www.relaxuj.cz
>

Cestování po Indii a Nepálu

Cestování po Indii a Nepálu
, , článek
Indie je zemí, která turisty hodně láká, ale také děsí. V našem seriálu přineseme povídání, jak tam lze vůbec fungovat a nebude chybět ani cestopis včetně fotografií. Co pro vás tedy máme o Indii a Nepálu pro následující týdny připraveno?
reklama
Do Indie by se chtěl podívat skoro každý, ale většina lidí se toho ještě více bojí, a tak raději zůstane jen u snění. To není můj případ a do Indie jsem se vypravil, i když strach jsem rozhodně měl. Navíc to bylo v době monzunových dešťů, což slibovalo všechno, jen ne normální počasí. Jak to ale všechno začalo? Jednoduše. Kamarád Adam je velký cestovatel a já se (skoro) vždycky mile rád připojím. Z návrhu jet do Indie jsem měl nejprve velký strach, přeci jen jsem cestoval vždy jen po Evropě a jednou jsem byl v USA. Ale Asie, taková exotika? Co očkování, nemoci, stravování, doprava, ubytování, Indové a Nepálci? Dá se to vůbec přežít?
zdroj obrázku: Wikimedia Commons


Právě v tomto cyklu článků o Indii a Nepálu se budu snažit vám na tyto otázky odpovědět. V prvních článcích se podíváme na cestovatelské rady, tedy na problematiku léků, očkování a stravování. Budeme si povídat o tom, jak se dá v Indii cestovat, kde se ubytovat a jaká je zde úroveň služeb, co je zde zajímavé, pěkné a naopak, na co si dát pozor. V druhé části se můžete těšit na cestopisné povídání o místech, která jsme navštívili. Společně tak procestujeme Nové Dillí, Taj Mahal, Punjab (Pandžáb) i Himachal Pradesh, nezapomeneme se mrknout i do Nepálu a několika dalších destinací.

V našem případě jsme jeli tři kluci, já, Adam a Tomáš, ten první je spolužák ze střední školy, druhý pak z té vysoké. Sehnali jsme relativně levné letenky do Nového Dillí a pak ještě další do Káthmándú. Pokud šlo o ubytování, vsadili jsme kartu zejména na hostely, pokud jde o jídlo, chtěli jsme kombinovat jak euroamerickou, tak i indickou kuchyni. Přeci si něco takového nemůžeme nechat ujít, byť je to spojeno s jistými riziky. A právě o tom si v dalších dílech budeme povídat. Cestu jsme podnikli v červenci 2013 a už nyní mohu nastínit, stálo to za to. I když ne vše bylo vždy příjemné, je to zážitek, na který se nezapomíná.
zdroj obrázku: Wikimedia Commons


V tomto úvodním článku postupně budou přibývat odkazy na jednotlivé kapitoly našeho putování. V příštím díle se jako první podíváme na problematiku léků a očkování. Tuto oblast není radno podceňovat, může totiž do značné míry ovlivnit jak samotný pobyt v Indii, tak i následující život zpátky "v civilizaci".

 

Doposud vyšlé díly:
Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Tipy na deskové hry pro dlouhé zimní večery Tipy na deskové hry pro dlouhé zimní večery
Máte hravou náturu a nechcete hrát s přáteli jen žolíka a Člověče, nezlob se? V tom případě pro vás máme pár tipů na několik deskových a karetních her, které jsou zábavné a většinou i velmi jednoduché na pochopení.
25.12.2018, článek, Milan Šurkala
Cestování po Šanghaji: Longhua Temple, svatba i parky Cestování po Šanghaji: Longhua Temple, svatba i parky
Česko-čínská svatba, která byla primárním cílem našeho putování, se blížila. Sobotní ráno jsme tak využili k návštěvě Longhua Temple a zahrad okolo, nedělní odpoledne pak k návštěvě místních parků. A ke hledání kešek, samozřejmě.
23.11.2018, článek, Milan Šurkala
Cestování po Šanghaji: People's Square, český pivovar Cestování po Šanghaji: People's Square, český pivovar
Další den nás zavedl do People's Square a prohlídli jsme si i obrovské muzeum v Šanghaji. Poté, co jsme byli zklamání jedním z chrámů, chtěli jsme si spravit chuť "českým" pivem v české restauraci. No, nespravili.
15.5.2018, článek, Milan Šurkala
Cestování po Šanghaji: Bund a Shanghai Tower Cestování po Šanghaji: Bund a Shanghai Tower
Šanghaj je město mrakodrapů, které nejlépe uvidíte z Bundu, protějšího pobřeží. Panorama má rozhodně něco do sebe a nenechejte si ujít ani Shanghai Tower. Kde jinde můžete vidět mrakodrapům na střechu a projet se nejrychlejším výtahem na světě?
9.1.2018, článek, Milan Šurkala
Cestování po Šanghaji: čínská víza a trampoty první noci Cestování po Šanghaji: čínská víza a trampoty první noci
Další cesta nás zavede do Číny. Konkrétně navštívíme nejlidnatější město tohoto státu, Šanghaj. A proč zrovna Šanghaj? Věřte nebo ne, kamarád se zde ženil. Svatba v Číně, to si člověk nemůže nechat ujít.
10.7.2017, článek, Milan Šurkala2 komentáře