Články  |  Doporučení  |  Diskuze
Cestování  |  Pohyb a zdraví
Psychologie
Relax a odpočinek
Saunování  |  Lázně
Styl a vzhled
Gurmán  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Eliška Tlustá

Jak slaví Vánoce ve světě?

Jak slaví Vánoce ve světě?

Vánoce spolu s Velikonocemi patří mezi největší křesťanské svátky. Vánoce oslavují narození Ježíška, který se narodil v Betlémě. Od roku 354 n.l. jsou Vánoce uznány oficiálním svátkem. Jak ale slaví ostatní státy tyto svátky? Nechte se inspirovat nebo si připomeňte své známé v jiných zemích, jak asi Vánoce slaví.
24.12.2008, Eliška Tlustá
Dovolená ve Španělsku - Costa Brava

Dovolená ve Španělsku - Costa Brava

Mezi nejoblíbenější turistické destinace a má nejoblíbenější místa ve Španělsku patří Costa Brava, kam jsem se vypravila o mé letošní dovolené. Proto bych se s vámi ráda podělila o své zážitky z tohoto „divokého pobřeží“.
29.8.2008, Eliška Tlustá
Pochutnejte si na salátu!

Pochutnejte si na salátu!

Nastává čas, kdy v horkém počasí dáme přednost salátovým pokrmům před klasickým teplým obědem. Zelené saláty obsahují spoustu vitamínů a nemusí být pouze přílohou k hlavnímu jídlu, mohou spolu s celozrnným pečivem tvořit lehký a osvěžující letní oběd. Dnes vám přinášíme tipy, jak si na salátu pěkně pochutnat.
16.6.2008, Eliška Tlustá
Umíte se pohádat?

Umíte se pohádat?

Ač se nám líbí nebo ne, v každém vztahu nastanou občas situace, ve kterých se partneři názorově neshodnou. Je to naprosto přirozené, že mají dva lidé odlišný názor. Uklidnit napjatou situaci nám trochu paradoxně může pomoci efektivní hádka. Úklid, který jsme zvyklí provádět v domácnosti, je totiž třeba provádět i ve vztahu, a to prostřednictvím správně vedené komunikace při výměně názorů.
30.5.2008, Eliška Tlustá
Zimní strava a lá Čína

Zimní strava a lá Čína

Zimní období představuje část roku, kdy více odpočíváme a častěji se nacházíme doma. Je to období klidu a rozvíjení vnitřního bohatství. Zkusme také přizpůsobit styl stravy více tomu, abychom byli více v souladu s přírodou a načerpali tak síly do dalšího období.
13.2.2008, Eliška Tlustá
Vybarvěte si svůj byt

Vybarvěte si svůj byt

Nebojte se použít barvy při zařizování (úpravách) svého bytu. Má to nejen svůj estetický význam, ženám toto zařizování také často přináší radost, ale barvy mají i pozitivní vliv na vaše zdraví. Každá barva má na vás jiný účinek. Zajímá vás, která barva je pro vás nejvhodnější? Pak čtěte následující řádky.
8.2.2008, Eliška Tlustá
Zelený čaj - zdravé novoroční povzbuzení

Zelený čaj - zdravé novoroční povzbuzení

Chladné a sychravé počasí přímo vybízí vychutnání si teplého čaje. Cítíme-li se unaveni, můžeme sáhnout po dobrém zeleném čaji, který nám poskytne povzbuzení mysli, zároveň dodá vitamíny a pomůže odstranit symptomy stresu. Doporučíme Vám také tip na dárek pro milovníky čaje.
11.1.2008, Eliška Tlustá
Svět doteků a vůní – Relaxace aromaterapeutickou masáží

Svět doteků a vůní – Relaxace aromaterapeutickou masáží

V době podzimu je naše nálada někdy pochmurná a tělo bývá oslabené pod vlivem ochlazení a změn počasí. Jak posílit imunitu, a přitom příjemně relaxovat? Dopřejte si „voňavou masáž“.
14.11.2007, Eliška Tlustá
Pravidla lásky II – Zdravá agrese

Pravidla lásky II – Zdravá agrese

Agrese je obvykle chápána spíše jako něco negativního, s čím nechceme mít nic společného. Přesto je agrese - správně použita a zvládnuta – ve vztahu potřebná. Naučte se používat agresi konstruktivně k zachování spokojeného vztahu.
13.8.2007, Eliška Tlustá
Správné dýchání – cesta, jak se zbavit stresu

Správné dýchání – cesta, jak se zbavit stresu

Ačkoliv si dýchání ani neuvědomujeme, je nepostradatelnou součástí našeho života. Dnešní uspěchaná doba nás nutí žít v neustálém poklusu. Zastavte se na chvíli, zhluboka se nadechněte a pomalu vydechněte. Naučte se správně dýchat – zlepší se vám nálada, zbavíte se stresu a navíc budete mít více energie.
9.7.2007, Eliška Tlustá1
Pravidla lásky: kvalitní vztah je běh na dlouhou trať

Pravidla lásky: kvalitní vztah je běh na dlouhou trať

Dlouhodobý vztah vypadá na první pohled jako samozřejmá věc. Spousta lidí okolo - nebo my sami, v takovém vztahu žijeme. Když partneři překonají prvopočáteční rozčarování, které přijde s odcházející zamilovaností a překonají některé těžkosti, může začít vzkvétat skutečná láska. Ale i tato skutečnost vyžaduje určitou práci a dodržování partnery stanovených pravidel.
2.7.2007, Eliška Tlustá1
Velký balón – velká legrace

Velký balón – velká legrace

S velkým balónem se dá užít spousta legrace. Dá se na něm hopsat a pohupovat, a hlavně také zpevnit hluboké svaly těla. Užít si cvičení zábavnou formou můžete na lekcích fitballu. A pokud se vám cvičení na míči zalíbí natolik, že bez něj nemůžete být, pořiďte si nafukovací balón rovnou domů.
1.6.2007, Eliška Tlustá
Co se ti dnes zdálo? - Sen jako zdroj sebepoznání

Co se ti dnes zdálo? - Sen jako zdroj sebepoznání

Sen je přirozeným projevem psychiky. Jaké poselství nám chtějí říct? Sny jsou darem psychiky, které nám mnohé říkají a mohou nám pomoci se vyznat sami v sobě. Zkusme se proto nyní detailněji zaměřit na své sny a odhalme jejich poselství.
21.5.2007, Eliška Tlustá6
Nahé líčení v šesti krocích

Nahé líčení v šesti krocích

Líčení je hra a je to o tom, jaký chcete o sobě vytvořit dojem, je to možnost, jak se v daný moment cítit více žensky. „Tento druh líčení volí obvykle lidé, kteří se běžně nelíčí, a kteří se ve výrazném líčení necítí dobře,“ komentuje kosmetička Jana Hotová. Dnes vám přinášíme postup, jak se přirozeně nalíčit v pohodlí domova.
30.4.2007, Eliška Tlustá
Taebo – Zvítěz sám nad sebou!

Taebo – Zvítěz sám nad sebou!

Chcete si ozvláštnit svůj všední den sedavého způsobu života? Zveme vás do světa zdánlivě neslučitelných věcí – bojového umění vyjádřeného v moderní taneční hudbě v kombinaci s baletními prvky. Toto spojení, ač neobvyklé (a možná i právě proto) zaručuje dobrou zábavu i zpevnění problémových partií.
19.3.2007, Eliška Tlustá
Buďte vidět na první pohled

Buďte vidět na první pohled

Jedna z prvních věcí, která muže na ženě upoutá, je obličej. Nepodceňujme první dojem – vytváří se několik sekund a zbavujeme se ho i několik let. Chcete snadno a rychle získat oslnivý výraz vašich očí? Představujeme vám trvalou na řasy – rozjasní pohled a opticky zvětší vaše oči.
14.3.2007, Eliška Tlustá
Gelové nehty – záchrana dobré image

Gelové nehty – záchrana dobré image

Toužíte po krásných a dokonalých nehtech, kterými oslníte své okolí, ale není vám shůry dáno je mít? Pokud vás již nebaví mít stále krátké a neupravené nehty, vyzkoušejte gelové nehty – přibyde vám krásný doplněk a získáte i větší sebevědomí. Manikérka Veronika Richterová radí, jak na to.
5.2.2007, Eliška Tlustá2
Pozdrav slunci – nejstarší rozcvička

Pozdrav slunci – nejstarší rozcvička

Jóga nás vede k harmonii, k uvědomělému jednání a jasnému myšlení. Cvičením Pozdravu slunci tak můžeme nahlédnout do tajemství tělesné a psychické pohody, kterou jóga přináší. Prostřednictvím sestavy Pozdrav slunci tedy můžeme kladně ovlivnit svůj život.
25.9.2006, Eliška Tlustá2
Powerjóga – naučte se relaxovat

Powerjóga – naučte se relaxovat

Rádi si doma zacvičíte, ale přesto se nedostavují tak chtěné výsledky? Nyní máte možnost zkusit powerjógu. Je výbornou prevencí především proti bolestem zad a působí velkou měrou proti stresu. Powerjóga tvaruje a formuje svaly, zvyšuje ohebnost těla a osvěžuje vaši mysl.
16.8.2006, Eliška Tlustá
Spinning – zhubnout intenzivní cyklojízdou

Spinning – zhubnout intenzivní cyklojízdou

Máte rádi cyklistiku a nemáte čas jezdit celý den na kole? Spinning je dokonalý spalovač tuků a posilovač svalů - sice se nehnete z místa, ale hodinu budete špalat do pedálů s intenzitou, jakou při běžné cyklistice jen tak nevyvinete.
11.7.2006, Eliška Tlustá1
Pilates - cvičební metoda, která Vás neunaví, zato osvěží!

Pilates - cvičební metoda, která Vás neunaví, zato osvěží!

Máte sedavé zaměstnání? Potřebujete relaxovat? Pilates účinně pomáhá kompenzovat negativa častého sezení při práci a pomůže Vám vyrovnat se s každodenním stresem!
8.6.2006, Eliška Tlustá6