Články  |  Doporučení  |  Diskuze
Cestování  |  Pohyb a zdraví
Psychologie
Relax a odpočinek
Saunování  |  Lázně
Styl a vzhled
Gurmán  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru?

13.4.2021, Pavlína Pöschl, článek
Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru?
Podle psychologů může být samota nebezpečná, ale to nám asi dochází všem. Člověk je vztahová bytost. Pandemie může naše vztahy ale paradoxně dokonce posílit a pomoci nám najít životního partnera.

Doba přeje těm, co to myslí vážně, jednorázovkám se nedaří


Je potřeba udělat dojem, být nápaditější a kreativnější. V tom mým klientům pomáhám v této době více než kdy jindy, protože seznámit se mimo seznamovací portály je teď téměř nemožné. Ovšem ani ti připravení a vybavení nejlepšími radami to po pár odmítnutích nesmí zabalit. Trpělivost se určitě vyplatí. Ze seznamek prakticky vymizeli nevěrníci a ti, kteří hledali zábavu na jednu noc. A je to dobře! Ne nadarmo se o jednom seznamovacím portálu říkalo, že tam hledali muži „jen to jedno“. Kazilo to tak důvěryhodnost celého portálu. Proutníci a vyhledávači známostí na jednu noc tak mají minimální prostor k manévrování.
 


Společná zkušenost s karanténou lidi spojuje

 
Krasavcům, kteří neumí napsat kloudnou větu bez hrubek, pomalu odzvoňuje. Hledáme spřízněnou duši, někoho na pořád. Nestojíme o toho, kdo nás za chvíli vymění za lepší model. Pocit samoty lidi spojuje a je toho třeba využít. Snažíme se jeden druhému vyjít více vstříc. Ti, kteří reagovali na otázky jednou strohou větou, jsou najednou otevřenější. Stojí za tím i nedostatek jiného rozptýlení. Je více času na to se odkrýt druhému, poznat ho, byť jen přes internet.
 
 
 

V pondělí jóga, úterý kino…

 
Ženy s lepší vyjednávací pozicí mnohdy odepisovaly velmi stroze, na což si moji klienti často stěžovali. Nyní je to ale jinak. Nemají v pondělí jógu, v úterý kino, ve středu kurz vaření, ve čtvrtek náplavku a v pátek drink s kamarádkou. Najednou mají na odepisování daleko více času a procházce v parku se už žádná prakticky nebrání. V reálném světě je dnes velmi těžké se seznámit. Pokud budete v hledání svého partnera postupovat dle mých rad, budete mít jistě úspěch. Vždyť i váš protějšek je na tom stejně jako vy. Nebojte se navazovat kontakty. Vypilujte Váš seznamovací profil. Zjišťujte, kdo je Vám sympatický, má podobný smysl pro humor, koníčky, představy o světě a o životě. Nenechte se zmást povrchností dnešního světa.
 
 

Láska přes internet


Dá se najít láska přes internet? Já a moji klienti jsme toho jasným důkazem. Co si dnes sdílíme online, bývá často daleko osobnější než na skutečných schůzkách, kde mnohdy konverzace vázne. Buďte upřímní, nemlžte. To, že se nejprve dobře sblížíte na dálku, prolomí ledy. Později se seznámíte fyzicky, ale už s někým, kdo má podobný pohled na svět a je Vám příjemný. Strávili jste s ním v těchto těžkých časech přece tolik večerů…
 


Možností moc není


Člověk by se ale měl naučit radovat i z maličkostí. Z procházky parkem, z lehkého občerstvení v téměř liduprázdných ulicích měst, navštívení autokina, výletu do přírody…
 
 

Vše se dá zvládnout i online


Svoji práci jsem musela přizpůsobit situaci. Kavárnu jsme vyměnili za komunikátor Teams či Whatsapp. První schůzka s klientem probíhá psanou formou. Klientům se tato forma velmi osvědčila. Jsou sdílnější ve svých trápeních. Další schůzky probíhají již face to face přes kameru. Nákupy zvládáme také online, takže nic nebrání tomu, abyste začali aktivně hledat a našli si partnera na celý život.
Autor: Pavlína Pöschl
Vystudovala obor Komunikace a lidské zdroje. Jako vztahová koučka pracuje už přes 6 let, během kterých pomohla desítkám spokojených klientů. Je aktivní perfekcionistka, jež se nikdy nesmíří s neúspěchem. Ráda sportuje, cestuje, vaří, stará se o domácnost a zkouší nové věci. Působí v Jihlavě, Praze i jiných městech dle domluvy. Zobrazit více informací.