www.relaxuj.cz
>

Cestování po Indii a Nepálu: ubytování

Cestování po Indii a Nepálu: ubytování
, , článek
V dalším díle povídání o Indii se v krátkosti podíváme na problematiku ubytování, jejich cen a dostupnosti. Jak je na tom Indie s nabídkou hotelů a hostelů, co vše v nich můžete najít a bude to horor, nebo příjemné překvapení?
K oblíbeným
reklama
Když už víme, jak se na Indii připravit zdravotně, co tam jístjak se tam pohybovat, dnes se podíváme na problematiku ubytování. Možností je spousta, vždyť pokud člověk cestuje vlakem přes noc, tak si vyzkouší i přespávání ve vlaku, což je docela zajímavá možnost, jak se levně vyspat a ještě se při tom přesunout z místa na místo. A to krásně ušetří čas. V závislosti na třídě můžete spát na tvrdší lavice bez čehokoli, ve vyšších třídách už můžete mít připraveno i prostěradlo, deku a polštář. Určitě ale bude spousta příležitostí, jak vyzkoušet i běžné hotely, případně hostely nebo jiný styl ubytování. V našem případě jsme brali hotely a hostely.

Po počátečním indickém šoku budete možná překvapeni, že úroveň hotelů není zrovna úplně "indická" a Evropana většina z nich neurazí. Připravte se nicméně na agresivně nastavené klimatizace. Poté, co se člověk celý den peče venku, pak v pokoji doslova mrzne. Nejednou jsme klimatizaci dokonce vypínali (pokud nešla nastavit) a nechali jen ventilátory. Ty jsou totiž při vypnuté klimatizaci velmi důležité. Protože indická města jsou spíše jen úzké uličky, asi vás ani nepřekvapí, že okna se tu v podstatě nevedou a pokud už přes nějaké okno hotelového pokoje jde něco vidět, je za ním akorát zeď dalšího domu. A to velmi blízko. Záchody jsou standardní, obvykle rovnou se sprchou bez oddělení. Takže jakmile se někdo osprchuje, je celá místnost i se záchodem mokrá. Pro Indy je tu připraven kbelík.

V mnoha hotelech není problém chytnout i bezdrátovou Wi-Fi, a to zdarma. Není sice ve všech případech k dispozici na pokoji, ale u recepce je to v podstatě pravidlem. To potěší i z toho důvodu, že hotely jsou vskutku velmi levné a není až takový problém najít pokoje za stokorunu za den. U hostelů v mnohalůžkových pokojích údajně najdete ceny i nižší kolem 70 korun. Klasické pokoje např. pro 3 lidi, které jsme často využívali v našem případě, se většinou vešly do 150 až 200 korun. Možnosti ubytování jsou i jiné (kvalitní hotely i levnější guest house a další), ale vzhledem k velmi nízkým cenám bych doporučil si dopřát trochu toho luxusu a vzít pokoj v lepším hostelu nebo horším hotelu do dvou stovek.


Cesta k hotelu v Shimle

Tak a najděte v tomhle svůj hotel (klikněte pro zvětšení)Jestli je ale s ubytováním nějaký problém, tak je to jeho nalezení. Abychom si rozuměli, najít obecně "nějaký" hotel není problém, je ale problém najít přesně ten hotel, který máte objednaný a zaplacený. Máte-li GPS souřadnice, tak ty vás na místo zaručeně nezavedou. Nevím jak to Indové měří, ale tato informace vám pomůže tak akorát vědět, ve které části města to zhruba máte hledat. To, že je hotel zaměřen o 150 metrů vedle, je spíše standardem. Např. v Amritsaru to bylo téměř půl kilometru vedle. A hledejte to. Když se podíváte na snímek výše, je vidět, že i s poměrně přesnou souřadnicí to v tom nepořádku není snadné najít, obzvlášť, když je zde spousta slepých uliček, zatáček, schodů a podobně. Jak už jsem ale říkal, úroveň hotelů je solidní a jakmile vlezete dovnitř, máte to skoro jako oázu na poušti. Úplně jiný svět. Klid, čisto. Snad jen hostel v Agře působil dojmem dob dávno minulých.

Pokud si chytnete tuk-tuk, řidič bude mít vždycky tendenci vám vnutit nějaký hotel, s kterým "spolupracuje". To je třeba důrazně odmítnout a trpělivě několikrát zopakovat, že hotel už máte objednaný a hlavně, že je už i zaplacený. Když mu to člověk párkrát zopakuje, pochopí, že nemá šanci a skutečně vás odveze tam, kam chcete. Navíc člověk ušetří, protože řidičem doporučené hotely bývají dražší (o provizi pro řidiče, kterou samozřejmě skrytě platíte vy).

Ve většině hotelů si můžete zavolat do recepce a objednat jídlo nebo pití. Takže to jsme skoro pořád pili jejich masala čaj, mangový džus a občas si nechali i něco uvařit jako např. omelety a podobná jídla. Není tak třeba hledat občerstvení na ulici. Útratu pak zaplatíte při odchodu. Každopádně ať tak či onak, na pokoji zaručeně nestrávíte skoro ani chvilku a je to místo, ze kterého ráno vypadnete a na které se večer vrátíte, osprchujete se a jdete spát. Tímto máme tedy úvodní část povídání o Indii a Nepálu za sebou. V příštím díle už začneme cestopisnou část s popisem našeho putování a příhod.Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji
Vydali jsme se na další velkou cestu, se kterou se s vámi podělíme a přidáváme ji jako tip i pro vaši dovolenou. Tentokrát to bude opomíjený západ Austrálie. Cesta tam je ale dlouhá, a tak si uděláme několikahodinovou leteckou přestávku v Dubaji.
7.8.2019, článek, Milan Šurkala
Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole
Máte rádi únikovky a všechny ve vašem okolí jste už rozlouskli? Pak pro vás Space Cowboys mají únikovky v podobě deskové karetní hry Unlock! Dnešní recenze se podívá na to, zda se i na běžném stole dají hrát hry tohoto typu.
27.6.2019, recenze, Milan Šurkala1 komentář
Vztahová koučka: Koňský koule si platíš sama! Vztahová koučka: Koňský koule si platíš sama!
Voňavý parfém – 1200 Kč, řasenka vytvářející neodolatelné řasy – 250 Kč, neslíbatelná rtěnka – 190 Kč, halenka vybraná s maximální péčí 600 Kč, jízdenka na mhd 32 Kč. Zkušenosti z nepovedeného rande? - K nezaplacení. Na všechno ostatní je tady MasterCard.
23.5.2019, článek, Pavlína Uhrinová
Cestování po Šanghaji: Yu Garden, Jing'an a maglev Cestování po Šanghaji: Yu Garden, Jing'an a maglev
Je tu poslední den v Šanghaji. V ten jsme navštívili starobylou Yuyuan Garden s velkým tržištěm, Jing'an Temple a znovu jsme se byli posilnit českým jídlem. A co by to byla za návštěva Šanghaje, kdybychom na letiště nejeli maglevem? 430 km/h! 
15.5.2019, článek, Milan Šurkala
10 důvodů, proč si pořídit nafukovací vířivku 10 důvodů, proč si pořídit nafukovací vířivku
Milujete relaxaci v prohřáté vodní lázni mezi bublinkami? Líbila by se vám možnost užívat si tuto slast pravidelně v pohodlí domova? Nafukovací vířivka je pro vás to pravé. Tady je 10 důvodů proč.
10.5.2019, inzerce, PR článek