Články  |  Doporučení  |  Diskuze
Cestování  |  Pohyb a zdraví
Psychologie
Relax a odpočinek
Saunování  |  Lázně
Styl a vzhled
Gurmán  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak
Rubrika:

Relax a odpočinek

Vše v rubrice | Jen články a recenze
Pravidla lásky II – Zdravá agrese

Pravidla lásky II – Zdravá agrese

Agrese je obvykle chápána spíše jako něco negativního, s čím nechceme mít nic společného. Přesto je agrese - správně použita a zvládnuta – ve vztahu potřebná. Naučte se používat agresi konstruktivně k zachování spokojeného vztahu.
13.8.2007, Eliška Tlustá
Tipy pro zdravý spánek

Tipy pro zdravý spánek

Nespavost je stále častěji diskutované téma. Mnoha lidem nečiní spánek žádný problém. Ale pro jiné spánek - nebo fakt, že se „dost nevyspí” - problémem je. Někteří odborníci tvrdí, že člověku stačí spát tři hodiny denně. Chcete vědět, jak dlouho a kdy je nejefektivnější spát? Pověry o spánku boří psychoterapeutka Magda Olivová.
27.7.2007, Magda Olivová
Aromaterapie a naše dovolená

Aromaterapie a naše dovolená

„K létu neodmyslitelně patří silné slunce, které naši kůži silně zatěžuje. Stručně řečeno - „Naše pokožka si pamatuje každý paprsek,“ říká na úvod aromaterapeutka Jasmína Míchová. Dnes vám přinášíme tipy, jak si snadno a rychle poradit se spáleninami od sluníčka, nevolností či zažívacími problémy, aby vás na dovolené nic nepřekvapilo.
13.7.2007, Simona Grygárková
Autem do Řecka bez nehod

Autem do Řecka bez nehod

Těšíte se na dny volna, nicnedělání nebo právě dobrodružné cesty po vzdálených koutech světa. Rádi byste viděli i trochu dál než obyčejný turista, nemáte strach cestovat bez průvodce a alespoň částečně zvládáte cizí jazyk, nejlépe angličtinu. Sedí to právě na Vás? Sbalte kufr, pas a můžeme vyrazit – Řecko už na vás čeká. Bezstarostné toulání řeckým světem nám může zkomplikovat neznalost zákonů přírody i státu. Proto vám přinášíme rady nad zlato.
11.7.2007, M Chylková
Správné dýchání – cesta, jak se zbavit stresu

Správné dýchání – cesta, jak se zbavit stresu

Ačkoliv si dýchání ani neuvědomujeme, je nepostradatelnou součástí našeho života. Dnešní uspěchaná doba nás nutí žít v neustálém poklusu. Zastavte se na chvíli, zhluboka se nadechněte a pomalu vydechněte. Naučte se správně dýchat – zlepší se vám nálada, zbavíte se stresu a navíc budete mít více energie.
9.7.2007, Eliška Tlustá1
Jak v pohodě přežít horké léto

Jak v pohodě přežít horké léto

Léto je plné pokušení. Paprsky slunce lákají odhalovat tělo, pobývat u vody a občas si zahřešit dobrým jídlem nebo osvěžujícím nápojem, třeba i s obsahem alkoholu. Najděte ideální míru pro všechny činnosti, ať se cítíte fit i v parných dnech. Přinášíme vám cenné rady, jak na to.
6.7.2007, M Chylková
Tarot jako terapie – karta Milenci

Tarot jako terapie – karta Milenci

Karta Milenců je kartou životních křižovatek, důležitých rozhodnutí i milostných trojúhelníků. Ať se však ve výkladu objeví v jakémkoli z těchto významů, vždy si klade za cíl pomoci nám ve sjednocení a přijetí protikladů, jež se nám dosud mohly jevit jako překážka. Milenci jsou kartou lásky, přitažlivosti, sjednocování i rozdělování, rozhodování a uvědomění si sebe sama prostřednictvím vztahů.
27.6.2007, Vaclava Medalová Hůdová
Medová masáž – lék na bolavá záda

Medová masáž – lék na bolavá záda

Med – zázrak přírody opěvovaný již Kleopatrou – používáme v současné době spíše v kuchyni než v kosmetice a péči o tělo. Nejnovější studie však prokazují již několik set let starou domněnku o jeho pozitivních účincích na náš organismus. Vyzkoušejte jeho blahodárné působení medové masáže a koupele.
15.6.2007, Simona Grygárková
Řecké ostrovy uchovávají dávná tajemství

Řecké ostrovy uchovávají dávná tajemství

Řecko, ležící v jižní části Balkánského poloostrova, je zemí, kterou navštívili mnozí z nás. Ať už jste trávili dovolenou na řecké pevnině nebo na některém z malebných ostrovů, museli jste zachytit jejich kouzlenou atmosféru. Kromě krás přírody, výborné kuchyně jste si jistě všimli vstřícnosti místních lidí. Hledáte-li zemi, kde můžete bez obav cestovat (i na vlastní pěst), neváhejte.
7.6.2007, M Chylková
Vinařská oblast Podyjí – perla jižní Moravy

Vinařská oblast Podyjí – perla jižní Moravy

Dnes vám představíme opravdový ráj všech cyklistů, milovníků vína a historie ležící na samé hranici s Rakouskem. Slunné a úrodné nížiny, ovocné sady a proslulé vinohrady střídá malebná pahorkatina a hluboká údolí řek. Tou nejslavnější je Dyje, kterou střeží několik mohutných hradů a romantických zámků přímo vybízející k návštěvě. Vítejte ve vinařském národním parku Podyjí.
28.5.2007, Zuzana Chromá3
Co se ti dnes zdálo? - Sen jako zdroj sebepoznání

Co se ti dnes zdálo? - Sen jako zdroj sebepoznání

Sen je přirozeným projevem psychiky. Jaké poselství nám chtějí říct? Sny jsou darem psychiky, které nám mnohé říkají a mohou nám pomoci se vyznat sami v sobě. Zkusme se proto nyní detailněji zaměřit na své sny a odhalme jejich poselství.
21.5.2007, Eliška Tlustá6
Karlova Studánka – tam a zpět

Karlova Studánka – tam a zpět

Karlova Studánka je krásné místo na zemi. Daleko od průmyslové oblasti, na východní straně Pradědu, v údolí šumící Bílé Opavy se skrývá malebná obec, která svým umístěním láká návštěvníky po celý rok. Již chápu, proč se dříve jmenovala Hinewieder (tam a zpět) - pouze jedna návštěva tohoto malebného městečka opravdu nestačí.
12.5.2007, Jana Schmiedtová2
Doporučujeme knihu: Sám sobě psychologem

Doporučujeme knihu: Sám sobě psychologem

Chcete si přečíst zajímavou knihu o základních vlastnostech lidské psychiky, o měření inteligence, emocích, náladách, asertivitě a komunikaci s ostatními lidmi? Představujeme vám knihu Sám sobě psychologem, která mimo jiné nabízí i několik relaxačních technik. Nově je zde zařazena kapitola o asertivitě v manželství a o manželském a rodinném poradenství.
11.5.2007, PR článek
Pop galerie: Příjemná muzika za příjemnou cenu

Pop galerie: Příjemná muzika za příjemnou cenu

Pod možným společným neformálním podtitulem „Příjemná muzika za příjemnou cenu“ nabízí firma Supraphon Music ediční řadu Pop Galerie! Vedle odkazů na písničkově velmi úrodná šedesátá léta se posluchači dočkají i ochutnávky popu, muzikálu, country či rocku následujících desetiletí.
10.5.2007, PR článek
Netradiční masáže pro vitalitu těla i duše

Netradiční masáže pro vitalitu těla i duše

Žijeme ve velmi uspěchané době plné stresů a nejistoty ve všech směrech. Málokdo si však uvědomuje, že všechny zdravotní problémy vychází hlavně z psychiky – jestliže se člověk dobře cítí, potom všechno funguje tak, jak má. Dnes vám představíme tři masážní techniky, které pomáhají nastolit rovnováhu mezi energií organismu a energiemi, jež nacházíme všude kolem nás.
7.5.2007, Simona Grygárková
Aromaterapií proti celulitidě

Aromaterapií proti celulitidě

Jaro je tady a sluníčko nás pomalu láká odhalovat naše do svetru zahalená těla. Ale ouha – výsledky našeho zimního lenošného povalování na sebe dlouho nenechají čekat. Neztrácejte však hlavu, přinášíme vám zaručené recepty, jak snadno a hlavně příjemně o nadbytečné centimetry přijít.
27.4.2007, Simona Grygárková
Tarot jako terapie – karta Císařovna

Tarot jako terapie – karta Císařovna

Tarotová Císařovna je v podstatě Velekněžkou, která přivedla na svět dítě. Je pečlivou a starostlivou Matkou, jež nezapomíná, co to znamená být Ženou. Zastupuje archetyp animy a učí nás, jak přijmout své ženské fyzické aspekty, aniž by byly opomíjeny ty duševní a duchovní. Velmi často se Císařovna spojuje s mateřstvím a jeho důsledky.
25.4.2007, Vaclava Medalová Hůdová
Elfka Iva „ROGALLKA“ Frühlingová

Elfka Iva „ROGALLKA“ Frühlingová

„Frühling“ znamená v němčině jaro a pod tímto jménem zná Ivu i svět modelingu. Na své první album Litvinov, které natočila ve Francii, se však rozhodla napsat Frühlingová. Přišlo jí to originální. Za zpívající modelku se ale rozhodně nepovažuje. „Myslím, že jsem za tu dobu, co na tom tvrdě pracuji, přesvědčila lidi, že modelka už dva a půl roku nejsem.“
23.4.2007, PR článek
Doporučujeme knihu: Zakázaná rétorika

Doporučujeme knihu: Zakázaná rétorika

Rétorické triky a manipulace jsou v pracovním prostředí, ale také v podnikání, politice, médiích nebo jiných společenských oblastech na denním pořádku. V knize, která je jedinou na toto téma na českém trhu, najdete třicet nejúčinnějších manipulativních technik - od těch nejméně problematických, až po opravdu eticky sporné.
21.4.2007, PR článek
Solná jeskyně – relaxace s nádechem moře

Solná jeskyně – relaxace s nádechem moře

Hledáte nový způsob, jak odpočinout vašemu tělu i duši, vypnout všechny starosti a vnímat jen příjemné prostředí? Představujeme vám převratnou metodu relaxace a podpory zdraví, která přináší pozitivní účinky moře přímo k vám.
14.4.2007, Zuzana Chromá1
Kniha: Komunikační a obchodní dovednosti manažera

Kniha: Komunikační a obchodní dovednosti manažera

Tato zajímavá kniha je určena jak pro manažery, obchodníky a podnikatele, tak i ostatní lidi, kteří si chtějí zlepšit své komunikační schopnosti. Ve velmi čtivé a prakticky zaměřené příručce najdete praktické rady, tipy a příklady, jak zlepšit své komunikační a manažerské dovednosti, posílit vyjednávací schopnosti a umění přesvědčit.
9.4.2007, PR článek
Tarot jako terapie – karta Velekněžka

Tarot jako terapie – karta Velekněžka

Jakýkoli výklad karty Velekněžka je velice obtížný, protože je to karta intuice. Záleží na vykladači, jak ke kartě přistoupí, jak ji sám pochopí a jaké asociace v něm vyvolá. Zcela jinak bude Velekněžka vnímána ženou a mužem, stejně tak ji jiným způsobem pojme vdaná matka a svobodná bezdětná žena. Vlastní intuice je pro práci s touto kartou důležitější než rozum.
7.4.2007, Vaclava Medalová Hůdová
Doporučujeme knihu: K sebedůvěře krok za krokem

Doporučujeme knihu: K sebedůvěře krok za krokem

V mimořádně čtivé knížce se seznámíte se strategiemi, které vám pomohou získat zdravou a oprávněnou víru v sebe sama – sebedůvěru. Naučíte se, jak získat pozitivní vztah k sobě samému, jak se lépe poznat a jak porozumět ostatním, dozvíte se, jaké chyby děláte ve své komunikaci, co si počít s trémou a jak se ubránit manipulaci.
6.4.2007, PR článek 1
Kniha: Kdy do důchodu a za kolik

Kniha: Kdy do důchodu a za kolik

Také při pohledu do novin či na televizní zprávy jen nevěřícně kroutíte hlavou, kam ty peníze v ČR plynou, že pravděpodobně nebude ani na poctivě vydřený důchod? Doporučujeme vám knihu, ve které se dozvíte odpovědi například na to, zda má smysl mít penzijní připojištění a kdy se vyplatí jít do důchodu.
4.4.2007, PR článek
Doporučujeme knihu: Jak řešit konflikty

Doporučujeme knihu: Jak řešit konflikty

Konflikty nemáme v oblibě, dokonce se jim snažíme vyhýbat. Ale ony tu jsou a my se s nimi musíme naučit žít. O tom, že konflikty nemusí být naším nepřítelem, ale že jsou naopak samotným základem života, vás ve své další čtivé knize přesvědčí vynikající lektor a úspěšný autor Jiří Plamínek.
1.4.2007, PR článek
Bachovy esence – lék na špatnou náladu

Bachovy esence – lék na špatnou náladu

Souhlasíte s názorem, že nemoci, a vůbec všechny neduhy těla, pocházejí z psychické nepohody? Že pokud je odstraněna právě tato „závada“, má to blahodárný vliv na fyzické zdraví? Pokud jste odpověděli ano, pak pro vás jsou ty pravé Bachovy esence. A jsou tu vlastně i pro ty, kteří by odpověděli záporně… :-)
30.3.2007, Vaclava Medalová Hůdová4
Doporučujeme knihu: Prodávejte s úspěchem!

Doporučujeme knihu: Prodávejte s úspěchem!

Kniha plná praktických tipů a příkladů srozumitelně a čtivě radí, jak se správně připravit na jednání s klientem nebo zákazníkem, jak úspěšně vést prodejní rozhovor a dosáhnout stanoveného cíle, jak zvládnout obtížné situace. Tato kniha je jedinečnou a nepostradatelnou příručkou pro všechny prodejce a obchodní zástupce, kteří chtějí dosáhnout úspěchu.
29.3.2007, PR článek
Doporučujeme knihu: Daňové zákony 2007

Doporučujeme knihu: Daňové zákony 2007

Termín pro podání prohlášení o dani z příjmu se chýlí ke konci. Pro ty z vás, kteří ještě nepřišli na kobylku všem daňovým zákonům nebo vás zajímá, jak to vlastně u nás s těmi daněmi je, představujeme nejprodávanější daňovou publikaci v ČR.
27.3.2007, PR článek
Tarot jako terapie – karta Kouzelník

Tarot jako terapie – karta Kouzelník

Kouzelník neboli Mág nese číslo jedna, a je tedy prvním krokem vpřed. Jestliže se Blázen navzdory všemu a všem rozhodl jít, pak Kouzelník dostal do vínku něco, co mu umožní právě ten nejodvážnější krok do neznáma udělat. Je totiž nepřekonatelným mistrem komunikace, a to komunikace na všech myslitelných úrovních.
24.3.2007, Vaclava Medalová Hůdová
Vůně jara u nás doma

Vůně jara u nás doma

Po zvláštní zimě konečně nastává překrásné a voňavé období – jaro. Zima začíná ustupovat, cítíme vlahý vonný vzduch a ze všech stran slyšíme cvrlikání ptáčků. Jaro je prvním impulsem k novým začátkům. Co když nás však přepadne jarní únava, nachlazení, či dokonce deprese? Žádné obavy - mocná aromaterapie je vždy připravena pomoci.
23.3.2007, Simona Grygárková