Články  |  Doporučení  |  Diskuze
Cestování  |  Pohyb a zdraví
Psychologie
Relax a odpočinek
Saunování  |  Lázně
Styl a vzhled
Gurmán  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

M Chylková

Hydroterapie - voda „kam se podíváš“

Hydroterapie - voda „kam se podíváš“

Letní období vodu přímo vyžaduje - jako součást pitného režimu pro dobrou kondici, pro relaxaci a hydroterapii, ale také v podobě vodních sportů, které rozšiřují rok co rok svou nabídku. Podívejme se na pár tipů
26.8.2009, M Chylková
Příprava na léto - zásobte se přírodním betakarotenem

Příprava na léto - zásobte se přírodním betakarotenem

Blíží se doba dovolených, opalování, koupání a samozřejmě nadměrného vystavování se nebezpečnému UV záření. Známý betakaroten, který nás před nežádoucími vlivy slunečního záření chrání, můžeme užívat v podobě kapslí. Ale pokud dáváme přednost přírodním zdrojům, potravin bohatých na provitamín A je dostatek.
7.8.2009, M Chylková
Když ledviny zlobí, pomohou bylinky

Když ledviny zlobí, pomohou bylinky

Záněty močových cest postihují obě pohlaví, podstatně častěji však „pronásledují“ ženy v jakémkoliv věku a s častou frekvencí se vracejí. Jak se pro příště ubránit? Co je tím spouštěčem úmorných bolestí? Otázkou také je, zda jsou podávané léky vždy tím nejlepším řešením.
23.3.2009, M Chylková
Wellness pobyty – smršť energie a optimismu do jarních dní

Wellness pobyty – smršť energie a optimismu do jarních dní

Pojďme společně zapomenout na kolem se vyskytující negativní vlivy, které nám dělají zbytečné vrásky. Po pár dnech nabereme na síle stejně jako probouzející se příroda. Čeká nás očista organismu, regenerace celého těla a spousta rozmanitého pohybu.
6.2.2009, M Chylková
Staňte se hvězdou silvestrovské noci

Staňte se hvězdou silvestrovské noci

Vyměňte loňský „karnevalový kostým“ za nepřehlédnutelný outfit dotažený do posledního detailu. Vezměte všechnu odvahu a pohrajte si s líčením i účesem, zvolte odvážnější kousky oblečení, kombinujte styly. Odhalené části těla ozdobte netradičními šperky nebo body paintingem, který jen podtrhne vaši originalitu.
30.12.2008, M Chylková
Bělení zubů – když úsměv mluví za vás

Bělení zubů – když úsměv mluví za vás

Přirozenost se dávno nenosí, jakoby nám chtěly říct všechny ty celebrity pyšnící se kromě své přehnané štíhlosti i několika plastikami. Navíc, podezřele symetrických a zářivě bílých perliček mezi rty si nelze nevšimnout. A nám na mysl přichází, je ta bělost vůbec „normální“?
31.10.2008, M Chylková
Exotické ovoce součástí jídelníčku

Exotické ovoce součástí jídelníčku

Široký sortiment nabízeného ovoce nás láká na každém rohu. Návštěva tržnice či marketu je tak mnohdy zkouškou vlastních znalostí. Známe nebo neznáme jednotlivé kousky ovoce? Umíme vybrat zralé, přitom čerstvé plody? A hlavně – víme si rady s jeho použitím a skladováním při zachování všech vitamínů?
14.9.2008, M Chylková
Svatební líčení aneb na den princeznou

Svatební líčení aneb na den princeznou

Všední den, zvláštní příležitost, nebo den, kdy se chceme okolí líbit o něco více. To všechno většinou zvládáme a máme v oku, co nám sluší. Ale v den, kdy chceme být tou nej mezi všemi, necháváme líčení rády na šikovné vizážistce, která nám k vlastní kráse „kousek přidá“. Zdůrazní přednosti obličeje, nechá si záležet na make-upu a skryje všechny nedostatky.
3.9.2008, M Chylková
Djerba – dovolená okořeněná pohybem

Djerba – dovolená okořeněná pohybem

Opět se vydáváme za mořem, za krásami Tuniska a známým ostrovem Djerba. Kromě obdivování pláží, cestami za tuniskou historií a posedávání u šálku mátového čaje s tuniskými domorodci si můžeme dovolenou zpříjemnit i sportem a pohledem na nabízenou kuchyni okem „dietářky“. Přijet z dovolené o pár kilo lehčí se podaří málokomu, ale stačí si z exotických dobrot vybrat čerstvé potraviny, dopřát si přirozený pohyb a máme vyhráno.
11.8.2008, M Chylková
Prodloužené vlasy vyžadují cílenou péči

Prodloužené vlasy vyžadují cílenou péči

Vlasy plné zdraví a lesku jsou snem každé ženy. Ale příroda si s námi pohrává a ne každá z nás se dočká vysněné hustoty a délky. I když je trh přesycen prostředky, které zaručují pozitivní změnu, od pilulek až po olejíčky vtírající se do pokožky hlavy, není jisté, zda se výsledek vůbec dostaví. Je tu šance pro všechny – prodloužení vlasů na počkání. Ale na co si dát pozor, aby zdánlivě pravé vlasy zůstaly tak, jak nám je „přišili“? Víte, že i vaše oblíbené způsoby relaxace mohou vlasy poškodit?
7.7.2008, M Chylková
Být či nebýt matkou

Být či nebýt matkou

Volba každé ženy, řeknete si. Mít či nemít dítě? Ačkoliv společnost pokročila o kus dál a pohled na ženu jako sebevědomou a emancipovanou bytost se stává samozřejmostí, lidé na bezdětnou ženu před třicítkou stále sypou mnoho otázek. Nemá muže, je snad jiné orientace nebo není zdravotně v pořádku? A v očích maminek tahajících kočárek je jen sobeckou bytostí. Vždyť co může být lepšího než zasvětit všechen svůj čas malé ratolesti.
11.6.2008, M Chylková
Djerba - kouzlo Afriky

Djerba - kouzlo Afriky

I na začátku jara lze nalézt místo, kde se na vlnách odráží horké slunce, místo, kde lze zapomenout na okolní svět. Touha lenošit a odpočinout si vás dovede až na samý okraj severní Afriky, kde z chráněného Gábeského zálivu vystupuje exotický ostrov Djerba.
8.5.2008, M Chylková
Extra tipy na silvestrovskou noc

Extra tipy na silvestrovskou noc

Silvestr - den pokušení v jídle a pití, noc plná smíchu a chuti se dobře pobavit. Pro někoho příležitost dopřát si alkohol téměř v neomezeném množství, pro někoho den jako každý jiný, třeba i pracovní. Pro jednoho nucená zábava, pro jiného možnost ukázat se v co nejlepším světle - v rytmu hudby, nočních světel a radosti.
1.1.2008, M Chylková
Dovolená ve znamení Zlínského kraje a relaxace

Dovolená ve znamení Zlínského kraje a relaxace

Nejen letní období nám nabízí možnost strávení příjemné dovolené a jistotu vytoužené relaxace. Nemusíme opustit hranice, ani se vydat do vyhlášených lázeňských oblastí, a přece si můžeme aktivně odpočinout a dopřát si pár dnů oddechu. Zároveň tělo příjemně „potrápíme“.
23.11.2007, M Chylková
Podzimní líčení – vsaďte na černou!

Podzimní líčení – vsaďte na černou!

Trendy v líčení pro letošní podzim jsou jasně dané. Hravé barvičky necháme hluboko v šuplíku a ukážeme se světu v antracitových tónech šedé, černé a stříbrné. Tento styl je výzvou pro odvážné a sebevědomé ženy. Módní návrháři společně s vizážisty totiž slibují sexy sezónu. Černá je barva možností a v líčení působí přesvědčivě, tajemně a smyslně.
19.10.2007, M Chylková
Pozitivní náladou proti stresu

Pozitivní náladou proti stresu

Stresové situace v práci bývají pro většinu z nás každodenní záležitostí. Když se k tomu přidají potíže v rodině, nepříliš chápavý partner, hlava se nám může rozskočit. Obavy z dalších dnů mohou spustit další reakce, tělo se brání a negativní myšlenky se odrazí i na fyzickém zdraví. Pojďme se stresu ubránit a žít mnohem klidněji. Jde to, zde najdete návod, jak na to.
24.9.2007, M Chylková
Podzim ve stylu krásy

Podzim ve stylu krásy

Nastává období náročné na psychiku i náš fyzický vzhled. Dny se zkracují, slunečných dnů ubývá a rána bývají opravdu pochmurná a chladná. Ale náladu si můžeme udržet, stejně jako zářící vzhled. Proč nepůsobit spokojeně po celý rok? Létem přece nic nekončí, naopak si zasloužíme pořádnou dávku péče a wellness.
12.9.2007, M Chylková
Santorini – romantika pro dva

Santorini – romantika pro dva

Santorini, patřící do jižních ostrůvků Kykladů, je ostrůvkem vulkanického původu, omývaný Egejským mořem. Krása, čistota, historie a jedinečnost ostrůvku, který svým jménem oslavuje svatou Irenu, je lákadlem pro turisty z celého světa. Možná také proto je oblíbeným místem pro svatební obřad.
27.8.2007, M Chylková5
Hubnutí a sport – skvělá kombinace

Hubnutí a sport – skvělá kombinace

Znáte to, máte své oblíbené džíny, které se rok od roku „zmenšují“. Přestože vypadají pořád zachovale a ráda byste je znovu oblékla, zůstávají ve skříni a v hloubi duše doufáte, že jednou je zase dopnete. Nechcete to už konečně změnit? Vyměnit posměšky za obdivné pohledy mužů i žen? Chce to jen trochu vůle a novou závislost… na sportu.
10.8.2007, M Chylková4
Líčení do vody – staňte se vodní kráskou

Líčení do vody – staňte se vodní kráskou

Úmorná vedra svádějí k pobytu u vody více než jindy. Ať už ležíte u místního rybníku, na oblíbeném koupališti nebo někde na vzdálenějších místech Země a zchlazujete tělo v oceánu, vždy můžete být dokonalá v každém detailu. Mít bezchybnou pleť, natočené řasy a pohrát si s barvičkami, které jen tak „nezmizí“.
3.8.2007, M Chylková
Asertivita - cesta ke spokojenému partnerství

Asertivita - cesta ke spokojenému partnerství

Rovnocenný vztah, bezproblémová komunikace a šťastné soužití s partnerem. Sen každé z nás. Zkuste na to jít asertivně a naučte se s partnerem správně komunikovat. Pokud řešíte komunikační potíže, čekají Vás lepší zítřky.
23.7.2007, M Chylková
Autem do Řecka bez nehod

Autem do Řecka bez nehod

Těšíte se na dny volna, nicnedělání nebo právě dobrodružné cesty po vzdálených koutech světa. Rádi byste viděli i trochu dál než obyčejný turista, nemáte strach cestovat bez průvodce a alespoň částečně zvládáte cizí jazyk, nejlépe angličtinu. Sedí to právě na Vás? Sbalte kufr, pas a můžeme vyrazit – Řecko už na vás čeká. Bezstarostné toulání řeckým světem nám může zkomplikovat neznalost zákonů přírody i státu. Proto vám přinášíme rady nad zlato.
11.7.2007, M Chylková
Jak v pohodě přežít horké léto

Jak v pohodě přežít horké léto

Léto je plné pokušení. Paprsky slunce lákají odhalovat tělo, pobývat u vody a občas si zahřešit dobrým jídlem nebo osvěžujícím nápojem, třeba i s obsahem alkoholu. Najděte ideální míru pro všechny činnosti, ať se cítíte fit i v parných dnech. Přinášíme vám cenné rady, jak na to.
6.7.2007, M Chylková
Bikram joga - tip, jak zhubnout do plavek

Bikram joga - tip, jak zhubnout do plavek

V současné době je jóga stále oblíbenější metodou, jak tělu dodat energii procítěným dýcháním, posílit svalstvo a zároveň uvolnit mysl. Je všeobecně známo, že cvičení jógy tělu i duši prospívá a zbaví vás bolesti zad. Chcete-li shodit pár kilo a docílit tak zeštíhlení boků a stehen, máme pro vás extra tip - Bikram jógu!
20.6.2007, M Chylková
Řecké ostrovy uchovávají dávná tajemství

Řecké ostrovy uchovávají dávná tajemství

Řecko, ležící v jižní části Balkánského poloostrova, je zemí, kterou navštívili mnozí z nás. Ať už jste trávili dovolenou na řecké pevnině nebo na některém z malebných ostrovů, museli jste zachytit jejich kouzlenou atmosféru. Kromě krás přírody, výborné kuchyně jste si jistě všimli vstřícnosti místních lidí. Hledáte-li zemi, kde můžete bez obav cestovat (i na vlastní pěst), neváhejte.
7.6.2007, M Chylková