www.relaxuj.cz
>
>

Motoristický podzim v Brně!

Motoristický podzim v Brně!
, , článek
Automotodrom v Brně se po nedávné Grand Prix České republiky ještě nestačil vzpamatovat a už se na něj hrnou další akce. Nejen pro motocyklové fanoušky je v Brně připraven nabitý začátek podzimu!
K oblíbeným
reklama

7. – 9. září Mezinárodní mistrovství ČR motocyklů

– Memoriál Jaroslava Huleše

Lukáš Pešek, Jakub Smrž nebo teprve šestnáctiletý Karel Abraham předvádí své umění ve světovém seriálu. Opomíjet by se neměly ani úspěchy jezdců v seriálu mistrovství Evropy – zde úspěchy loni sklízel Igor Kaláb, Michal Filla, Michal Šembera nebo Ondřej Ježek. Česká republika zažívá ve světe silničních motocyklů velice úspěšné období, proto i od mezinárodního mistrovství ČR se očekává kvalitní podívaná. Mistrovství se kromě Brna a Mostu jezdí i za hranicemi, jmenovitě v Maďarsku na Hungaroringu a Panoniaringu. Vedle závodů českého šampionátu nabízejí také podívanou na boje o body známého mezinárodního seriálu UEM Alpe Adria Championship.

Program nabízí ale mnohem více. Přebor České republiky, seriál historických sportovních a závodních motocyklů třídy Klasik a mezinárodní značkové poháry. Loni se těchto soutěží zúčastnilo na pět set jezdů z osmnácti zemí, nejinak tomu má být i letos, kdy Brno přivítá aktéry mistrovství České republiky a seriálu UEM Alpe Adria Championship.

A proč dostal Memoriál jméno právě po Jaroslavu Hulešovi? Po dlouhých letech půstu vrátil české silniční motocyklistce zašlou slávu a přivedl diváky do ochozů při Grand Prix. Před dvanácti lety dokonce porazil v Brně Valentina Rossiho a pro mladou generaci se stal novým vzorem. Sám se však nedokázal vyrovnat s hlubokou osobní krizí a zemřel předčasně v létě 2004.


21. - 23 září Grand Tourismo


Už poosmé přivítá brněnský Masarykův okruh prestižní závod seriálu Mistrovství FIA Grand Tourismo. V loňské sezoně promlouval do konečného pořadí výkon českého jezdce Jaroslava Janiše. Časový harmonogram bude stejný, jak je u takových závodů zvykem. To znamená, že v pátek proběhnou tréninky a první kvalifikační jízdy, v sobotu pak následují první závody a kvalifikační jízdy na hlavní nedělní závod.

Při této příležitosti tam také napíše svoji poslední letošní tečku populární Škoda Octavia Cup.


12. – 14. října A1 Grand Prix


Loni nikdo nevěděl, co od tohoto seriálu očekávat. V tomto roce je však všechno jinak, z velké neznámé se stal významný automobilový podnik a akce, kterou nelze opomenout. Za vznikem mladší sestry Formule 1 stojí bohatý arabský šejk Al Maktúma. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že jezdci nejezdí za stáje, ale reprezentují své země, proto formule bývají vyvedeny v národních barvách. Ty české v loňské sezoně hájil Tomáš Enge, který za mohutného povzbuzování tribun vybojoval v Brně stříbrnou příčku. Setkat se tam můžeme i s reprezentanty poněkud exotičtějších zemí, jako Libanon, Indie, Čína, Pákistán, Singapur či Indonésie.
Jedničkou českého týmu pro tuto sezonu je Erik Janiš, mladší bratr známějšího Jaroslava. Druhým členem českého týmu je Jan Charouz. Seriál odstartuje až 30. září na nizozemském okruhu, Brno tedy uvidí hned druhý závod.

Zdroj: www.automotodrombrno.cz

Titulní foto: www.e-sport.cz
Nejnovější články
Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit
Po celodenní aktivitě si zasloužíte chvíle odpočinku. Skvělým způsobem, jak relaxovat, je saunování. Pozitivní účinky termoterapie jsou totiž všeobecně známy. A takovou relaxaci si můžete dovolit díky infrasauně i v pohodlí svého domova.
Včera, inzerce, PR článek
Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě
Chcete se potápět, ale exotické destinace jsou pro vás příliš daleko? Pak pro vás mohou mít v Polsku řešení. Otevřou zde totiž nejhlubší bazén na světě. Jmenuje se Deep Spot a nabídne rekordní hloubku až 45 metrů.
18.3.2019, článek, Milan Šurkala
Měsíc na Bali: Vánoce v Padangbai Měsíc na Bali: Vánoce v Padangbai
Po necelých pěti dnech jsme opustili Canggu, kde se nám zkrátka nelíbilo, a přesunuli jsme se na jihovýchod ostrova do přístavu Padangbai. Ten je vyhlášený především krásnými potápěčskými lokalitami.
11.3.2019, článek, Jana Bártová
Být při práci kreativní? Údajně byste neměli poslouchat hudbu Být při práci kreativní? Údajně byste neměli poslouchat hudbu
Pokud při práci rádi posloucháte hudbu a jde o práci kreativní, možná byste měli zvážit, zda při ní poslouchat hudbu nebo nikoli. Vědci z několika univerzit totiž nově tvrdí, že poslouchání hudby negativně ovlivňuje verbální kreativní výkony.
5.3.2019, článek, Milan Šurkala
Vědci potvrdili svalovou paměť. "Use it or lose it" neplatí Vědci potvrdili svalovou paměť. "Use it or lose it" neplatí
Posilujete a bojíte se toho, že když na chvíli přestanete, veškerá snaha přijde vniveč? Vědci tvrdí, že známé pořekadlo "use it or lose it" zas tak úplně neplatí a opětovné posilování bude jednodušší, než by se mohlo zdát.
27.2.2019, článek, Milan Šurkala