Články  |  Doporučení  |  Diskuze
Cestování  |  Pohyb a zdraví
Psychologie
Relax a odpočinek
Saunování  |  Lázně
Styl a vzhled
Gurmán  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Vaclava Medalová Hůdová

Lázně Karlovy Vary: ve víru minerálních vod

Lázně Karlovy Vary: ve víru minerálních vod

Porcelánový lázeňský pohárek s pítkem – to je má první asociace ve spojení s Karlovými Vary. Mimo filmového festivalu a rušné kongresové turistiky jsou lázeňské prameny chloubou tohoto města, kvůli jejichž léčivým účinkům jej navštěvují lidé z celého světa.
13.8.2009, Vaclava Medalová Hůdová
Lázně Aurora – odpočinek na břehu Světa

Lázně Aurora – odpočinek na břehu Světa

Čistý vzduch, přátelská atmosféra, příjemné procházky a nádherná příroda – tak by se dala shrnout představa jižních Čech. A vězte, že je to pravda. Pobytem v této oblasti rozhodně nemůžete nic zkazit, pokud vše chcete spojit s ozdravným lázeňským pobytem, zkuste třeba Lázně Aurora v Třeboni, určitě nebudete litovat.
25.7.2009, Vaclava Medalová Hůdová
Waldorfská škola aneb Vědění jinak…

Waldorfská škola aneb Vědění jinak…

Žijeme v době, kdy si můžeme dovolit klást si větší nároky téměř na vše, co souvisí s naším každodenním životem. Nejinak je tomu u vzdělávání. Málokdo by asi chtěl, aby jeho děti vyrůstaly v neinspirativním prostředí, a je mnoho rodičů, kteří vyhledávají jiné způsoby výuky. Jednou z takových možností je waldorfská škola.
16.5.2008, Vaclava Medalová Hůdová
Tarot jako terapie – Karta Smrt

Tarot jako terapie – Karta Smrt

V dnešním dílu nebude navzdory názvu karty řeč o smrti fyzické, ale o metafyzické smrti nejnižšího já. Karta je o zvratech, přetínání a koncích, o nových začátcích a svobodných rozletech. K této kartě se váže súfijské přísloví: „Zemři dříve, než zemřeš“. Budeme si povídat o Smrti, jakožto o kartě vyzývající k zásadní změně, která obrátí celý náš dosavadní život naruby…
28.3.2008, Vaclava Medalová Hůdová
Tarot jako terapie – karta Viselec

Tarot jako terapie – karta Viselec

Po kartách sršících energií se dostáváme k Viselci, který vypovídá o nutnosti zastavení se a přemýšlení. Tato karta často znamená nutnost uvolnění našich postojů, neboť se kvůli nim často nemůžeme hnout z místa. Viselec mnohdy vypadá jako negativně nabitá karta, záleží však jen na nás, jak využijeme její potenciál. Výsledky mohou být velice pozitivní a také mohou nést podobu zisku.
14.1.2008, Vaclava Medalová Hůdová
Tarot jako terapie – karta Spravedlnost

Tarot jako terapie – karta Spravedlnost

O kartě Spravedlnosti jsem se již malinko zmínila, konkrétně u karty Síly, neboť tyto dvě si mohou občas svá místa „vyměnit“. Tvůrce této řady – okultista Arthur Waite – učinil tuto záměnu jako první, a to na počátku dvacátého století. Důvodem byla podle něj lepší numerologická výstižnost obou karet. Já to opět nechám na každém, jak kartu pochopí a na jakou pozici jí v celé řadě bude chtít sám zařadit.
16.11.2007, Vaclava Medalová Hůdová
Práce na mateřské dovolené II

Práce na mateřské dovolené II

O tom, co zhruba mohou čekat maminky, které se rozhodnout pracovat i během mateřské a rodičovské dovolené, jsme si již v jednom článku povídali. Nyní jsem vyzpovídala několik maminek trochu podrobněji, abychom měli konkrétnější představu o tom, jak takové zvládání role milující matky i pracující ženy vypadá v reálu. Všechny totiž mají dítě v batolecím věku a všechny zvládají svou práci na plných sto procent.
2.11.2007, Vaclava Medalová Hůdová3
Tarot jako terapie – Karta Kolo Osudu

Tarot jako terapie – Karta Kolo Osudu

Jsme téměř v polovině karet Velkých Arkán a ta dnešní nejlépe vystihuje poselství tohoto seriálu. Celé tajemství tví v tom, že tarot je nejlépe brát jako prostředek sebepoznávání a meditace. Karta Kola Osudu nám totiž říká, že nelze žehrat na osud a nelze mu dávat za vinu vlastní smůlu, neštěstí a bolest. A že i když nám karty mohou v mnohém napovědět, konečný výsledek je pouze na nás – na naší vůli, snaze, na tom, co si za své činy zasloužíme.
22.10.2007, Vaclava Medalová Hůdová
Práce na mateřské dovolené

Práce na mateřské dovolené

Ačkoli moje babička to brala jako naprostou samozřejmost, v dnešní době, a vlastně ještě minimálně generaci nazpátek, to zas až tak samozřejmé není. Co? Pracující maminka na mateřské či rodičovské dovolené. I když jich stále přibývá a já sama jich mám kolem sebe mnoho, pořád je to jen nepatrná menšina. Zajímá vás, s jakými problémy se potýkají a na co si dát pozor? Náš článek vám přináší odpovědi.
28.9.2007, Vaclava Medalová Hůdová
Tarot jako terapie – karta Poustevník

Tarot jako terapie – karta Poustevník

Součet čísel, které nese letošní rok, je devět. A devítka je číslo karty Poustevníka, o níž si nyní něco řekneme. Mnohým může pomoci nejen k tomu, aby si urovnali své myšlenky, priority a tiše se zamysleli, ale také aby pochopili souvislosti událostí, které se jim v letošním roce staly, neboť Poustevníkova vláda ho činí rokem bilančním a hlavně časem, kdy více než jindy pociťujeme potřebu být sami a oddávat se tichým meditacím.
21.9.2007, Vaclava Medalová Hůdová
Tarot jako terapie – karta Síla

Tarot jako terapie – karta Síla

Karta Síly, o níž bude v tomto díle řeč, nese v řadě Rider Waite Tarotu číslo osm, ovšem můžeme se setkat i řadami (například Crowleyho Tarot), kde došlo k jisté záměně a Síla se nachází až na pozici jedenácté, přičemž ji „předběhla“ karta Spravedlnosti. Zde už záleží na každém zvlášť, jaká posloupnost mu více vyhovuje a jak chápe jednotlivé karty v kontextu celého souboru.
14.9.2007, Vaclava Medalová Hůdová
Tarot jako terapie – karta Vůz

Tarot jako terapie – karta Vůz

Po rozhodujících se Milencích přichází na řadu karta, s níž se dávají věci do pohybu. Vůz, nesoucí číslo sedm, je obecně spojován s jakýmkoli pohybem, cestami, stěhováním, změnami míst působení. Málokterá z karet v sobě nese takovou kombinaci dynamiky, pohybu, očekávání a odhodlání vykročit vpřed. Je to karta, kterou v sobě utišujeme neskonalou rozháranost tím, že si vytvoříme vizi nějakého pokroku, a tu pak uskutečníme.
20.8.2007, Vaclava Medalová Hůdová
Tarot jako terapie – karta Milenci

Tarot jako terapie – karta Milenci

Karta Milenců je kartou životních křižovatek, důležitých rozhodnutí i milostných trojúhelníků. Ať se však ve výkladu objeví v jakémkoli z těchto významů, vždy si klade za cíl pomoci nám ve sjednocení a přijetí protikladů, jež se nám dosud mohly jevit jako překážka. Milenci jsou kartou lásky, přitažlivosti, sjednocování i rozdělování, rozhodování a uvědomění si sebe sama prostřednictvím vztahů.
27.6.2007, Vaclava Medalová Hůdová
Tarot jako terapie – karta Velekněz

Tarot jako terapie – karta Velekněz

V našem povídání o tarotu se dostáváme k jedné z dalších veskrze duchovně založených karet. Je jí Velekněz, vyjadřující to, čemu říkáme duchovní osvícení či hledání smyslu života. Tento muž je doplněním Velekněžky a zároveň představuje duchovní aspekty Císaře. I přes své duchovní založení je však Velekněz úzce spjat s materiálním světem – náleží totiž zemskému znamení Býka a je představitelem církve.
4.6.2007, Vaclava Medalová Hůdová
Tarot jako terapie – karta Císař

Tarot jako terapie – karta Císař

Dosavadní karty byly plné fantazie, jemnosti, rozverných a nadějných začátků, měly jistý tajemný nádech. Nyní tento svět na chvíli opustíme a půjdeme vstříc pevným rozhodnutím, rozumnému vládnutí, striktní disciplíně a zásadovosti. To vše v sobě skrývá karta Císaře a naučí nás, jak dobře a spravedlivě vládnout svému životu.
17.5.2007, Vaclava Medalová Hůdová
Tarot jako terapie – karta Císařovna

Tarot jako terapie – karta Císařovna

Tarotová Císařovna je v podstatě Velekněžkou, která přivedla na svět dítě. Je pečlivou a starostlivou Matkou, jež nezapomíná, co to znamená být Ženou. Zastupuje archetyp animy a učí nás, jak přijmout své ženské fyzické aspekty, aniž by byly opomíjeny ty duševní a duchovní. Velmi často se Císařovna spojuje s mateřstvím a jeho důsledky.
25.4.2007, Vaclava Medalová Hůdová
Tarot jako terapie – karta Velekněžka

Tarot jako terapie – karta Velekněžka

Jakýkoli výklad karty Velekněžka je velice obtížný, protože je to karta intuice. Záleží na vykladači, jak ke kartě přistoupí, jak ji sám pochopí a jaké asociace v něm vyvolá. Zcela jinak bude Velekněžka vnímána ženou a mužem, stejně tak ji jiným způsobem pojme vdaná matka a svobodná bezdětná žena. Vlastní intuice je pro práci s touto kartou důležitější než rozum.
7.4.2007, Vaclava Medalová Hůdová
Bachovy esence – lék na špatnou náladu

Bachovy esence – lék na špatnou náladu

Souhlasíte s názorem, že nemoci, a vůbec všechny neduhy těla, pocházejí z psychické nepohody? Že pokud je odstraněna právě tato „závada“, má to blahodárný vliv na fyzické zdraví? Pokud jste odpověděli ano, pak pro vás jsou ty pravé Bachovy esence. A jsou tu vlastně i pro ty, kteří by odpověděli záporně… :-)
30.3.2007, Vaclava Medalová Hůdová4
Tarot jako terapie – karta Kouzelník

Tarot jako terapie – karta Kouzelník

Kouzelník neboli Mág nese číslo jedna, a je tedy prvním krokem vpřed. Jestliže se Blázen navzdory všemu a všem rozhodl jít, pak Kouzelník dostal do vínku něco, co mu umožní právě ten nejodvážnější krok do neznáma udělat. Je totiž nepřekonatelným mistrem komunikace, a to komunikace na všech myslitelných úrovních.
24.3.2007, Vaclava Medalová Hůdová
Není převlek jako převlek

Není převlek jako převlek

Jít se podívat na travesti show už v dnešní době není nic neobvyklého. Tedy alespoň doufám… O tom, jaké to je – převlékat se, tančit a zpívat, jsem si povídala se slečnou Miluškou. Tedy vlastně s panem Milanem, ale není to nakonec jedno?
29.1.2007, Vaclava Medalová Hůdová
Nekouřím, nekouříš, nekouříme

Nekouřím, nekouříš, nekouříme

Odnaučit se kouřit není jednoduché, nicméně ani nemožné. Ale co dělat, když se kouřit odnaučíte a po čase začne s přibývajícím stresem i hlodat červík pokušení na cigaretu, se dozvíte v následujících řádcích.
9.11.2006, Vaclava Medalová Hůdová1
Do Irska? Za prací? A po čtyřicítce? Určitě..!

Do Irska? Za prací? A po čtyřicítce? Určitě..!

Rozhodnout se ve 43 letech opustit Česko a vydat se do zahraničí s nulovou znalostí jazyka a téměř žádnými kontakty jistě vyžaduje notnou dávku odvahy. Nebo bláznovství? Možná obojího, nejdůležitější je, že to prostě jde…
9.10.2006, Vaclava Medalová Hůdová