www.relaxuj.cz
>

Vztahová koučka: úchylný fotograf se nekonal

Vztahová koučka: úchylný fotograf se nekonal
, , článek
Pamatujete si na server libimseti? To byl hit! Bodování kluků, vzkazy, první lásky. To napětí a vzrušení, když mi ve schránce blikla zpráva. Že by to byl jeden z těch sympaťáků, kterého jsem anonymně obodovala nejnižší možnou známkou? Nebyl…
K oblíbeným

Nerdům deset bodů – koupená karma?

 
Už na střední, kdy mi bylo kolem šestnácti, jsem cítila vnitřní nutkání pomáhat mužům, kteří na první pohled nevypadali úplně k světu. Třeba fajnoví nadprůměrně inteligentní kluci z průmky, kteří to ale s holkami moc neumějí. Nerdi – to jsou přesně oni! Wikipedie tvrdí, že nerdům chybí sociální dovednosti. A znáte to, co je na wikipedii, to platí. Proto jsem na libimseti dávala krasavcům nízké body a těm, kteří si to „jakoby“ nezasloužili, vysoké. Snad pro jejich lepší pocit a hezčí den. Nebo jsem si prostě chtěla trošku koupit karmu? Hezouny přeci obodují všichni vysoko, nebo ne? No a právě na tomhle „líbivém“ serveru to všechno začalo. Jak moje první lásky, tak lehký stalking...
 
 

Mám Tě ty úchyle!

 
Ve schránce mi přistála zpráva od uživatelky xbone. Psala v ní o tom, že je začínající fotografkou a fotí dívky výměnou za upravené fotografie. Koukám na to skrz prsty, nevěřícně a podezíravě. Ha, mám tě ty úchyle! Dana se totiž přepsala a ve zprávě napsala místo ráda bych RÁD bych. Je to tutovka, další ze zvrhlých fotografů, o kterých se tolik mluví. Určitě mě bude chtít ukecat na focení hambatinek. To tak! V duchu jsem si poklepala na rameno. Dobře Pavlíno, prokoukla jsi ho! Stačila jedno přepsání a byla jsem s tím hned hotová.
 
 
 

Lehký stalking a nedůvěra

 
Troufám si tvrdit, že spousta dívek a žen (já se mezi ně rozhodně řadím), je od přírody podezíravá. Zbytečně zkoumáme detaily profilů na seznamkách a jiných sociálních sítích – facebook, instagram... Stalkujeme, hledáme, pátráme. Stačí jedna z aktuálnějších fotek s jinou ženou a už nám v hlavě běží různé scénáře. Nevěrník, holkař – budu určitě jedna z mnoha. Co když to ale byla jen kamarádka? Jakékoliv škobrtnutí v internetové prezentaci daného muže znamená jeho odstřel. Necháme se ovlivňovat negativními myšlenkami a rychlými soudy, a tak si nechtíc k sobě zavíráme cesty.
 
 

Seznamka jako známka zoufalství?

 
,,Na seznamku nepůjdu, tak zoufalá nejsem, stejně je tam plno ženáčů.“ Tohle jsem slyšela mnohokrát od svých kamarádek. Ale proč? Neustále je přesvědčuji, aby přestaly vnímat seznamku jako zoufalý počin a místo plné podezřelých jedinců. Z jakého důvodu je asi na seznamkách stále převaha mužů? I „normální“ muži totiž takto seznamovací portály nevnímají. Takže ženy a dívky, nebojte se zaregistrovat :-). Pořád zde narazíte i na fajn lidičky, kteří se prostě nemají kde seznámit. Doba je uspěchaná - času je méně a méně. Nestíhá se prakticky nic.
 
 

Happy end

 
Také někdy něco dokážete zavrhnout pod vlivem rychlého úsudku? Postupem času Vám ale dochází, že Váš názor nemusel být správný. Z toho důvodu jsem po nějakém čase xbone odepsala, že bych se ráda před případným focením sešla. Na schůzku jsem dorazila se staženým žaludkem. Zbytečně. Pod uživatelským jménem xbone se neskrýval úchylný fotograf, ale sympaťanda Dana Hosová, která se později stala i mojí kamarádkou. Příště si dám větší pozor s rychlým úsudkem.
 
Dokonce jsme dokázaly skloubit naše práce – vztahová koučka a úspěšná fotografka. O tom zase někdy příště…
Autor: Pavlína Uhrinová
Vystudovala obor Komunikace a lidské zdroje. Jako vztahová koučka pracuje už přes 2 roky, během kterých pomohla desítkám spokojených klientů. Je aktivní perfekcionistka, jež se nikdy nesmíří s neúspěchem. Ráda sportuje, cestuje, vaří, stará se o domácnost a zkouší nové věci. Působí v Jihlavě, Praze i jiných městech dle domluvy. Zobrazit více informací.
Nejnovější články
Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru? Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru?
Podle psychologů může být samota nebezpečná, ale to nám asi dochází všem. Člověk je vztahová bytost. Pandemie může naše vztahy ale paradoxně dokonce posílit a pomoci nám najít životního partnera.
13.4.2021, článek, Pavlína Uhrinová6 komentářů
Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku
I mnoho dobrého škodí. To je všeobecně dobře známá věc a znovu ji potvrdila i studie od Digital Health Generation. Ta zjistila, že zejména mladiství jsou náchylní na obsedantní chování v důsledku používání fitness trackerů.
29.9.2020, článek, Milan Šurkala3 komentáře
Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci
S vyšším věkem přichází i různé neduhy a člověk by se měl snažit proti nim bojovat. Jedním z problémů je zhoršující se výkon paměti a v horším případě i Alzheimerova nemoc. Dá se proti ní ale bojovat aerobním cvičením.
8.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně
Po přesednutí v Dubaji konečně míříme na australský kontinent. Abychom to neměli tak jednoduché, čeká nás hraniční kontrola. Na zádrhely v ní se podíváme v dnešním díle, kdy si povíme i o prvních australských kilometrech na silnici.
1.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji
Vydali jsme se na další velkou cestu, se kterou se s vámi podělíme a přidáváme ji jako tip i pro vaši dovolenou. Tentokrát to bude opomíjený západ Austrálie. Cesta tam je ale dlouhá, a tak si uděláme několikahodinovou leteckou přestávku v Dubaji.
7.8.2019, článek, Milan Šurkala
Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole
Máte rádi únikovky a všechny ve vašem okolí jste už rozlouskli? Pak pro vás Space Cowboys mají únikovky v podobě deskové karetní hry Unlock! Dnešní recenze se podívá na to, zda se i na běžném stole dají hrát hry tohoto typu.
27.6.2019, recenze, Milan Šurkala1 komentář