www.relaxuj.cz
>

Cestování po Indii a Nepálu: doprava, smlouvání a placení

Cestování po Indii a Nepálu: doprava, smlouvání a placení
, , článek
Cestování po Indii dokáže přinést nejedno překvapení. V dnešním díle se budeme věnovat problematice dopravy, přesunu z jednoho místa na druhé a také smlouvání o cenách, které může být z počátku nepříjemné. Začne vás to ale bavit.
K oblíbeným
reklama
Jako poslední tu máme nejpomalejší způsob, a to rikšu. Trojkolku na lidský pohon. Ceny bývají podobné jako u tuk-tuku, nelze počítat s nějak rychlým přesunem a upřímně řečeno, bude vám rikšáků docela líto. Když se má chudák lopotit s více než 200 kilogramy váhy, přitom jde o vyzáblého padesátníka, je to zároveň trochu nepříjemné.
Rikšák v monzunovém dešti (
Samsung 30mm F2,0, klikněte pro zvětšení)


Přitom se samozřejmě nabízejí sami od sebe. V Amritsaru jsme jednoho z nich odmítli, načež odvětil, že když ne dnes, tak zítra. Typický Ind. Nejen v tom, že tohle slibuje (což je typické), ale i v tom, že to fakt splní. On byl opravdu schopný nás druhý den vyhmátnout a přemluvit, že nás sveze. Co na tom, že jsme cestou museli i slézt, protože to kvůli terénu nemohl zvládnout. A samozřejmě chtěl počkat, že nás sveze i zpět. To už jsme opravdu zdvořile odmítli a nechali ho hledat lehčí náklad.
Udatný rikšák (
Samsung 18-55mm, klikněte pro zvětšení)


Tímto bychom měli základní možnosti cestování po Indii, případně Nepálu za sebou. Nyní už víte, jaké jsou možnosti i ceny a co se dá bez větších potíží usmlouvat. Další díl našeho povídání budeme věnovat ubytování.

Fotografie byly pořízeny fotoaparátem Samsung NX11 s objektivem Samsung 30mm F2 nebo Samsung 18-55mm.


Vývoj ceny testovaného produktu:
Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru? Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru?
Podle psychologů může být samota nebezpečná, ale to nám asi dochází všem. Člověk je vztahová bytost. Pandemie může naše vztahy ale paradoxně dokonce posílit a pomoci nám najít životního partnera.
13.4.2021, článek, Pavlína Uhrinová6 komentářů
Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku
I mnoho dobrého škodí. To je všeobecně dobře známá věc a znovu ji potvrdila i studie od Digital Health Generation. Ta zjistila, že zejména mladiství jsou náchylní na obsedantní chování v důsledku používání fitness trackerů.
29.9.2020, článek, Milan Šurkala3 komentáře
Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci
S vyšším věkem přichází i různé neduhy a člověk by se měl snažit proti nim bojovat. Jedním z problémů je zhoršující se výkon paměti a v horším případě i Alzheimerova nemoc. Dá se proti ní ale bojovat aerobním cvičením.
8.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně
Po přesednutí v Dubaji konečně míříme na australský kontinent. Abychom to neměli tak jednoduché, čeká nás hraniční kontrola. Na zádrhely v ní se podíváme v dnešním díle, kdy si povíme i o prvních australských kilometrech na silnici.
1.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji
Vydali jsme se na další velkou cestu, se kterou se s vámi podělíme a přidáváme ji jako tip i pro vaši dovolenou. Tentokrát to bude opomíjený západ Austrálie. Cesta tam je ale dlouhá, a tak si uděláme několikahodinovou leteckou přestávku v Dubaji.
7.8.2019, článek, Milan Šurkala