www.relaxuj.cz
>

Cestování po Indii a Nepálu

Cestování po Indii a Nepálu
, , článek
Indie je zemí, která turisty hodně láká, ale také děsí. V našem seriálu přineseme povídání, jak tam lze vůbec fungovat a nebude chybět ani cestopis včetně fotografií. Co pro vás tedy máme o Indii a Nepálu pro následující týdny připraveno?
K oblíbeným
reklama
Do Indie by se chtěl podívat skoro každý, ale většina lidí se toho ještě více bojí, a tak raději zůstane jen u snění. To není můj případ a do Indie jsem se vypravil, i když strach jsem rozhodně měl. Navíc to bylo v době monzunových dešťů, což slibovalo všechno, jen ne normální počasí. Jak to ale všechno začalo? Jednoduše. Kamarád Adam je velký cestovatel a já se (skoro) vždycky mile rád připojím. Z návrhu jet do Indie jsem měl nejprve velký strach, přeci jen jsem cestoval vždy jen po Evropě a jednou jsem byl v USA. Ale Asie, taková exotika? Co očkování, nemoci, stravování, doprava, ubytování, Indové a Nepálci? Dá se to vůbec přežít?
zdroj obrázku: Wikimedia Commons


Právě v tomto cyklu článků o Indii a Nepálu se budu snažit vám na tyto otázky odpovědět. V prvních článcích se podíváme na cestovatelské rady, tedy na problematiku léků, očkování a stravování. Budeme si povídat o tom, jak se dá v Indii cestovat, kde se ubytovat a jaká je zde úroveň služeb, co je zde zajímavé, pěkné a naopak, na co si dát pozor. V druhé části se můžete těšit na cestopisné povídání o místech, která jsme navštívili. Společně tak procestujeme Nové Dillí, Taj Mahal, Punjab (Pandžáb) i Himachal Pradesh, nezapomeneme se mrknout i do Nepálu a několika dalších destinací.

V našem případě jsme jeli tři kluci, já, Adam a Tomáš, ten první je spolužák ze střední školy, druhý pak z té vysoké. Sehnali jsme relativně levné letenky do Nového Dillí a pak ještě další do Káthmándú. Pokud šlo o ubytování, vsadili jsme kartu zejména na hostely, pokud jde o jídlo, chtěli jsme kombinovat jak euroamerickou, tak i indickou kuchyni. Přeci si něco takového nemůžeme nechat ujít, byť je to spojeno s jistými riziky. A právě o tom si v dalších dílech budeme povídat. Cestu jsme podnikli v červenci 2013 a už nyní mohu nastínit, stálo to za to. I když ne vše bylo vždy příjemné, je to zážitek, na který se nezapomíná.
zdroj obrázku: Wikimedia Commons


V tomto úvodním článku postupně budou přibývat odkazy na jednotlivé kapitoly našeho putování. V příštím díle se jako první podíváme na problematiku léků a očkování. Tuto oblast není radno podceňovat, může totiž do značné míry ovlivnit jak samotný pobyt v Indii, tak i následující život zpátky "v civilizaci".

 

Doposud vyšlé díly:
Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit
Po celodenní aktivitě si zasloužíte chvíle odpočinku. Skvělým způsobem, jak relaxovat, je saunování. Pozitivní účinky termoterapie jsou totiž všeobecně známy. A takovou relaxaci si můžete dovolit díky infrasauně i v pohodlí svého domova.
21.3.2019, inzerce, PR článek
Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě
Chcete se potápět, ale exotické destinace jsou pro vás příliš daleko? Pak pro vás mohou mít v Polsku řešení. Otevřou zde totiž nejhlubší bazén na světě. Jmenuje se Deep Spot a nabídne rekordní hloubku až 45 metrů.
18.3.2019, článek, Milan Šurkala
Měsíc na Bali: Vánoce v Padangbai Měsíc na Bali: Vánoce v Padangbai
Po necelých pěti dnech jsme opustili Canggu, kde se nám zkrátka nelíbilo, a přesunuli jsme se na jihovýchod ostrova do přístavu Padangbai. Ten je vyhlášený především krásnými potápěčskými lokalitami.
11.3.2019, článek, Jana Bártová
Být při práci kreativní? Údajně byste neměli poslouchat hudbu Být při práci kreativní? Údajně byste neměli poslouchat hudbu
Pokud při práci rádi posloucháte hudbu a jde o práci kreativní, možná byste měli zvážit, zda při ní poslouchat hudbu nebo nikoli. Vědci z několika univerzit totiž nově tvrdí, že poslouchání hudby negativně ovlivňuje verbální kreativní výkony.
5.3.2019, článek, Milan Šurkala
Vědci potvrdili svalovou paměť. "Use it or lose it" neplatí Vědci potvrdili svalovou paměť. "Use it or lose it" neplatí
Posilujete a bojíte se toho, že když na chvíli přestanete, veškerá snaha přijde vniveč? Vědci tvrdí, že známé pořekadlo "use it or lose it" zas tak úplně neplatí a opětovné posilování bude jednodušší, než by se mohlo zdát.
27.2.2019, článek, Milan Šurkala