www.relaxuj.cz
>

Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru?

Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru?
, , článek
Podle psychologů může být samota nebezpečná, ale to nám asi dochází všem. Člověk je vztahová bytost. Pandemie může naše vztahy ale paradoxně dokonce posílit a pomoci nám najít životního partnera.
K oblíbeným

Doba přeje těm, co to myslí vážně, jednorázovkám se nedaří


Je potřeba udělat dojem, být nápaditější a kreativnější. V tom mým klientům pomáhám v této době více než kdy jindy, protože seznámit se mimo seznamovací portály je teď téměř nemožné. Ovšem ani ti připravení a vybavení nejlepšími radami to po pár odmítnutích nesmí zabalit. Trpělivost se určitě vyplatí. Ze seznamek prakticky vymizeli nevěrníci a ti, kteří hledali zábavu na jednu noc. A je to dobře! Ne nadarmo se o jednom seznamovacím portálu říkalo, že tam hledali muži „jen to jedno“. Kazilo to tak důvěryhodnost celého portálu. Proutníci a vyhledávači známostí na jednu noc tak mají minimální prostor k manévrování.
 


Společná zkušenost s karanténou lidi spojuje

 
Krasavcům, kteří neumí napsat kloudnou větu bez hrubek, pomalu odzvoňuje. Hledáme spřízněnou duši, někoho na pořád. Nestojíme o toho, kdo nás za chvíli vymění za lepší model. Pocit samoty lidi spojuje a je toho třeba využít. Snažíme se jeden druhému vyjít více vstříc. Ti, kteří reagovali na otázky jednou strohou větou, jsou najednou otevřenější. Stojí za tím i nedostatek jiného rozptýlení. Je více času na to se odkrýt druhému, poznat ho, byť jen přes internet.
 
 
 

V pondělí jóga, úterý kino…

 
Ženy s lepší vyjednávací pozicí mnohdy odepisovaly velmi stroze, na což si moji klienti často stěžovali. Nyní je to ale jinak. Nemají v pondělí jógu, v úterý kino, ve středu kurz vaření, ve čtvrtek náplavku a v pátek drink s kamarádkou. Najednou mají na odepisování daleko více času a procházce v parku se už žádná prakticky nebrání. V reálném světě je dnes velmi těžké se seznámit. Pokud budete v hledání svého partnera postupovat dle mých rad, budete mít jistě úspěch. Vždyť i váš protějšek je na tom stejně jako vy. Nebojte se navazovat kontakty. Vypilujte Váš seznamovací profil. Zjišťujte, kdo je Vám sympatický, má podobný smysl pro humor, koníčky, představy o světě a o životě. Nenechte se zmást povrchností dnešního světa.
 
 

Láska přes internet


Dá se najít láska přes internet? Já a moji klienti jsme toho jasným důkazem. Co si dnes sdílíme online, bývá často daleko osobnější než na skutečných schůzkách, kde mnohdy konverzace vázne. Buďte upřímní, nemlžte. To, že se nejprve dobře sblížíte na dálku, prolomí ledy. Později se seznámíte fyzicky, ale už s někým, kdo má podobný pohled na svět a je Vám příjemný. Strávili jste s ním v těchto těžkých časech přece tolik večerů…
 


Možností moc není


Člověk by se ale měl naučit radovat i z maličkostí. Z procházky parkem, z lehkého občerstvení v téměř liduprázdných ulicích měst, navštívení autokina, výletu do přírody…
 
 

Vše se dá zvládnout i online


Svoji práci jsem musela přizpůsobit situaci. Kavárnu jsme vyměnili za komunikátor Teams či Whatsapp. První schůzka s klientem probíhá psanou formou. Klientům se tato forma velmi osvědčila. Jsou sdílnější ve svých trápeních. Další schůzky probíhají již face to face přes kameru. Nákupy zvládáme také online, takže nic nebrání tomu, abyste začali aktivně hledat a našli si partnera na celý život.
Autor: Pavlína Uhrinová
Vystudovala obor Komunikace a lidské zdroje. Jako vztahová koučka pracuje už přes 2 roky, během kterých pomohla desítkám spokojených klientů. Je aktivní perfekcionistka, jež se nikdy nesmíří s neúspěchem. Ráda sportuje, cestuje, vaří, stará se o domácnost a zkouší nové věci. Působí v Jihlavě, Praze i jiných městech dle domluvy. Zobrazit více informací.
Nejnovější články
Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku
I mnoho dobrého škodí. To je všeobecně dobře známá věc a znovu ji potvrdila i studie od Digital Health Generation. Ta zjistila, že zejména mladiství jsou náchylní na obsedantní chování v důsledku používání fitness trackerů.
29.9.2020, článek, Milan Šurkala3 komentáře
Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci
S vyšším věkem přichází i různé neduhy a člověk by se měl snažit proti nim bojovat. Jedním z problémů je zhoršující se výkon paměti a v horším případě i Alzheimerova nemoc. Dá se proti ní ale bojovat aerobním cvičením.
8.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně
Po přesednutí v Dubaji konečně míříme na australský kontinent. Abychom to neměli tak jednoduché, čeká nás hraniční kontrola. Na zádrhely v ní se podíváme v dnešním díle, kdy si povíme i o prvních australských kilometrech na silnici.
1.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji
Vydali jsme se na další velkou cestu, se kterou se s vámi podělíme a přidáváme ji jako tip i pro vaši dovolenou. Tentokrát to bude opomíjený západ Austrálie. Cesta tam je ale dlouhá, a tak si uděláme několikahodinovou leteckou přestávku v Dubaji.
7.8.2019, článek, Milan Šurkala
Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole
Máte rádi únikovky a všechny ve vašem okolí jste už rozlouskli? Pak pro vás Space Cowboys mají únikovky v podobě deskové karetní hry Unlock! Dnešní recenze se podívá na to, zda se i na běžném stole dají hrát hry tohoto typu.
27.6.2019, recenze, Milan Šurkala1 komentář
Vztahová koučka: Koňský koule si platíš sama! Vztahová koučka: Koňský koule si platíš sama!
Voňavý parfém – 1200 Kč, řasenka vytvářející neodolatelné řasy – 250 Kč, neslíbatelná rtěnka – 190 Kč, halenka vybraná s maximální péčí 600 Kč, jízdenka na mhd 32 Kč. Zkušenosti z nepovedeného rande? - K nezaplacení. Na všechno ostatní je tady MasterCard.
23.5.2019, článek, Pavlína Uhrinová