www.relaxuj.cz
>
>

Zítra bude vyhlášen Ropák roku 2005 i Zelená perla

, , článek
Od 18 hodin v brněnském Divadle Bolka Polívky proběhne slavnostní vyhlášení výsledků za účasti zpěvačky a moderátorky Ester Kočičkové.
K oblíbeným
reklama
Tisková zpráva Dětí Země ze dne 27. dubna 2006


Kandidáti


Výsledky anket Ropák 2005 a Zelená perla 2005 budou letos zveřejněny 28. 4. 2006 v 11 hodin na tiskové konferenci v Brně (EkoCentrum Brno, Ponávka 2). Mezi letošní horká témata patří jak snaha prolomit územní ekologické limity na Mostecku či postavit jez na Labi v Děčíně a průmyslovou zónu Nošovice členy ČSSD, tak vybudovat dálnici D3 do jižních Čech nebo lyžařský areál v Boleticích členy ODS. O antiekologický výrok Zelenou perlu usiluje opět její první majitel Václav Klaus.
Slavnostního vyhlášení se ujme Ester Kočičková


Večer od 18 hodin pak v brněnském Divadle Bolka Polívky proběhne slavnostní vyhlášení výsledků za účasti zpěvačky a moderátorky Ester Kočičkové. Účastníci také uvidí derniéru satirické divadelní hry „Perly sviním aneb Oficiální záznam z neoficiálního jednání vlády“, která je složená ze zelených perel.


Ester Kočičková vystopí na akci Ropák 2005 a Zelená perla 2005. Foto:www.propress.cz/

„Největší ohlas u veřejnosti mají letos zejména nová témata jako je úvaha zbourat dvě obce další povrchovou těžbou uhlí či postavit průmyslovou zónu pro společnost Hundai Motor Company blízko Beskyd na velmi kvalitní půdě a za podivných okolností při prodeji pozemků,“ prohlásil Miroslav Patrik z Dětí Země Brno.

Získat prvenství v obou anketách současně mohou pouze dvě osoby. Se dvěma výroky to může být poslanec a zmocněnec vlády ČR pro severozápadní Čechy Vlastimil Aubrecht z ČSSD či hejtman Moravskoslezského kraje Evžen Tošenovský z ODS.

V anketě o antiekologický výrok nejsou bez šance jak Václav Klaus, který již tituly z obou anket má, tak loňský ropák Martin Pecina, neboť do finále se dostaly po dvou jejich výrocích,“ upřesnil dále Patrik.


Přehled dvanácti kandidátů na titul Ropák 2005 (odůvodnění nominací je zveřejněno zde)

01) Libor Ambrozek, ministr životního prostředí a poslanec PS P ČR (KDU-ČSL)
02) Vlastimil Aubrecht, zmocněnec vlády ČR pro severozápadní Čechy a poslanec PS P ČR (ČSSD)
03) Petr Bendl, hejtman Středočeského kraje a stínový ministr dopravy (ODS)
04) Jaroslav Foldyna, zastupitel Ústeckého kraje (ČSSD)
05) Luboš Grepl, jednatel společnosti MONSANTO ČR, s. s r. o. Brno
06) Miroslav Kalous, primátor města Plzně (ODS)
07) Pavel Kučírek, zpracovatel dokumentace SEA pro koncept ÚP VÚC Libereckého kraje
08) Jaroslav Novák, předseda představenstva společnosti HYDROPOWER, a. s. Plzeň
09) Petr Šilar, radní Pardubického kraje (Koalice pro PA kraj) a předseda dozorčí rady EVO Opatovice, a. s.
10) Evžen Tošenovský, hejtman Moravskoslezského kraje (ODS)
11) Milan Urban, ministr průmyslu a obchodu (ČSSD)
12) Jan Zahradník, hejtman Jihočeského kraje (ODS)


Poděkování za podporu akce patří: Nadaci Partnerství Brno, Moravské bance vín Brno, firmě Víno Marcinčák Mikulov a Restauraci – Rebio Brno (za vegeobčerstvení).

Vydala pobočka:
Děti Země - Brno
Cejl 48/50
Brno; 602 00
reklama
Nejnovější články
Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru? Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru?
Podle psychologů může být samota nebezpečná, ale to nám asi dochází všem. Člověk je vztahová bytost. Pandemie může naše vztahy ale paradoxně dokonce posílit a pomoci nám najít životního partnera.
13.4.2021, článek, Pavlína Uhrinová6 komentářů
Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku
I mnoho dobrého škodí. To je všeobecně dobře známá věc a znovu ji potvrdila i studie od Digital Health Generation. Ta zjistila, že zejména mladiství jsou náchylní na obsedantní chování v důsledku používání fitness trackerů.
29.9.2020, článek, Milan Šurkala3 komentáře
Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci
S vyšším věkem přichází i různé neduhy a člověk by se měl snažit proti nim bojovat. Jedním z problémů je zhoršující se výkon paměti a v horším případě i Alzheimerova nemoc. Dá se proti ní ale bojovat aerobním cvičením.
8.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně
Po přesednutí v Dubaji konečně míříme na australský kontinent. Abychom to neměli tak jednoduché, čeká nás hraniční kontrola. Na zádrhely v ní se podíváme v dnešním díle, kdy si povíme i o prvních australských kilometrech na silnici.
1.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji
Vydali jsme se na další velkou cestu, se kterou se s vámi podělíme a přidáváme ji jako tip i pro vaši dovolenou. Tentokrát to bude opomíjený západ Austrálie. Cesta tam je ale dlouhá, a tak si uděláme několikahodinovou leteckou přestávku v Dubaji.
7.8.2019, článek, Milan Šurkala