Články  |  Doporučení  |  Diskuze
Cestování  |  Pohyb a zdraví
Psychologie
Relax a odpočinek
Saunování  |  Lázně
Styl a vzhled
Gurmán  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Zuzana Kobíková

Tarot jako zrcadlo duše a řeč archetypů - díl 1.

Tarot jako zrcadlo duše a řeč archetypů - díl 1.

V tomto seriálu se budeme věnovat tarotu jakožto nástroji osobní transformace a „sebe-terapie“, při které nejde o to, dozvědět se něco o své budoucnosti, ale dozvědět se něco o sobě samém, naučit se více spoléhat na svou intuici, věřit svým úsudkům. V konkrétních životních situacích mohou vyložené karty přinést vhled do problému a naznačit další cestu.
19.10.2006, Zuzana Kobíková2
Digitální domácnost: spotřební elektronika, která umí víc

Digitální domácnost: spotřební elektronika, která umí víc

Principem je spojení funkcí počítače a spotřební elektroniky, prvořadým požadavkem zvládnutí velkého množství funkcí spotřebičů, médií a počítačů v celém bytě a najednou - to mají zajistit především vícejádrové procesory. Digitální domácnost tak může být volbou pro náročné uživatele, kteří důvěřují digitální technologii více než té analogové.
17.10.2006, Zuzana Kobíková

Modře hořící editorial

Nářky typu "mladí lidé nepouštějí ty starší v hromadné dopravě sednout", mě nebaví. Jednak každý den vidím, že realita v tomto ohledu není tak zlá, druhak se chci pro zbytek života vyhnout lamentacím typu "to za mých mladých let nebývalo" - inu, uvidíme, jak dlouho mi to vydrží :-).
11.10.2006, Zuzana Kobíková

Svatováclavská inspirace

Svátek české státnosti slavíme spolu se svatým Václavem, patronem české země. Právě na něj se v těžkých dobách český národ obracel s vírou, že mu povede lépe… Poselství osvíceného panovníka je nesmrtelné a stále platné, neboť je jím úsilí o mír, a toho nebylo dost ani včera, ani dnes.
28.9.2006, Zuzana Kobíková
Od fotografie k paravizi

Od fotografie k paravizi

Skutečnosti zachycené v setinách sekundy, na pomezí vědy, která ukazuje existující, a umění, které tvoří do té doby nevídané, to vše ve výřezu fotografie. Zveme vás na výstavu OPTODOXY, VISIOLAMY, PARAVIZE, LOGOMELCE aneb CO VIDÍŠ? GRAFIKA A FOTOGRAFIE Petra Přehnila.
27.9.2006, Zuzana Kobíková

Óda na houby

V posledním editorialu jsem si pochvalovala, jak jsme na tom v Čechách skvěle s festivalovou kulturou. Tak s houbami jsme na tom taky dobře, dí veřejné mínění. Nejen to přemleté ve sdělovacích prostředcích, ale i mínění slyšené na vlastní uši, třeba taky v prostředcích... ovšem hromadné dopravy. "
4.9.2006, Zuzana Kobíková

Milé čtenářky, milí čtenáři

Co mě toto léto potěšilo? Vysoká koncentrace kultury na území Čech a Moravy. Co do pořádání festivalů jsou Čechy (a s nimi Slovensko, Polsko či Maďarsko) opravdu velmoc, podobné festivalování nemá jinde obdoby. Některé z festivalů mají přinejmenším evropské renomé.
24.8.2006, Zuzana Kobíková
Floating - hloubková relaxace v minimálním čase

Floating - hloubková relaxace v minimálním čase

Floating, to je příjemná a účinná relaxační metoda, která má celou řadu příznivých vlivů na naše psychické i fyzické zdraví. Zcela uvolní svaly, zbavuje stresu a učí člověka relaxovat. Na možnosti využití floatingu jsme se ptali MUDr. Jana Černého, který má s touto metodou několikaleté zkušenosti.
18.7.2006, Zuzana Kobíková

Milé čtenářky, milí čtenáři!

Na pol-ch zlátlo ob-l-... Jsou věty, které se člověku zapíší do hlavy nesmazatelně. Ty ze stokrát psaných školních diktátů k nim patří, a tak mi tato věta vyvstala před očima cestou na kole mezi lány zlatavých klasů. Nějak mi všecky ty klasické letní zážitky vrátily prázdninovou náladu.
13.7.2006, Zuzana Kobíková
Floating – relaxace ve stavu beztíže

Floating – relaxace ve stavu beztíže

Floating dovoluje člověku vznášet se. Je to hloubkový odpočinek, při kterém ležíte ve slané vodě, jež vás nadnáší, a relaxujete své tělo a mysl. Je to, jako by vám před očima běžel film a přitom jste vůbec nevnímali, že máte nějaké tělo.
20.6.2006, Zuzana Kobíková3

Kuskus – chuť orientu

Obrovskou výhodou kuskusu je jeho rychlá a jednoduchá příprava - dobré jídlo připravíte za pět minut:-).
17.5.2006, Zuzana Kobíková

Editorial z kuchyně

Vaření je jednou z mála činností, ve které mám možnost projevit se jako tvůrčí člověk. Já sice lituji toho, že své přátele nemůžu obdarovat vlastnoručně namalovanou krajinkou nebo háčkovaným ubrouskem pod televizor, avšak na druhou stranu vím, jakou radost jim udělám pozváním na vlastnoručně připravenou večeři.
17.5.2006, Zuzana Kobíková

Výsledky ankety Ropák 2005

Už víme, kdo se vloni nejvíce zasloužil o poškozování životního prostředí!
28.4.2006, Zuzana Kobíková2

O ropácích, přírodě a "příropě"

Vzpomínáte, jaké to bylo, když se v roce 1988 na plátnech kin a posléze i v televizi objevili Ropáci? Jako živí!!! Dnes by nás, diváky zvyklé na všelijakou digitálně vytvořenou havěť, asi tak nedostali. Ovšem v "predigitální" éře, kdy jsme jásali nad věcmi typu Rubikova kostka, to bylo něco!
27.4.2006, Zuzana Kobíková

Velikonoční pondělí

Den, jehož symbolem je pomlázka a velikonoční vajíčko.
17.4.2006, Zuzana Kobíková

Boží Hod Velikonoční

Tento den se tradičně provádělo svěcení velikonočních pokrmů, důraz byl kladen na soudržnost rodiny.
16.4.2006, Zuzana Kobíková

Bílá sobota

Dnes je den zasvěcený přípravě Božího Hodu Velikonočního, den jako stvořený pro pečení mazanců a beránků.
15.4.2006, Zuzana Kobíková

Velký pátek

Je dnem magickým a osudovým. Podle tradice byste se měli vyhnout domácím pracem a také držet půst.
14.4.2006, Zuzana Kobíková

Zelený čtvrtek

Dnes se naposledy z věží kostelů rozezní zvony. Když zazní naposledy a vy si zacinkáte mincemi, budou se vás prý peníze držet celý rok!
13.4.2006, Zuzana Kobíková

Milé čtenářky, milí čtenáři!

Velikonoce jsou symbolem zázraku zmrtvýchvstání Krista, a tedy i poselstvím, že život zvítězil nad smrtí, pravda nad lží, spravedlnost nad nespravedlností a láska nad nenávistí. Že vám jsou tato slova povědomá? V mírné parafrázi jsme je slýchali z úst prezidenta Václava Havla.
13.4.2006, Zuzana Kobíková

Škaredá středa - dnes se nemračte:-)!

V tento den podle Bible Jidáš zradil Krista. Proto se jí říká škaredá. Zajímají vás další tradice pojící se k tomuto dni?
12.4.2006, Zuzana Kobíková4
Zdravá snídaně - kaše z obilných vloček

Zdravá snídaně - kaše z obilných vloček

Celozrnné obiloviny by měly tvořit základ našeho jídelníčku. Zkuste jimi nahradit pečivo, zvláště to z bílé mouky, která je ochuzená o veškeré minerály, vitamíny a vlákninu, kterou zrno obsahuje!
11.4.2006, Zuzana Kobíková1

Jarní posilující polévka

Recept na "vylepšenou česnečku" - vylepšenou o krupky, brambory a mladé bylinky. Polévka, která vám dodá sílu pro boj s jarní únavou.
7.4.2006, Zuzana Kobíková

Velikonoční nádivka

Klasický recept na jídlo, jenž je tradiční součástí velikonočního hodování. Místo v něm mají i čerstvé jarní bylinky...
6.4.2006, Zuzana Kobíková

Jaro ve vaší váze

Svěží, zelení zářící lístečky břízy, zlatého deště, třešní či kroucené vrby, kterou seženete v květinářství, vykouzlí tu pravou jarní atmosféru. Pak už stačí navázat pár stužek nebo kraslic a velikonoční výzdoba je tu...
5.4.2006, Zuzana Kobíková

Jaro v čase přítomném

Počasí je stálicí na nebi společenské konverzace. Jak já si si s ním v editorialech vystačím! Už od poloviny února vás nutím myslet na jaro - protože je prostě inspirativní... Každoročně se těším na tu slovy těžko vyjádřitelnou lehkost v srdci, která přichází s prvními hřejivými paprsky a jarním vzduchem.
4.4.2006, Zuzana Kobíková

Jarní editorial v budoucím čase

Tak. Opět musím přeladit na budoucí čas! Pomalu získávám pocit, že každým editorialem něco zakřiknu. Včera jsem psala o slunci a barvách a počasí mi odpovědělo deštěm, šedí, mlhou... Ovšem má víra "v lepší zítřky" je i dnes - ač lehce nahlodána - nezdolná:-)!
29.3.2006, Zuzana Kobíková

Netiketa

Netiketa je internetová etiketa. Aneb pravidla slušného chování na internetu, tedy v prostředí, kde nikdo nevidí vaši tvář, jen váš nick (přezdívku) a to, jakým způsobem komunikujete. Anonymita je svůdná věc. Můžete se vydávat za koho chcete. Můžete být nepříjemní i vulgární a vědět, že i negativní odezva okolí bude "jen" virtuální...
10.3.2006, Zuzana Kobíková
Blood & Milk: deska, co jde tak trochu na dřeň

Blood & Milk: deska, co jde tak trochu na dřeň

Skupina Swordfishtrombones vydala nedávno svou novou desku, Blood & Milk. O desce, jejím vzniku i úspěšném songu Hitler in Me jsme si povídali s baskytaristou skupiny Swordfishtrombones, Martinem Zaplatílkem.
1.3.2006, Zuzana Kobíková
Pro všechny, co neslaví Valentýna

Pro všechny, co neslaví Valentýna

Valentýna neslavím. Ač obeznámena s tradicí, chápu tento svátek spíše jako dobře vymyšlený marketingový tah aneb jak nahnat lidi do obchodů v období mezi Vánoci a Velikonocemi, tedy nejvyššími body na grafu konzumního šílenství.
14.2.2006, Zuzana Kobíková2