www.relaxuj.cz
>
>

Motoristický podzim v Brně!

Motoristický podzim v Brně!
, , článek
Automotodrom v Brně se po nedávné Grand Prix České republiky ještě nestačil vzpamatovat a už se na něj hrnou další akce. Nejen pro motocyklové fanoušky je v Brně připraven nabitý začátek podzimu!
reklama

7. – 9. září Mezinárodní mistrovství ČR motocyklů

– Memoriál Jaroslava Huleše

Lukáš Pešek, Jakub Smrž nebo teprve šestnáctiletý Karel Abraham předvádí své umění ve světovém seriálu. Opomíjet by se neměly ani úspěchy jezdců v seriálu mistrovství Evropy – zde úspěchy loni sklízel Igor Kaláb, Michal Filla, Michal Šembera nebo Ondřej Ježek. Česká republika zažívá ve světe silničních motocyklů velice úspěšné období, proto i od mezinárodního mistrovství ČR se očekává kvalitní podívaná. Mistrovství se kromě Brna a Mostu jezdí i za hranicemi, jmenovitě v Maďarsku na Hungaroringu a Panoniaringu. Vedle závodů českého šampionátu nabízejí také podívanou na boje o body známého mezinárodního seriálu UEM Alpe Adria Championship.

Program nabízí ale mnohem více. Přebor České republiky, seriál historických sportovních a závodních motocyklů třídy Klasik a mezinárodní značkové poháry. Loni se těchto soutěží zúčastnilo na pět set jezdů z osmnácti zemí, nejinak tomu má být i letos, kdy Brno přivítá aktéry mistrovství České republiky a seriálu UEM Alpe Adria Championship.

A proč dostal Memoriál jméno právě po Jaroslavu Hulešovi? Po dlouhých letech půstu vrátil české silniční motocyklistce zašlou slávu a přivedl diváky do ochozů při Grand Prix. Před dvanácti lety dokonce porazil v Brně Valentina Rossiho a pro mladou generaci se stal novým vzorem. Sám se však nedokázal vyrovnat s hlubokou osobní krizí a zemřel předčasně v létě 2004.


21. - 23 září Grand Tourismo


Už poosmé přivítá brněnský Masarykův okruh prestižní závod seriálu Mistrovství FIA Grand Tourismo. V loňské sezoně promlouval do konečného pořadí výkon českého jezdce Jaroslava Janiše. Časový harmonogram bude stejný, jak je u takových závodů zvykem. To znamená, že v pátek proběhnou tréninky a první kvalifikační jízdy, v sobotu pak následují první závody a kvalifikační jízdy na hlavní nedělní závod.

Při této příležitosti tam také napíše svoji poslední letošní tečku populární Škoda Octavia Cup.


12. – 14. října A1 Grand Prix


Loni nikdo nevěděl, co od tohoto seriálu očekávat. V tomto roce je však všechno jinak, z velké neznámé se stal významný automobilový podnik a akce, kterou nelze opomenout. Za vznikem mladší sestry Formule 1 stojí bohatý arabský šejk Al Maktúma. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že jezdci nejezdí za stáje, ale reprezentují své země, proto formule bývají vyvedeny v národních barvách. Ty české v loňské sezoně hájil Tomáš Enge, který za mohutného povzbuzování tribun vybojoval v Brně stříbrnou příčku. Setkat se tam můžeme i s reprezentanty poněkud exotičtějších zemí, jako Libanon, Indie, Čína, Pákistán, Singapur či Indonésie.
Jedničkou českého týmu pro tuto sezonu je Erik Janiš, mladší bratr známějšího Jaroslava. Druhým členem českého týmu je Jan Charouz. Seriál odstartuje až 30. září na nizozemském okruhu, Brno tedy uvidí hned druhý závod.

Zdroj: www.automotodrombrno.cz

Titulní foto: www.e-sport.cz
Nejnovější články
Tipy na deskové hry pro dlouhé zimní večery Tipy na deskové hry pro dlouhé zimní večery
Máte hravou náturu a nechcete hrát s přáteli jen žolíka a Člověče, nezlob se? V tom případě pro vás máme pár tipů na několik deskových a karetních her, které jsou zábavné a většinou i velmi jednoduché na pochopení.
25.12.2018, článek, Milan Šurkala
Cestování po Šanghaji: Longhua Temple, svatba i parky Cestování po Šanghaji: Longhua Temple, svatba i parky
Česko-čínská svatba, která byla primárním cílem našeho putování, se blížila. Sobotní ráno jsme tak využili k návštěvě Longhua Temple a zahrad okolo, nedělní odpoledne pak k návštěvě místních parků. A ke hledání kešek, samozřejmě.
23.11.2018, článek, Milan Šurkala
Cestování po Šanghaji: People's Square, český pivovar Cestování po Šanghaji: People's Square, český pivovar
Další den nás zavedl do People's Square a prohlídli jsme si i obrovské muzeum v Šanghaji. Poté, co jsme byli zklamání jedním z chrámů, chtěli jsme si spravit chuť "českým" pivem v české restauraci. No, nespravili.
15.5.2018, článek, Milan Šurkala
Cestování po Šanghaji: Bund a Shanghai Tower Cestování po Šanghaji: Bund a Shanghai Tower
Šanghaj je město mrakodrapů, které nejlépe uvidíte z Bundu, protějšího pobřeží. Panorama má rozhodně něco do sebe a nenechejte si ujít ani Shanghai Tower. Kde jinde můžete vidět mrakodrapům na střechu a projet se nejrychlejším výtahem na světě?
9.1.2018, článek, Milan Šurkala
Cestování po Šanghaji: čínská víza a trampoty první noci Cestování po Šanghaji: čínská víza a trampoty první noci
Další cesta nás zavede do Číny. Konkrétně navštívíme nejlidnatější město tohoto státu, Šanghaj. A proč zrovna Šanghaj? Věřte nebo ne, kamarád se zde ženil. Svatba v Číně, to si člověk nemůže nechat ujít.
10.7.2017, článek, Milan Šurkala2 komentáře