Rubrika:

Pohyb a zdraví

Štíhlí bez chemie

Štíhlí bez chemie

Ze všech stran na nás shlížejí pohublé bledé dívky. Média jsou přehlceny tipy a triky na hubnutí. Farmaceutické firmy se mohou přetrhnout, aby nám doporučily ten svůj zaručený lék proti tloušťce. I oděvní průmysl se proti nám spikl. Pokud nemáte postavu ve třiceti letech jako vaše dvanáctiletá dcera, máte smůlu.
31.10.2008, článek, Adriana Dosedělová
Bělení zubů – když úsměv mluví za vás

Bělení zubů – když úsměv mluví za vás

Přirozenost se dávno nenosí, jakoby nám chtěly říct všechny ty celebrity pyšnící se kromě své přehnané štíhlosti i několika plastikami. Navíc, podezřele symetrických a zářivě bílých perliček mezi rty si nelze nevšimnout. A nám na mysl přichází, je ta bělost vůbec „normální“?
31.10.2008, článek, M Chylková
Biopotraviny aneb Jste to, co jíte

Biopotraviny aneb Jste to, co jíte

Již čtvrtý rok bylo září měsícem biopotravin a již poosmé bude oceněna ta nej - biopotravina roku. Tyto projekty jsou vytvářeny z mnoha důvodů, jedním z nich je propagace bio produktů, které stále nejsou příliš zakořeněny v našem podvědomí. Účelem této kampaně je seznámit širokou veřejnost s bio výrobky, zrušit mylné předsudky, a kdo ví - třeba i přesvědčit o skutečnosti, jak je dobré bio produkty používat.
29.10.2008, článek, Adriana Dosedělová
Jíme zdravě: Biopotraviny

Jíme zdravě: Biopotraviny

„Slovo bio pro mě znamená vůni stromů, květin, zelené louky, na které se pasou spokojená zvířata a panenskou přírodu s čistou pramenitou vodou,“ říká na úvod Ing. Veronika Lukášová, která se zabývá zdravým životním stylem a především bio produkty.
29.9.2008, článek, Simona Grygárková
Jedy v kosmetice

Jedy v kosmetice

Na trhu se dnes objevuje velké množství výrobků od různých kosmetických firem. Ale spousta běžných kosmetických výrobků - od mýdel přes krémy, parfémy a líčidla - obsahují látky, které vyvolávají velké nežádoucí reakce a při dlouhodobém používání mohou poškodit organismus. Položili jste si někdy otázku, podle jakých kritérií kosmetiku vybírat?
24.9.2008, článek, Simona Grygárková
Domácí lékárna – léčivé houby

Domácí lékárna – léčivé houby

V minulém článku o houbách jsme se zmínili o velkých léčivých schopnostech hlívy ústřičné. Ale nejen tato houba působí skvěle na lidský organismus, příroda nám jich nabízí víc a právě s těmi dalšími vás seznámíme právě nyní, když je ten pravý čas na houbaření.
22.9.2008, článek, Simona Grygárková
Jako ryba ve vodě

Jako ryba ve vodě

Jsou lidé, kterým pevná půda pod nohama nestačí. Přitahuje je dobrodružství, nespoutaná příroda, divoká voda, mnohametrové vlny oceánu, potápění do hlubin moř, či zkoumání podzemních prostorů zaplavených ledovou vodou.
17.9.2008, článek, Vladimíra Bohatová
Zdravá výživa - zelenina II

Zdravá výživa - zelenina II

Dnes navážeme na náš článek o zelenině a řekneme si zajímavosti o oblíbené dýni Hokkaido, léčivých účincích černé ředkve a o salátových rajčátkách.
15.9.2008, článek, Simona Grygárková
Exotické ovoce součástí jídelníčku

Exotické ovoce součástí jídelníčku

Široký sortiment nabízeného ovoce nás láká na každém rohu. Návštěva tržnice či marketu je tak mnohdy zkouškou vlastních znalostí. Známe nebo neznáme jednotlivé kousky ovoce? Umíme vybrat zralé, přitom čerstvé plody? A hlavně – víme si rady s jeho použitím a skladováním při zachování všech vitamínů?
14.9.2008, článek, M Chylková
Příčiny přejídání II

Příčiny přejídání II

V tomto článku se budeme zabývat tím, jaké jsou možné příčiny přejídání. Jíme snad proto, že nás k tomu nutí naše geny? Nebo na nás působí okolí? Anebo máme na našem přejídání také nějaký podíl my? Kromě těchto otázek se ještě podíváme na myšlenku, zda přejídání může být i nevědomý mechanismus v nás, kdy jídlem nahrazujeme něco, čeho se nám v minulosti nedostalo.
12.9.2008, článek, Petr Týfa
Zdravá výživa - zelenina

Zdravá výživa - zelenina

Zelenina je významným zdrojem minerálních látek, vitaminů, vlákniny a je dietetická. Zelenina je výrazně nízko energetickou potravinou. Právě v zelenině se nacházejí látky – antioxidanty, které nás chrání. Patří mezi ně beta-karoten, vitaminy A, E, C a selen. Zelenina povzbuzuje peristaltiku střev, poněvadž má velký obsah vlákniny.
8.9.2008, článek, Simona Grygárková
Hubneme s kickboxem

Hubneme s kickboxem

Bydlíte na samotě nebo na anonymním sídlišti? Vracíte se z práce sama pozdě večer? Chodíte běhat po lesních cestách? Jestliže alespoň na jednu otázku odpovíte kladně, mohly byste se stát lákavou kořistí násilníka. Nedejte mu šanci! Naučte se kickbox!
1.9.2008, článek, Vladimíra Bohatová
Roztáhněte křídla a leťte!

Roztáhněte křídla a leťte!

Vyrovnat se se stressem potřebuje občas každá z nás. Zkazil vám den nepříjemný šéf, potomek přinesl další pětku, manžel zapomněl na vaše narozeniny, za opravu auta si v servisu naúčtovali nehorázné peníze? Nemusí se to semlít najednou, stačí i maličkost a kotel vybuchne. Rozbít vzteky starožitný talíř po babičce není tou nejlepší cestou. Zkuste to s adrenalinem.
20.8.2008, článek, Vladimíra Bohatová
Zdravá výživa - mořské řasy II

Zdravá výživa - mořské řasy II

Dnes vám přinášíme pokračování článku o mořských řasách. Dozvíte se, která řasa nám pomůže dosáhnout vysněné štíhlé postavy do plavek nebo jak rychle doplnit chybějící minerály.
30.7.2008, článek, Simona Grygárková
Domácí lékárna - brusinky

Domácí lékárna - brusinky

Nejedna žena jistě na vlastní kůži zakusila útrapy, které záněty močových cest způsobují – bolesti v podbřišku, pálení, řezání, nutkání na časté močení, svědění, často je doprovází i krev v moči, zkrátka nic příjemného. Přitom prevence i léčba je opravdu snadná, stačí občas sníst pár brusinek.
25.7.2008, článek, Adriana Dosedělová
Léčivá sílá jarních květů

Léčivá sílá jarních květů

„Jaro je již v plném proudu, všude nás obklopují nádherně vonící květy rostlin, ale málokdo však zná jejich léčivou sílu. Právě o těchto bylinkách se zmíníme v tomto článku,“ říká na úvod MUDr. Josefína Kudrnová, která se zabývá alternativní medicínou.
19.5.2008, článek, Simona Grygárková
Talíř plný „Éček“

Talíř plný „Éček“

Každá mince má dvě strany. V minulém článku jsme se zabývali aditivy především z té negativní stránky. Dnes se podíváme na éčka z jiného úhlu pohledu. Ne každé éčko je totiž škodlivé. Nenechte se tedy ošálit klamnými letáky a pojďme se na aditiva podívat podrobněji.
14.5.2008, článek, Adriana Dosedělová
Jarní bylinky

Jarní bylinky

„Jarní paprsky začínají sílit a příroda se pomalu probouzí ze zimního spánku. Začíná ideální čas pro sbírání prvních jarních bylinek,“ říká na úvod MUDr. Josefína Kudrnová, která se zabývá hlavně alternativní medicínou.
9.5.2008, článek, Simona Grygárková
Čaj jako přírodní kosmetika

Čaj jako přírodní kosmetika

Jaro nám již nezadržitelně klepe na dveře. Zbavte se proto zimní únavy a povadlé pokožky. Pro vhodného pomocníka nemusíte chodit daleko – postačí váš starý známý – zelený čaj a rooibos.
25.3.2008, článek, Simona Grygárková
Bylinky šamanů

Bylinky šamanů

Ing. Josef Pospíšil je člověk, který je velkým znalcem čajů a bylin. V minulosti vlastnil čajovnu a nyní cestuje po pralesích a zdokonaluje se v šamanských léčitelských schopnostech. Jeho zájem o šamanismus je obdivuhodný, sám napsal několik knih ve kterých popisuje účinky jednotlivých nám příliš neznámých bylin. Alespoň některé vám přiblížíme v tomto článku.
29.2.2008, článek, Simona Grygárková1 komentář
Léčivá síla kamenů II

Léčivá síla kamenů II

Petroterapie využívá léčivé energie obyčejných kamenů, drahokamů či ušlechtilých nerostů. Kameny se však musí pečlivě třídit, neboť jen některé jsou léčivé a harmonující. Touto technikou lze vyléčit mnoho neduhů. Naučte se využívat léčivou sílu kamenů ve svůj prospěch.
21.2.2008, článek, Simona Grygárková3 komentáře
Léčivá síla kamenů

Léčivá síla kamenů

V dnešní době začíná být trendem, že spousta lékařů využívá drahokamy u mnoha obtíží svých pacientů jako doplňující terapii. Člověk, který chce využít kamenů ke své léčbě se musí nejprve naučit s nimi komunikovat. Staré indické spisy tvrdí, že velmi záleží na našem vztahu ke kamenům a na tom, jak s nimi zacházíme. Pojďme se nyní seznámit s léčivými kameny blíže.
19.2.2008, článek, Simona Grygárková2 komentáře
Vysoká hladina cholesterolu. Netýká se náhodou i Vás?

Vysoká hladina cholesterolu. Netýká se náhodou i Vás?

Málokdo myslí na to, že by mohl mít zvýšenou hladinu cholesterolu. Úpravou životního stylu můžete pomoci svému srdci. Každý má šanci riziko ovlivnit!
11.2.2008, článek, PR článek
Chamonix – lyžování ve stínu hory Mont Blanc

Chamonix – lyžování ve stínu hory Mont Blanc

Chamonix a jeho blízké okolí je ideálním místem pro téměř všechny extrémní sporty provozované v divoké přírodě - vysokohorská turistika, horolezectví na skalách i ledovci, extrémní lyžování ve volném terénu, rafting nebo paragliding. Chcete-li zažít adrenalin, Chamonix je zde pro vás.
29.1.2008, článek, Jana Schmiedtová
Rostlinné oleje pro zdraví a krásu

Rostlinné oleje pro zdraví a krásu

Není olej jako olej. Při vaření používáme stolní olej, když si chceme snížit cholesterol v krvi, můžeme šáhnout po lněném oleji. Sezamový olej zase vykazuje přirozený UV-faktor čtyři, lehce se vstřebává, regeneruje a zjemňuje pokožku. Jojobový olej má velice pozitivní účinek při redukci vrásek.
25.1.2008, článek, Simona Grygárková
Opary. Jak na ně?

Opary. Jak na ně?

Většina lidí se o opary nezajímá. Proč? Jednoduše proto, že jimi netrpí. A patřila jsem k nim i já. Ovšem pouze do té doby, než jsem se jedno lednového rána před dvěma lety probudila a zjistila, že virus herpes nenávratně vstoupil do mého života. Nikdo ho nezval. A byl tu! Co jsou vlastně opary? Kde se berou? A jak proti nim bojovat?
17.1.2008, článek, Jana Schmiedtová4 komentáře
Vysoká hladina cholesterolu. Netýká se náhodou i Vás?

Vysoká hladina cholesterolu. Netýká se náhodou i Vás?

Málokdo myslí na to, že by mohl mít zvýšenou hladinu cholesterolu. Úpravou životního stylu můžete pomoci svému srdci. Každý má šanci riziko ovlivnit!
15.1.2008, článek, PR článek
Zimní aromaterapie

Zimní aromaterapie

V období zimy nás ohrožuje nachlazení a celá pleáda virů. S prevencí by se mělo začít včas, nejlépe již v prvních podzimních měsících. Základními kroky jsou pohyb na čerstvém vzduchu, otužování, saunování, vyvážená strava s velkým podílem ovoce, zeleniny, dostatečný pitný režim a užívání bylinek povzbuzujících imunitní systém. Dnes vám přinášíme rady, jak v poklidu přežít zimní období.
4.1.2008, článek, Simona Grygárková
Extra tipy na silvestrovskou noc

Extra tipy na silvestrovskou noc

Silvestr - den pokušení v jídle a pití, noc plná smíchu a chuti se dobře pobavit. Pro někoho příležitost dopřát si alkohol téměř v neomezeném množství, pro někoho den jako každý jiný, třeba i pracovní. Pro jednoho nucená zábava, pro jiného možnost ukázat se v co nejlepším světle - v rytmu hudby, nočních světel a radosti.
1.1.2008, článek, M Chylková
Nachlazení – jak se ho zbavit

Nachlazení – jak se ho zbavit

Často to celé začne během noci. Jdete spát a je vám vcelku dobře. A pak se probudíte, z ničeho nic, kolem vás tma a špatně se vám dýchá. Je vám zima, potom zase děsně teplo, pálí vás v krku a rozespalé oči štípou. Snad úplně každý z nás byl někdy nachlazen. Ale co to vlastně znamená? A je dobré tuto nemoc jen tak bagatelizovat a přecházet?
21.12.2007, článek, Jana Schmiedtová1 komentář