www.relaxuj.cz
>

Cestování po Indii a Nepálu: doprava, smlouvání a placení

Cestování po Indii a Nepálu: doprava, smlouvání a placení
, , článek
Cestování po Indii dokáže přinést nejedno překvapení. V dnešním díle se budeme věnovat problematice dopravy, přesunu z jednoho místa na druhé a také smlouvání o cenách, které může být z počátku nepříjemné. Začne vás to ale bavit.
K oblíbeným
reklama
Jako poslední tu máme nejpomalejší způsob, a to rikšu. Trojkolku na lidský pohon. Ceny bývají podobné jako u tuk-tuku, nelze počítat s nějak rychlým přesunem a upřímně řečeno, bude vám rikšáků docela líto. Když se má chudák lopotit s více než 200 kilogramy váhy, přitom jde o vyzáblého padesátníka, je to zároveň trochu nepříjemné.
Rikšák v monzunovém dešti (
Samsung 30mm F2,0, klikněte pro zvětšení)


Přitom se samozřejmě nabízejí sami od sebe. V Amritsaru jsme jednoho z nich odmítli, načež odvětil, že když ne dnes, tak zítra. Typický Ind. Nejen v tom, že tohle slibuje (což je typické), ale i v tom, že to fakt splní. On byl opravdu schopný nás druhý den vyhmátnout a přemluvit, že nás sveze. Co na tom, že jsme cestou museli i slézt, protože to kvůli terénu nemohl zvládnout. A samozřejmě chtěl počkat, že nás sveze i zpět. To už jsme opravdu zdvořile odmítli a nechali ho hledat lehčí náklad.
Udatný rikšák (
Samsung 18-55mm, klikněte pro zvětšení)


Tímto bychom měli základní možnosti cestování po Indii, případně Nepálu za sebou. Nyní už víte, jaké jsou možnosti i ceny a co se dá bez větších potíží usmlouvat. Další díl našeho povídání budeme věnovat ubytování.

Fotografie byly pořízeny fotoaparátem Samsung NX11 s objektivem Samsung 30mm F2 nebo Samsung 18-55mm.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji
Vydali jsme se na další velkou cestu, se kterou se s vámi podělíme a přidáváme ji jako tip i pro vaši dovolenou. Tentokrát to bude opomíjený západ Austrálie. Cesta tam je ale dlouhá, a tak si uděláme několikahodinovou leteckou přestávku v Dubaji.
7.8.2019, článek, Milan Šurkala
Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole
Máte rádi únikovky a všechny ve vašem okolí jste už rozlouskli? Pak pro vás Space Cowboys mají únikovky v podobě deskové karetní hry Unlock! Dnešní recenze se podívá na to, zda se i na běžném stole dají hrát hry tohoto typu.
27.6.2019, recenze, Milan Šurkala1 komentář
Vztahová koučka: Koňský koule si platíš sama! Vztahová koučka: Koňský koule si platíš sama!
Voňavý parfém – 1200 Kč, řasenka vytvářející neodolatelné řasy – 250 Kč, neslíbatelná rtěnka – 190 Kč, halenka vybraná s maximální péčí 600 Kč, jízdenka na mhd 32 Kč. Zkušenosti z nepovedeného rande? - K nezaplacení. Na všechno ostatní je tady MasterCard.
23.5.2019, článek, Pavlína Uhrinová
Cestování po Šanghaji: Yu Garden, Jing'an a maglev Cestování po Šanghaji: Yu Garden, Jing'an a maglev
Je tu poslední den v Šanghaji. V ten jsme navštívili starobylou Yuyuan Garden s velkým tržištěm, Jing'an Temple a znovu jsme se byli posilnit českým jídlem. A co by to byla za návštěva Šanghaje, kdybychom na letiště nejeli maglevem? 430 km/h! 
15.5.2019, článek, Milan Šurkala
10 důvodů, proč si pořídit nafukovací vířivku 10 důvodů, proč si pořídit nafukovací vířivku
Milujete relaxaci v prohřáté vodní lázni mezi bublinkami? Líbila by se vám možnost užívat si tuto slast pravidelně v pohodlí domova? Nafukovací vířivka je pro vás to pravé. Tady je 10 důvodů proč.
10.5.2019, inzerce, PR článek