji poslední letošní tečku populární Škoda Octavia Cup.


12. – 14. října A1 Grand Prix


Loni nikdo nevěděl, co od tohoto seriálu očekávat. V tomto roce je však všechno jinak, z velké neznámé se stal významný automobilový podnik a akce, kterou nelze opomenout. Za vznikem mladší sestry Formule 1 stojí bohatý arabský šejk Al Maktúma. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že jezdci nejezdí za stáje, ale reprezentují své země, proto formule bývají vyvedeny v národních barvách. Ty české v loňské sezoně hájil Tomáš Enge, který za mohutného povzbuzování tribun vybojoval v Brně stříbrnou příčku. Setkat se tam můžeme i s reprezentanty poněkud exotičtějších zemí, jako Libanon, Indie, Čína, Pákistán, Singapur či Indonésie.
Jedničkou českého týmu pro tuto sezonu je Erik Janiš, mladší bratr známějšího Jaroslava. Druhým členem českého týmu je Jan Charouz. Seriál odstartuje až 30. září na nizozemském okruhu, Brno tedy uvidí hned druhý závod.

Zdroj: www.automotodrombrno.cz

Titulní foto: www.e-sport.cz
Nejnovější články
Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru? Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru?
Podle psychologů může být samota nebezpečná, ale to nám asi dochází všem. Člověk je vztahová bytost. Pandemie může naše vztahy ale paradoxně dokonce posílit a pomoci nám najít životního partnera.
13.4.2021, článek, Pavlína Uhrinová6 komentářů
Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku
I mnoho dobrého škodí. To je všeobecně dobře známá věc a znovu ji potvrdila i studie od Digital Health Generation. Ta zjistila, že zejména mladiství jsou náchylní na obsedantní chování v důsledku používání fitness trackerů.
29.9.2020, článek, Milan Šurkala3 komentáře
Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci
S vyšším věkem přichází i různé neduhy a člověk by se měl snažit proti nim bojovat. Jedním z problémů je zhoršující se výkon paměti a v horším případě i Alzheimerova nemoc. Dá se proti ní ale bojovat aerobním cvičením.
8.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně
Po přesednutí v Dubaji konečně míříme na australský kontinent. Abychom to neměli tak jednoduché, čeká nás hraniční kontrola. Na zádrhely v ní se podíváme v dnešním díle, kdy si povíme i o prvních australských kilometrech na silnici.
1.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji
Vydali jsme se na další velkou cestu, se kterou se s vámi podělíme a přidáváme ji jako tip i pro vaši dovolenou. Tentokrát to bude opomíjený západ Austrálie. Cesta tam je ale dlouhá, a tak si uděláme několikahodinovou leteckou přestávku v Dubaji.
7.8.2019, článek, Milan Šurkala
Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole
Máte rádi únikovky a všechny ve vašem okolí jste už rozlouskli? Pak pro vás Space Cowboys mají únikovky v podobě deskové karetní hry Unlock! Dnešní recenze se podívá na to, zda se i na běžném stole dají hrát hry tohoto typu.
27.6.2019, recenze, Milan Šurkala1 komentář