Simona Grygárková

Čerstvé bylinky v kuchyni V

Čerstvé bylinky v kuchyni V

Dnes vám přinášíme poslední díl našeho povídání o bylinkách v kuchyni. Zaměříme se na aromatický kopr, řeřichu proti nachlazení, petržel, která pomáhá ke krásné pleti, a na řadu přišla i pažitka.
13.8.2008, článek, Simona Grygárková
Čerstvé bylinky v kuchyni IV

Čerstvé bylinky v kuchyni IV

Protože bylinek není nikdy dost, přinášíme vám další díl našeho povídání o bylinkách v kuchyni. Tentokrát se zaměříme na yzop, estragon, všeuměl libeček a fenykl pro štíhlou linii.
4.8.2008, článek, Simona Grygárková
Zdravá výživa - mořské řasy II

Zdravá výživa - mořské řasy II

Dnes vám přinášíme pokračování článku o mořských řasách. Dozvíte se, která řasa nám pomůže dosáhnout vysněné štíhlé postavy do plavek nebo jak rychle doplnit chybějící minerály.
30.7.2008, článek, Simona Grygárková
Čerstvé bylinky v kuchyni III

Čerstvé bylinky v kuchyni III

Koření zlepšuje chuť pokrmů, zvyšuje jejich výživnou hodnotu, ale umí i léčit. Zvykněte si střídat různá koření. Některá zpomalují růst bacilů, jiná uklidňují, dezinfikují, ulevují od bolesti, posilují krev či sexuální apetit. Dnes se pobavíme o tymiánu, majoránce a saturejce.
28.7.2008, článek, Simona Grygárková
Zdravá výživa - mořské řasy

Zdravá výživa - mořské řasy

Mořské řasy jsou zdrojem velmi cenných látek pro lidský organismus. U nás je běžně k zakoupení celá škála řas - wakame, nori, arame, hijiki, kombu, metabu, agar. Řasy obsahují více vápníku než kravské mléko a dokonce i více jódu než mořské ryby. Zařaďte řasy do svého jídelníčku, vyplatí se to.
18.7.2008, článek, Simona Grygárková
Čerstvé bylinky v kuchyni II

Čerstvé bylinky v kuchyni II

Bylinky jsou nepostradatelnou součástí výborných pokrmů. Dnes se zaměříme na další bylinky, které si můžeme vypěstovat i na balkóně – tentokrát to bude koriandr na dobré zažívání, dobromysl ke zlepšení nálady a rozmarýna ke zvýšení koncentrace.
11.7.2008, článek, Simona Grygárková
Čerstvé bylinky v kuchyni

Čerstvé bylinky v kuchyni

Léto je tady - doba skvělých zeleninových salátů, lehkých jídel a také grilování. K dochucení těchto pokrmů se skvěle hodí čerstvé bylinky. Není nadto donést si aromaticky vonící kuchyňské bylinky a užitečné léčivé rostlinky přímo z vlastní zahrádky či balkónu. Dnes se zaměříme na šalvěj a bazalku.
3.7.2008, článek, Simona Grygárková
Alternativní medicína a léčba křečových žil

Alternativní medicína a léčba křečových žil

Parné dny jsou tady a mnoho z nás ráno přemýšlí, kterou sukni si vzít. Tento problém řeší při pohledu na své dolní končetiny velmi mnoho žen již od útlého věku. Důvodem jsou často křečové žíly či tzv. metličkové žilky, jež modře prosvítají kůží. Jak tyto problémy vznikají, co je jejich příčinou a jak se dají léčit? Na tyto otázky naleznete odpověď od MUDr. Nory Součkové, která se zabývá alternativní medicínou.
6.6.2008, článek, Simona Grygárková
Léčivá sílá jarních květů

Léčivá sílá jarních květů

„Jaro je již v plném proudu, všude nás obklopují nádherně vonící květy rostlin, ale málokdo však zná jejich léčivou sílu. Právě o těchto bylinkách se zmíníme v tomto článku,“ říká na úvod MUDr. Josefína Kudrnová, která se zabývá alternativní medicínou.
19.5.2008, článek, Simona Grygárková
Jarní bylinky

Jarní bylinky

„Jarní paprsky začínají sílit a příroda se pomalu probouzí ze zimního spánku. Začíná ideální čas pro sbírání prvních jarních bylinek,“ říká na úvod MUDr. Josefína Kudrnová, která se zabývá hlavně alternativní medicínou.
9.5.2008, článek, Simona Grygárková
Aditiva – chemická hrozba dnešní doby

Aditiva – chemická hrozba dnešní doby

„Potravinářský průmysl se úplně podřídil tržní ekonomice. Firmy chtějí prodat co nejvíce výrobků, s co nejmenšími náklady a co možná nejdelší dobou trvanlivosti. Proto se vynalezly chemické přísady, které nahrazují přírodní suroviny. Co má však pro vás větší hodnotu - zisk potravinářského průmyslu nebo vaše zdraví?“ říká na úvod Ing. Josef Šmerdík, biochemik, který se velmi zajímá o chemické přísady v potravinách.
24.4.2008, článek, Simona Grygárková
Bylinná očistná kúra

Bylinná očistná kúra

Navazujeme na minulý článek o jarních očistných kúrách - dnes se zaměříme na bylinky a jejich bahodárný účinek na náš organismus.
1.4.2008, článek, Simona Grygárková
Jarní očistné kúry

Jarní očistné kúry

Letos se nám příroda začíná ke světu probouzet asi o měsíc dříve, než jsme zvyklí, a tak bychom se všichni měli pomalu zamyslet nad jarní očistou organismu. Právě tento čas je ideální, abychom detoxikovali a zregenerovali svoji tělesnou schránku, která trpěla přes zimu nedostatkem pohybu, vitaminů minerálních látek a nadbytkem jídla.
31.3.2008, článek, Simona Grygárková
Čaj jako přírodní kosmetika II

Čaj jako přírodní kosmetika II

V dnešním článku si představíme léčivé a relaxující účinky dalších velmi známých čajů. Tentokrát to bude čaj lapacho, maté a pu-erh, které lákají nejen na svou typickou chuť, ale pyšní se i svými imunostomilačními a regeneračními účinky.
27.3.2008, článek, Simona Grygárková
Čaj jako přírodní kosmetika

Čaj jako přírodní kosmetika

Jaro nám již nezadržitelně klepe na dveře. Zbavte se proto zimní únavy a povadlé pokožky. Pro vhodného pomocníka nemusíte chodit daleko – postačí váš starý známý – zelený čaj a rooibos.
25.3.2008, článek, Simona Grygárková
Bylinky šamanů

Bylinky šamanů

Ing. Josef Pospíšil je člověk, který je velkým znalcem čajů a bylin. V minulosti vlastnil čajovnu a nyní cestuje po pralesích a zdokonaluje se v šamanských léčitelských schopnostech. Jeho zájem o šamanismus je obdivuhodný, sám napsal několik knih ve kterých popisuje účinky jednotlivých nám příliš neznámých bylin. Alespoň některé vám přiblížíme v tomto článku.
29.2.2008, článek, Simona Grygárková1 komentář
Léčivá síla kamenů II

Léčivá síla kamenů II

Petroterapie využívá léčivé energie obyčejných kamenů, drahokamů či ušlechtilých nerostů. Kameny se však musí pečlivě třídit, neboť jen některé jsou léčivé a harmonující. Touto technikou lze vyléčit mnoho neduhů. Naučte se využívat léčivou sílu kamenů ve svůj prospěch.
21.2.2008, článek, Simona Grygárková3 komentáře
Léčivá síla kamenů

Léčivá síla kamenů

V dnešní době začíná být trendem, že spousta lékařů využívá drahokamy u mnoha obtíží svých pacientů jako doplňující terapii. Člověk, který chce využít kamenů ke své léčbě se musí nejprve naučit s nimi komunikovat. Staré indické spisy tvrdí, že velmi záleží na našem vztahu ke kamenům a na tom, jak s nimi zacházíme. Pojďme se nyní seznámit s léčivými kameny blíže.
19.2.2008, článek, Simona Grygárková2 komentáře
Zdravé čaje nečaje

Zdravé čaje nečaje

Představujeme vám nápoje rooibos a honeybush, horské poklady z jižní Afriky, opředené mnoha legendami o jejich léčivých účincích. Tyto nápoje se od čajů liší nejen nepřítomností kofeinu, dají se navíc využít i v kuchyni při přípravě omáček a moučníků.
4.2.2008, článek, Simona Grygárková
Rostlinné oleje pro zdraví a krásu

Rostlinné oleje pro zdraví a krásu

Není olej jako olej. Při vaření používáme stolní olej, když si chceme snížit cholesterol v krvi, můžeme šáhnout po lněném oleji. Sezamový olej zase vykazuje přirozený UV-faktor čtyři, lehce se vstřebává, regeneruje a zjemňuje pokožku. Jojobový olej má velice pozitivní účinek při redukci vrásek.
25.1.2008, článek, Simona Grygárková
Zimní aromaterapie

Zimní aromaterapie

V období zimy nás ohrožuje nachlazení a celá pleáda virů. S prevencí by se mělo začít včas, nejlépe již v prvních podzimních měsících. Základními kroky jsou pohyb na čerstvém vzduchu, otužování, saunování, vyvážená strava s velkým podílem ovoce, zeleniny, dostatečný pitný režim a užívání bylinek povzbuzujících imunitní systém. Dnes vám přinášíme rady, jak v poklidu přežít zimní období.
4.1.2008, článek, Simona Grygárková
Lymfatická stimulace – cesta k regeneraci organismu

Lymfatická stimulace – cesta k regeneraci organismu

Dnes vás seznámíme s masáží zaměřenou na stimulaci průtoku lymfy. Tato metoda má zajímavé výsledky při léčbě problematické pokožky či boji s celulitidou. Často však tělesné problémy vyplývají z psychična, proto dobrý terapeut musí být i psychologem.
5.12.2007, článek, Simona Grygárková
Méně známé druhy masáží

Méně známé druhy masáží

„Víte, že na chodidlech a nártech je zobrazena dokonalá mapa našeho těla? A ta nám nabízí možnost spolehlivé diagnostiky potíží jednotlivých orgánů a může před nimi působit i jako dobrá prevence. A co je nejdůležitější – je správným klíčem k uvolnění a nápravě nejrůznějších poruch v organismu,“ říká na úvod Terezie Šínová, která se věnuje masážím a alternativní medicíně.
26.11.2007, článek, Simona Grygárková2 komentáře
Kombucha – zdravý čaj nečaj

Kombucha – zdravý čaj nečaj

„Kombucha je starověký nápoj vzniklý fermentací kombuchové kultury a čajového nálevu. Pochází z Asie. Tady byla kombucha považována za velmi lahodný a hlavně zdraví prospěšný nápoj. Ale velmi brzy vycestovala přes Rusko na západ,“ uvádí Ing. Janek Solný, autor příručky Kombucha. Již v Asii a i při cestě na západ lidé zaznamenali zázračné působení tohoto čaje na lidský organismus. Z tohoto důvodu dostala kombucha i jiné názvy, jako například dnové želé, magický zázrak, zázračná houba.
22.11.2007, článek, Simona Grygárková8 komentářů
Podzimní aromaterapie

Podzimní aromaterapie

„Teplé letní dny jsou již ty tam a pomalu se k nám přehupuje chladný podzim. Nejcitlivějšími orgány se na podzim stávají slinivka, žaludek, plíce a tlusté střevo, platí zde – hýčkejme si je! A právě k hýčkání můžeme použít fytoterapii v kombinaci s aromaterapií,“ radí na úvod aromaterapeutka Jasmína Míchová.
24.10.2007, článek, Simona Grygárková
Eleutherococc - zázrak z tajgy

Eleutherococc - zázrak z tajgy

Eleutherococc se pěstuje hlavně v severovýchodním Rusku u řeky Amur, kde se mu přezdívá sibiřský žen-šen, dále pak v Jižní Koreji a Číně. „Jeho nejbližším příbuzným je arálie Schmidtova a slavný žen-šen. Ale podle výzkumů Eleutherococc ve všech směrech podstatným způsobem převyšuje léčivé účinky žen-šenu,“ říká na úvod Ing. Jindřich Sýček, který se zabývá fytoterapií. Aktivně působí proti depresím, stresu a výrazně posiluje imunitu organismu.
5.10.2007, článek, Simona Grygárková
Léčivé houby - zázrak přírody

Léčivé houby - zázrak přírody

„Zázraků a pokladů je v naší přírodě bezpočet. Tím myslím hlavně byliny, keře a stromy. Málo kdo však ví, že velká léčivá síla se ukrývá i v celé pleádě hub,“ říká na úvod mykolog Ing. Jaroslav Pinkas. Dnes se podrobněji podíváme na hlívu ústřičnou, která působí jako prevence proti cukrovce.
20.9.2007, článek, Simona Grygárková1 komentář
Aromaterapie proti stresu

Aromaterapie proti stresu

Deprese jsou problémem dnešní doby. Jsou rozšířeny více, než si většina z nás myslí. Člověk je dnes a denně vystavován situacím, na které obvykle není připraven – přepracovanost, zdravotní problémy, problémy v zaměstnání, partnerských vztazích atd. Proto se nedejte jen tak snadno a naučte se se stresem účinně bojovat. Přinášíme vám osvědčené rady, jak na to.
7.9.2007, článek, Simona Grygárková
Zdravá a krásná po celý rok

Zdravá a krásná po celý rok

Nejste spokojeni se svým vzhledem či váhou? Přinášíme vám cenné rady, jak zhubnout natrvalo. Jak začít? Důležitá je zdravá strava, změna životního stylu, sport, ale především odhodlání ke změně k lepšímu.
17.8.2007, článek, Simona Grygárková
Zbavte se chloupků bez bolesti!

Zbavte se chloupků bez bolesti!

Nebaví vás se neustále trápit s bolestivým voskem či žiletkou? Máte problém se zarůstáním chloupků? Vyzkoušejte zajímavou a téměř bezbolestnou přírodní orientální depilaci. Díky svému přírodnímu složení je šetrná k vaší pokožce a vhodná i pro alergiky.
25.7.2007, článek, Simona Grygárková2 komentáře