www.relaxuj.cz
>

Cestování po Indii a Nepálu

Cestování po Indii a Nepálu
, , článek
Indie je zemí, která turisty hodně láká, ale také děsí. V našem seriálu přineseme povídání, jak tam lze vůbec fungovat a nebude chybět ani cestopis včetně fotografií. Co pro vás tedy máme o Indii a Nepálu pro následující týdny připraveno?
K oblíbeným
Do Indie by se chtěl podívat skoro každý, ale většina lidí se toho ještě více bojí, a tak raději zůstane jen u snění. To není můj případ a do Indie jsem se vypravil, i když strach jsem rozhodně měl. Navíc to bylo v době monzunových dešťů, což slibovalo všechno, jen ne normální počasí. Jak to ale všechno začalo? Jednoduše. Kamarád Adam je velký cestovatel a já se (skoro) vždycky mile rád připojím. Z návrhu jet do Indie jsem měl nejprve velký strach, přeci jen jsem cestoval vždy jen po Evropě a jednou jsem byl v USA. Ale Asie, taková exotika? Co očkování, nemoci, stravování, doprava, ubytování, Indové a Nepálci? Dá se to vůbec přežít?
zdroj obrázku: Wikimedia Commons


Právě v tomto cyklu článků o Indii a Nepálu se budu snažit vám na tyto otázky odpovědět. V prvních článcích se podíváme na cestovatelské rady, tedy na problematiku léků, očkování a stravování. Budeme si povídat o tom, jak se dá v Indii cestovat, kde se ubytovat a jaká je zde úroveň služeb, co je zde zajímavé, pěkné a naopak, na co si dát pozor. V druhé části se můžete těšit na cestopisné povídání o místech, která jsme navštívili. Společně tak procestujeme Nové Dillí, Taj Mahal, Punjab (Pandžáb) i Himachal Pradesh, nezapomeneme se mrknout i do Nepálu a několika dalších destinací.

V našem případě jsme jeli tři kluci, já, Adam a Tomáš, ten první je spolužák ze střední školy, druhý pak z té vysoké. Sehnali jsme relativně levné letenky do Nového Dillí a pak ještě další do Káthmándú. Pokud šlo o ubytování, vsadili jsme kartu zejména na hostely, pokud jde o jídlo, chtěli jsme kombinovat jak euroamerickou, tak i indickou kuchyni. Přeci si něco takového nemůžeme nechat ujít, byť je to spojeno s jistými riziky. A právě o tom si v dalších dílech budeme povídat. Cestu jsme podnikli v červenci 2013 a už nyní mohu nastínit, stálo to za to. I když ne vše bylo vždy příjemné, je to zážitek, na který se nezapomíná.
zdroj obrázku: Wikimedia Commons


V tomto úvodním článku postupně budou přibývat odkazy na jednotlivé kapitoly našeho putování. V příštím díle se jako první podíváme na problematiku léků a očkování. Tuto oblast není radno podceňovat, může totiž do značné míry ovlivnit jak samotný pobyt v Indii, tak i následující život zpátky "v civilizaci".

 

Doposud vyšlé díly:

Vývoj ceny testovaného produktu:
Nejnovější články
Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru? Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru?
Podle psychologů může být samota nebezpečná, ale to nám asi dochází všem. Člověk je vztahová bytost. Pandemie může naše vztahy ale paradoxně dokonce posílit a pomoci nám najít životního partnera.
13.4.2021, článek, Pavlína Uhrinová6 komentářů
Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku
I mnoho dobrého škodí. To je všeobecně dobře známá věc a znovu ji potvrdila i studie od Digital Health Generation. Ta zjistila, že zejména mladiství jsou náchylní na obsedantní chování v důsledku používání fitness trackerů.
29.9.2020, článek, Milan Šurkala3 komentáře
Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci
S vyšším věkem přichází i různé neduhy a člověk by se měl snažit proti nim bojovat. Jedním z problémů je zhoršující se výkon paměti a v horším případě i Alzheimerova nemoc. Dá se proti ní ale bojovat aerobním cvičením.
8.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně
Po přesednutí v Dubaji konečně míříme na australský kontinent. Abychom to neměli tak jednoduché, čeká nás hraniční kontrola. Na zádrhely v ní se podíváme v dnešním díle, kdy si povíme i o prvních australských kilometrech na silnici.
1.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji
Vydali jsme se na další velkou cestu, se kterou se s vámi podělíme a přidáváme ji jako tip i pro vaši dovolenou. Tentokrát to bude opomíjený západ Austrálie. Cesta tam je ale dlouhá, a tak si uděláme několikahodinovou leteckou přestávku v Dubaji.
7.8.2019, článek, Milan Šurkala
Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole
Máte rádi únikovky a všechny ve vašem okolí jste už rozlouskli? Pak pro vás Space Cowboys mají únikovky v podobě deskové karetní hry Unlock! Dnešní recenze se podívá na to, zda se i na běžném stole dají hrát hry tohoto typu.
27.6.2019, recenze, Milan Šurkala1 komentář