www.relaxuj.cz
>

Cestování po Indii a Nepálu: doprava, smlouvání a placení

Cestování po Indii a Nepálu: doprava, smlouvání a placení
, , článek
Cestování po Indii dokáže přinést nejedno překvapení. V dnešním díle se budeme věnovat problematice dopravy, přesunu z jednoho místa na druhé a také smlouvání o cenách, které může být z počátku nepříjemné. Začne vás to ale bavit.
reklama
Jako poslední tu máme nejpomalejší způsob, a to rikšu. Trojkolku na lidský pohon. Ceny bývají podobné jako u tuk-tuku, nelze počítat s nějak rychlým přesunem a upřímně řečeno, bude vám rikšáků docela líto. Když se má chudák lopotit s více než 200 kilogramy váhy, přitom jde o vyzáblého padesátníka, je to zároveň trochu nepříjemné.
Rikšák v monzunovém dešti (
Samsung 30mm F2,0, klikněte pro zvětšení)


Přitom se samozřejmě nabízejí sami od sebe. V Amritsaru jsme jednoho z nich odmítli, načež odvětil, že když ne dnes, tak zítra. Typický Ind. Nejen v tom, že tohle slibuje (což je typické), ale i v tom, že to fakt splní. On byl opravdu schopný nás druhý den vyhmátnout a přemluvit, že nás sveze. Co na tom, že jsme cestou museli i slézt, protože to kvůli terénu nemohl zvládnout. A samozřejmě chtěl počkat, že nás sveze i zpět. To už jsme opravdu zdvořile odmítli a nechali ho hledat lehčí náklad.
Udatný rikšák (
Samsung 18-55mm, klikněte pro zvětšení)


Tímto bychom měli základní možnosti cestování po Indii, případně Nepálu za sebou. Nyní už víte, jaké jsou možnosti i ceny a co se dá bez větších potíží usmlouvat. Další díl našeho povídání budeme věnovat ubytování.

Fotografie byly pořízeny fotoaparátem Samsung NX11 s objektivem Samsung 30mm F2 nebo Samsung 18-55mm.

Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Ze života vztahové koučky: penis na seznamce Ze života vztahové koučky: penis na seznamce
Když mi vztah víc bere než dává, odcházím. Vztahová koučka bez chlapa, no to je teda bomba Pavlíno! „Už ti dávno není dvacet, co teď budeš dělat“? Oblíbená otázka mojí mámy. Musím hledat, nic jiného mi nezbyde...
14.2.2019, článek, Pavlína Uhrinová2 komentáře
Měsíc na Bali: Canggu a Pura Tanah Lot Měsíc na Bali: Canggu a Pura Tanah Lot
Rozhodli jsme se s rodinou strávit měsíční dovolenou na Bali. Byla to naše vysněná destinace, a tak jsme si začátkem prosince sbalili kufry a vyrazili na Vánoce do tepla s vidinou měsíčního dobrodružství v tropickém ráji.
11.2.2019, článek, Jana Bártová
Tipy na deskové hry pro dlouhé zimní večery Tipy na deskové hry pro dlouhé zimní večery
Máte hravou náturu a nechcete hrát s přáteli jen žolíka a Člověče, nezlob se? V tom případě pro vás máme pár tipů na několik deskových a karetních her, které jsou zábavné a většinou i velmi jednoduché na pochopení.
25.12.2018, článek, Milan Šurkala
Cestování po Šanghaji: Longhua Temple, svatba i parky Cestování po Šanghaji: Longhua Temple, svatba i parky
Česko-čínská svatba, která byla primárním cílem našeho putování, se blížila. Sobotní ráno jsme tak využili k návštěvě Longhua Temple a zahrad okolo, nedělní odpoledne pak k návštěvě místních parků. A ke hledání kešek, samozřejmě.
23.11.2018, článek, Milan Šurkala
Cestování po Šanghaji: People's Square, český pivovar Cestování po Šanghaji: People's Square, český pivovar
Další den nás zavedl do People's Square a prohlídli jsme si i obrovské muzeum v Šanghaji. Poté, co jsme byli zklamání jedním z chrámů, chtěli jsme si spravit chuť "českým" pivem v české restauraci. No, nespravili.
15.5.2018, článek, Milan Šurkala