Články  |  Doporučení  |  Diskuze
Cestování  |  Pohyb a zdraví
Psychologie
Relax a odpočinek
Saunování  |  Lázně
Styl a vzhled
Gurmán  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Marek Numerato

Fotbálek: fotbal u kterého se neběhá

Fotbálek: fotbal u kterého se neběhá

Hřiště už svou zeleň definitivně ztratila, šero a zima otevírá dveře vyhřátým lokálům a v nich se zelenají stoly, u kterých svádějí boj dvě družstva panáčků ovládaných výkruty rukou čtvera hráčů. Hrací stoly si ale pořizují i školy nebo firmy: v době pracovní pauzy dokáže partie fotbálku protáhnout tělo i zapomenout na stres.
25.10.2006, Marek Numerato1
Vespa – více než jen dopravní prostředek

Vespa – více než jen dopravní prostředek

Skútr Vespa se zapsal do dějin nejen jako dopravní prostředek. Svými majiteli je vnímán taktéž jako módní doplněk, umělecké dílo či součást určitého životního stylu. Letos početní příznivci Vespy oslavují jubilejní šedesáté výročí zrodu legendárního motocyklu.
22.9.2006, Marek Numerato
Je cestovní ruch k ekologii stále lhostejný?

Je cestovní ruch k ekologii stále lhostejný?

Zatímco lidé vyrážejí během období letních dovolených za odpočinkem, naše planeta si rozhodně nevydechne. Cestovní ruch má na svědomí rozsáhle škody na životním prostředí. Jelikož se lidstvo nechce vzdát turistiky a zároveň se pokouší eliminovat ekologické škody, směřují úvahy ekologů k nalezení souladu mezi cestováním a ochranou přírody.
28.8.2006, Marek Numerato
Sardinie, pýcha Středozemního moře

Sardinie, pýcha Středozemního moře

Sardinie představuje druhý největší ostrov ve Středozemním moři. Východní pobřeží je obklopeno Tyrhénským mořem, jednou ze součástí Středozemí. Sardinie je ostrovem, který svým návštěvníkům nabízí tisíce podob. Součástí území jsou historická městečka, průmyslová centra, tichá místa v horách nebo pohádkové zátoky.
3.8.2006, Marek Numerato
Sudoku - Češi jsou v něm mistry!

Sudoku - Češi jsou v něm mistry!

Sudoku slaví v létě první rok od svého „příchodu“ do Čech. Tak jako na celém světě, i v naší společnosti číselný rébus potrápil miliardy mozkových buněk a pomohl zvýšit zisky knižním nakladatelům či výrobcům počítačových her.
17.7.2006, Marek Numerato

Italové slaví po penaltovém rozstřelu titul

Mistrovský titul z německého šampionátu vybojovali Italové. Ve finále porazili v penaltové loterii Francii. Tvrdý boj nervově neustál kapitán poražených Zidane, jenž se nechal zbytečně vyloučit. Bronzové medaile ozdobily hruď domácích Němců.
10.7.2006, Marek Numerato
Sudoku a jeho cesta k popularitě

Sudoku a jeho cesta k popularitě

Sudoku je hrou, kterou si oblíbili luštitelé logických hlavolamů i křížovek. Dnes, kdy internetové vyhledávače registrují k tomuto výrazu téměř devadesát miliónů odkazů, najdeme při vyslovení jména logické hry odezvu ve všech koutech planety.
10.7.2006, Marek Numerato

Francie se postarala o velké překvapení, vyřadila Brazílii

Ve hře o titul světového šampióna jsou poslední čtyři týmy. Pouze jedno mužstvo ze čtveřice Francie, Itálie, Německo a Portugalsko skončí na turnaji bez medaile.
3.7.2006, Marek Numerato

Německo tančilo sambu a kankán

Seznam čtvrtfinalistů se uzavřel. Podle očekávaní v něm nechybí Brazílie. Kanárci mají možnost oplatit Francii finálovou prohru starou osm let. Na turnaji dohráli poslední afričtí zástupci a Španělé.
28.6.2006, Marek Numerato1

Gólů padalo jako šafránu

Žádného gólu ze hry se nedočkali v pondělí diváci na fotbalovém mistrovství. V utkání dala gól, a to z penalty, pouze Itálie proti Austrálii. O postupu Ukrajiny rozhodl až pozápasový penaltový rozstřel.
27.6.2006, Marek Numerato

Norimberk zažil karetní večírek

V sobotu a v neděli bylo osmifinále rozehráno. Do dalšího kola postoupilo Německo, Argentina, Anglie a Portugalsko.
26.6.2006, Marek Numerato

Pro Čechy turnaj končí

Po čtvrtku již známe šest osmifinálových dvojic. Největším překvapením je účast Ghany ve vyřazovací části šampionátu. Afričtí přemožitelé Česka narazí na Brazílii. Osmifinále začíná již v sobotu.
23.6.2006, Marek Numerato

Na Němce čekají v osmifinále silní Švédové

V úterý se k již jistým osmifinalistům přidalo Švédsko - k postupu seveřanům stačila remíza s Anglií. V čele tabulky střelců se usadil domácí Miroslav Klose.
21.6.2006, Marek Numerato

Ukrajinci hlásí, že se nevzdávají

K jistým postupujícím se přidalo Španělsko. Ukrajina odčinila vysokou prohru z prvního zápasu a získala zpět ztracené sebevědomí.
20.6.2006, Marek Numerato

Pro Čechy se víkend nezdařil

Na třetí červnový víkend nebudou čeští fotbaloví fanoušci rádi vzpomínat. Důvod k oslavám neměli ani jejich italští a francouzští kolegové.
19.6.2006, Marek Numerato

Anglie a Ekvádor mají již jistotu postupu

Mistrovství se dočkalo startu talentovaného Rooneyho. Ekvádorci mohou být velkým překvapením turnaje. Zatím vítězí nečekaně snadno.
16.6.2006, Marek Numerato

Španělští toreadoři nedali ukrajinským býkům šanci

V šestý hrací den turnaje se zrodilo zatím nejvyšší vítězství. Španělé porazili Ukrajinu 4:0. Mnichovská Arena hostila arabské derby mezi Saúdskou Arábií a Tuniskem.
15.6.2006, Marek Numerato

Fotbaloví favorité nenadchli

Terčem všeobecné zvědavosti byl start Francie a Brazílie. Ani jeden z favoritů nenadchl, reprezentanti galského kohouta navíc ztratili první body.
14.6.2006, Marek Numerato

Rosický hvězdou, Koller smolařem

Vítězství nad Spojenými státy bylo pro české reprezentanty považováno za nutnost. Že vyhrají svěřenci Karla Brücknera o tři góly čekali jen největší optimisté.
13.6.2006, Marek Numerato

Pro Čechy byl víkend tichem před bouří

Akce, která zpomaluje chod burzovních trhů, a naopak zvyšuje tržby producentů piva, byla zahájena!
12.6.2006, Marek Numerato

Světu zavládne na měsíc fotbal

Poprvé od svého vzniku se nejprestižnější akce v kopané zúčastní i Česká republika pod vedením kouče Brücknera.
6.6.2006, Marek Numerato
Powerball – hraj si, posiluj, pečuj o své zdraví

Powerball – hraj si, posiluj, pečuj o své zdraví

Koule o velikosti tenisového míčku vypadá na první pohled jako těleso z jiné planety. Dokáže probudit u milionů lidí pud soutěživosti, vypracuje vám perfektní svaly na rukou a pomáhá při komplikacích způsobených prací na počítači. O čem je řeč? O mechanickém přístroji powerball.
2.6.2006, Marek Numerato1
Potápění – adrenalinový zážitek i poznání jiného světa

Potápění – adrenalinový zážitek i poznání jiného světa

Potápění představuje ideální spojení fyzické činnosti se smyslovým, zejména vizuálním, prožitkem. Pozorování podmořského světa lze přirovnat ke sledování hvězdné oblohy. Ovšem s tím rozdílem, že potápěči musí projevit mnohem větší fyzickou zdatnost než hvězdáři.
15.5.2006, Marek Numerato
Co musí zvládnout "Železný muž"?

Co musí zvládnout "Železný muž"?

Vícebojařská odvětví jsou pořádným testem tělesné kondice. Pětiboj, desetiboj anebo klasický triatlon se však nemůže vyrovnat nárokům závodu Ironman, který se jezdí, běhá a plave na Havajských ostrovech.
10.5.2006, Marek Numerato
Sport dnes: Dokaž, že to dokážeš!

Sport dnes: Dokaž, že to dokážeš!

Motivem fyzických výkonů je čím dál častěji snaha člověka posunout hranici vlastních možností. Typickým příkladem těchto podnětů je triatlon nebo vytrvalostní běhy v extrémních podmínkách. Cílem těchto sportů již není zúčastnit se ani zvítězit, ale „dokázat to“.
25.4.2006, Marek Numerato1
Jandova trnitá cesta za vítězstvím

Jandova trnitá cesta za vítězstvím

Jakub Janda letos jako první český skokan na lyžích dosáhl celkového vítězství ve Světovém poháru. Jeho cesta k úspěchu však nevedla růžovým sadem. I v budoucnu na Jakuba čeká řada překážek, se kterými se bude muset poprat.
7.4.2006, Marek Numerato
Spánek – zdroj energie, předpoklad zdravého života

Spánek – zdroj energie, předpoklad zdravého života

Spánek je nejčastější formou odpočinku i celkovou životní činností člověka. Pomáhá k regeneraci fyzických i psychických sil. Průměrný člověk prospí zhruba třetinu života.
29.3.2006, Marek Numerato3
Jak budeme vzpomínat na letošní olympiádu?

Jak budeme vzpomínat na letošní olympiádu?

Dvacáté zimní olympijské hry v Turíně skončily. Přímí účastníci sportovní akce si pořadatelství Piemonťanů příliš nepochvalovali. Dojem kazil nepořádek, bahno, nedodělané ubytovací prostory i závodiště.
8.3.2006, Marek Numerato
S kulatým nesmyslem kamarádí i holky

S kulatým nesmyslem kamarádí i holky

Část žen neskrývá svoji nenávist k nejpopulárnějšímu sportu. Právě s fotbalem totiž mnohdy bojují o místo v srdcích mužů. Ale výjimkou nejsou ani zástupkyně něžného pohlaví, které se fotbalu aktivně věnují.
1.3.2006, Marek Numerato
Turín, město nejen olympijské

Turín, město nejen olympijské

Pořadatelským městem zimních olympijských her v tomto roce se stal italský Turín. Předpokladem hostitelství vrcholové sportovní akce je samozřejmě vybudování rozsáhlé infrastruktury, která do regionu naláká kromě sportovců a fanoušků i turisty.
28.2.2006, Marek Numerato