Články  |  Doporučení  |  Diskuze
Cestování  |  Pohyb a zdraví
Psychologie
Relax a odpočinek
Saunování  |  Lázně
Styl a vzhled
Gurmán  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak
Komentáře od Merlot
Vzhledem k datu uveřejnění sice již s křížkem po funuse, přesto....:­)

(autorka píše: Někteří by mohli být fajn, ale na první pohled to není ono. Zřejmě si neuvědomují, jak důležitý první dojem je.­)

První dojem je vskutku důležitý, za předpokladu, že s ním umíme pracovat. Jinak se jedná o pouhý předsudek. Je velký rozdíl, jaký dojem vyvolá osobní setkání tváří v tvář a dojem získaný z přečtení profilu a prohlédnutí fotek na seznamce. Jinými slovy, dojem ze seznamky nám není schopen zprostředkovat, pravdě se alespoň trochu blížící pocity a informace. Pokud se někdo domnívá, že díky zveřejněnému profilu, se o dotyčném dozvěděl vše, co potřebuje, jedná jen na základě osobních předsudků a nikoliv faktů.
Odpovědět0  0
Můj osobní názor? Se vší úctou k autorce, bez snahy se jí jakkoli dotknout nebo urazit. Článek je tendenční, zaměřený spíše pro ženy a lehce naivní, odvislý od dosud nízkého věku a tím spojených zatím nedostatečných životních zkušeností.
Svět ani život kolem nás není černobílý, jsme utvářeni a tvarování prostředím, ve kterém žijeme. Seznámení v dnešní době není jednoduché, přesto je možné v podstatě kdekoliv. Velmi však záleží na každém jedinci a jeho nastavení osobnosti, předpokladech, preferencích, schopnostech, potřebách a touhách. Nezaznamenal jsem výrazný rozdíl od doby před nebo během koronaviru. Vzorce chování a jednání, kterými se řídí naše podvědomí jsou pořád stejné.

4 roky jsem se pohyboval na dvou nejznámějších českých seznamkách. Z počátku proto, že jsem skutečně hledal trvalý vztah. Ke konci už jen ze zvědavosti. Moje zkušenost je víceméně tristní. Ač ženy psaly o hledání toho ­"pravého­", pana Božského, ve skutečnosti po osobním setkání vyšlo najevo, že hledaly zázemí, bydlení, ekonomické nebo materiální jistoty, žádané společenské postavení potenciálního partnera či opatrovníka svých dětí, popř. kutila k opravě bytu nebo domu. Z lidského hlediska to lze i pochopit, ale kde se ztratila ta potřeba lásky, o které psaly na svém profilu? Z počtu asi 60­-ti žen ve věku 39­-46 let, se kterými jsem se osobně setkal ­(nejen ze seznamek, ale i z běžného života­), drtivé většině vadilo, že jsem táta samoživitel. Kupodivu nejvíce to vadilo právě mamkám samoživitelkám :­) Zbylé skupině nešlo ani tak o trvalý vztah, jako spíše o kamarádství s výhodami. Nicméně v konečném důsledku ani jedna jediná nehledala lásku, rozuměj ten cit.

Dnes si články s radami vztahových koučů čtu s úsměvem. Životní zkušenost ničím nahradit nelze :)
Odpovědět0  0