Články
Doporučení  |  Diskuze
Cestování
Gurmán
Lázně
Pohyb a zdraví
Psychologie
Relax a odpočinek
Saunování
Styl a vzhled
Ostatní
O nás
Napište nám
Relaxuj na Facebooku
Relaxuj na Twitteru
reklama

Cestování po Indii a Nepálu: doprava, smlouvání a placení

, , článek
Cestování po Indii a Nepálu: doprava, smlouvání a placení
Cestování po Indii dokáže přinést nejedno překvapení. V dnešním díle se budeme věnovat problematice dopravy, přesunu z jednoho místa na druhé a také smlouvání o cenách, které může být z počátku nepříjemné. Začne vás to ale bavit.
Cestování po Indii a Nepálu: doprava, smlouvání a placení
Jako poslední tu máme nejpomalejší způsob, a to rikšu. Trojkolku na lidský pohon. Ceny bývají podobné jako u tuk-tuku, nelze počítat s nějak rychlým přesunem a upřímně řečeno, bude vám rikšáků docela líto. Když se má chudák lopotit s více než 200 kilogramy váhy, přitom jde o vyzáblého padesátníka, je to zároveň trochu nepříjemné.
Rikšák v monzunovém dešti (
Samsung 30mm F2,0, klikněte pro zvětšení)


Přitom se samozřejmě nabízejí sami od sebe. V Amritsaru jsme jednoho z nich odmítli, načež odvětil, že když ne dnes, tak zítra. Typický Ind. Nejen v tom, že tohle slibuje (což je typické), ale i v tom, že to fakt splní. On byl opravdu schopný nás druhý den vyhmátnout a přemluvit, že nás sveze. Co na tom, že jsme cestou museli i slézt, protože to kvůli terénu nemohl zvládnout. A samozřejmě chtěl počkat, že nás sveze i zpět. To už jsme opravdu zdvořile odmítli a nechali ho hledat lehčí náklad.
Udatný rikšák (
Samsung 18-55mm, klikněte pro zvětšení)


Tímto bychom měli základní možnosti cestování po Indii, případně Nepálu za sebou. Nyní už víte, jaké jsou možnosti i ceny a co se dá bez větších potíží usmlouvat. Další díl našeho povídání budeme věnovat ubytování.

Fotografie byly pořízeny fotoaparátem Samsung NX11 s objektivem Samsung 30mm F2 nebo Samsung 18-55mm.


Vývoj ceny testovaného produktu: