www.relaxuj.cz
>

Cestování po Indii a Nepálu: doprava, smlouvání a placení

Cestování po Indii a Nepálu: doprava, smlouvání a placení
, , článek
Cestování po Indii dokáže přinést nejedno překvapení. V dnešním díle se budeme věnovat problematice dopravy, přesunu z jednoho místa na druhé a také smlouvání o cenách, které může být z počátku nepříjemné. Začne vás to ale bavit.
K oblíbeným
reklama
Jako poslední tu máme nejpomalejší způsob, a to rikšu. Trojkolku na lidský pohon. Ceny bývají podobné jako u tuk-tuku, nelze počítat s nějak rychlým přesunem a upřímně řečeno, bude vám rikšáků docela líto. Když se má chudák lopotit s více než 200 kilogramy váhy, přitom jde o vyzáblého padesátníka, je to zároveň trochu nepříjemné.
Rikšák v monzunovém dešti (
Samsung 30mm F2,0, klikněte pro zvětšení)


Přitom se samozřejmě nabízejí sami od sebe. V Amritsaru jsme jednoho z nich odmítli, načež odvětil, že když ne dnes, tak zítra. Typický Ind. Nejen v tom, že tohle slibuje (což je typické), ale i v tom, že to fakt splní. On byl opravdu schopný nás druhý den vyhmátnout a přemluvit, že nás sveze. Co na tom, že jsme cestou museli i slézt, protože to kvůli terénu nemohl zvládnout. A samozřejmě chtěl počkat, že nás sveze i zpět. To už jsme opravdu zdvořile odmítli a nechali ho hledat lehčí náklad.
Udatný rikšák (
Samsung 18-55mm, klikněte pro zvětšení)


Tímto bychom měli základní možnosti cestování po Indii, případně Nepálu za sebou. Nyní už víte, jaké jsou možnosti i ceny a co se dá bez větších potíží usmlouvat. Další díl našeho povídání budeme věnovat ubytování.

Fotografie byly pořízeny fotoaparátem Samsung NX11 s objektivem Samsung 30mm F2 nebo Samsung 18-55mm.

Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Finsko nabízí cestu ke štěstí: soutěž o 3denní dovolenou Finsko nabízí cestu ke štěstí: soutěž o 3denní dovolenou
Finsko bylo opět vyhlášeno nejšťastnějším národem na světě i díky své nádherné přírodě. Země se chce o svou cestu ke štěstí podělit, a tak spustila soutěž o 8 třídenních dovolených s finskými průvodci.
1.4.2019, článek, Milan Šurkala
Vztahová koučka: úchylný fotograf se nekonal Vztahová koučka: úchylný fotograf se nekonal
Pamatujete si na server libimseti? To byl hit! Bodování kluků, vzkazy, první lásky. To napětí a vzrušení, když mi ve schránce blikla zpráva. Že by to byl jeden z těch sympaťáků, kterého jsem anonymně obodovala nejnižší možnou známkou? Nebyl…
26.3.2019, článek, Pavlína Uhrinová
Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit
Po celodenní aktivitě si zasloužíte chvíle odpočinku. Skvělým způsobem, jak relaxovat, je saunování. Pozitivní účinky termoterapie jsou totiž všeobecně známy. A takovou relaxaci si můžete dovolit díky infrasauně i v pohodlí svého domova.
21.3.2019, inzerce, PR článek
Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě
Chcete se potápět, ale exotické destinace jsou pro vás příliš daleko? Pak pro vás mohou mít v Polsku řešení. Otevřou zde totiž nejhlubší bazén na světě. Jmenuje se Deep Spot a nabídne rekordní hloubku až 45 metrů.
18.3.2019, článek, Milan Šurkala
Měsíc na Bali: Vánoce v Padangbai Měsíc na Bali: Vánoce v Padangbai
Po necelých pěti dnech jsme opustili Canggu, kde se nám zkrátka nelíbilo, a přesunuli jsme se na jihovýchod ostrova do přístavu Padangbai. Ten je vyhlášený především krásnými potápěčskými lokalitami.
11.3.2019, článek, Jana Bártová