Články  |  Doporučení  |  Diskuze
Cestování  |  Pohyb a zdraví
Psychologie
Relax a odpočinek
Saunování  |  Lázně
Styl a vzhled
Gurmán  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Vztahová koučka: Koňský koule si platíš sama!

23.5.2019, Pavlína Pöschl, článek
Vztahová koučka: Koňský koule si platíš sama!
Voňavý parfém – 1200 Kč, řasenka vytvářející neodolatelné řasy – 250 Kč, neslíbatelná rtěnka – 190 Kč, halenka vybraná s maximální péčí 600 Kč, jízdenka na mhd 32 Kč. Zkušenosti z nepovedeného rande? - K nezaplacení. Na všechno ostatní je tady MasterCard.

Určitě se k sobě budete hodit!

 
Známe to všichni – dohazování. Každý máme známé, kamarády, kolegy, kteří si myslí, že znají někoho, kdo by se k nám zaručeně hodil. ,,Pepík je syn Marušky, mojí kamarádky z dětství, máte toho tolik společného, musíte si někam vyrazit“ – takhle začalo jedno z mých nevydařených setkání.
 
 

Zvu Tě na večeři, má to jen jeden háček…

 
Nemá cenu si dlouho vypisovat. Udivuje mě, jak si některé ženy chtějí sáhodlouze psát, než vyrazí na první schůzku. Pro mě ztráta času, člověka musím poznat osobně, abych věděla, zda-li mu věnovat další úsilí. Čekám na stanici metra, kde mě ve smluvený čas vyzvedává Pepík. Už cestou mi vypráví o tom, jak platí dvě hypotéky a auto na leasing nechal z úsporných opatření doma. Hmm, kdo šetří má za tři, říkám si. Stále nevím, kam vyrážíme na večeři, na kterou mě Pepík dle jeho slov zve. Nasedáme na spojovací bus mezi metrem a obchodním domem s nábytkem, který všichni tak dobře známe. Švédské kuličky (i přes jejich koňskou minulost) s brusinkovou omáčkou miluji. Začínám se i těšit, přestože mě finanční témata ubíjí. Kuličky mám na tácku, přihodím dortík a razíme k pokladně. Obvyklá otázka pokladní: ,,Můžu to vzít dohromady“? Pepík: ,,Ne zvlášť“. Plesk! Jako kdybych dostala facku. Jsem rudá až na místech, kam slunce nesvítí. Lovím peněženku a platím si svou večeři. GENTLEMANI VYMÍRAJÍ.
 

 

Hádej, kdo jsem?

 
Pokrytecky si na seznamce vybírám jen atraktivnější muže. Jedním z nich byl i Petr K – Petr K to zní jak kdybych se bavila o muži, co zavraždil sousedy, že? :-) Komunikace přes internet nemá chybu, Petr ale osobní setkání oddaluje. To se často nestává. Muži se chtějí internetové komunikaci spíše vyhnout a vyrazit ven. Po měsíci občasného psaní se domlouváme na rande. Těším se na přitažlivého vysokého muže se smyslem pro humor. Přešlapuji na smluveném místě. Cítím nervozitu. Žádný vysoký muž v okolí, jen jeden nižší zanedbanější starší pán postávající opodál. Nevěnuji mu pozornost. Najednou se ke mně vydává. Asi bude chtít vědět kolik je hodin, nebo se ztratil? ,,Pavlí, já jsem Petr. Vím, že nejsem ten hezoun z fotek, ale o vzhledu a věku to přeci není. Víš, jsem ještě ženatý a nechci, aby se manželka dozvěděla, že jsem na seznamce. Budu se ale rozvádět, věř mi“. Civím s otevřenou pusou a nejsem schopná nic vykoktat. ANI TOHLE SETKÁNÍ NESKONČILO HAPPY ENDEM.
 
 

Pár piv a nějakej ten panák

 
Pokud někomu stojíte za to, že se za Vámi vydá přes celou republiku, svědomí Vám nedovolí, abyste ho po hodince opustili, i když je Vám hned jasné, že další schůzka nebude. Žádný smysl pro humor - to bude nejdelších pár hodin mého života, říkám si. Hezká tvářička a úspěch nejsou vše. Při procházce se zastavujeme na první zastávce a dáváme si něco k pití. Pan hezká tvářička do sebe exuje pivo. U jednoho to nekončí, dá si další dva kousky a pokračujeme v procházce. Po cestě potkáváme další venkovní zahrádku. Pro mě limča a pro mého společníka tři pivka spolu s dvěma rumy. Vždyť přijel autem, v duchu kroutím hlavou. Nebudu přeci moralizovat, nejsem jeho máma! Na tour de bar zkoušíme nabídku dalšího podniku. Degustace rumů, oplzlé řečičky a ruka šmátralka. Prchám. NEVER MORE!
 
A jaké bylo Vaše nejhorší rande? :-)
Autor: Pavlína Pöschl
Vystudovala obor Komunikace a lidské zdroje. Jako vztahová koučka pracuje už přes 6 let, během kterých pomohla desítkám spokojených klientů. Je aktivní perfekcionistka, jež se nikdy nesmíří s neúspěchem. Ráda sportuje, cestuje, vaří, stará se o domácnost a zkouší nové věci. Působí v Jihlavě, Praze i jiných městech dle domluvy. Zobrazit více informací.