reklama
Články  |  Doporučení  |  Diskuze
Cestování  |  Pohyb a zdraví
Psychologie
Relax a odpočinek
Saunování  |  Lázně
Styl a vzhled
Gurmán  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Jaroslava Vítámvásová

Vichy - královna francouzských lázní

Vichy - královna francouzských lázní

Vichy není jen lékařská kosmetika, kterou známe z výloh snad každé lékárny, ale též jméno významného francouzského lázeňského střediska proslulého léčivými vulkanickými prameny ale i pohnutou historií.
6.4.2006, Jaroslava Vítámvásová1
Vodní doktor Vincenc Priessnitz

Vodní doktor Vincenc Priessnitz

Nebyl studovaný lékař, uměl sotva číst a psát. Díky pokusům na sobě samém i pevné víře v léčivé účinky vody uvedl do praxe nový způsob léčby. Dnes je právem považován za zakladatele empirické hydroterapie.
28.3.2006, Jaroslava Vítámvásová
Dějiny koupání

Dějiny koupání

Vztah člověka k hygieně a k léčivým koupelím prošel v mnoha proměnami. Od středověku, kdy byla osobní hygiena hříšností, naštestí uplynula dlouhá doba a léčba koupelemi nabízí sofistikovanější metody než třeba "odvar z mraveniště."
24.3.2006, Jaroslava Vítámvásová
Karlovy Vary, hlavní město lázní

Karlovy Vary, hlavní město lázní

„Budeme cestovat, pojedeme do Evropy, uvidíme Paříž, Monte Carlo, Karlsbad...“, tak praví Dug Badman své vyvolené ve slavné české kovbojce. A že vám jméno našich Karlových Varů vedle francouzské metropole dnes už nějak nesedí?
16.3.2006, Jaroslava Vítámvásová2
Lázně v orientu

Lázně v orientu

Tradice lázeňství se uchovala do moderní doby nejen díky řecké a římské kultuře, ale rozvíjela se i v orientu. Dodnes jsou velmi populární turecké lázně, ale péči o tělo a léčivé účinky pramenů znal i Dálný východ.
16.2.2006, Jaroslava Vítámvásová
Kdo vynalezl sprchu? Aneb lázeňství a antika

Kdo vynalezl sprchu? Aneb lázeňství a antika

Víte, co jsou to balnearia? A jak vypadaly pravé římské lázně? Dozvíte se, že sauna není vynálezem seveřanů a že ve starém Řecku více než medicíny užívali k léčbě magie a sugesce, zatímco v Římě měli v oblibě kosmetické salony.
30.1.2006, Jaroslava Vítámvásová
Jemně perlivá, destilovaná, ale i kultovní

Jemně perlivá, destilovaná, ale i kultovní

Voda je předpokladem života na celé planetě. Protože už od pradávna umí léčit i uzdravovat, stojí na začátku historie lázeňství, s níž vás chceme seznámit. Představme si vodu jako božstvo hodné uctívání.
18.1.2006, Jaroslava Vítámvásová