Články  |  Doporučení  |  Diskuze
Cestování  |  Pohyb a zdraví
Psychologie
Relax a odpočinek
Saunování  |  Lázně
Styl a vzhled
Gurmán  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak
Rubrika:

Relax a odpočinek

Vše v rubrice | Jen články a recenze
Jarní očistné kúry

Jarní očistné kúry

Letos se nám příroda začíná ke světu probouzet asi o měsíc dříve, než jsme zvyklí, a tak bychom se všichni měli pomalu zamyslet nad jarní očistou organismu. Právě tento čas je ideální, abychom detoxikovali a zregenerovali svoji tělesnou schránku, která trpěla přes zimu nedostatkem pohybu, vitaminů minerálních látek a nadbytkem jídla.
31.3.2008, Simona Grygárková
Tarot jako terapie – Karta Smrt

Tarot jako terapie – Karta Smrt

V dnešním dílu nebude navzdory názvu karty řeč o smrti fyzické, ale o metafyzické smrti nejnižšího já. Karta je o zvratech, přetínání a koncích, o nových začátcích a svobodných rozletech. K této kartě se váže súfijské přísloví: „Zemři dříve, než zemřeš“. Budeme si povídat o Smrti, jakožto o kartě vyzývající k zásadní změně, která obrátí celý náš dosavadní život naruby…
28.3.2008, Vaclava Medalová Hůdová
Čaj jako přírodní kosmetika II

Čaj jako přírodní kosmetika II

V dnešním článku si představíme léčivé a relaxující účinky dalších velmi známých čajů. Tentokrát to bude čaj lapacho, maté a pu-erh, které lákají nejen na svou typickou chuť, ale pyšní se i svými imunostomilačními a regeneračními účinky.
27.3.2008, Simona Grygárková
Relaxace zaměřená na dech

Relaxace zaměřená na dech

Tento typ relaxace je nejjednodušší a nejprostší ze všech typů relaxací, přesto je základem, ze kterého ostatní druhy v různých formách vycházejí a čerpají z něj svoji životodárnou sílu. Vždyť co je přirozenější než správně dýchat?
17.3.2008, Petr Týfa1
Golfové začátky

Golfové začátky

Vážení pánové uhlazeného vzezření, elegantní oděvy za horentní sumy a vybavení, které by se hodilo spíše k profesionálovi, nežli k rekreačnímu návštěvníkovi areálů s greeny. Mnoho lidí má o golfu právě tuto představu, ale není tomu tak. Chcete na pět hodin vypnout telefon a dokonale se uvolnit? Vítejte ve světě golfu.
28.2.2008, Šárka Libenská2
Vysoká hladina cholesterolu. Netýká se náhodou i Vás?

Vysoká hladina cholesterolu. Netýká se náhodou i Vás?

Málokdo myslí na to, že by mohl mít zvýšenou hladinu cholesterolu. Úpravou životního stylu můžete pomoci svému srdci. Každý má šanci riziko ovlivnit!
11.2.2008, PR článek
Vybarvěte si svůj byt

Vybarvěte si svůj byt

Nebojte se použít barvy při zařizování (úpravách) svého bytu. Má to nejen svůj estetický význam, ženám toto zařizování také často přináší radost, ale barvy mají i pozitivní vliv na vaše zdraví. Každá barva má na vás jiný účinek. Zajímá vás, která barva je pro vás nejvhodnější? Pak čtěte následující řádky.
8.2.2008, Eliška Tlustá
Trénink relaxace podle Jacobsona

Trénink relaxace podle Jacobsona

V dnešní hektické době je třeba občas vypnout a relaxovat. Nicméně ke správné relaxaci je zapotřebí trénink. Dnes vám přinášíme postup k relaxaci podle Jacobsona, která spolu s autogenním tréninkem, o kterém jsme se zmiňovali minule, patří k nejvíce využívaným v klinické praxi psychologů.
31.1.2008, Petr Týfa
Tarot jako terapie – karta Viselec

Tarot jako terapie – karta Viselec

Po kartách sršících energií se dostáváme k Viselci, který vypovídá o nutnosti zastavení se a přemýšlení. Tato karta často znamená nutnost uvolnění našich postojů, neboť se kvůli nim často nemůžeme hnout z místa. Viselec mnohdy vypadá jako negativně nabitá karta, záleží však jen na nás, jak využijeme její potenciál. Výsledky mohou být velice pozitivní a také mohou nést podobu zisku.
14.1.2008, Vaclava Medalová Hůdová
Autogenní trénink – relaxací k duševnímu zdraví

Autogenní trénink – relaxací k duševnímu zdraví

Nemáte v době vánočního shonu na nic čas? Stresujete se kvůli maličkostem? Nebo se již dlouho odhodláváte přestat kouřit? Vyzkoušejte autogenní trénink. Je to patrně nejznámější relaxační metoda na světě. Vyučuje se v Evropě, v Americe i v Asii (zde zejména v Japonsku). Má široké uplatnění a pomáhá praktikujícímu člověku lépe zvládat stres i nároky dnešní doby.
26.12.2007, Petr Týfa
Po stopách kouzla Vánoc

Po stopách kouzla Vánoc

Zase vypuklo vánoční bláznění. Obchody blikají svými přezdobenými výlohami, schránky jsou přeplněny tunami letáků s nabídkou těch zaručeně nejlevnějších dárků, bez nichž se letošní Vánoce nemohou obejít. Ženy již korzují po krámech se zasněnou loveckou mánií ulovit ten nejhezčí dárek. V posledních letech vyhrává komerce nad původním vánočním chápáním. Kam se ztratilo kouzlo Vánoc?
24.12.2007, Adriana Dosedělová
Kořeněná vůně Vánoc

Kořeněná vůně Vánoc

Vánoce jsou pro mne aromaterapií. Rok co rok se nemůžu dočkat, až to u nás doma zavoní… Jak? No přece vánočně. Těším se na vůni pomeranče a vanilky, na krásnou vůni linoucí se z kuchyně. Vůni, která zaleze do všech koutů a která tam na dlouho zalezlá i zůstane. Toto aroma ve mně nastartuje tu pravou vánoční náladu, těšení se a pohodu. Jsem ráda, že to letos u nás zase tak hezky voní.
18.12.2007, Adriana Dosedělová
Lymfatická stimulace – cesta k regeneraci organismu

Lymfatická stimulace – cesta k regeneraci organismu

Dnes vás seznámíme s masáží zaměřenou na stimulaci průtoku lymfy. Tato metoda má zajímavé výsledky při léčbě problematické pokožky či boji s celulitidou. Často však tělesné problémy vyplývají z psychična, proto dobrý terapeut musí být i psychologem.
5.12.2007, Simona Grygárková
Polárium: zmrzlá cesta k obranyschopnosti

Polárium: zmrzlá cesta k obranyschopnosti

Chcete být mladí, krásní a zdraví? Není nic snazšího, nechte se zmrazit. Nechtěli byste se dát zmrazit? Alespoň na dvě minuty? Že vám mráz za okny stačí? Škoda, protože kryoterapie je nová moderní metoda s mnoha blahodárnými účinky.
30.11.2007, Adriana Dosedělová
Méně známé druhy masáží

Méně známé druhy masáží

„Víte, že na chodidlech a nártech je zobrazena dokonalá mapa našeho těla? A ta nám nabízí možnost spolehlivé diagnostiky potíží jednotlivých orgánů a může před nimi působit i jako dobrá prevence. A co je nejdůležitější – je správným klíčem k uvolnění a nápravě nejrůznějších poruch v organismu,“ říká na úvod Terezie Šínová, která se věnuje masážím a alternativní medicíně.
26.11.2007, Simona Grygárková2
Dovolená ve znamení Zlínského kraje a relaxace

Dovolená ve znamení Zlínského kraje a relaxace

Nejen letní období nám nabízí možnost strávení příjemné dovolené a jistotu vytoužené relaxace. Nemusíme opustit hranice, ani se vydat do vyhlášených lázeňských oblastí, a přece si můžeme aktivně odpočinout a dopřát si pár dnů oddechu. Zároveň tělo příjemně „potrápíme“.
23.11.2007, M Chylková
Tarot jako terapie – karta Spravedlnost

Tarot jako terapie – karta Spravedlnost

O kartě Spravedlnosti jsem se již malinko zmínila, konkrétně u karty Síly, neboť tyto dvě si mohou občas svá místa „vyměnit“. Tvůrce této řady – okultista Arthur Waite – učinil tuto záměnu jako první, a to na počátku dvacátého století. Důvodem byla podle něj lepší numerologická výstižnost obou karet. Já to opět nechám na každém, jak kartu pochopí a na jakou pozici jí v celé řadě bude chtít sám zařadit.
16.11.2007, Vaclava Medalová Hůdová
Svět doteků a vůní – Relaxace aromaterapeutickou masáží

Svět doteků a vůní – Relaxace aromaterapeutickou masáží

V době podzimu je naše nálada někdy pochmurná a tělo bývá oslabené pod vlivem ochlazení a změn počasí. Jak posílit imunitu, a přitom příjemně relaxovat? Dopřejte si „voňavou masáž“.
14.11.2007, Eliška Tlustá
Psychické potíže lidí v moderní době

Psychické potíže lidí v moderní době

Moderní doba klade na lidi různé požadavky, které ne vždy lidé dokáží zvládnout. Na jedné straně žijeme v největším blahobytu za celou historii lidstva, na druhé straně nám tento blahobyt činí problémy. Problémem je rovněž to, že málokdo se spokojí se svojí stávající životní úrovní, ale většina z nás požaduje stále víc. Jednoduše řečeno, člověk je stále nespokojený.
12.11.2007, Petr Týfa1
V moci blahodárné čokolády

V moci blahodárné čokolády

Rok co rok se s blížícími se Vánocemi probouzí v lidech skrytá mánie po hnědé laskomině, které stěží většina lidské populace odolává i během zbytku roku. Tušíte, proč tomu tak je? Za vším stojí chemie. Čokoláda totiž obsahuje antioxidanty, flavonoidy, minerály, vitamíny, polyfenoly a jiné tělu prospěšné látky. Kromě nich dodává spoustu energie a ovlivňuje tělesnou teplotu, což člověk právě v této době nejvíce potřebuje. Jenomže není čokoláda, jako čokoláda.
9.11.2007, Adriana Dosedělová
Bolavá záda – nepříjemné vyžeňte příjemným

Bolavá záda – nepříjemné vyžeňte příjemným

Koho by netrápila bolavá záda. Ať už bolí vytrvale nebo jen občas, jedná se o nejčastější důvod pracovní neschopnosti. Existuje však způsob, jak jim ulevit. Žádné lékárenské novinky ani pomůcky z televizních relací. Cvičením a masážemi ulevíte jak tělu, tak i duši.
7.11.2007, Šárka Libenská
Podzimní aromaterapie

Podzimní aromaterapie

„Teplé letní dny jsou již ty tam a pomalu se k nám přehupuje chladný podzim. Nejcitlivějšími orgány se na podzim stávají slinivka, žaludek, plíce a tlusté střevo, platí zde – hýčkejme si je! A právě k hýčkání můžeme použít fytoterapii v kombinaci s aromaterapií,“ radí na úvod aromaterapeutka Jasmína Míchová.
24.10.2007, Simona Grygárková
Tarot jako terapie – Karta Kolo Osudu

Tarot jako terapie – Karta Kolo Osudu

Jsme téměř v polovině karet Velkých Arkán a ta dnešní nejlépe vystihuje poselství tohoto seriálu. Celé tajemství tví v tom, že tarot je nejlépe brát jako prostředek sebepoznávání a meditace. Karta Kola Osudu nám totiž říká, že nelze žehrat na osud a nelze mu dávat za vinu vlastní smůlu, neštěstí a bolest. A že i když nám karty mohou v mnohém napovědět, konečný výsledek je pouze na nás – na naší vůli, snaze, na tom, co si za své činy zasloužíme.
22.10.2007, Vaclava Medalová Hůdová
Pozitivní náladou proti stresu

Pozitivní náladou proti stresu

Stresové situace v práci bývají pro většinu z nás každodenní záležitostí. Když se k tomu přidají potíže v rodině, nepříliš chápavý partner, hlava se nám může rozskočit. Obavy z dalších dnů mohou spustit další reakce, tělo se brání a negativní myšlenky se odrazí i na fyzickém zdraví. Pojďme se stresu ubránit a žít mnohem klidněji. Jde to, zde najdete návod, jak na to.
24.9.2007, M Chylková
Tarot jako terapie – karta Poustevník

Tarot jako terapie – karta Poustevník

Součet čísel, které nese letošní rok, je devět. A devítka je číslo karty Poustevníka, o níž si nyní něco řekneme. Mnohým může pomoci nejen k tomu, aby si urovnali své myšlenky, priority a tiše se zamysleli, ale také aby pochopili souvislosti událostí, které se jim v letošním roce staly, neboť Poustevníkova vláda ho činí rokem bilančním a hlavně časem, kdy více než jindy pociťujeme potřebu být sami a oddávat se tichým meditacím.
21.9.2007, Vaclava Medalová Hůdová
Tarot jako terapie – karta Síla

Tarot jako terapie – karta Síla

Karta Síly, o níž bude v tomto díle řeč, nese v řadě Rider Waite Tarotu číslo osm, ovšem můžeme se setkat i řadami (například Crowleyho Tarot), kde došlo k jisté záměně a Síla se nachází až na pozici jedenácté, přičemž ji „předběhla“ karta Spravedlnosti. Zde už záleží na každém zvlášť, jaká posloupnost mu více vyhovuje a jak chápe jednotlivé karty v kontextu celého souboru.
14.9.2007, Vaclava Medalová Hůdová
Aromaterapie proti stresu

Aromaterapie proti stresu

Deprese jsou problémem dnešní doby. Jsou rozšířeny více, než si většina z nás myslí. Člověk je dnes a denně vystavován situacím, na které obvykle není připraven – přepracovanost, zdravotní problémy, problémy v zaměstnání, partnerských vztazích atd. Proto se nedejte jen tak snadno a naučte se se stresem účinně bojovat. Přinášíme vám osvědčené rady, jak na to.
7.9.2007, Simona Grygárková

DOŽÍNKY na výstavišti

Jihomoravský kraj spolu s Regionální agrární komorou Jihomoravského kraje pořádá letos již počtvrté „Jihomoravské dožínky“. V neděli 2.září v areálu brněnského výstaviště.
31.8.2007, PR článek
Santorini – romantika pro dva

Santorini – romantika pro dva

Santorini, patřící do jižních ostrůvků Kykladů, je ostrůvkem vulkanického původu, omývaný Egejským mořem. Krása, čistota, historie a jedinečnost ostrůvku, který svým jménem oslavuje svatou Irenu, je lákadlem pro turisty z celého světa. Možná také proto je oblíbeným místem pro svatební obřad.
27.8.2007, M Chylková5
Tarot jako terapie – karta Vůz

Tarot jako terapie – karta Vůz

Po rozhodujících se Milencích přichází na řadu karta, s níž se dávají věci do pohybu. Vůz, nesoucí číslo sedm, je obecně spojován s jakýmkoli pohybem, cestami, stěhováním, změnami míst působení. Málokterá z karet v sobě nese takovou kombinaci dynamiky, pohybu, očekávání a odhodlání vykročit vpřed. Je to karta, kterou v sobě utišujeme neskonalou rozháranost tím, že si vytvoříme vizi nějakého pokroku, a tu pak uskutečníme.
20.8.2007, Vaclava Medalová Hůdová