Rubrika:

Pohyb a zdraví

Potápění - vzhůru dolů!

Potápění - vzhůru dolů!

Dvě třetiny zemského povrchu tvoří voda. Tak proč být pořád na suchu? Potápění není jen obdivování světa pod hladinou, kdy na vlastní oči vidíte roztodivné rostliny nebo korály v moři. Dalo by se říct, že to už zevšednělo. Na fotografiích chobotnic, pestrobarevných ryb a útesů nás dokáže překvapit máloco. I tak ale nebezpečí, jež při každém ponoru podstupujete, láká.
10.9.2007, článek, Šárka Libenská
Tae-bo a dance jóga – cesta za lepšími pocity

Tae-bo a dance jóga – cesta za lepšími pocity

Sebeštíhlejší postava není zárukou krásných tvarů. Spíše než o dosažení současného kultu štíhlosti se snažte o zpevnění a vytvarování toho, čím disponujete od přírody. K tomu vám dopomůže nejen posilování, ať už domácí či za pomoci profesionálního trenéra ve fitcentru, ale i aerobní cvičení v podobě různě modifikovaných bojových sportů! Navíc u nich působí faktor skupinového cvičení, který je k nezaplacení.
3.9.2007, článek, Šárka Libenská
Hubnutí a sport – skvělá kombinace

Hubnutí a sport – skvělá kombinace

Znáte to, máte své oblíbené džíny, které se rok od roku „zmenšují“. Přestože vypadají pořád zachovale a ráda byste je znovu oblékla, zůstávají ve skříni a v hloubi duše doufáte, že jednou je zase dopnete. Nechcete to už konečně změnit? Vyměnit posměšky za obdivné pohledy mužů i žen? Chce to jen trochu vůle a novou závislost… na sportu.
10.8.2007, článek, M Chylková4 komentáře
Motokáry a čtyřkolky – zábava na cestách

Motokáry a čtyřkolky – zábava na cestách

Milujete rychlost a jízdu na hraně svých možností? Pak jsou následující řádky určeny právě vám. Nechte se pohltit atmosférou s vůní benzínu. Vážené dámy, nenechte se zmýlit, nejedná se o čistě mužskou záležitost. Zalíbení v kartingu našla už nejedna žena či dívka. Český rekord v jejich počtu v jednom motokárovém závodě je úctyhodných dvacet čtyři.
1.8.2007, článek, Šárka Libenská
Zdravá výživa - vitamíny v tabletách ano či ne?

Zdravá výživa - vitamíny v tabletách ano či ne?

V dnešním článku zodpovídáme otázky týkající se vitamínů. Zajímá vás, kolik vitamínů skutečně potřebujeme? Jestli jsme jen dobře zpracováni reklamou a přitom nám ve skutečnosti stačí jen vitamíny v potravě? Jak se v tom máme vyznat, když každý odborník říká něco jiného?
30.7.2007, článek, Magda Olivová
Lanové centrum - zábava pro všechny generace

Lanové centrum - zábava pro všechny generace

Slunné letní dny lákají na výlety k vodě nebo na cesty po památkách. Pokud preferujete aktivní odpočinek, skvělým odreagováním i nevšedním adrenalinovým zážitkem je návštěva lanového centra, kde si každý najde program šitý na míru. Lanová centra jsou stále populárnější, ať už pro rodinné víkendy nebo skupinové výlety. Nejenže si každý prověří svou odvahu, ale děti si mohou vyzkoušet, jaké to je v kůži pavoučího muže.
20.7.2007, článek, Šárka Libenská
Sportem ku zdraví

Sportem ku zdraví

Nové městské zástavby podporují lenivý způsob života. Na nákup autem, do zaměstnání autem, místo schodiště radši výtah. Výčitky svědomí z přílišné pasivity se staly úrodnou půdou pro módní vlny sportu. V popředí zájmu mladých lidí již není uklidňující jóga ani rozdováděný aerobik. Vyzkoušejte sportovní novinky - tenis na pláži nebo bungee runing.
25.6.2007, článek, Šárka Libenská
Bikram joga - tip, jak zhubnout do plavek

Bikram joga - tip, jak zhubnout do plavek

V současné době je jóga stále oblíbenější metodou, jak tělu dodat energii procítěným dýcháním, posílit svalstvo a zároveň uvolnit mysl. Je všeobecně známo, že cvičení jógy tělu i duši prospívá a zbaví vás bolesti zad. Chcete-li shodit pár kilo a docílit tak zeštíhlení boků a stehen, máme pro vás extra tip - Bikram jógu!
20.6.2007, článek, M Chylková
Tip na víkend - Dračí lodě Přerov 2007

Tip na víkend - Dračí lodě Přerov 2007

Zažijte nezapomenutelnou podívanou na vypracovaná těla svalovců i pupkaté „kancelářské krysy“ pachtící se v rytmu bubnů. Již tradiční závod Dračí lodě je v plném proudu. Přijďte se podívat a povzbudit své oblíbence již tento víkend do Přerova nebo příští víkend do Prahy. A že odsud nikoho neznáte? Tak jistě uvítáte možnost vidět Českou Miss 2007 Lucii Hadašovou naživo a s pádlem v ruce.
8.6.2007, článek, Michal Pořádek
Velký balón – velká legrace

Velký balón – velká legrace

S velkým balónem se dá užít spousta legrace. Dá se na něm hopsat a pohupovat, a hlavně také zpevnit hluboké svaly těla. Užít si cvičení zábavnou formou můžete na lekcích fitballu. A pokud se vám cvičení na míči zalíbí natolik, že bez něj nemůžete být, pořiďte si nafukovací balón rovnou domů.
1.6.2007, článek, Eliška Tlustá
Není tuk jako tuk - vyhlášení 10 výherkyň soutěže

Není tuk jako tuk - vyhlášení 10 výherkyň soutěže

Dnes vyhlášujeme deset šťastných výherkyň soutěže: Bojujeme s mýty - Tuky nemusí být nepřítelem. Světoznámý odborník na výživu Hugh Sinclair prohlásil: „Většinu civilizačních chorob – srdeční onemocnění, záněty, rakovinu a kožní neduhy - způsobují poruchy metabolismu tuků.“
30.5.2007, článek, Simona Grygárková, Zuzana Chromá
Břišní tanec – zábava moderní ženy

Břišní tanec – zábava moderní ženy

Sálem zaznívaly orientální rytmy, cinkot zlatých penízků blyštících se v odrazu svíček. Všude kolem se linula jemná tajemná vůně. Omamná, a tak svůdná. Publikum napětím ani nedýchalo. Během okamžiku napětí explodovalo, a naprosté ticho se rázem proměnilo v čilý hukot. Vlnění bujných křivek, blýskavých kamínků, hýření barev a pestrobarevných šátků dostávají na kolena nejednoho muže.
23.5.2007, článek, Adriana Dosedělová
Bojujeme s mýty: tuky nemusí být nepřítelem!

Bojujeme s mýty: tuky nemusí být nepřítelem!

Přestože jsou tuky módním a ze všech stran probíraným strašákem, nemusíme se jich bát. Stačí se zbavit několika zastaralých mýtů a správnou volbou uděláme hodně nejen pro svou štíhlou linii, ale také pro zdraví své i celé rodiny. Udělejme si z domnělého nepřítele kamaráda.
13.5.2007, článek, PR článek
Bailando la salsa

Bailando la salsa

Vamos a la playa, vamos a la salsa! Salsa je jedním z nejdynamičtějších hudebních stylů, jejíž kořeny leží ve dvou prolínajících se kulturách - Kuby a Puerto Rica. Výraz salsa pochází ze španělštiny a znamená nejen „omáčku“, která dává latinské kuchyni její tradičně ostrou chuť, ale vyjadřuje také volnost v pohybu. Druhů salsy je tolik, kolik tanečníků ji tančí.
5.5.2007, článek, Zuzana Chromá
Taebo – Zvítěz sám nad sebou!

Taebo – Zvítěz sám nad sebou!

Chcete si ozvláštnit svůj všední den sedavého způsobu života? Zveme vás do světa zdánlivě neslučitelných věcí – bojového umění vyjádřeného v moderní taneční hudbě v kombinaci s baletními prvky. Toto spojení, ač neobvyklé (a možná i právě proto) zaručuje dobrou zábavu i zpevnění problémových partií.
19.3.2007, článek, Eliška Tlustá
Rafting: dobrodružství s nádechem adrenalinu

Rafting: dobrodružství s nádechem adrenalinu

Atraktivní relaxace v podobě opravdového adrenalinového sportu. Poznejte krásy divoké vody a zažijete dobrodružství, na která budete dlouho a rádi vzpomínat. Nemusíte být vodácky zkušení, stačí pouze umět plavat, a to ostatní vás naučí zkušení instruktoři.
22.2.2007, článek, Zuzana Chromá
Jaké máte srdce?

Jaké máte srdce?

Teprve po infarktu myokardu se lidé začínají více starat o své zdraví. Poprvé v životě je totiž napadne – co když to příště moje srdce nevydrží? Často je právě až prodělaný infarkt oním bodem nula, kdy pochopí, že něco nedělali dobře.Podle průzkumů má v naší zemi zvýšenou hladinu cholesterolu každý druhý dospělý. Jak jste na tom Vy?
12.2.2007, článek, PR článek
Lyžařský ráj uprostřed Evropy

Lyžařský ráj uprostřed Evropy

Jarní prázdniny se blíží a konečně nás navštívil i Děda Mráz. Pokud přemýšlíte, kam zajet na bezchybnou lyžovačku, přinášíme vám inspiraci přímo od našich sousedů z Rakouska. Saalbach - Hinterglemm - Leongang - magická trojka, která potěší nejednoho milovníka sněhu.
31.1.2007, článek, Zuzana Chromá2 komentáře
Jaké máte srdce?

Jaké máte srdce?

Po infarktu myokardu se lidé začínají více starat o své zdraví. Poprvé v životě je totiž napadne – co když to příště moje srdce nevydrží?
8.1.2007, článek, PR článek
Jak přežít bacily - část druhá

Jak přežít bacily - část druhá

Zima na sebe nenechala dlouho čekat a je tu. Bacily nás atakují, kde jen to jde. Jistá prevence je však možná. Vzhledem k tomu, že se v naší zemi již několik týdnů šíří vlna podzimně-zimních virových katarů dechových cest, neuškodí si připomenout některé zásady prevence a léčby těchto onemocnění a obohatit náš rejstřík „zbraní“ s bacily o další užitečné rady.
24.11.2006, článek, Doris Danielová
Jak přežít bacily - část první

Jak přežít bacily - část první

Počasí si s námi hraje, jeden den svítí sluníčko a den nato zase sněží. Je to však ideální příležitost pro nejrůznější bacily, aby našly pohodlné zimoviště v našich domovech. Pojďme se na ně nyní dobře připravit a nevpusťme je do našeho života! Nejlepší obrana bývá často velmi jednoduchá - úprava jídelníčku a životosprávy.
20.11.2006, článek, Doris Danielová
Nekouřím, nekouříš, nekouříme

Nekouřím, nekouříš, nekouříme

Odnaučit se kouřit není jednoduché, nicméně ani nemožné. Ale co dělat, když se kouřit odnaučíte a po čase začne s přibývajícím stresem i hlodat červík pokušení na cigaretu, se dozvíte v následujících řádcích.
9.11.2006, článek, Vaclava Medalová Hůdová1 komentář
Lákavý doprovodný program veletrhu SPORT Life 2006

Lákavý doprovodný program veletrhu SPORT Life 2006

Eddy Merckx, pétanque, cykloatlas, golf, snowkiting a v neposlední řadě i Hermida. Všechny sportovní novinky a jedinečné sportovní osobnosti pod jednou střechou.
7.11.2006, článek, PR článek
SPORT: Letošní veletrh SPORT Life se vyplatí navštívit

SPORT: Letošní veletrh SPORT Life se vyplatí navštívit

SPORT Life je veletrh, který se koná v polovině listopadu v areálu brněnského výstaviště. Pokud vás zajímají novinky ze světa sportu, nenechte si ujít ideální příležitost, jak jich vychytat co nejvíce na jednom místě a přímo od profesionálů.
31.10.2006, článek, Tereza Semotamová, PR článek
Fotbálek: fotbal u kterého se neběhá

Fotbálek: fotbal u kterého se neběhá

Hřiště už svou zeleň definitivně ztratila, šero a zima otevírá dveře vyhřátým lokálům a v nich se zelenají stoly, u kterých svádějí boj dvě družstva panáčků ovládaných výkruty rukou čtvera hráčů. Hrací stoly si ale pořizují i školy nebo firmy: v době pracovní pauzy dokáže partie fotbálku protáhnout tělo i zapomenout na stres.
25.10.2006, článek, Marek Numerato1 komentář
Nétí - jednoduchá technika, která je skvělou prevencí i lékem na ucpaný nos

Nétí - jednoduchá technika, která je skvělou prevencí i lékem na ucpaný nos

Nikoho neudiví, že je dobré čistit si zuby každý den. Proč podobně jednoduchou a několikatiminutovou péči nevěnujeme i jnosu? Ten je vstupní branou do dechových cest a plic.
24.10.2006, článek, Doris Danielová1 komentář
Powerjóga - 1. díl - úvod

Powerjóga - 1. díl - úvod

Myslím si, že je daleko snazší přistoupit k duši přes tělo, přes fyzickou zátěž, říká autor tohoto článku, Václav Krejčík. Pro ty, kteří vyrostli ve fitnessech, je synonymem cvičení potřeba "dát tělu zabrat" a druhý den cítit příjemnou fyzickou únavu. Proto jde powerjóga ve svých cvicích v prvé řadě přes fyzickou stránku těla.
11.10.2006, článek, Václav Krejčík
Biopotraviny – módní záležitost nebo životní styl?

Biopotraviny – módní záležitost nebo životní styl?

Matka s vysokoškolským diplomem – typický spotřebitel produktů označených BIO. Produktů, které jsou někdy až několikanásobně dražší než běžné potraviny. Proč je tedy lidé kupují?
6.10.2006, článek, Jana Pokorná
Zdravé dýchání II

Zdravé dýchání II

V plném jógovém dechu se všechny tři typy dýchání spojí do jediného nádechu a výdechu, vytvoří plynulou vlnu, která začíná vyklenutím břicha ven (nádechem "do břicha"), postupuje přes hrudník a končí v podklíčkových oblastech. S výdechem se podklíčkové oblasti, hrudník i břicho zase vracejí zpět. Tento typ dech výborně rozvíjí plnou kapacitu plic.
4.10.2006, článek, Doris Danielová
AROMATERAPIE: Oleje do naší lékárničky

AROMATERAPIE: Oleje do naší lékárničky

Již v minulých článcích o aromaterapii jsme se seznámily s jejími léčivými účinky. Nyní vám přinášíme popis jednotlivých éterických olejů s cennými typy na jejich praktické využití.
29.9.2006, článek, Simona Grygárková