Články  |  Doporučení  |  Diskuze
Cestování  |  Pohyb a zdraví
Psychologie
Relax a odpočinek
Saunování  |  Lázně
Styl a vzhled
Gurmán  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Petr Týfa

Uzavřít či neuzavřít předmanželskou smlouvu?

Uzavřít či neuzavřít předmanželskou smlouvu?

Pokud se rozhodujete vstoupit se svým partnerem (partnerkou) do manželství, možná přemýšlíte, jak uspořádat své majetkové poměry. Jedním z řešení, které nám současný právní řád nabízí, je i uzavření takzvané „předmanželské smlouvy“. My se nyní podíváme na to, v čem tkví základní problém celého dokumentu.
19.8.2009, Petr Týfa
Romantika pro dva: naučte se pochválit

Romantika pro dva: naučte se pochválit

Když se zamilujeme do svého partnera, vidíme na něm jen samé kladné stránky. Všechno nám přijde úžasné a každá zvláštnost zajímavá. Ve chvíli, kdy zamilovanost zmizí, vylezou na povrch věci, které jsme do té doby obdivovali. Pro udržení spokojeného trvalého vztahu je však třeba se naučit chválit buďto slovy, nebo činy.
28.7.2009, Petr Týfa
Rozvoj partnerského vztahu

Rozvoj partnerského vztahu

V tomto článku se zaměříme na vztah dvou partnerů. Co je potřeba pro to, aby naše láska nevyprchala po několika měsících? Jak si udržet vztah živý a trvalý? Existuje nějaký způsob, aby naše dlouhotrvající soužití mohlo být i po letech krásné?
12.4.2009, Petr Týfa1
Místo pro svatbu

Místo pro svatbu

V jednom z předchozích článků jsme psali, zda-li má smysl se v dnešní době ještě ženit či vdávat a došli jsme k závěru, že ano. Pro většinu párů zůstává svatba důležitou možností, jak stvrdit svůj závazek k druhému člověku nějakou písemnou formou. Nyní se podíváme, kde je možné takový sňatek uzavřít.
8.4.2009, Petr Týfa
Má dnes manželství ještě smysl?

Má dnes manželství ještě smysl?

V současné době mnozí lidé řeší otázku, zda-li se oženit či zůstat se svým partnerem nesezdaní. Oproti minulým dobám, kdy žití „na hromádce“ bylo považováno za něco nezvyklého, někdy i nemorálního, v současné době spěje společnost k mnohem liberálnějšímu přístupu. Mnoho párů volí společnou domácnost, aniž by se vrhali do komplikovaného manželského vztahu. Mají proto svatby ještě budoucnost?
28.10.2008, Petr Týfa
Příčiny přejídání II

Příčiny přejídání II

V tomto článku se budeme zabývat tím, jaké jsou možné příčiny přejídání. Jíme snad proto, že nás k tomu nutí naše geny? Nebo na nás působí okolí? Anebo máme na našem přejídání také nějaký podíl my? Kromě těchto otázek se ještě podíváme na myšlenku, zda přejídání může být i nevědomý mechanismus v nás, kdy jídlem nahrazujeme něco, čeho se nám v minulosti nedostalo.
12.9.2008, Petr Týfa
Meditace jako duchovní relaxace

Meditace jako duchovní relaxace

Meditace je jedna z nejstarších forem vyrovnávání se se stresem. Dokáže tlumit fyziologické i psychické příznaky podráždění, a lze ji proto považovat za účinnou relaxační metodu. Kromě toho však má meditace i svoji duchovní rovinu, jejímž prostřednictvím lidé po celém světě hledají svůj smysl života, svoji podstatu či transcendentní zážitky.
30.8.2008, Petr Týfa
Příčiny přejídání

Příčiny přejídání

V tomto článku si povíme o tom, proč se člověk přejídá. Co způsobuje, že mnoho lidí má stále na něco chuť a vyhledává jídlo, aby „zaplácli“ svůj prázdný žaludek. Zajímá vás, jak se přejídání zbavit nebo jak zamezit přejídání vašeho dítěte? Odpovědi najdete níže.
14.7.2008, Petr Týfa
Vliv reklamy na člověka II

Vliv reklamy na člověka II

O skrytém ovlivňování reklamy jsme si již povídali v jednom z minulých článků, nyní se zaměříme na to, jak mohou reklamy působit na naše děti, co znamená takzvaná podprahová reklama a jestli se s ní můžeme setkat i u nás. Nejprve se ale podíváme na jednu českou reklamu, která se v minulosti objevovala na našich billboardech a v magazínech.
1.7.2008, Petr Týfa
Výklad snů

Výklad snů

V tomto článku o snech si ukážeme, jak je možné sny vykládat. Existuje určitě nepřeberné množství technik a systémů, jak se dobrat významu každého snu, my se ale přidržíme metod, které definovali dvě velké postavy psychologie, Sigmund Freud a Carl Gustav Jung. A na konkrétním snu mladého právníka si vysvětlíme, co daný sen může znamenat.
28.5.2008, Petr Týfa
Sen a jeho význam

Sen a jeho význam

Sny představují tajemnou oblast již od pradávna. Lidé se snaží jejich smysl pochopit a vysvětlit. Mnoho lidí ví, že se jim nějaký sen zdá, ale rádi by se dozvěděli více - co přesně se jim tu noc zdálo a co to vypovídá o jejich životě. Proto se mnoho odborníků, převážně z oblasti psychologie a psychoterapie, pokouší nalézt uspokojující odpovědi na tyto otázky.
26.4.2008, Petr Týfa
Relaxace zaměřená na dech

Relaxace zaměřená na dech

Tento typ relaxace je nejjednodušší a nejprostší ze všech typů relaxací, přesto je základem, ze kterého ostatní druhy v různých formách vycházejí a čerpají z něj svoji životodárnou sílu. Vždyť co je přirozenější než správně dýchat?
17.3.2008, Petr Týfa1
Vliv reklamy na člověka

Vliv reklamy na člověka

Reklama je u nás stále rostoucím odvětvím a hrne se na nás doslova ze všech stran. V televizi se prolíná jednotlivými pořady, v časopisech na nás shlíží obrázky krásných modelek, na billboardech se předvádějí usměvaví mladí lidé a nabízejí služby své společnosti. Reklama vtrhla do našich životů a ovlivňuje nás. Máme se reklamy obávat nebo se těšit na něco nového, co reklama nabízí?
15.2.2008, Petr Týfa
Trénink relaxace podle Jacobsona

Trénink relaxace podle Jacobsona

V dnešní hektické době je třeba občas vypnout a relaxovat. Nicméně ke správné relaxaci je zapotřebí trénink. Dnes vám přinášíme postup k relaxaci podle Jacobsona, která spolu s autogenním tréninkem, o kterém jsme se zmiňovali minule, patří k nejvíce využívaným v klinické praxi psychologů.
31.1.2008, Petr Týfa
Autogenní trénink – relaxací k duševnímu zdraví

Autogenní trénink – relaxací k duševnímu zdraví

Nemáte v době vánočního shonu na nic čas? Stresujete se kvůli maličkostem? Nebo se již dlouho odhodláváte přestat kouřit? Vyzkoušejte autogenní trénink. Je to patrně nejznámější relaxační metoda na světě. Vyučuje se v Evropě, v Americe i v Asii (zde zejména v Japonsku). Má široké uplatnění a pomáhá praktikujícímu člověku lépe zvládat stres i nároky dnešní doby.
26.12.2007, Petr Týfa
Psychické potíže lidí v moderní době

Psychické potíže lidí v moderní době

Moderní doba klade na lidi různé požadavky, které ne vždy lidé dokáží zvládnout. Na jedné straně žijeme v největším blahobytu za celou historii lidstva, na druhé straně nám tento blahobyt činí problémy. Problémem je rovněž to, že málokdo se spokojí se svojí stávající životní úrovní, ale většina z nás požaduje stále víc. Jednoduše řečeno, člověk je stále nespokojený.
12.11.2007, Petr Týfa1